Skocz do zawartości
hubertus21

Silosy zbożowe BIN

Rekomendowane odpowiedzi

Orientuje sie ktoś ile na dzień dzisiejszy kosztuje zrobienie podstawy pod bina130ton?? Warto samemu to zalewać czy lepiej nająć??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

policz sobie ile m sześciennych potrzebujesz betonu i wszystko będziesz wiedział koszt m żwiru + cement 1-4 byś musiał zrobić.a gotowy to każda firma poda cenę. na pewno samemu wyjdzie taniej o wiele

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gość który będzie robił mi rysunek wyliczył sam materiał na około 3tyś ale wszystko kupione beton, zbrojenie a gdzie robota?! Wydaje mi sie to troche dużo Ja planowałem zrobić to samemu za około 1 tyś ale powiedział że mam dać sobie spokój. Nie wiem co mam robić wy robicie sami takie żeczy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja pod 100t Bina potrzebowałem 8,2 m3 betonu możesz trochę zaostrzedzić na narożnikach bo ja wylewałem prostokatną płytę. A cena 1 m3 B20 kosztował 240 zł. Plus zbrojenie 120m druta zbrojonego 10mm.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

żadnego zbrojenia nie robiłem mam płytę zrobioną na kamieniach gdzieś ok 40cm warstwa.mała dziurę trzeba wykopać i spokój po co koszty. silosy mam od 94 roku

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To ja pod bina wywaliłem dziurę na 70cm i w to +- 20t kamieni polnych i zamuliłem to piachem. Na to płyta grubości +- 20 cm raz zazbrojona, a zalecają dwukrotne. Dawałem to bo myślałem o podniesieniu do 130t może kiedyś więc wolałem sobie zabezpieczyć taką opcję żeby nic mi potem nie popękało. Sąsiad jak robił strop to wszystko powyliczali i tak zrobili, tylko nie przewidzieli że nie bedzie chciało się im wchodzić i rozgarniać ziarna. Jak rok temu nasypali na środek zboża to 2 okna poszły strop się zagiął musieli wszystko zrzucić, dawali podpory i znowu wrzucali zboże do góry, a wystarczyło dać w słupy i podciag. Na tym nie zoszczędzis,z a kłopotu sobie można narobić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Grześ w jakiej odleglosci od budynkow masz ustawiony ten silos?? bo my chcemy na wiosne postawic 3 x 60 ton to powiedzieli nam ze musza byc 15 m

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1,5m do wiaty a kto ci to powiedział. Bez sensu 15m. A może zdecydujesz się na 2x100 chyba że chcesz mieć każdego do czegoś innego. Popatrz na allegro tam chyba są jakieś używane na sprzedaż.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tak nam powiedzial architekt, dodatkowo musza byc 5 m od miedzy. a jezeli chodzi o pojemnosc to zostaja 3 x 60 ton bo wieksze sa nam nie potrzebne. silosy beda nowe, ale dopiero po otrzymaniu doplat

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

z tego co wiem to nie ma dokładnie uctalonych norm

i pozwolenie możne zrobić nawet za 200 300 zł bo nie ma tam wiele filozofii

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pozwolenie jest chyba za darmo nie?? A on dał 2tyś za projekt i wedug mnie to niedużo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Za darmo to boli gardło, zebrać wszystkie dokumenty, przy każdym opłacić znaczki czy opłaty urzędowe etc., czasem chcesz przyśpieszyć termin urzędowy żeby zamiast np. 30 dni bylo 30 godzin. Wszystko kosztuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie załatwiam silosy 2x70t tylko nie wiem jak z tymi zezwoleniami bo każdy mówi co innego.W firmie gdzie bąde brał silosy mówili że trzeba zezwolenia jak na normalną budowe a w ODRze ze wystarczy zgłoszenie w urzędzie powiatowym i tyle.Jutro moze dowiem sie coś więcej na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Trzeba mieć pozwolenie na budowe ja terz czekam za pozwoleniem i coś mi sie zdaje że niezdąże zrobić wylewki pod silos zanim przyjdą mrozy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Coraz więcej ludzi samodzielnie wykonuje silosy zbożowe blachę ocynkowaną można kupić z rolki przycinają jak chcesz wychodzi taniej jak na SPO może się narwę czy ktoś coś?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Od nowego roku ceny Binów ida w gore o 10-15%.Chciałem wźiąc zbiorniki na kredyt ale nie zdąże załatwiś papierów do końca roku i chyba sobie daruje ten zakup.Poszukam jakich lejowych po cemencie i też będą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale bina mozesz teraz kupić a postawić na wiosnę. A wylewkę też możesz zrobić zamin dostaniesz pozwolenie. Jak się ktoś doczepi to sobie zalałeś płytę pod coś tam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Musze mieć pozwolenie do banku żeby mogli udzielić mi kredytu, a po drugie to i tak skończył sie limit w moim BS a zanim znajde drugi to święta i nie bedzie z kim rozmawiać w jakim kolwiek urzędzie.W ODRze mogą mi zrobić biznes plan w ciagu tygodnia ale na zezwolenie trzeba czekać wogóle wszystko to popiepszone.Troche zapóźno wziołem sie za to.Ale nic nie sdzkodzi wezme narazie linie paszową za gotówke a silosy moze na drógi rok z SPO.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

żeby wziąść kredyt niemusisz mieć pozwolenia ja już kredyt mam przyznany i czekam na jakiś limit z agencji do odsetek a pozwolenia jeszcze niemam. Bez pozwolenia niechce zabardzo ruszać, w topagrze przeczytałem jak gościa załatwił sąsiad za nielegalny zbiornik na gnojowice i teraz jest chłop w kropce, czytaliście o tym?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widziałem silos, pod którym płyta pękła i zapadła się śruby pościnało i trochę pogięło blachę

Kiedyś potrzebne było zgłoszenie budowy ze szkicem, ale może coś się zmieniło poza tym każdy powiat inaczej interpretuje prawo a ARIMR to sama nie wie, czego chce

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi