Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Ja kupuje 20000szt M tygodniowo. Obecna cena to 0,40 netto za sztuke. Co na tą chwile myślicie o tej cenie?

 

Tomek

Żnin - Kujawsko-pomorskie

Ja myślę, że powinieneś dać namiar na tego gościa, który w tej cenie towar sprzedaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

Ja kupuje 20000szt M tygodniowo. Obecna cena to 0,40 netto za sztuke. Co na tą chwile myślicie o tej cenie?

 

Tomek

Żnin - Kujawsko-pomorskie

 

Proponuje 0,46 i zabieram wszystko. 888-501-500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w sierpniu wyeksportowano z polski do Niemiec i Holandii i innych krajów ok.50tys .ton to znaczy ze w m.sierpniu wyjechało 2500 szt.samochodów na każdym 324 tys.szt.jaj wiec w każdym dniu wyjeżdżało średnio 125 szt(tirów) .

czyli 40 000 000 mln.szt.dziennie(czterdzieści milionów sztuk jaj dziennie). Ciekawe ze produkcja polski dzienna jest na poziomie 30 000 000 mln.szt jaj,chyba ze nie mam danych ile jest w 50 000 tys ton masy i proszku jajecznego,zapewniam ze dane te beda wiekrze dla eksportu w m.wrzesień,październik.Pytanie z kat mamy tyle jaj jak w kurnikach siedzi ok.30 000 000 szt.kur niosek.Po tych danych można wywnioskować,mocne podwyżki cen jaj ,,kupujmy to co polskie ,ale w niemieckich marketach,,Nie wiadomo jak ta tendencja sie długu utrzyma ,ale można to przewidzieć 5 dni bez eksportu.to sa moje skróty myślowe.Bardzo prosze słynnych analityków polskiego drobiarstwa i analityków cen na tym portalu ,pana MISIO8 YOYO o analityczny komentarz.Bez kropek ,przecinków,pajacyków,pozdrawiam panów? Na razie ceny rosną PRZEMYŚL 7.28gr za kilogram ,ceny jaj na szt. L-48 M-42gr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym wszystkim jest cena robi sie rozhustana: dzis mialem podjazd handlarza na sklep z M- ka 10 od Mizgiera z data 01.12.2017 w cenie 5.12 netto. Nie bylo gadania cza sie bylo dostosowac , a gdzie sie da to ciagnąć do góry.

U mnie L-0.55, xl-0.58-0.60, m-ke dokupuje po 0.48(na wymiane za 0-ke), bez wymiany 0.50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli w sierpniu wyeksportowano z polski do Niemiec i Holandii i innych krajów ok.50tys .ton to znaczy ze w m.sierpniu wyjechało 2500 szt.samochodów na każdym 324 tys.szt.jaj wiec w każdym dniu wyjeżdżało średnio 125 szt(tirów) .

czyli 40 000 000 mln.szt.dziennie(czterdzieści milionów sztuk jaj dziennie). Ciekawe ze produkcja polski dzienna jest na poziomie 30 000 000 mln.szt jaj,chyba ze nie mam danych ile jest w 50 000 tys ton masy i proszku jajecznego,zapewniam ze dane te beda wiekrze dla eksportu w m.wrzesień,październik.Pytanie z kat mamy tyle jaj jak w kurnikach siedzi ok.30 000 000 szt.kur niosek.Po tych danych można wywnioskować,mocne podwyżki cen jaj ,,kupujmy to co polskie ,ale w niemieckich marketach,,Nie wiadomo jak ta tendencja sie długu utrzyma ,ale można to przewidzieć 5 dni bez eksportu.to sa moje skróty myślowe.Bardzo prosze słynnych analityków polskiego drobiarstwa i analityków cen na tym portalu ,pana MISIO8 YOYO o analityczny komentarz.Bez kropek ,przecinków,pajacyków,pozdrawiam panów? Na razie ceny rosną PRZEMYŚL 7.28gr za kilogram ,ceny jaj na szt. L-48 M-42gr

 

Gdzie ty masz cene 7.28 na przemysł? Podzwoń to sie dowiesz ile płacą!!! Nie próbuj zaniżać cen bo i tak nic to nieda.CENE DYKTUJE RYNEK!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
M-0,50 gr netto na dziś

L-ka 0,53 gr netto

Ps. Bentley zamówiony trochę nowszy niż jeździł mój handlarz

 

Też z automatyczną Parasolką ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze jedno wróciliście z kościoła to policzcie kasę ta która macie poza kurnikami i czy ona wróci do was ,te wszystkie tiry po 30 palet za które niby osiągniecie cenne nett 150 000 tys zlptych nie jednego przewiążą ten rynek niema już kasy dla was??????????????????????????? i niewiele morze zostać po waszych podwyszkach i ogarnie was strach.

 

Bałtyckie czy może

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
M-0,50 gr netto na dziś

L-ka 0,53 gr netto

Ps. Bentley zamówiony trochę nowszy niż jeździł mój handlarz

 

 

Kolego nie opuszczaj cen jeszcze nie pora, trzymaj mocno zwieracze.

Sprzedawałeś L 55 a tu 53 piszesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
małe fermy zaczynają podbierać klientów L po 0,47

 

Chyba kpisz... Jak chcesz po tyle sprzedawać to sprzedawaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że teraz się stabilizuje ale im bliżej świąt może trochę jeszcze zdrożeć .

Stada bardzo mocno poprzeciągane z produkcją co niektóre nie doczekają świąt , ferma od fermy próbuje złapać jaja oj będzie ciekawie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myślę że teraz się stabilizuje ale im bliżej świąt może trochę jeszcze zdrożeć .

Stada bardzo mocno poprzeciągane z produkcją co niektóre nie doczekają świąt , ferma od fermy próbuje złapać jaja oj będzie ciekawie .

 

Dokładnie... bardziej zaradni czują pismo nosem... za 2 tygodnie znowu będzie wystrzał w górę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
małe fermy zaczynają podbierać klientów L po 0,47

 

małe czyli jakie? Małego z kredytem nie stać na szastanie jajami w tych czasach - no chyba że nie chce się rozwijać a stać w miejscu. Zresztą czy mały poniósł ceny, czy wielki podniósł teraz ceny? Jeżeli ten mały został na starych cenach to logiczne że będzie miał lepszy zbyt obecnie i podbierze klientelę tym co muszą podnosić bo brakuje im jaj (pomimo skali produkcji).

Co do podbierania klientów jeden drugiemu to to zjawisko istniało, istnieje i istnieć będzie bez względu na ceny. Po prostu teraz brakuje towaru nawet dla stałych i wszyscy łapią gdzie popadnie.

 

Ostatecznie zgodnie z tym Pańskim twierdzeniem, TAK, podbieram klientów detalicznych, biedronce. I nie mam skrupułów, aby zabrać im klientów na stałe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cennik u mnie na przyszły tydzień (początek)

 

M 0,50-0,52

 

L 0,56-0,58

no ty to juz wystrzeliłeś w kosmos.daj pan spokój.jak to kaczynski mowł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cennik u mnie na przyszły tydzień (początek)

 

M 0,50-0,52

 

L 0,56-0,58

no ty to juz wystrzeliłeś w kosmos.daj pan spokój.jak to kaczynski mowł
cena stoi.i niema co (słowo zostało usunięte) Palic.jeszcze troche i cena down.widze po datach na kartkach przy dostawie. jajo sie u małych odkłada.bedzie dobrze cena dzwignieta na maxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemysł 7,10- 7,20gr za 1kg Niemcy 1.75 1,80 euro za kg. czyli M-44gr odbiór jaj z polski do 20 listopada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cennik u mnie na przyszły tydzień (początek)

 

M 0,50-0,52

 

L 0,56-0,58

no ty to juz wystrzeliłeś w kosmos.daj pan spokój.jak to kaczynski mowł
cena stoi.i niema co h... Palic.jeszcze troche i cena down.widze po datach na kartkach przy dostawie. jajo sie u małych odkłada.bedzie dobrze cena dzwignieta na maxx

 

Ziewać mi się chce... w czym widzisz problem ? W cenniku u mnie ? Czy u siebie ? A może sam dokupujesz jajo bo Ci na święta będzie mało i swoją forumową twórczością naganiasz frajerów...

 

Ja mogę się uczciwie przyznać, że nie wyrobię z towarem na święta. I też będę musiał szukać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...