Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Magazyn na ZERO.

Potwierdzam ceny Jajczarka.

Na przemysł nie oddaję, bo mi wszystko detal i mniejsi hurtownicy wybierają.

 

Może zabrzmi to trochę głupio, ale naprawdę boje się grudnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena na koniec tego tygodnia bez większych negocjacji

L 52

M 48

 

Przyszly tydzien ceny zaczynają się od

L 56

M 52.

Stali odbiorcy ilosci 20 -28 palet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ci co wam tak płacą to idioci jesteście żałośni przemysł 7,00zl,innowacyjni przedsiębiorcy

 

Racibórz tak płaci?, większąś przemysłu płaci nie mniej niż 7,5zł kg i to za kl B

- nie ściemniaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ci co wam tak płacą to idioci jesteście żałośni przemysł 7,00zl,innowacyjni przedsiębiorcy

Na przemysł nie oddaję, ale ceny znam. Nie wierzcie temu pajacowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...A pseudosprzedawcy niech się pochwałą . 0,11 wcale nie tak dawno...

 

1.Tzn. kiedy???

2.A czy to były jajka czy zbuki z nadprodukcji?

3.A ile teoretycznie tego w tej cenie poszło (bo w praktyce chyba wcale)?

 

Panie przeor, jakby oddać połowę jaj za darmo, a połowę za 50gr, to przeciętna cena jest 25gr. Jeśli przyjąć nawet te nierealne 11gr i 50gr, to przeciętnie wychodzi 30,5gr. Najpierw piszesz pan 0 23gr dających stabilizację, a zaraz potem p. Yoyo pisze już podobnie, tyle tylko, że chciałby już 42gr. Pamiętam, jak usilnie przekonywaliście, że koszt produkcji to aż 28gr. Nawet jeśli go przyjąć, to wychodzi, że p. Yoyo chciałby na jajku zarobić 14gr przy sprzedaży rzędu kilkadziesiąt, a może kilkaset tysięcy dziennie, a detalista miałby zarobić 8gr (aby dotrzymywać kroku marketom) przy sprzedaży kilkaset szt. (np. 300) dziennie. Z wielu opinii hodowców na tym forum wynika, że ktoś, kto sprzedaje np. 500szt. dziennie z marżą 20gr, to już jakieś "hrabiostwo". Skoki cenowe zaczęły się już w sierpniu, a mamy koniec października. Nie jest to więc też dwa tygodnie a dwa miesiące i zanosi się na dłuższy okres wysokich cen. Mam takich znajomych, którzy biegają po schodach z jajkiem i jakbym im powiedział, że mają biegać po schodach za 10gr na jajku, to kazaliby mi się puknąć w głowę. Podejrzewam, że o hodowcach, myślących w ten sposób, myślą to samo i zaproponowaliby, żeby hodowca sam spróbował tego "hrabiostwa" i sprzedał sobie, choć przez jeden dzień swoją produkcję, biegając po schodach z marżą, jaką uważa za słuszną. Może niech pośrednik dostanie taką samą cenę przez cały rok, jak Biedronka, skoro gwarantuje ona taką stabilizację...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Magazyn na ZERO.

Potwierdzam ceny Jajczarka.

Na przemysł nie oddaję, bo mi wszystko detal i mniejsi hurtownicy wybierają.

 

Może zabrzmi to trochę głupio, ale naprawdę boje się grudnia.

 

 

 

CHYBA NA STRAGANIE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....nie zrozumieliśmy się!!! Biedronka zapłaciła 0,23 za jajo w najgorszym z czasów. Dziś zapłaci 0.40 co daje średnią powyżej 0,30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cena na koniec tego tygodnia bez większych negocjacji

L 52

M 48

 

Przyszly tydzien ceny zaczynają się od

L 56

M 52.

Stali odbiorcy ilosci 20 -28 palet.

 

 

CHYBA NA STRAGANIE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę zaczynacie straszyć, bo zaczynacie się bać. Nie macie pewności jutra. Producenci żyją tak ,od kilku lat. Nawet dziś ,kiedy zaczyna się opłacalność, nie mamy poczucia bezpieczeństwa. Żyjemy w ciągłym stresie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Magazyn na ZERO.

Potwierdzam ceny Jajczarka.

Na przemysł nie oddaję, bo mi wszystko detal i mniejsi hurtownicy wybierają.

 

Może zabrzmi to trochę głupio, ale naprawdę boje się grudnia.

 

 

 

JESTEM GOŁA I WESOŁA BO OSTRZYŻONA

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak naprawdę zaczynacie straszyć, bo zaczynacie się bać. Nie macie pewności jutra. Producenci żyją tak ,od kilku lat. Nawet dziś ,kiedy zaczyna się opłacalność, nie mamy poczucia bezpieczeństwa. Żyjemy w ciągłym stresie.

Bardzo dobrze napisane. 100 racji !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj na jednym stanowisku przez 2 godziny (tylko dlatego że zabrakło towaru) sprzedane 10k i to tylko w detalu - wzrost sprzedaży o prawie 50% jak jeszcze w przednim miesiącu, a święta dopiero za 2msc przecież. Gadka handlarzy o zastoju w detalu nic a nic się nie sprawdza (no chyba, że detal dla nich to tylko markety).

 

Co do cen na przemysł to zaproponowali mi wczoraj równe 7zł w jednej proszkowni w centrum kraju za jaja klasy A, a więc wnioskuję, że im bliżej Niemiec tym wyższa propozycja cenowa, a im bliżej wschodnich sąsiadów tym taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten tydzień zamykam swoją sprzedaż na poziomie .....

 

L - 50

M - 46

przemysł 7,8

 

- Wciąż BRAKI !!!!!!

 

pozdrawiam

 

Dla stałych wieloletnich klientów !!!

Skoczkom mówię, tę samą cenę i pytam gdzie byli w zeszłym roku - z przekąsem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak naprawdę zaczynacie straszyć, bo zaczynacie się bać. Nie macie pewności jutra. Producenci żyją tak ,od kilku lat. Nawet dziś ,kiedy zaczyna się opłacalność, nie mamy poczucia bezpieczeństwa. Żyjemy w ciągłym stresie.

tumblr_nhfjwnNg7z1rjeefio1_250.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten tydzień zamykam swoją sprzedaż na poziomie .....

 

L - 50

M - 46

przemysł 7,8

 

- Wciąż BRAKI !!!!!!

 

pozdrawiam

 

Dla stałych wieloletnich klientów !!!

Skoczkom mówię, tę samą cenę i pytam gdzie byli w zeszłym roku - z przekąsem

Oczywiście brak dla nich towaru, a cenę podaję w odwecie, kiedy w dołku pierdol_ą, że gdzie indziej mają 3 grosze taniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P .yoyo,-lamie sie panu struktura osobowości.Co do cen jaja z poza uni europejskiej wjadą do polski ,cena zakupu 0,22 gr-0,28 za kl.L ramach kontyngentu lub z cłem ok.7,5gr,za sztukę,sa granice podnoszenia cen,ale jak czegoś niema? ja nie chwale sie jakie mam ceny klatkowe jajko nie stanowi u mnie znaczącej sprzedaży Po 1zl. za 1 szt osiągam ta cene od 15 lat także te wasze 52 gr. co to jest? panie jojo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
P .yoyo,-lamie sie panu struktura osobowości.Co do cen jaja z poza uni europejskiej wjadą do polski ,cena zakupu 0,22 gr-0,28 za kl.L ramach kontyngentu lub z cłem ok.7,5gr,za sztukę,sa granice podnoszenia cen,ale jak czegoś niema? ja nie chwale sie jakie mam ceny klatkowe jajko nie stanowi u mnie znaczącej sprzedaży Po 1zl. za 1 szt osiągam ta cene od 15 lat także te wasze 52 gr. co to jest? panie jojo.

 

 

Polej się wodą. Zimną oczywiście.

 

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
P .yoyo,-lamie sie panu struktura osobowości.Co do cen jaja z poza uni europejskiej wjadą do polski ,cena zakupu 0,22 gr-0,28 za kl.L ramach kontyngentu lub z cłem ok.7,5gr,za sztukę,sa granice podnoszenia cen,ale jak czegoś niema? ja nie chwale sie jakie mam ceny klatkowe jajko nie stanowi u mnie znaczącej sprzedaży Po 1zl. za 1 szt osiągam ta cene od 15 lat także te wasze 52 gr. co to jest? panie jojo.

 

Eleganckie jaja z Ukrainy do nas wjeżdżają od 1,5 miesiąca, z pięknym nadrukiem na początku [3PL] (jak wieść niesie)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...