Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Panie N.Y.S.E nie dbam o to jak piszę, a stać mnie na słownik ortograficzny , nawet stać mnie na własną polonistkę która w dzień by uczyła mnie polskiego a w nocy robiła francuskiego ale niestety mam zazdrosną żonę:lol: szkoła magistrem nie jestem ale średnie mam co z tej szkoły jak chłopaki po studjach u mnie jaja wożą ważne jest by umnieć kasę zrobić a w szkole tego nie uczą nie chce mi się z Tobą wchodzić w dalszy konflikt słowny , ponieważ często wybucham emocjonalnie i najpierw robię a póżniej myślę.

Spójż sam w lustro i zastanów się ,kim jesteś i doczego doszłeś w życiu a dopiero oceniaj innych Pozdrawiam i wszystkiego dobrego Ci życzę

To dbaj jak piszesz jeśli piszesz na forum .

Piniondze to nie wszystko.To średnie załatwił ci tata za jajka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dbaj jak piszesz jeśli piszesz na forum .

Piniondze to nie wszystko.To średnie załatwił ci tata za jajka?

 

zaczynałem od zera bo byłem sam natomiast Ty zapewne usiadłeś w ciepły fotel Tatusia i biznesmen z Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panie N.Y.S.E nie dbam o to jak piszę, a stać mnie na słownik ortograficzny , nawet stać mnie na własną polonistkę która w dzień by uczyła mnie polskiego a w nocy robiła francuskiego ale niestety mam zazdrosną żonę:lol: szkoła magistrem nie jestem ale średnie mam co z tej szkoły jak chłopaki po studjach u mnie jaja wożą ważne jest by umnieć kasę zrobić a w szkole tego nie uczą nie chce mi się z Tobą wchodzić w dalszy konflikt słowny , ponieważ często wybucham emocjonalnie i najpierw robię a póżniej myślę.

Spójż sam w lustro i zastanów się ,kim jesteś i doczego doszłeś w życiu a dopiero oceniaj innych Pozdrawiam i wszystkiego dobrego Ci życzę

 

zobacz zasrany biznesmenie jakie podstawowe błędy popełniłeś

- zrezygnuj z francuskiego lepiej popraw polski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz zasrany biznesmenie jakie podstawowe błędy popełniłeś

- zrezygnuj z francuskiego lepiej popraw polski

 

 

podstawowy błąd, to popełnił Twój Ojciec że gumy nie założył

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zobacz zasrany biznesmenie jakie podstawowe błędy popełniłeś

- zrezygnuj z francuskiego lepiej popraw polski

 

 

podstawowy błąd, to popełnił Mój Ojciec że gumy nie założył tam gdzie trzeba

 

 

- widać że cię przez telefon zrobił uparty ośle za pewno miał gumę na oczach:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obserwatorjaj Dzisiaj jest noc spowiedzi więc idź się oczyść , poadoruj i rozpocznij Święta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idą święta wielkiej nocy,

maluj jajca bez pomocy,

jedno czarne drugie białe

i miej życie doskonałe,

Idź je święcić jak co roku,

te w koszyku nie te w kroku,

A gdy wszystko już będzie przygotowane,

to święta na pewno będą udane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Życze wszystkim wesołych świąt powodzenia w handlu i dobrej współpracy na lini hodowca-handlarz no i może jeszcze troszke mniej hamstwa i agresji na forum w niektórych wpisach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z okazji Świąt życzę wszystkim Ia po 35 gr.

 

a ja z innej beczki dla upierajacych sie aby jajo spadło do poziomu około 30-35gr.

 

w wiekszości utarło sie , ze podajemy ceny netto , tak samo jest jak podajemy ceny do detalu i teraz przy zakupie jaj w cenie około ,0,35 gr sprzedajemy je na sklep powiedzmy 0, 43 netto czyli brutto 0,45 mamy 2 gr na vat

 

a teraz wyzsza cena u producenta (powiedzmy 0,45 ) oddajemy na sklep 0,53 netto czyli brutto 0,56 mamy 3gr na vat

 

globalnie liczac w cenie brutto im wyzsza cena jaja tym wieksza róznica w vat .pomiedzy tanim a drozszym

 

Co do róznicy w podatku naliczonym a naleznym , juz gdzies pisałem , ze jest na korzysc handlarza , ponieważ jaja kupujemy na 5 lub 7 % , a wszystko inne - paliwo , opakowania i co tam jeszcze potrzebne do handlu jest na 23 %( mało kto płaci z handlarzy vat do skarbówki-jest ktos taki??) jezeli juz to przeksiegowuje vat na poczet podatku dochodowego

 

i teraz przyjmijmy ,ze sprzedajemy powiedzmy 200tys jaj miesiecznie , na przykładzie podanym wyzej , na wyzszej cenie zyskujemy 2000 zł w miesiacu , a rocznie daje to okragłą sumke 24tyś zł

dla oponentów , nie gadajcie mi ,ze cena czyni cuda , mimo niskiej ceny w zeszłyn roku handel był do bani , porównujac analogiczny czas przedswiateczny w roku 2011 a teraz ten rok ( mimo wysokiej ceny) jest o jakieś 20% lepszy.

ccc- cena czyni cuda ?? nie w przypadku jaj konsumpcyjnych , bo jest okres kiedy ludzie jaja jedza , i całkowity brak spozycia bez wzgledu na cene.

 

nawet jesli ccc , to ja wole sprzedac mniej i mniej sie natyrac , a zarobic wiecej jak przewalic wiecej towaru i zarobic to samo albo mniej.

 

mokrego dyngusa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

embag nie będę się z tobą spierał co do vatu choć moim zdaniem całkowicie blednę podejście do tego tematu i za bardzo nie mogę zrozumieć jak wyliczyłeś ten dodatkowy zysk 2 tys miesięcznie przy większej cenie jajek

 

Idąc twoim tokiem myślenia czym więcej płacisz za jajka , czym droższe paliwo ,opakowania itd tym więcej zarabiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kol.Promix wszyscy handlarze ,których znam a takze producenci sprzedajacy jaja na sklepy maja narzut wartosciowy nie procentowy do ceny jaja i jest on zazwyczaj stały , niezaleznie od ceny towaru - ostatnio jest to +- 10gr na szt.

 

i teraz kup jaja po 0,30 gr. + 10gr narzut =40gr + 5% vat to daje 0,42 gr

zysk brutto =12gr.

 

kup jaja po 50 gr +10gr narzut= 60gr +5% vat=63gr to da 13 gr zysku brutto

(jezeli narzut ustalimy nawet nizszy powiedzmy 5,6,7 gr w globalnym wyliczeniu i tak zyskujemy wiecej na wyzszej cenie bo podatek vat jest naliczany od wartości dodanej )

 

 

1 gr. różnicy -2tyś zysku dodatkowego mamy przy sprzedaży 200 tyś jaj miesiecznie przykładowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Embag co do marzy zgadzam się ze naliczamy wartościowo nie procentowo i 10 gr ok ale chyba przy już spakowanym jajku w kartonik i dostarczonym bo w innym przypadku to chyba drugi raz się zgodzę z Jajczarkiem ze to zdzierstwo choć jeśli ktoś umie tak sprzedać to tylko się cieszyć.

 

vat jest podatkiem pośrednim , narastającym i należącym do państwa który musimy odprowadzić wiec możesz mi wytłumaczyć ten zysk bo ja chyba tępy jestem i widzę tylko większy zysk państwa ,a nie nasz.

Od kiedy to istotne jest brutto ??????????? mnie interesuje netto bo w netto kupuje .

W obu wyliczeniach masz taki sam zysk tylko w drugim wyliczeniu musisz zainwestować więcej gotówki,a może się mylę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie , ze mówie o jaju kupionym w luzie i spakowanym na mój koszt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden z powodów dlaczego jajo nie powinno kosztować NIGDY mniej niz np.0.25gr" Jajko to doskonały produkt spożywczy - przekonuje Katarzyna Majewska, dietetyczka z Centrum Naturhouse. - Jedno jajko dostarcza ok. 12,5 proc. potrzebnego organizmowi białka, 10 proc. tłuszczu i 1 proc. węglowodanów. W składniki te bogatsze jest żółtko. Białko zawiera natomiast wszystkie niezbędne aminokwasy. Jajko jako jedyny produkt spożywczy zawiera wszystkie aminokwasy egzogenne, niewytwarzane przez organizm, a bardzo mu potrzebne. Dwa jaja o masie 58 g (rozmiar M) pokrywają w 35 proc. dzienne zapotrzebowanie dorosłego człowieka na te związki organiczne."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś nasze jaja robią językową i medialną karierę.

Kto teraz nie ma jaj jest zerem.

 

Jaja ma biznesmen i biznesmenka.

Kto jaja ma, ten nie pęka.

 

Ceny jaj idą ciągle do góry.

Robią sobie jaja handlarze, czy kury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...