Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

JAK BYM WIDZIAL TYLKO PIENIADZE A NIE BIEDE LUDZI TO JAJKO BY UMNIE KOSZTOWALO ZE 2 ZL A CO MNIE TAM ZE KTOS ZARABIA 1500ZL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie nic dupy nie sciska , mielisci gorke a potem dolek , teraz macie gore potem bedzie dol i juz ,trudno zeby ktos ciagle dokladal

Im wyzsza cena tym wieksza bedzie kosa panowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO MOZE NIE 50 % A 20 KURA DO 18 TYGODIA ZJADA 7 KG PASZY TO JAKIES 8ZL DO TEGO 2.40 PISKLE ORAZ SZCZEPIENIA MEDIA TO JAKIES 12,50 SPRZEDAWALEM PO 15ZL TAKIE SZALONE CENY DO NICZEGO DOBREGO NIE PROWADZA GDYZ NIE WAZNE CZY JESTES PANEM W. I SPRZEDAJESZ MILONY CZY CHODZISZ Z KOSZYKIEM CEL JEST JEDEN SPRZEDAC KLIENTOWI A KLIENT MA JUZ DOSC JAJ W CENIE KAWIORU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MOZE ALE KLIENCI WRACAJA I NIE OBROSLEM W PIURA ZE KURY BIORA MNIE ZA KOGUTA I BEDE MIAL ICH DZIS ZA TYDZIEN ZA ROK A MOZE DO 67 ROKU ZYCIA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tajemne zmowy, tajne narady,

Na górze ćwoki, na dole dziady,

Nie ma co pisać, jasna jest puenta -

Cała ta nacja zdrowo jebnię.ta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W marketach umowy na dostawę są podpisywane na 1 rok!!!, a stawka czyli cena jest negocjowalna co miesiąc (w 100% sprawdzona informacja) więc cena może się zmieniać częściej niż myślicie i już w maju dyskonty mogą mieć kolejną podwyżkę. Tak było w żywcu drobiowym. Opóźnienie w podwyżkach jest 2-3 miesięczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy wy myslicie ze przecietny Polak zaplaci za 30 jaj 30 zl

 

przecietny polak jara faje za 11zł . tankuje paliwo prawie za 6 zł /litr a jeszcze troche czasu wstecz tez ta cena była utopią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tak jak czytam to forum , to zaczynam podejzewac , ze najbardziej to płacza Ci wielcy handlarze , bo juz nie moga kupić jaja za połowe ceny , która ja zawsze płaciłem ( np on płacił 12 gr , a ja 20gr ) i rynek sie kurczy , bo już nie moze podjechac na moje sklepy i spierd... mi ceny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten polak co pali faję to go stać i kupi jajo i za 2 zł jak mu się zechce a paliwo tankują bo nie zatankują wodą choć tańsza bo nie pojadą ale jak jaja będą po 1zł to będą jedli kury czy łudka po 8zł za kilo a nie jaja po 15 zł za kilo. uważajcie producęci byście się nie zachłysneli tymi cenami bo póżniej będzie i zgrzytanie zębami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Handlarzyki, wy więcej martwicie się o swój geszeft niż o kieszeń konsumenta. Półtoraroczna hossa, gdzie czasami w porywach mieliście 100% przebicia po prostu przeszła do historii, ten raj się dla was skończył

Teraz jest producentów chwila, którą musimy maksymalnie wykorzystać do odrobienia strat ponieionych przez ostatnie lata.

Do kiedy ta sytuacja potrwa – nikt z nas tego nie wie

Pytanie te trzeba skierować do jasnowidza p. Leszka M. SLD, któremu ostatnio wszystko w śnie sie wyśni (oby wieczność dla nas) haaa

Także panowie żarty, żartami nie biadolić tylko handlować bo każdemu z nas jest kasa potrzebna na nowe budy żeby w przyszłości jaja były ciut tańsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jajczarek podaj lepiej jakie ceny u ciebie

 

Witam !!!

Grzecznie pytasz kolego, więc ci grzecznie odpowiadam.

Ceny mam różne zależy od klienta i ilości zakupu i danego sortu. Przeliczając na kg to cena kształtuje się od 7,5 - 8 zł za 1kg.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Handlarzyki, wy więcej martwicie się o swój geszeft niż o kieszeń konsumenta.

Jak handluje to jeszcze nigdy nie interesowała mnie kieszeń konsumenta i to chyba normalne ,a jedynie żeby akceptował cenę i kupował tak samo jak nie interesuje mnie wasza kieszeń

 

To o ile dobrze przeliczyłem 1A ,050

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i tak jak czytam to forum , to zaczynam podejzewac , ze najbardziej to płacza Ci wielcy handlarze , bo juz nie moga kupić jaja za połowe ceny , która ja zawsze płaciłem ( np on płacił 12 gr , a ja 20gr ) i rynek sie kurczy , bo już nie moze podjechac na moje sklepy i spierd... mi ceny

100 % racji !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
JAK MACIE U SIEBIE EUROCASH JEDZIE ICH WYKUPIĆ DZIŚ MIELI DOSTAWY SPRZEDAJĄ M10-4.19BR NIECH NIE PIEPRZĄ CEN.

 

a poco ty ich wykupujesz skoro piszesz w poście z poprzedniego tygodnia że za 1A płacisz 0,42 ? w tym tygodniu piszesz o podwyżce o 0,07 więc płacisz 0,49 za 1A więc po co ci ten śrut[/b]

zakup na piątek 1a 0,55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0,55 1a......hmmmmm....policzmy: do tego paczka i kartonik plus transport i vat= to mamy jakies 0,65. Do tego z 18 % dla sklepu= 0,77 jajo na półce.

Oczywiście pośrednik pracuje charytatywnie.

To samo jajo w biedronce dzisiaj po 0,59. Czyli mamy 20 groszy na jaju różnicy.

No i teraz pytanie. Czy ja coś źle liczę?

I są dwie opcje. Albo na dyskontach znowu podrożeje, albo mniejszy detal zostanie zarżnięty.

Tylko po co? Jak będzie dołek to właściciel fermy 50 tys. kur zawiezie do Biedronki? A kto go tam wpuści?

Czuję się jak domowy kocur na pustyni. Po prostu nie ogarniam tej kuwety!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kreatorze nie tak dawno broniles producentów czyzbys zaczął dokładać?

Prosta matematyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów handlarzy. Czytam to forum od dluższego czasu i pewne rzeczy mnie drażnią. Po pierwsze - nazywanie handlarzy "handlarzynami" przez co poniektórych kurnikarzyków, co im słoma i kurze g... z butów wystaje. Po drugie - że jeden (słowo zostało usunięte) z drugim uważa, iż utrzymuje handlarza, a nie na odwrót lub przynajmniej nawzajem. Po trzecie - oczywiście temat główny, czyli to co sie dzieje z cenami. Jak widac tlumaczenia nie docierają i nadal niektóre buce uważają, że jajo będzie się dobrze sprzedawać w cenie wieprzowiny i że jest tak niezbędne, jak paliwo. Są rózne oczywiście upodobania smakowe, ale ja zdecydowanie wolę pieczone udka za 6,50 zł/kg niż rozpaćkaną jajecznicę w cenie detal. już teraz ok. 10 zł/85dkg, czyli 11,76 zł/kg. Baaa! Wolę nawet stek z łopatki w cenie 13 zł/kg (bez jajca). Dlatego w sumie nie ma co płakać, bo każdy w swoją stronę ciągnie. Mi się też przewraca, jak czytam cały czas płacze o tych utraconych z winy handlarzy fortunach hodowców. Czy ktoś komuś przystawiał coś do głowy, mówiąc - masz mi sprzedać jajo poniżej kosztów produkcji? Na dzień dzisiejszy, z kolei, marża (zysk) ze sprzedaży produkcji w cenie hurtowej ma być wyższa niż marża detaliczna - dobre, dobre i ciekawe bardzo (to chyba dlatego, że hodowca musi też utrzymać handlarza - heh). I wy się tym panowie handlarze martwicie? Współczuję tym, którzy uważają, że rzeczywiście muszą tyle płacić za jajo. - No bo czy teraz ktoś pistolet przystawia w drugą stronę? Po co im tyle płacicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...