Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy nie żartujcie!!!!!!!!!!

Dziś większość pakowni zarabia miliony na przeżutach, nie jest źle każdy swoje zarobi i zapewne nikt nie doklada,no chyba że na umowach,no ale cóż czasami małą łyżeczką ale do dna:P:P:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apropo cen

 

xxl-46

Xl- 44

l 41-42 (na pomorzu 43 i na zeszyt w kolejke)

m 39-40

 

 

Nawet na poznaniu jajka brak np. pan B..ski obcina,dostaje tylko staly...

Na mazowszu rewolucja, Pana Li..ka gorąco pozdrawiamy- Panie Janie u was rewolucja juz jest,no a kiedy zacznie się wojna???

No i nawet na pomorzu braki totalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o co się wszyscy drapiecie, nie ma jaj cena 50gr, dużo jaj cena 5gr i tak jest jak pamiętam od 30 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Bolec jeszcze nie skasowalismy 0.38 za 1A a ty mi tu wyliczasz 0.40 gr.srednią cene ?? Pogięło Cie ? Myslisz ze kury niosą samą 1A i powyzej tak?? Trzeba byc bardzo ograniczonym, aby na dzis robić takie wyliczenia. I odnośnie kosztów produkcji,wielu hodowców licząc koszt prod., nie wlicza chyba ani odchowu ani ludzi, remontow bież.itp bo 0.21 to koszt podstawowy pasza a jajko !!!! I jeszcze mała refleksja,15 lat temu jajo bylo ponad 0.40 gr.w kolejnym roku sprzedawalismy małe jajko po 0.6-0.8gr. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kto ma na dziś najwyższe ceny w kraju ...... chyba nie muszę mówić rozbieżność na fermach jest nawet 10 gr na sorcie i małe fermy boją się podnosić bo twierdzą że to złe dla dalszej produkcji.................

paranoja w tym kraju

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słucham? Jak nie kasowaliście? A niby po ile jest średnio, poczytaj poniższe posty. Może i wartość uśredniona jest trochę zawyżona, ale towar drożeje i będzie droższy. Kolejna sprawa to nie uważam siebie za człowieka ogranioczonego i estymacje zysków przeprowadza każdy kto prowadzi biznes i to nie w trakcie produkcji bo na grubo przed nią. Kolejna sprawa dofinansowania dla rolników czy kredyty preferencyjne. Czy podczas podawanych kosztów modernicacji wliczyłeś te "marne" kilkadziesiąt procent które otrzymałeś od UE? Czy traktujesz to jako swoje pieniądze? A co do tych 6 gr. to takie ceny są ale zawsze po takich górkach jak teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie Biedroneczko, no właśnie....dziś na piekarnie wjechały jaja od lokalnego małego producenta. L-ka po 0,34. I niestety jest to nagminne. Detal pomału wyhamowywuje. Punkty coraz mniej dobierają. A to dziwne jak na piątek. Może malejące mrozy mają na to wpływ? Albo wszystko po trochę.

P.S. Wiem, wiem...producenci odzsykują swoich dawnych klientów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Bolec -erudyto ,może wydaje ci sie że pojadłes wszystkie rozumy ? Moja ferma nie wzieła z dotacji ani 1 eurocenta dla jasnosci ! I jeśli ktoś na forum napisze ze 1A jest 0.40-0.42 to sorry ale to jednostkowe sytuacje.. Jestem na tym forum od 2006 i z tego co obserwuję to od lat mam jedne z wyższych cen, tu na forum . Wiec sorry ale nie wkręci mnie nikt, że na dzis cena 1A jest pow.0.40 . Może osiągnie taką cenę kto wie ? ps.na tym forum ,aby miało ono sens piszemy w jakich cenach sprzedajemy dzis ,a nie jak chcielibysmy sprzedac np.jutro .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kol ferma07 z mila checia z Tobą pohandlluje skoro nie potrafisz sprzedac swojego towaru i piszesz ze za 1a nie dostales 40gr, no a moze poprostu masz kilkadziesiat skrzyneczek dziennie bez rozwinietej dystrybucji i sie lękasz???? Po ile i ile mozesz zaoferowac??? Bo tak piszesz i piszesz bez sensu,nie sprzeczaj sie tylko dawaj konkrety!!!!!!!!!! Masz problem z uzyskaniem wysokiej ceny wiec jestem!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kol nawet nie chcialem pisac tego na forum ale ok skoro ferma07 pisze takie bzdury gdzie to mi jako handlujacemu powinno zalezec na zanizaniu cany...

 

--ja juz usllyszalem 0.45 za 1a dzis ta cena jest nie do przyjecia jak dla mnie jak zapewne i dlla wielu z nas,ale pod koniec nastepnego tygodnia prawdopodobnie jeszcze bedziemy prosili byle w tych cenach zaladowac,ZAPAMIETAJCIE TEN POST I ZOBACZYMY KTO TU MA RACJE KOL FERMA07 CZY.... POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, o czym Wy mówicie ? Cena powyżej 40 gr za 1a jest raptem od 2 dni a Wy już liczycie nasze zyski, jakbyśmy sprzedawali w tej cenie co najmniej od 2 lat !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze na marketach promocji nie będzie w tym roku, po drugie -może wogóle jajek nie będzie. Może jest ktoś chętny na Biedronki ,bo się miejsce zwolniło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ps kurnikarzyki podnoscie podnoscie,czym predzej i czym wyzej a po swietach jak je.b.n.i.e to po kolei bedziecie sie za krawaty na drzewa:-) ...i zadne senne marzenia,ani nagonki w telewizji wam nie pomogą w utrzymaniu cen na wysokim poziomie a co do 40gr za jajo to buhahahahaha
Tak dla odświeżenia pamięci...i nie dziwie się , że takie osoby jak Ty muszą słono płacić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kol. Ferma07 dziś miałem telefon z propozycją kupna 2a po 40gr netto i nie sprzedałem

- owszem mam 1200sk. na magazynie tego sortu ale nie dla takich skoczków jak on.

Mam swoich porządnych na dobre i na złe odbiorców więc w pierwszej kolejności muszą ich zaopatrzyć w tak deficytowy towar

- trzeba sie odwdzięczyć za te trudne czasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie w moje to jajko może kosztować 1zł na kurniku 1.10zł u pośrednika i 1.50zł w sklepie i gitara. każdy zarobi swoje kiedyś salceson był za marne grosze i się nie sprzedawał a dzisiaj jest w cenie szynki i go kupują z zachwytem. wszystko powoli się unormuje hurt i detal tylko na razie czasami drożej w kurniku niż markiecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jajczarek to twoje zachowanie zasługuje na pochwałę , handluje już parę lat nie skacze z kwiatka na kwiatek , to jest proste jak cena była 0,13 1a to ja płaciłem 0,2 i nie marudziłem , i tak koledzy handlarze podbierali mi punkty bo dawali taniej

W tej chwili ci co żyłowali producentom kiedyś, dzwonią BŁAGAJĄ o towar a ja mam nadzieje że będę mógł dalej pracować normalnie. Co za różnica czy zapłacę 0,4 czy 0,5 za jajo ja mam swoją marże parę groszy i tyle ,różnica polega tylko na tym że większe obrotowe pieniądze Przyjmuje oczywiście ze takie ceny będą wszędzie .Ale jak znajdą się głupcy i bedą dawać taniej to ja na bezrobotne niestety. Przecież to było wiadome że po 12 roku będzie szał i cena jak nigdy ale to ludzie ludziom zgotowali ten los chcieliśmy wspólnej Europy to ją mamy ceny jak w unii a Kowalski dalej 1100zł wypłaty. Producenci macie okazje wyeliminować HANDLARZY ale tych złych co nawet teraz potrafią dzwonić i mówić że jajko wcale nie poszło do góry, a jak płacili po 10groszy to narzekali że drogo. A tych ludzi którzy potrafią dostosować się do rynku szanujcie i pozwólcie im normalnie pracować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kol. jajek19821 w 100% się z tobą zgadzam, niektórzy handlarze tak kiedyś pisałem są zwykłymi hie..... - zastrzgam nie wszyscy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że nigdy nie dożyję takich czasów, i że nigdy tego nie napisze. Ale zgadzam się z wpisami Jajczarka!!

Ale jazda....

Jaki wniosek? Nigdy nie mów nigdy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś miałem jeszcze jeden tel. od handlarza, który po dwóch latach odezwał się w sprawie jajek i mówi..

część Donaldzie nie masz nic na zbyciu jaj – a mnie od razu krew zalewa jak słyszę takiego barana,

więc mu odpowiadam ze mam 2a po ,30gr; 1a 35gr , on mi na to.. dam grosz więcej i wezmę wszystko – dobry cwaniak co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kol FermaO7 przyznaje mylilem sie i wcale nie zaprzeczam, lecz mylisz sie bo skoro na tych podwyżkach utrzymuje marze w hurcie na poziomie min 3grosze to bardzo sie ciesze z zaistnialej sytuacji i wszyskim swoim dostawcom w sensie kurnikarzom mowilem ze wole handlowac na gorce przynajmniej moi odbiorcy nie narzekają i pytają nie o cene a o towar i wspollpraca jest ok

...lecz dalej nie wierze w to iz aktualna cena utrzyma sie na stale bo jak to mowia jedna jaskółka wiosny nie czyni Tak i z tymi cenami przekonamy sie czy to norma czy tez wybryk cenowy spowodowany chwilowym zalamaniem pod wzgledem wieloczynnikowego spadku podazy (chwilowego) pozdrawiam:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kol ferma07 jeszcze jedno, nie licz ze ja place dzis po 40 gdzie ty nie mozesz sprzedac po 38 bo

 

-ja dzis place 40 zeby za tydzien sprzedac je po 45

-na tych podwyzkach moja max marza w gróbym hurcie siegnela min 10groszy

-zawsze zarabiam na podwyżkach im wyzej i szybciej tym wiecej w kieszeni (wieu tak robi)

-lubie przeplacac kiedyt wiem ze za chwile zanim obudzi sie pan kowalski ja juz mam na magazynie jajko ktore drozej kupilem a juz moge sprzedac o wiele drozej,chociazby kowalskiemu ktory wlasnie sie obudzil:P:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym panie FERMA07 ja tak jak wielu inncy handlarzy Cieżko pracuje i musze myslec i przewidywac zeby zarobic bo taka spoecyfikacja mojej dzialalnosci,dla jednego bedzie to :dobra taktyka,spryt,znajomosci,wiedza a dla innych -takich jak np Ty poprostu Hiena:P:P:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...