Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

SZANOWNI PRODUCENCI I HURTOWNICY chwila szczerości : Czy 1a może kosztować na dzień dzisiejszy 34 gr ? , czy standardowa cena dla swojego odbiorcy to 31-32gr. Piszcie prawdę lub wcale !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Mości Panowie jajcem drodzy stojący )

Euro już leci. Święta zaraz będą a potem będzie po świętach bo w końcu to tylko 3 dni. Zleci jak z piczy trzasł. Czy po świętach też się usłyszy tekst " jak ktoś mi nie da 34 za 1a to niech spada na drzewo" ? Maybe yes, choć nie wydaje mi się. Obsady na kurnikach full. Młode już groszków nie niosą a ktoś to kupić musi. No chyba, że jeden z drugim lubi zadołować parę palet po jabłonką na skraju ruczaju od czasu do czasu.

Skoro jeden drugiego nie szanuje i nie liczy się z tym,że daje zbyt od lat przynosząc gotówkę z zębach to pewnie się stanie jak w fizyce. Akcja budzi reakcję! Nich nikt się nie zdziwi ani nie będzie zaskoczony jak potem handel będzie jeździł po produkcji jak na psie. Handel swoje zarobi, lub zarobi mniej a produkcja? Są osoby które używają zmyślnego określenia " kij im w oko" . Nie ma się co dziwić.

Koledzy. Większość ma już magazyny częściowo zapakowane na święta. Te święta są gorsze i ludzie jednak w marketach więcej kupią realizując bony. Żadko kto specjalnie po jajka pójdzie do Pani Krysi do warzywniaka, zresztą może jej na ostatnią chwilę zabraknąć bo dużo nie zgromadzi.Nawet nie ma miejsca. Zatem nie ma się co martwić. Luzik. Proponuję nie dawać satysfakcji rewolucjinistom, odbębnić swoje. Jeszcze trzy tygodnie............ carramba hehehehhe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lidl nie ma czym handlować

 

Netto Mx10 3,99

Lx10 4,99

 

selgros 0,40 gr Lka

 

makro mam ich w d.....

 

na ryneczku od gospodarze 48 gr byle co jak leci byle bez napisów

 

biedronka jak netto

 

na kurnikach 1a 0,34 1b 0,32 itp

pokazały się małe jaja 2b i 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi do cholery z tą dyrektywą ostatnią,że fermy powyżej 350 kur będą mogły wprowadzać wyprodukowane przez siebie jaja do bezpośredniego obiegu jak to miały w przywileju małe gospodarstwa ponizej 350 ptaków?

 

W końcu pakownie miały zajmować się tym. To wszystko pogłoski czy prawda bo nigdzie odpowiedniego przepisu nie można odnaleźć a widziałem zalecenia z pieczątką Głównego Weterynarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

s-0,38 1A -0,34 1B -0,32 2A-0,30 dzisiaj dostałem po łbie

 

jak konkurować z sieciówką????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak komus zabraknie towaru a napewno tak bedzie to kurniki zamienią sie w domy aukcyjne...kto da więcej ten wygrywa i zabiera towar...

 

A co do zapasów to sam chetnie bym dokupił conieco 2a 2b 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz cos na rozluznienie, wypowiedz z czerwca 2006r.:

 

Witam kolegów hodowców.Dziś tj.24czerwca sprzedawałem z fermy po cenach: 1A-16groszy 1B-14groszy 2A-12groszy wszystko w hurcie,po 5palet z kazdego sortu.

Słyszałem,ze juz mozna uzyskac 17gr za 1a ale nie wiem czy to prawda?

 

Trzymać ceny koledzy!!! Ma sie na lepsze

 

Prosze o ceny z innych regionow kraju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiatm Kolego Rydzek jakie ceny Cie interesuja za 3/2B/2A bo akurta mam do tego dojscie i daleko nie mam do Ciebie Pozdrawiam a co do lidla chyba wszedzie jest ten sam problem czyli pierwsza siec sie zbuntowala czyli zostali na lodzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do drobiarza88: żal słuchać (czytać) człowieka tak pełnego złych emocji. Groźby jakieś nawet tam napisałeś. Człowieku, opanuj się. ceny ustala rynek czyli fermiarz i handlarz (przeważnie ten 2). Jak jakiś rolnik wali Tobie takie teksty, to pochyl czoło. Podziękujesz mu "po świętach" - kiedykolwiek to będzie - ale proszę, apeluję, nie uogólniaj, nie wrzucaj nas hodowców do 1 wora z jakimś ciulem, który jedzie po Tobie jak Dorn po burej suce.

ceny: 0 - 0,34

Ia - 0,32

Ib - 0,3

trójeczki nie wiem po ile mam sprzedawać; podpowiedzcie.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ty przypadkiem Drobiarzu88 nie podkładałeś sie pod przetargi wywalając innych i teraz dostajesz po d...??? jesli tak, choć sie nie przyznasz to moze pomidorem handluj, choć tez ostro w gore poszedł, jak cukier i banan. Powiedz mi tez dlaczego ten producent jaj zawsze musi sie pod handlarza podkładać, bo co? rzucisz tekst ze jak nie oddasz to zrywam współpracę? nie wal kichy innym pośrednikom, nie uogólniaj producentow, ale i nie wal kich nam, pośrednikom, handlarzu ....., a do producentow, hiszpanie i holendrzy chcą podpisywac umowy na dostawy juz nawet do konca czerwca. wiec nie ma co sie bać drobiarza88, trzymajcie cenę tak jak w europie, tam w hurcie L na dzis kosztuje 0,47 groszy, wiadomość z godziny 20.30. ale to wasza sprawa, ja jak mam mieś 3 czy 8 groszy na sztuce to po ile kupie nie robi roznicy, odbiorca koncowy tez to przeżyje. w dodatku ceny soi idą w gore bo usa musi zarobic na kryzys a wykupili calą z argentyny i brazyli.

Producenci jaj musza jeszcze klatki zmodernizować, a to kosztuje, drobiarzu88, i to pare ładnych groszy. wiec nie strasz nikogo ze bedzie kopał jajko, bo jak bedzie ktoś miał problem z twoimi odbiorami to z chęcią mu pomogę , nawet latem, nawet po świetach. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Rydzek, wysłałem Tobie wiadomość na maila.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

muderman, my MAN !

czy nikt nie odważy się podpowiedzieć mi po ile 3 mam sprzedawać? wykazuję niezauważoną dla drobiarza88 chęć sprzedaży towaru nie po wygórowanej ale po rynkowej cenie, przez nas tu wszystkich uzgodnionej. Mniej więcej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie odnosnie 3 do Kolegi rolnikzwywiechowa08 jesli bedziesz pewien po ile chcesz za to jajko to odpisz bylbym zainteresowany monkwi@gmail.com Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam takie pytamko ile trzeba teraz zapłacić za białe jajko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy koryguję wypowiedź Murdermanna L -ka na giełdzie niemieckiej - 8,40 euro za 100 szt. daje to dokładnie 39gr a nie 47.

Pozdrowionka

Hurtownik który chętnie przelicytuje jedno autko i spróbuje dać więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam nic wiecznie nie trwa i cena powoli sie stabilizuje 1a 33-35 i chyba tak pozostanie ale nie ma co wpadac w euforie poniewaz magazyny nadal puste i towar schodzi nabiezaco Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Im bliżej świąt tym wyższe ceny proponują pośrednicy którzy próbują zapewnić sobie towar na święta i jak kolega Wielki Kogut rzucił za Ia-0,36 to dzisiaj słyszałem taką cenę już z trzy razy. Nie wiadomo do czego to jeszcze dojdzie, w każdym razie Ci którzy są wierni i handlują dłużej mogą liczyć na lepsze ceny. Jeśli zostaje coś więcej po zaspokojeniu potrzeb stałych klientów to od dziś obowiązują ceny: O - 0,38 Ia - 0,36 Ib - 0,34 IIa -0,32

Pozdrawiam

p.s.

Dla kolegów handlowców i pośredników - jak dobrze pamiętam to rok temu po świętach ceny były dwa razy niższe i producenci tak nie biadolili że muszą dokładać i jakoś działali teraz jak od miesiąca ceny poszły w górę to się odezwała lawina...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może odrazu dowalić 1A-60, 1B-58, 2a-57, 2b-56, TYLKO PAMIĘTAJCIE ŻE POLSKA TO NIE ZACHÓD tutaj są mniejsze pensje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaaa, już teraz widać kto karty rozdaje: Wielki kogut i magicos ceny ustalają !

Reszta kolegów/koleżanek śpi !?

wspomniane niżej ceny w centrum naszego pięknego kraju jeszcze nie obowiązują i nie wiem czy kiedykolwiek będą

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od zawsze ceny dyktuje rynek i każda cena jest do przełknięcia jeżeli nie ma towaru. Więc czym tu się martwić Od jutra moich klientów kieruję do Makro - M po 30gr brutto. A ja kupuję po 31 i 33 -po ile sprzedaję nie będę pisać ,bo śmiech- i tak nikt nie uwierzy.No i oczywiście po świętach zamiast palet to będę zamawiać wytłaczanki, bo klientów to mi wielu nie zostanie -może paru detalicznych.Wszystkim życzę wytrwałości - jeszcze tylko 3 tygodnie ... a później

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...