Skocz do zawartości
farmer11

Jak uchronić RZEPAK przed przymrozkami ?

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest jakaś metoda uchronić kwitnący rzepak przed skutkami przymrozków , A jak by tak wcześnie rano opryskać wodą na przykład 300l wody na h , dało by to coś , sprawa b pilna .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem ale warto by choć kawałek spróbować - moja mam na ogródku rano poszła podlewać fasole i tak oto nieswiadomie uratowała ją od likwidacji bo nawet nie wiedziała ze w nocy warzywa ścięło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

któregos roku sasiad pomidory w polu tak ratował przed przymrozkami i mu sie udało ale naginał na dwa opryskiwacze non stop. Jak mówił jest jedna zasada trezba skraplac non stop zeby woda przyjeła zimno a nie roslina .

Pozatem wieksi sadownicy maja specjalne bodajze to zamgławiacze - rozpylacze które non sto pryskaja na drzewka a i spotkałem sie u jednego tak zwany mieszacz powietrza - poterzny wiatrak z duzymi smigłami który miesza powietrze na dole i górze i w ten sposób nagrzewa powietrze przy ziemi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szału nie ma bo to pomaga tylko troche i na słabe przymrozki. Tutaj jest o rzepaku i jest wspomniana sprawa przymrozków:http://www.uprawyekologiczne.pl/475_Uprawa_Rzepaku.html

 

Ale na cud nie ma co liczyć, jak masz siedzieć i sie wkurzać to tak przynajmniej będziesz miał wytłumaczenie że coś zrobiłeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...