Skocz do zawartości
Mateusz150

Zacząć od zera i budować przyszłość na roli

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego niepatrz że jeżdzą nowymi ciągnikami maszynami zachodnimi autami, niejeden siedzi w domu i po głowie sie drapie z czego rate oddać a uwierz mi tu sie niebieże kredytów 10 czy 20 tyś a tego ty już niewidzisz. żeby zrobić kase na bykach musiałbyś ich sprzedawać minimum 15 co kwartał to jest około 120 sztuk w oborze wiesz ile to zarcia trzeba jaką to trzeba kase przewalić??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja jeszcze kekam aż niemcy będą mogli kupować ziemie jak dojdzie tak że dostane po 30tyś za hektar to opylam wszyskto i znajde sobie inne zajęcie. Moge moja gospodarke mateuszowi sprzedać 70ha x30tyś niech szykuje 3 duże bańki będzie miał ziemie budynki maszyny spełnine marzenia itd...

 

To szykuj już tam dla mnie robote u mnie byki po 7zł podobno są raty spłacę jak piurko

Nie no może niema aż tak rewelacyjnie ale zle nie ma przynajmniej w moich regionach

 

Ja nie patrze na to. Ja nawet jestem miłośnikiem starych maszyn wole jeżdzić 60-tką niż jakimś super traktorem w klimą, radiem, siedzenie na jakiś poduszkach powiecznych itp. takiego to sememu nic nie zrobi tylko serwis. Wiem jaka jest sytuacja na roli bo mój tata ma gospodare 30ha zależy też od woj. sam tata mówił gdzie indziej jest wysoko rozwinięte i płacą mało bo jest wszystkiego dużo a u nas brakuje bo byki do nas dzwonią chcą dobrze płacić ze zboża jak by tak przecież jest drogie zasiał z 7-8ha liczmy że wyjdzie 4tony to zarobi się na tym odliczyć paliwo gdzieś 6tyś jak by cena skupu się utrzymała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mateusz wezmiesz kredyty zalozysz hodowle i po roku cena na leb na szyje. i co wtedy? z czego rate zaplacisz? zdobadz zawod i zacznij prace w ktorej nie ma takich skokow cen i miej spokojna glowe. i co najwazniesze po pracy nie martwisz sie co bedzie jak spadnie grad itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ty m150 taki głupi nie jesteś tylko leniwy teraz o tatuśiu a przedtem Ci się w domu nie układało
Ta Mateuszek z nami poleciał w jajo... w 100% popieram predatora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ty m150 taki głupi nie jesteś tylko leniwy teraz o tatuśiu a przedtem Ci się w domu nie układało

lubię to!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie układa ale jeszcze coś u taty na roli robię. 8byków mam ale kasa będzie taty i ja koło tego robię na tokach trawę wożę wywalam gnój itp. więc mi tu w kulki nie lećczie !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byki to nie wszystko

nie zawsze będą w cenie bierzesz pod uwagę upadki? raczej nie

daj sobie spokój z rolnictwem póki jeszcze w to gó..o nie wdepnąłeś młody jesteś wyucz jakiś porządny zawód i nie rozśmieszaj tekstami że wolisz 360 jeździć samochód też pewnie poloneza sobie kupisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie układa ale jeszcze coś u taty na roli robię. 8byków mam ale kasa będzie taty i ja koło tego robię na tokach trawę wożę wywalam gnój itp. więc mi tu w kulki nie lećczie !

a co chciałeś??? pieniądze za tą pracę??!! robisz na gospodarstwo które możesz w przyszłości przejąc pewnie. spodnie na d.. za kogo pieniądze kupujesz, jedzenie sam sobie kupujesz i inne rzeczy do życia itp.?? rodzice Cię utrzymują, a kiedyś dostaniesz za to gospodarstwo skoro chcesz pracować na roli chyba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wolę 60-tkę

 

Dobra jestem sam więc mogę podróżować po świecie może gdzieś pojadę w tą zagranice jak znajdę pracę a najwyżej w wolnych chwilach jak będę chciał pójdę komuś pomóc w gospodarce tak dla rozrywki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że są jeszcze ludzie jak Mateusz150, którzy chcieli by swoje życie związać z pracą na roli. Kolega ma chęci, a to już jest bardzo dużo. Jak jeszcze znajdzie jakąś dziewczynę, która będzie chciała żyć tak samo jak On, to już będzie coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja jeszcze kekam aż niemcy będą mogli kupować ziemie jak dojdzie tak że dostane po 30tyś za hektar to opylam wszyskto i znajde sobie inne zajęcie. Moge moja gospodarke mateuszowi sprzedać 70ha x30tyś niech szykuje 3 duże bańki będzie miał ziemie budynki maszyny spełnine marzenia itd...
U nas bez Niemców ponad 30 tysięcy za 4, 5 klasę i to nie jest koło miasta i ogrodnictwa też nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No wolę 60-tkę

 

Dobra jestem sam więc mogę podróżować po świecie może gdzieś pojadę w tą zagranice jak znajdę pracę a najwyżej w wolnych chwilach jak będę chciał pójdę komuś pomóc w gospodarce tak dla rozrywki

pójdę boso pójdę boso.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...