Skocz do zawartości
wzdowian

Usterki ciągników i maszyn

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie zrobiłem remont generalny silnika i niby wszystkow porządku przy normalnej temperaturze pracy ale jak się dobrze rozgrzeje to ciśnienie na wolnych obrotach za dużo spada, nie wiem co jest grane, wymienione jest wszystko oprócz pompy oleju, czy możliwe że za taki spadek może być odpowiedzialna pompa. nie wiem co otym myśleć jak nie to sobie kupie CASE -a Napiszcie może się na tym znacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam propozycje do administratorów strony

Czy może myśleliście o tym żeby na waszej stronce stworzyc linkownię:

1. Polskie Oficjalne strony producentów

2. Domowa oficjalna strona producenta

3. Strony tworzone przez użytkowników ppr

4. Nieoficjalne strony rolnicze

Wydaje mi się że mogłoby to pomóc wielu z nam i rozpowszechnić www.ppr.pl

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie wyrobiło mi się łożysko w obudowie bloku ciągnika jakie są możliwości naprawy w "domowym warsztacie" napiszcie jak ktoś coś podobnego robił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Promowanie za darmo producentów, raczej nie przejdzie. A co do promowania nieoficjalnych stron rolniczych to będzie trzeba porozmawiać z zarządem.

Jeśli macie jakieś istotne i ważne informacje to proszę o przesłanie ich na adres redakcji – redakcja@ppr.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam takie pytanie zrobiłem remont generalny silnika i niby wszystkow porządku przy normalnej temperaturze pracy ale jak się dobrze rozgrzeje to ciśnienie na wolnych obrotach za dużo spada, nie wiem co jest grane, wymienione jest wszystko oprócz pompy oleju, czy możliwe że za taki spadek może być odpowiedzialna pompa.

 

Podłączam się do tematu, mam dokładnie ten sam problem w starym C360.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam propozycje do administratorów strony

Czy może myśleliście o tym żeby na waszej stronce stworzyc linkownię:

1. Polskie Oficjalne strony producentów

2. Domowa oficjalna strona producenta

3. Strony tworzone przez użytkowników ppr

4. Nieoficjalne strony rolnicze

Wydaje mi się że mogłoby to pomóc wielu z nam i rozpowszechnić www.ppr.pl

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komu ma służyć ta forma forum, naigorsze w tym wszystkim jest to że od kilkunastu dni jest to że niema o czym gadać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z opinia przedmówcy moze ktos by zaczał jakis temat bo tez mam ochote o czyms popisac a brak mi sensownych pomysłow na rozpoczecie tematu

Do Admina: czy planujesz przywrócenie starych wypowiedziedzi???(ze starego forum) Troche ich tam było i moim zdaniem niektóre wypowiedzi forumowiczów były naprawde interesujace i szkoda by było je stracic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co sie połapie na tej stronce - to sie znowu pogubie. Te forum jest chyba teraz jedbym z najgorszych w sieci. Wyobrazni zabraklo tworcom. No ale coż. . .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jęśl masz coś ciekawego i na temat to pisz w konkretnych działach ciągników czy to o poskich ciagnikach albo o zachodnich , albo chcesz coś sie dowiedzieć o usterkach to pisz.

Myślę że podział jest o wiele lepszy jak w poprzednim forum gdzie ludzie pisali w tematach bez ładu i składu , a często też zwyczajne głupoty.

 

TERAZ JEST KONKRETNIE MASZ COŚ DO POWIEDZENIA TO PISZ NIE MASZ TO SIEĆ CICHO I CZYTAJ INNYCH

 

jAK CHCESZ POGAWĘDKI TO IDZ DO DZIAŁU POGAWEDKI I ZOBACZ O CZYM TAM LUDZIE PISZĄ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Agrozecie napisaleś tak z sensem i żuciłes taki temat aż niewiem co mam pisać .Proponuje jeszcze więcej działów pododdzialów bo panuje taki tłok i takie sensowne wypowiedzi że niewiadomo jak się odnależć.Czytając twoją wypowiedz to napewno jest to konkret , a co do pogawędek to zobacz w których godzinach i kto tak gawędzi.To gawędzą nasi urzędasy i często obgaduią i wysmiewują chłopków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zwracam się z zapytaniem do użytkowników ciągników wyposażonych w klimatyzację czy warto jest kupując nowy ciągnik inwestować w klimatyzację. Chodzi mi głownie o trwałość klimatyzacji w ciągniku, wiadomo że ciągnik pracuje w kurzu. Wkurzył bym się gdybym zainwestował w klimatyzację a ona by wysiadła po 2 czy 5 latach. Proszę o poradę czy warto dopłacać za klimatyzację w ciągniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli urzadasy mają czas to niech sobie piszą w dziale pogawędki i wyszukują w 1300 wypowiedziach to co ich interesuje. Ja jako hodowca mając tylko przerwę na śniadanie i obiad gdy mogę zerknąć na internet chcę szybko i na temat wejść do działu który mnie interesuje ( i nawet dobrze że nie ma tam 1000 wypowiedzi tylko kilka) bez zbędnych wypowiedzi,albo zwyczajnej "pyskówki" jeden na drugiego.

Bądzmy konkretni i nie obawiajmy się wypowiedzi na na forum - bo także w starym forum wielu ludzi miało bardzo dużo konkretnego do powiedzenia

 

Pozdrawiam wszystkich- I ODWAGI NIE BÓJCIE SIĘ WYPOWIADAĆ O WASZYCH CIĄGNIKACH, MASZYNACH, SPRZĘCIE - NAWET JEŚLI KTOŚ MA DROGI CIĄGNIK TO NIECH SIĘ NIM POCHWALI,OPISZE JAKI JEST SUPER A MOŻE OSTRZEŻE INNYCH PRZED JEGO ZAKUPEM NIECH FORUM BĘDZIE MIEJSCEM WYMIANY NASZYCH DOŚWIADCZEŃ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tesknie za starym forum!!! dlaczego na tamtym wszyscy sie tak udzielali a tu jest cisza???????!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komu ma służyć ta forma forum, naigorsze w tym wszystkim jest to że od kilkunastu dni jest to że niema o czym gadać.

 

Jeśli nie ma o czym to zaproponuj temat a ja go umieszczę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś może problem z c-360 i stale przybywającym olejem w silniku? Czy możliwe jest że przyczyną są pierścienie lub lejacy wtryskiwacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mozna wymienic walek przekaznika mocy w Ursusie 4011, bez rozpolawiamia ciagnika? A jesli tak to czy mozna go wyjac do tylu, tak zeby w srodku nie pospadaly kola zebate itd. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w C-360 przybywa oleju w silniku, to na 99,9 % jest to winą cieknącej pompy wtryskowej. Zapewne jest uszkodzona (nieszczelna) pompka zasilająca oraz Simmering pompy wtryskowej. I paliwo, które dostaje się do oleju pompy wtryskowej zamiast wyciec rurką nadmiarową, tą z tyłu pompy wtryskowej, sączy się poprzez nieszczelny Simmering do silnika.

 

Powód przybywania oleju z powodu cieknących wtryskiwaczy lub nieszczelnych pierścieni należy włożyć między bajki. Te wtryskiwacze musiałyby chyba paliwo wlewać do komory spalania, a nie wtryskiwać, to może wtedy przecisnęłoby się pomiędzy pierścieniami do oleju silnika, ale wtedy jadąc takim ciągnikiem byłoby biało wokół niego jak wokół parowozu, a w to nie wierzę, aby ktoś dał radę poruszać się takim parowozem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ursusie 4011 - przekaźnik

 

Nie naprawiałem nigdy tego ciągnika, ale na 95 % jest taki sam, jak C-360. Jeżeli elementy przekaźnika są takie same, to tylna część przekaźnika jest do wyjęcia po odkręceniu śrub mocujących łożysko przekaźnika, te z tyłu 6307 - jeżeli dobrze pamiętam. Następnie wałek przekaźnika należy szarpnąć lżej lub też mocniej, w zależności od stawianego oporu, wałek powinien wyjść. Żadne koło nie wpadnie do środka. Tylny wałek pracuje wewnątrz takiej rury-tulei napędowej. Ona być może ciuteczkę się przesunie, ale wszystko będzie OK. Ta rura-tuleja pośredniczy w napędzie zębatej pompy hydraulicznej.

 

Aby wymienić przednią część wału przekaźnika mocy niestety, ale należy odjechać silnikiem od skrzyni biegów oraz odkręcić taki mały dekielek mieszczący się na spodzie skrzyni biegów zaraz na jej początku - oczywiście najpierw należy spuścić olej. Jest tam dość duże koło zębate, które przy zakładaniu przedniej części wałka należy unieść nieco do góry, ale nie jestem do końca pewien. Być może to koło jest do uniesienia za pomocą tego samego wałka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Romcio.

Chodzilo mi o wymiane tylnej czesci walka. Na samej koncowce mam powyrabiane frezy, a do tego jest ona troche skrzywiona i zatacza kolka. Nigdy go nie wymienialem wiec wolalem sie zapytac, zeby nic nie popsuc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam .

Napisałem te pytanie w części" Ciągniki Wschodnie" ale zadam je tez w temacie "uisterki ciągników". Otóż w moim T25 dość mocno zaczęła przeciekać hydraulika tj. rozdzielacz i siłownik. I mam dlatego pytanie czy do ich naprawy konieczne są specjalne części zamienne i specjalne uszczelki czy też wystarczą dostępne w naszych agromach normalia z uszczelek i oringów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie zrobiłem remont generalny silnika i niby wszystkow porządku przy normalnej temperaturze pracy ale jak się dobrze rozgrzeje to ciśnienie na wolnych obrotach za dużo spada, nie wiem co jest grane, wymienione jest wszystko oprócz pompy oleju, czy możliwe że za taki spadek może być odpowiedzialna pompa.

 

Panowie, nikt nic mądrego nie wymyśli na temat takiego zjawiska ? Mam właśnie identyczne, pomierzyłem ciśnienia - przy zimnym silniku na wolnych obrotach w okolicach 2-2.2 atm, na roboczych 3,8-4 atm, po 20 min. ciągania bron - na wolnych 1,1-1,2 atm, na roboczych 3.6-3.8 atm. Traktor 15 mtg po przeglądzie silnika jak w powyższym przypadku - nie robione nic tylko przy pompie wtryskowej i pompie oleju - która to podobno była jakiś rok temu wymieniana (tak mówił poprzedni właściciel).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...