Skocz do zawartości
wzdowian

Usterki ciągników i maszyn

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Sześćdziesiątka to według niektórych traktor doskonały

Cały czas o nim marzą piszą i myślą

Ciekaw jestem co nowego wymyślą,

Może 360 na drewno wspaniały?

 

Któż odgadnie zamiary wynalazców

Zakładania turbin do 360 pomysłodawców

Wszak i przedni napęd dotać trzeba

Bo bez tego wiele tym gratem zrobić się nie da!

 

Ah już kłębią się nowe plany

360 energią słoneczną napędzany

Będzie maszyną doskonałą!

Jest naprawdę rzeczą niebywałą,

 

Ze jeszcze są tacy fanatycy

Podobno wielcy rolnicy,

Którzy chcą ulepszać ten złom niegodziwy

Zamiast wreszcie wrzucić wszystkie 360 w pokrzywy!

 

Bo tam jest dla tego ciągnika miejsce zasłużone,

A na jego miejsce niech wejdą nowe maszyny zakupione.

Jeśli tego nie zrobicie to tu nadal skansen będzie

I z polskiego rolnictwa śmiać się nadal będą wszędzie!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

BRAVO

Mam już dość tego ględzenia o 360 na wszystkich foracH!

Złom na złom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

może 60 to i złom ale jak kupić nowy ciagnik skoro nasz płody rolne chodzą za bezcen niejednokrotnie więcej wkładamy w uprawe niż z niej zyskamy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś zna przyczynę szarpania sprzęgła w c 360 3p po przeregulowaniu to ustaje ale zato jest bardzo ciężko je wciskać. Może ktoś zna sposób na taką usterkę. Mechanicy zaproponowali przedłużenie dźwigni żeby było lżej ale to nie oto chodzi. W zwykłej c60 nie mam takiego problemu sprzęgło chodzi prawidłowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

sprzedaj złoma i będzie po kłopocie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Proszę o podanie wartości luzów zaworów na zimnym silniku w C-360; pozdrawiam wzystkich przebywających na forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z WOM-em w 1614 po wyłączeniu kręci się wałek, ale oczywiście mżna go zatrzymac niema dużej mocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam problem z WOM-em w 1614 po wyłączeniu kręci się wałek, ale oczywiście mżna go zatrzymac niema dużej mocy.

 

Mozliwe przyczyny:

- za niskie cisnienie w obwodzie-najlepiej wpiac manometr i po wlaczeniu WOMu odczytac cisnienie, powinnmo byc 1Mpa=10 bar

 

- zuzyte tarcze sprzegla WOM

 

- niedokladne zalaczenie WOM ( jezeli wczesniej ci dzialal poprawnie to raczej ta przyczyna odpada) - sprawdzic rregulacje dzwigni zalanczania WOMu.

 

Mam nadzieje ze moglem pomoc.

 

Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy ktoś z was przerobil instalacie chydrauliczną w mf255 żeby można było jednocześnie kożystać z podnośnika i wyjścia zewnętrznego.Jeśli tak to proszę o wypowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mam prośbę czy ktoś z was miał problemy z podnośnikiem boscha z systemem EHR-D .Urzytkuję Crystala z takim podnośnikiem i mam kłopoty z rozdzielaczem po odpaleniu ciągnika podnośnik sam podnosi chociaż nie jest przełączony w żadną z pozycji podnoszenia czy opuszczania, jest w pozycji neutralnej.Słyszałem że takie podnośniki są montowane w fergusonach oraz nowych pronarach.Jeśli ktoś miał takie problemy proszę o poradę na serwis crystala nie mam co liczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

czy da się wsadzić silnik z 7211 do c-360 i czy skrzynia to wytrzyma ponieważ jest mi potrzbna wieksza moc do prasy zwijajacej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć napisz co to za prasa że zwykły silnik od c60 nie da sobie rady bardzo mnie to interesuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

jest to prasa zwijająca sipma z-279/1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to c60 niema co robić z taką prasa jest tam inny problem za malo wydajna hydraulika w tym ciągniku trudno się doczekać na otwarcie tylnej ramy porównując czasy np. z ursusem 3512. A co do tego silnika to kiedyś coś słyszałem może nawet na tym forum że jest taka możliwość, ale nie jestem tego do końca pewien. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

pracowalem taka prasa c3603p i nie bylo wiekszych problemow przy koncowej fazie zbijania troche brakowalo mocy i zaczynal sie dusic ale wystarczy wolniej jechac i nie ma problemu. Inna sprawa ze komfort pracy jest znikomy.A wydaje mi sie ze 360 jest troche mocniejszy od 3p czyli powinien dac rade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

jak chcesz miec wieksza moc w c 360 to sobie zwieksz dawke na pompie silnik zetora 7211 to jest prawie to samo co w c 360 tylko ze ma wieksza dawke ma pompie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

witam Chciałbym sie dowiedzieć jaki byłby najodpowiedniejszy ciągnik na gospodarstwo 20-30 ha oczywiście z używanych w granicach od 60-80 KM i w cenie do 20 000 czy da sie cos za to zdziałać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mam problem z c330 bo wyrzuca mi olej przez wlew oleju z silnka? Poradzcie mi coś bo sie załamałem!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z ciśnieniem w instalacji hydraulicznej jak olej jest zimny to jeszcze jako tako działa ale jak sie trochę popracuje to już gorzej czy może to być wina pompy czy może oleju jest to 60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

To jest wina pompy. Spróbuj rozkrecic pompe i wymienic oringi znajdujace sie w niej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Mam problem z WOM-em w 1614 po wyłączeniu kręci się wałek, ale oczywiście mżna go zatrzymac niema dużej mocy.

 

Mozliwe przyczyny:

- za niskie cisnienie w obwodzie-najlepiej wpiac manometr i po wlaczeniu WOMu odczytac cisnienie, powinnmo byc 1Mpa=10 bar

 

- zuzyte tarcze sprzegla WOM

 

- niedokladne zalaczenie WOM ( jezeli wczesniej ci dzialal poprawnie to raczej ta przyczyna odpada) - sprawdzic rregulacje dzwigni zalanczania WOMu.

 

Mam nadzieje ze moglem pomoc.

 

Pozdrowienia

 

Posłuchajcie ja te ciągniki znam od podstaw tam tylko należy wymienić wszystkie uszczelniacze w tej buksie i pierścienie na wałku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

macie usterki ze swymi zabawkami ...........zajzyjcie na tem. o prasach rolujacych co poradzic jesli w claasie stało kom -bebnowej zatrzymuje sie materiał prasowany i niemożna go osznurować na jaką zmienić coby najsilniej zageszczala sianoiszonke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Przy ustawianiu konta wyprzedzenia wtrysku paliwa nic nie trzeba liczyć w każdym ciągniku w kole zamachowym są otwory które przy odpowiednim jego ustawieniu zgrywają się otworami w obudowie kadłuba silnika. Takie ustawienie kola zamachowego pozwala na precyzyjne ustawienie konta wtrysku korzystając z kapilary zamontowanej na pierwszej sekcji pompy wtryskowej. Największy problem jest tedy gdy koła zębate rozrządu są zużyte wtedy może brakować regulacji na pompie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co jest gdy przedni napęd u 914 przy obciązeniu podczas podpychania turem zaczyna przerywać i tak poszarpuje. Czy wina leży w uszczelniaczach od sprzęgła załanczającego? Czy gdzie indziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...