Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

to ja juz nie wiem !!!

sam wieszałem przepocone koszulki wogół pola (podobno dziki boja sie ludziego potu(zapachu) ) sam juz nie wiem !!!!

na te moje dziki to juz chyba tylko dziłko samojezde ewentualnie granaty reczne ......................

szczerze mam dośc teraz zaorałem 3 h łaki bo była tak jakby ztależowana przez dziki....... i powiem wam szczerze ze boje sie następnego roku bo bedzie tego coraz wicej..........POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tym wypadku bym ci proponował zkombinować jakiegoś granata i pie***ąć w nocy na środku pola i jeszcze jakiegos huku (petardy,fajerwerki,itp).Albo w nocy zrób wielkie ognisko jakas paląca sie słoma albo cos w tym stylu. Wtedy mysle ze sezon bys mial z glowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kilka razy zrobiłem tak:

siedziałem w domku pijac kawe kolo 22 szedłem na pole jesli dziczki były juz w srodku to robiłem im sylwester zycia przy pomocy petard, rakietek i petard takich z trupia czaszką. po takim wieczorze 2 noce miałem spokój ale na 3 to juz dziczki były spowrotem............. niczego sie nie boja..... te moje to chyba jakies cyborgi !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kilka razy zrobiłem tak:

siedziałem w domku pijac kawe kolo 22 szedłem na pole jesli dziczki były juz w srodku to robiłem im sylwester zycia przy pomocy petard, rakietek i petard takich z trupia czaszką. po takim wieczorze 2 noce miałem spokój ale na 3 to juz dziczki były spowrotem............. niczego sie nie boja..... te moje to chyba jakies cyborgi !!!!

 

więcej szkód zrobiłeś tymi petardami niż te dziki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie w tym roku na rzepaku zryli za kretami.A jakby zlapac jednego dzika i go na polu ukatrupic, no wiesz ten ryk zwierza moze odstraszyl inne , albo jakis gwizdek zkombinowac do odstraszania.Ja sie tez troche boje bo mam zamiar na nastepny sezon sadzic buraki a mam pole pół kilometra od lasu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam problem z dzikami 15 ha łąk wygląda jak poligon. łąki mam przy samym lesie ryją ja równam a one dalej ryją fajna zabawa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie w tym roku na rzepaku zryli za kretami.A jakby zlapac jednego dzika i go na polu ukatrupic, no wiesz ten ryk zwierza moze odstraszyl inne , albo jakis gwizdek zkombinowac do odstraszania.Ja sie tez troche boje bo mam zamiar na nastepny sezon sadzic buraki a mam pole pół kilometra od lasu

 

moje jedno pole graniczy z lasem gdzie sa dziki i sarny ale w zbozach i innych uprawach nie ryja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie sie krety wpie****ły a te dziki za nimi ryły nie dość ze na połowie pola jeden kopiec to jescze te je***ne dziki sie wpie****ły znajomy mial kukurydze przy samym lesie i u niego nic nie bylo a u mnie naj***ne jak nigdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepszy sposób na zajace i sarny to skropic granice jakims recznym opryskiwaczem srodkiem STOP SARNA u mnie pomaga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Należy zgłosić się do koła łowieckiego ,tam mają specjalny środek na dziki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy kupił jakiś preparat, mówią na niego STOPSARNA... Za 30l zapłacił 1000 zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy jest preparat z obrzyna a i kiełbacha później z takiego parcha lepiej smakuje...u mnie sarny zeżarły hektar poplonu ale nasrały równo wiec na jedno wyszło...fajnie sie zorało...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zna moze ktos jakies sposoby na bobry okropnie zalewaja mi pola a w tym roku jest tego tyle ze postanowily zalac las moze mozna ubiegac sie o jakies odszkodowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niszcz ich zeremia ciągnik + lina plus kotwica i na chwile spokój podobno działa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heja

gadałem dzis ze znajomym z wioski oddalonej odemnie z 10 KM i opowiadał mi o tym ze u niego w okolicy znaleziono prawie 50 martwych dzików.

a wszystko to dzieki supermieszance :

 

otręby + gips budowlnay + kilka parowanych ziemniaczków dla zachęty

może całkiem wytepią to cholerstwo

oczywiscie ja tego nie nierobie zeby było jasne !!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opisz dokladniej ten sposob bo bylbym zainteresowany bo juz mi zaczely wyjadac a ledwo z ziemi wyszla

 

 

Jak to jest "podane"? mieszane razem? jakie otreby? innymi slowy wszystko co mogloby sie przydac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki sposób z tego co sie zorientowałem to bierzesz 5kg otrąb mieszasz z 3 kg gipsu sypiesz na kupke a na górze kladziesz kilka kartofli uparowanych.

 

ot cały sposób !!!!!

 

oby działało !!!!!! ja chyba bede to stosował jak mi jeszcze raz dziki łake poryja !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba powinno sie jeszcze tam połozyc jakies wiadro z woda aby odrazu im zabatonowało w żoładku...

 

Mój ojciec kiedys jak mu brakło trutki na szcury tez taką miksture stosował (otręby+gips i na osobnej misce woda) 2 zdechły ale pózniej zmienił na sprawdzoną trutke ze sklepu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdził ktoś "doświadczalnie" ten sposób z gipsem i otrębami??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest na to sposób, na sareny, dzikusy ...

"Natenczas Wojski chwycił na taśmie swój róg bawoli, długi, cętkowany, kręty ... "

A co było potem ... wiecie, o ile zdaliście maturę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wykurzyć lisa wyrył sobie norę na środku pola, paliłem mu szmaty nasączone ropą i olejem było ze 3 miesiące spokoju i znowu tam samo wyrył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jaki sposób z tego co sie zorientowałem to bierzesz 5kg otrąb mieszasz z 3 kg gipsu sypiesz na kupke a na górze kladziesz kilka kartofli uparowanych.

 

ot cały sposób !!!!!

 

oby działało !!!!!! ja chyba bede to stosował jak mi jeszcze raz dziki łake poryja !!!!

 

Sprawdziles juz to?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja w czoraj zobaczyłem swoją łąkę i jest nie źle zryta przez dziki co z tym zrobić ? czy należy się jakieś odszkodowanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...