Skocz do zawartości
dagmarka

Udupić dziada!!!

Rekomendowane odpowiedzi

no właśnie

sk...el żeby tak męczyć zwierzęta to aż się wierzyć nie chce

byłam u jednego gościa z zamiarem kupna krówek,przez telefon zapewniał że są w dobrej kondycji ale po dojechaniu na miejsce okazało się że krowy są w tak złym stanie że ledwo stoją na nogach,ciasno poustawiane,brudne,chore itd.!!!młode holenderki

nie daruje sadyście i udupie go!!!

nie odwiedza go żadna ispekcja wet.lub kontrola z agencji a gdzie dobrostan!!!

gdzie uderzyć,poradżcie!!??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas weterynaria robi naloty jak ktoś niechce ich wpuścić to wołają władze, szperaja wszędzie, biora prubki pasz. Znajoimemu znaleźli mączke i leki ciekawe co z tego będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...mściwa jesteś , zajmij się lepiej swoją zagrodą , a nie cudzym obejściem. Nie wiesz dla czego i z jakiej przyczyny ma wychudzone zwierzęta , może brakło mu paszy , może zimą sam chorował i nie miał mu kto doglądać stada. Zachowujesz się jak idioci ekoterrorysci którzy potrafią tylko kapować i sprowadzać tv. Najpierw należało by się zapytać gospodarza co się wydarzyło ze ma takie słabe stado i zastanów się jak mu pomóc , może lepiej dała byś mu przyczepę siana , a potem kapuj a nie odwrotnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie,nie jestem mściwa po prostu wrażliwa na cierpienie zwierząt które stoją przywiązane do pustego żłobu!

byłam u gościa i rozmawiałam z nim i on nic nie normalnego nie widzi w tym że one są tak chude,brudna i mają ciasno a ty się tak burzysz bo jesteś pewnie jednym z tych co chorą niewstająca krowe potrafią za noge ze stajni wyciągnąć i do rzeżni oddać dla paru marnych groszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja taką oddałem za darmo i ciągneliśmy ją za rogi, że rozumisz normalnie jest mi teraz wstyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, pełen wywiad środowiskowy. Kobieto skąd Ty się urwałaś.oceniasz ludzi bez jakiejkolwiek wiedzy o nich, masz jakiegoś wirusa czy co .jad Cię zżera , nie wiem skąd sie urwałaś i szkoda mi czasu ażeby się nad tym zastanawiać. W moim jak mniemam krótszym życiu niż Twoje zdarzyło mi się kilka krów ładować na auto za pomocą ładowacza i wieźć do uboju za psie grosze i nie dla chęci zysku lecz to akurat najlepsza forma skracania cierpienia zwierząt.Nie wiem jak duże masz doświadczenie w chowie bydła ale po Twojej wypowiedzi odnoszę wrażenie że mało jeszcze widziałaś. Nie pochwalam złego traktowania zwierząt ale jestem zajadłym wrogiem takich popaprańców co na widok kulejącej krowy , lub bydła w listopadzie na pastwisku lecą do TVN albo inspekcji weterynaryjnej,a tak niestety się dzieje . Do Korsarza , za co Ci wstyd , jak miałeś wyciągnąć ją z obory ?dźwigiem przez dach ?Było jej wysłać pismo z nakazem eksmisji , albo cierpliwie czekać aż sama zechce wyjść . Tak to w życiu bywa , tylko głupcy myślą że jest inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co innego sprzedać chorą krowę, a co innego znęcać się i zagładzać zwierzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spokojnie nina bo monitor sobie oplujesz może też swoje zwierzęta traktujesz tak samo jak ten gość opisany przeze mnie?

te biedne krowy mają tak ciasno że jak jedna leży to druga stoi,raz dziennie trochę kiszonki i brudne po same rogi ciebie bym tak na jeden dzień uwiązała przecież to żywa istota

załadunek leżącej krowy i transport nie wiadomo gdzie to jest humanitarne skracanie cierpienia?naturalnym odruchem jest ucieczka a co czuje takie zwierze kiedy ruszyć się nie może widząc niebezpieczeństwo !!!

humanitarne to jest usypianie i tak właśnie robie!

usunęłabym tego posta od razu ale niestety nie ma takiej opcji

to tyle falubaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest jeszcze Stal Gorzów ,,, Skończ z tym "może ty też"nie byłaś i nie widziałaś więc nie mam pojęcie co powoduje u Ciebie takie osądy,JAK JESTEŚ TAKA HUMANITARNA TO ZACZNIJ WYPUSZCZAĆ SWOJE ZWIERZĘTA NA WOLNOŚĆ, Moje krowy żyją w symbiozie z naturą , mają suchutko, czyściutko i niewiedzą co to łańcuch, na 50 sztuk mam kilka awaryjnie. Paszę mają do woli ile dusza zapragnie, Od dwóch tygodni na letnim wypasie i wrócą na zimę , Nikt ich nie stresuje dojeniem i klepaniem po dupie ,To tyle na ten temat. Chore sztuki takie które nie mogą wstać zawożę osobiście do ubojni w Wielkopolsce a nie byle gdzie i są ubijane na aucie żeby ich nie męczyć. Bajki o usypianiu możesz wciskać swoim koleżankom przy kawie nie mi, bo to żałosne popisywanie się .Kończ temat kobieto i zastanów się nad kapowaniem bo jak twój stary lał lewe paliwo do ciągnika i gnojowa popłynęła nie tam gdzie trzeba to miała byś pretensje do takich jak ty kapusiów, więcej w temacie nie zabiorę głosu bo dyskusja z tobą jest bezowocna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
....

te biedne krowy mają tak ciasno że jak jedna leży to druga stoi,....

Z tego co zrozumiałem to właściciel chciał krowy sprzedać.To zamiast zaprzątać głowę organom ścigania(i robić sobie opinię kapusia) może trzeba było parę sztuk kupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

udupić dziada, spieprzaj dziadu itp - typowo polskie podejście do problemu. Masz rację nina-pl - szkoda gadać z takimi ludźmi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troszke źle mnie rozumiecie,napisałam tego posta w wielkich emocjach i z chęcią już po 5 minutach bym go usunęła ale...wyszło jak wyszło

dziwią mnie wasze emocje a zwłaszcza niny pewnie miał do czynienia z panatykami lub jakoś tak jak mnie nazwał

emocje u mnie opadły i doszłam do wniosku że niech się dzieje co chce ale jak nie ja to kto inny to zrobi bo facet cały czas się ogłasza i ani jednej sztuki nie sprzedał bo dosłownie nie ma z czego wybrać i nie wiadomo czy tak transport by przeżyły

więc nie oceniajcie mnie po paru słowach nie widzieliście więc nie piszcie

typowo polskie jest też ocenianie kogoś nie rozumiejąc go ani nawet nie próbując zrozumieć

dlaczego nikt nie odpisał np;spokojnie kobieto może aż tak źle nie mają ,może nie warto sobie dupy zawracać itp;

pozdrawiam typowych krzykliwych polaczków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzicie państwo "nie oceniajcie mnie po paru słowach Evil or Very Mad nie widzieliście więc nie piszcie

typowo polskie jest też ocenianie kogoś nie rozumiejąc go ani nawet nie próbując zrozumieć

dlaczego nikt nie odpisał np;spokojnie kobieto może aż tak źle nie mają ,może nie warto sobie dupy zawracać itp; " Ta która nie ocenia. Sformułowanie POLACZKI jest karygodne i niedopuszczalne...Widzisz kobieto w mojej pracy nader często mam do czynienia z starszymi ludźmi którzy nie dają rady z bydłem ale z sentymentu trzymają jakieś ogony i takim ludziom pomagam za friko , dziadek 85 lat który wychował się w przedwojennej Francji i jego wspomnienia pasących sie limuzenów w topolach gdzieś we Francji , dostał ode mnie cieliczkę jego radość ... bezcenna teraz po wylewie i paszę wożę mu również za darmo , mi nie ubędzie a on , niech sie cieszy, Babcia w mojej wsi ma kilka krów i syna pijaka , ale krówki jak to mówi trzymają ją przy życiu i jej robię sianokosy tylko za paliwo , niech ma,zarobie na innych. Gość wielodzietny z sąsiedniej wsi sympatyczny ma krówkę i nie zawsze starcza mu paszy też go poratuje.W tamtym roku Odra zabrała mi cały drugi pokos , szczęście ze zrobiłem siano w innym miejscu bo bym miał wielki problem a tak to 26 balotów 1,5 mogłem dac sąsiadowi bo on nie miał tyle szczęścia. Nie wiemy co nam los przyniesie więc wyciągnijmy ręce do słabszych a nie do telefonu.P.s Co rozumiemy za słowem znęcanie się nad zwierzętami ? ty bezradność ludzką , ja katowanie i głodzenie z lenistwa. Tekmie i Trojan rozumieją coś więcej. THE END

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam się z tobą licytować kto więcej dobrych uczynków zrobił?a gdzie ja napisałam że za stan tych jest spowodowany bezradnością gospodarza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeby wszędzie tacy mili i uprzejmi, pomagajacy sasiadom rolnicy byli !!!

Będąc kiedys po cielaki u Pana z ogłoszenia, też sie wkurzyłem nieżle (kilkanascie cielaków bez kolczyków, brak paszportów chore a przez telefon Pan mówil ze wszystko jest, ze cielaki mieszance a tu same hf) gdzie tu Powiatowy Lekarz Weterynari... u rolnika majacego kilka czy kilkanaście sztuk umieją dac mandat za głupstwo np " nie podpisany paszport "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dagmarka ma niestety racje-dziwne ze nie szkoda wam zwierzat. jak sie ma taki 'zywy biznes' to trzeba o niego dbac,to nie komis ze mozna auto postawic i sobie stoi. to taki charakter i takich ludzi nic i nikt nie zmieni-znam paru-jedyne wyjscie oDebra1c im bydlo i zabronic do konca zycia hodowli.sam nieraz wyciagalem bydlo z obory-ale to byly przypadki losowe a nie glupota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje że jak chcecie kontorli to kontrolujący będzie wyrozumiały bo jak będzie debil i chciał znaleźć podstawe do udupienia kogoś to i tak znajdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jestem za Dagmarką, jakiś rok temu w moich okolicach udupili takiego dziada. Miał chyba z 6 krów, jedną to trzeba było uspać. Pi.erdolony sam bębęn miał jak balon, ciągle chlał ale że krowy nie miały co jeść to miał w d.upie. Za łeb uczepić na jeden dzień razem z tymi krowami to by się nauczył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dz.U. 1997 nr 111 poz. 724

Ustawa z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt

Poczytajcie przepisy karne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...