Skocz do zawartości
kamil889900

receptura na pasze treściwo własnej produkcji ?

Rekomendowane odpowiedzi

witam

czy mógłby ktoś mi pomóc w ustaleniu receptury na wykonanie własnej paszy treściwej z rożnych komponentów i dodatków co najlepiej zastosować do takiej paszy i w jakich ilościach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko mi chodzi o pasze dla krów mlecznych z śruty zbożowej , sojowej rzepakowej itp cy mógłby mi ktoś pomoc z góry dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Standartowo jest to 75% zbóz.....10% sruty sojowej i 15 % sruty rzepakowej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylko mi chodzi o pasze dla krów mlecznych z śruty zbożowej ,

Jaką masz śrutę, ile jej możesz zużyć by Ci starczyło do nowych plonów, ile skarmiasz dziennie ( ile możesz skarmić), jakie dodatki mineralne używasz, czy pasiesz całodobowo, dniem czy alkierz, jakie masz podstawowe pasze objętościowe, które skarmiasz.

Jak są te dane to rodzaj paszy i jej skład można ułożyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krowy mam wypasane dniem i rano daje im śrutę zbożowo ok 1 kg i ido na pastwisko a wieczorem przed dojeniem dostają 1,5 kg wysłodków buraczanych suchych , 1 kg mieszanki pełno porcjowej B 18 , słomy na noc do oporu i jeszcze trochę siano kiszonki ale możne zmienię suche wysłodki na młóto browarniane bo mam możliwość do kupienia w miarę dobrej cenie po 90zł za tonę

co do składników na pasze treściwą to mam tylko mieszankę zbożowo i bym dokupił śruty sojowej , rzepakowej i dodatki . to bym juz nie kupował B18 to bym miał trochę taniej i lepszy skład niż rano samo śrutę zbożowo a wieczorem B

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to bym juz nie kupował B18

Podejrzewam, że Twoja mieszanka to pszenica z jęczmieniem lub jęczmień z owsem. Są to dwie różne mieszanki. Jak pasiesz i chcesz dawać młóto to musisz mieć paszę o max.15-16% i o podwyższonej energii (np.melasa ale w większej ilości działa zakwaszająco) lub dodawać wysłodki buraczane. Ja wiem, że są drogie ale przy takim żywieniu wręcz konieczne.

Jak masz owies z jęczmieniem to daj 10% soi, 10% rzepaku, 77% mieszanki i 3% mieszanki mineralno-witaminowej.

Jak masz pszenicę z jęczmieniem to daj 8% soi, 12% rzepaku, 77% mieszanki i 3% MMVit.

Najprościej to tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to znaczy mieszanka zbożowa jaką posiadam to jest pszenica owies i żyto u nas na Podlasiu każdy taką mieszankę sieje

a co by było lepsze wysłodki buraczane czy otręby melasowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakie mieszanki mineralno witaminowe najlepiej stosować i czy do tego nie trzeba do dać kwaśny węglan czy drożdży bo obecnie to nie stosuje tego w ogóle żadnego z tych preparatów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz mixer to TYLKO mieszanki oznaczone jako TMR, zawierają one już bufor i żywe kultury drożdży ( z tych co znam). I dajesz do mixera a nie do paszy treściwej

Jak nie masz mixera i. dodajesz MMVity do paszy musisz poszukać z tego co masz na rynku, ale dodajesz dodatkowo żywe kultury i bufor. Inne wyjście to sypanie po kiszonce kompletnych TMRowski mieszanek. Powiedz jakie firmy masz w okolicy- a coś może poradzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam mixera tylko zadaje pasze ręcznie i treściwe też mieszam ręcznie bo mam nie duże stado 18 krów

a firmy jakie znam w okolicy to : LNB sano de heus nutrena jorsea to chyba te główne jakie są u mnie w okolicy i mógłbym kupić ich dodatki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a firmy jakie znam w okolicy to : LNB sano de heus nutrena jorsea

To w grę wchodzi

Josera - zacznij od Kraftmixu, podstawowa ilość do paszy 2,5-3%,, albo )lepiej) 2% do paszy i 100g do koryta

De Heus - zacznij od typowej Bestermine somi, dobrej i uniwersalnej, poprawiającej (??) komórki somatyczne

LNB- kiedyś mieli nienajgorszą Krowę max, dawno nikogo od nich u mnie nie było( a i ja za nimi nie tęsknię)

Sano - odpuść sobie - cena w kosmos, Nutrena to Cargill ( i już niestety LNB) więc też odpuść- jakość różna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamil te dodatki są porównywalne. Jak masz tylko ich w okolicy to nie wymyślisz niczego innego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz również spróbować witamin novagro . podaj e-mail prześle Ci skład oraz ich cennik . robią teraz również witaminę z Criną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zadzwoń do Agsol-u Pacanów a przyślą do Ciebie żywieniowca i ułoży Ci receptury na pasze ZA DARMO www.agsol.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to dobry pomysł tylko czy przyślą to wontpie bo ja jestem z Podlasia to trochę drogi jest i ciekawe czy zechcą tyle jechać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to dobry pomysł tylko czy przyślą to wontpie bo ja jestem z Podlasia to trochę drogi jest i ciekawe czy zechcą tyle jechać

jakie masz stado? my równiez dysponujemy żywieniowcem i możemy pomóc. badamy objetościówki . przejżałeś składy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przejżałeś składy?

Jak tak doradzasz jak piszesz, to życzę Kamilowi wszystkiego najlepszego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...