Skocz do zawartości
boria30

Prasa NH 658

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!Mam pytanie.Kupiłem Nh 658.prasa jest używana z 2000r ale wizualnie bez zastrzeżeń.Niestety nie mam instrukcji obsługi a jestem zupełnym nowicjuszem,wcześniej pracowałem na polskiej kostce...Proszę o podpoeiedż jakie ciśnienie powinno być ustawione do siana słomy czy kiszonki aby bele były wytrzymałe.Niestety w mojej okolicy nie ma takich maszyn więc nie mam się kogo poradzić....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz zegar w barach to tak do 170, ja jade zawsze 150-160

jak masz skale w PSI to 150bar=2175psi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki pawlo36!....prasa była ustawiona na około 1500 psi tak prasowałem na jednym kawałku ale po kilku dniach bele siadły wiec już na następnym podkręciłem na jakieś 1800.Nie chciałem nic uszkodzić,bele wychodziły już lepsze ale z tego co piszesz może być powyżej 2200.dobrze wiedzieć!Dziękuję i proszę o jeszcze jedną radę-na sterowniku jest mały wyświetlacz a na nim dwa słupki.nie są one równe czasem jeden jest do samej góry drugi miga na dole a sterownik zaczyna piszczeć.co pokazuje ten wyświetlacz,dlaczego tak się dzieje,dodam że pomimo że sterownik sobie piszczy wszystko odbywa się dalej dobrze a bele wychodzą ładne....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te słupki to zbiecie beli na brzegach i powinienes jechac na ta str na ktorej jest mniej kresek tak dlugo az nie zrównają sie te słupki

chyba że czujnik nie działa i wogole ten jeden słupek sie nie podnosi

musialbys go sprawdzic-najlepiej otwórz komore i tam w środku po bokach bedziesz widział takie odstające sprężyste blaszki które pod wpływem zbitego balota prostują sie i wduszaja czujnik, przyciskaj ręką a druga osoba niech patrzy czy słupek sie podnosi

może kostka od czujnika nie łączyć jakby sie czesem nie podnosiło ale to już sobie zobaczysz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok!...w sumie tak też się domyślałem...ale tam te czujki muszą się zawieszać bo po jednej stronie już od początku zwijania słupek jest u samej góry....Fajnie,dzięki.Teraz przynajmniej będę wiedział gdzie szukać przyczyny...I sory za może naiwne pytania ale jest to moja pierwsza maszyna gdzie jest odrobina elektroniki a nie chciałbym nic uszkodzić.Dzięki!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko, żaden problem odp

czujnik może sie zawieszać jak lekko przyrdzewieje, jak go znajdziesz od środka to wtedy musisz sie do niego zabrać od drugiej str czyli otworzyć osłony i na nim masz taka osłonke z blachy to ją odkręć, wyczyść wszystko i ewentualnie popryskaj jakimś srodkiem żeby lekko pracowało

u mnie jak wdusiłem też już nie odbiły

prasa na pozór skomplikowana ale ogolnie jedna z prościejszych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Państwa posiada katalog od nh658.Siadło mi łożysko na walcu,mam jego num GW210PP4C2 na zewnątrz ma 90mm a wewnątrz kwadrat 30/30mm.W mojej okolicy w sklepach nie dostanę a w serwisach żądają num. katalogowego.To łożysko znajduje się jak się otworzy komorę prasowania to wygląda to tak,że na samym dole jest duży walec a nad nim jest jeszcze 5 walców ruchomych połączonych ze sobą.To łożysko siadło mi na tym piątym na samej górze,jest to chyba najmniejszy z tych walców....Jeśli ktoś może mi pomóc to bardzo proszę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki!!!!dobra strona,znalazłem szukane łożysko,jedyny problem jest taki że najbliżej mają w niemczech,będzie na wtorek,ale cena-720zł!!!!No ale chciało się amerykańską maszynę trzeba płacić dolary!Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawka,jeśli kogoś to interesuje,łożysko kosztowało 900zł...ale mam inny problem,pierwszy raz próbowałem balotować sianokiszonkę tą prasą i nie wiem co jest ale masakra-nawija mi się trawa na napinacz,pasy idą nierówno,bela się rozpada,co wyczyszczę wałki to po dwóch balotach jest to samo,łapie trawę między pasy i nawija na rolki,pasy się przesuwają,nawet te krańcowe potrafią się przekręcić.na sianie,słomie zrobiłem może z 300 balotów było idealnie...czy problem jest w tym,że zielonka-w tym większość koniczyny była zbyt surowa?czy pasy są już wyrobione trzeba je zmienić.Proszę o podpowiedż!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt widzę nie chce się dołączyć do mojego wątku,szkoda.Ja jednak podzielę się moimi doświadczeniami,może komuś się to przyda....odzyskałem przekonanie do prasy,poprostu zielonka była zbyt surowa,nastepnego dnia po dosuszeniu szło idealnie.....jednak siadło mi kolejne łożysko na następnym walcu,jeszcze nie rozebrałem tego ale mam nadzieję,że to łożysko będzie bardziej normatywne i nie będę musiał jakiejś krowy wyciągać z obory,żeby je kupić!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze kolego ze masz troche problemów z tą prasa ale ogolnie cie pociesze ze to nie sa złe prasy, sam miałem juz ich kilka i jak narazie innej nie chce

co do robienie kiszonek to nieraz sie owinie na walcu ale nie do tego stopnia zeby sie takie cuda dzialy, wiadomo ze jak taka zielonizna to jest gorzej bo robią sie kluski ale wtedy (jaki i też przy bardziej suchej trawie) bardzo duzy wpływ ma zgrabianie, ja od kiedy zaczałem zgrabiać zgrabiarką karuzelową baloty sa o wiele lepsze i bardziej równe i nie ma tego problemu z pasami jak po gwiazdowej kiedy rządek był cienki i zwinięty

jeszcze co do zgrabiania to obowiązkowo szerokie rzędy (troche szersze od balota) wtedy balot po owinięciu jest jest bardziek kwadratowy a nie przypominający kluske, najlepiej zgrabiać na jeden pokos po maszynie z kazdej str czy to karuzelą czy ewentualnie tą gwiazdową

zrób tak jak napisałem i zobaczysz różnice, podstawa szeroki rządek i jedziesz prosto a nie slalomem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze druga sprawa jak teraz robisz kiszonke to napewno ta masa jest troche drobna i to ma prawo sie tak dziać z tymi pasami jak bedzie za mokre i zle zgrabione, kiszonka z tego też za ciekawa nie bedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Pawlo!...masz oczywiście rację,że grabienie ma ogromne znaczenie.ja niestety grabię gwiazdową tzw pająkiem,masa jest skręcona jak warkoczyk a przy koniczynie to już zupełnie masakra!!!na przyszły rok kupię porządna zgrabiarkę.Z kiszonką jakoś poradziłem choć tak jak pisałem pierwszego dnia zepsułem sobie dużo nerwów,robiłem to pierwszy raz..no i czegoś się nauczyłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak kupisz to zobaczysz różnice, jak narazie zgrabiaj tak jak pisałem maszene z jednej i maszyne z drugiej str, zeby dwa warkoczyki były obok siebie a nie razem wtedy tez bedzie lepiej bo pójdzie równo na prasę na cały podbieracz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy padł mi brzęczyk w sterowniku prasy new Holland 650 czy da się go gdzieś kupić??? Wolał bym fabryczny bo szczelnie wejdzie w obudowe i nie będzie kurzu w środku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!..co do brzęczyka to na pewno w serwisach ale ja ze swojego doświadczenia to wiem,że będzie drogo.Ja dałbym to jakiemuś znajomemu elektronikowi....ale ja tu raczej z takim pytaniem-do tej pory nie robiłem usług tą prasą,ile mówić za balotowanie i czy na godz czy od hektara czy balota w zależności od średnicy,,,proszę o podpowiedzi u mnie w okolicy większość rolników się wykruszyła a ci co zostali mają swoje maszyny i też nie robią usług

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...