Skocz do zawartości
Gość kuba01

Jaki traktor lepszy FENDT czy JOHN DEERE?

Rekomendowane odpowiedzi

Niedaleko mnie mają od kilku lat Fenda 924 zakładają go głównie do pługa i do Claasa Quadranta 2200. Ale teraz kupili chyba JD 7720 i 6220. Jak pytałem traktorzystę co jexdzi tym większym JD dlaczego nie brali od Korbanków to powiedział że serwis mają niedosyć że droższy to jeszcze niekompetentny każdy serwisant jak przyjeżdzał co innego mówił na ten sam temat. A jak EHR przestał działać to jeden odłanczał kable i działał godzinę a jak kolejny przyjeżdzał to je spowrotem podłanczał. Moim zdanem różnie miedzy tymi markami są a zwłaszcza w cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JD brali z Agromixu wogóle dużo teraz nowego sprzętu od nich wzieli. Nawet ciągnik Kubotę z turem. Ciekawe jak się będzie im sprawował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słyszałem to niedaleko mnie jeden gościu wzioł też kubotę coś koło 80 koni założyli mu polskiego tura i urwało mu koło interesujące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JD ma z reguły cichsze kabiny a to przy kilkunastogodzinnej pracy jedna z ważniejszych rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jelonek jest lepszy (JOHN DEERE)...

oczywiście od ursusa a w fendcie to ty kolego nawet nie siedziałeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dla mnie nie ma wielkich róznic pomiedzy JD i Fendt.szczerze to ciezko jest powiedziec jednoznacznie który lepszy bo dla kazdego inny bedzie lepszy.w zaleznosci czego kto wymaga od ciagnika.technika jest na takim poziomie ze różnice moga juz byc bardzo niewielkie. wg.mnie(nie patrzac na cene)

1.Fendt

2.JD

3.Valtra

patrzac przez pryzmat ceny i jakosci to pierwszy JD

tylko po 10 latach masz fendt-a za darmo z rónicy w zużyciu paliwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wujek Mechanik powiedział mi że John Deere dzięki temu że ma zwykłą skrzynię (nie vario) to ma ogromną moc i ogromny uciąg. Jak ciągnik ma być tylko do ciężkich prac polowych (orka itp.) to se Kup John Deera !!!!

 

Jeżeli szukasz maksymalnego komfortu, ciągnika uniwersalnego, do transportu to se kup Fenda !!!! Wyposarzenie standartowe na maxa.

Skrzynia Vario + Variotronic to Super wygoda!!!!!

 

Mi się podoba Deutz-Fahr i Same cenowo dużo tańsze

tylko ze Same za długo nie pochodzi popatrz na ceny w necie oddajesz go za darmo a z dutz zobacz ich największego do tego to trza dopłacić żeby wzieli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa zasadnicze pytania.

 

Która skyrznia bezstopniowa lepsza w JD cz ta w Fendt?

 

Który lepszy silnik?

- mniejsza pojemność niższe spalanie Fendt.

-większa pojemność lepszy moment obrotowy oraz może trwałośc JD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalezy o jakiej skrzyni w JD piszesz??

bo jest kilka typów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem 8400 świeci kod braku ciśnienia oleju w silniku a ciśnienie jest 4,5 atm co to może być i czy można jeżdzić???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zalezy o jakiej skrzyni w JD piszesz??

bo jest kilka typów.

 

Chodzi mi o skrzynie biegów bezstopniową Auto Powr w serii 6 i 7 czy jest lepsza/gorsza od Vario w fendt.

 

Wszyscy piszą że Fendt lepszy bo ma bezstopniówke ale JD też pszecież ją ma jako opcja, dlatego takie pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie mam problem 8400 świeci kod braku ciśnienia oleju w silniku a ciśnienie jest 4,5 atm co to może być i czy można jeżdzić???

podałem ci numer tel na PM koleś powinien powiedzieć tobie przez tel co i jak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Silnik napewno JD, a co do skrzyni to nie wiem.

Pojęcia nie masz a piszesz takie głupoty ze silnik w JD lepszy a jak to sprawdziłeś co moze powiesz ze mniej pali i więcej wytrzyma mth jak tak to jesteś śmieszny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam JD to wiem jakie maja silniki, odstatnia żecz jaka może sie popsuc w tym ciągniku.JD jak by miał vario palił by porównywanie z fendem.

 

jeszcze ci mało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyniki z DLG

 

Uciąg Spalanie Moc Moment

 

JD 6920S** 96,9 kw- 10,2 km/h 19,4l 111,2kw 636Nm/1500

(300*) (228*)

 

FENDT 716 96,6 kw- 11,3 km/h 19,6l 121,8kw 757Nm/1100

(277*) (218*)

* g/kwh

** Skrzynia Auto Quad

Spalanie jest średnim z sześciu pomiarów w DLG.

 

 

Wydaje mi się, że porównanie dobre, bo obydwa mają w danych technicznych podobną moc, a w badaniach DLG jakie różniece!

Wydaje mi się że to Fendt ze skrzynią JD Auto Quad to by miał lepszy uciąg, bo silnik Fendt generuje dużo lepsze wyniki a moc na kołach wiele się nie różni od JD.

Co wy na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam JD to wiem jakie maja silniki, odstatnia żecz jaka może sie popsuc w tym ciągniku.JD jak by miał vario palił by porównywanie z fendem.

To szkoda ze nie masz i nie mialeś fendta w tedy widziałbyś róznice w silniku to nie tylko o spalanie chodzi ja nigdzie nie powiedziałem ze JD ma słaby silnik ale od fendta mniej wytrzyma taka jest zeczywistość i nikt tego nie zmieni nigdy nie widziałem i nie słyszałem ze by silniki JD wytrzymały po 20- 30 mth a ty widziałeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po 20 to już widziałem, ale widziałem tez fenda co miał 4tys mth i silnik nawalił, ja nie mowie ze fendt jest złym ciagnikiem oczywiscie tez widziałem takie co maja po 20mth i chodza dalej, te ciagniki wytrzymaja podobna liczbe mth, zreszta testy pokazuja ze te ciagniki sa zawsze na przodzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jd i chodzi bez zazutów. silniki ok. jedynie przedni most troche zniszczony bo chodzi przy turze. ale uwazam ze fendt jest na pierwszym a john deere na 2 miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze fendt to jest fendt masz fendta masz wygode nie boisz sie ze ci nawali, vario = niskie spalanie, Fendt drozyszy ale skoro stac Cię na traktor nie polskiej marki to chyab stac Cie dolozyc te 20-30 tyś. zł. i zaczac jezdzic w komforcie jaki posiada fendt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a słyszeliście może coś na temat skrzyni Vario które montują w JD że są awaryjne, powodem może być to żę JD ma jeden olej a Fendt ma osobno oleje i skrzynia chodzi w innym oleju dlatego żywotność jest więkasza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...