Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę, że wiesz lepiej od hodowcy ile kosztuje wyprodukowanie jajka. Ale niech Ci będzie. Zapytam więc inaczej: a jakie Ty masz koszty związane z handlem jajami ?

ZADNYCH BIORE OD PRODUCENTA I ZARAZ ZA JEGO BRAMA SPRZEDAJE I ROBIE KAse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałem poważnie. Ale dzięki za odpowiedź. Teraz widzę, że nie myliłem się w Twojej ocenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zakup 90tys po 0,30 netto 27,000+1350 vat 28.350

sprzedaż 90tys po 0,40 netto 36,000+1800 vat 37.800

zysk netto 9.000tys

 

zakup 90tys po 0,50 netto 45,000 +2250 vat 47.250

sprzedaż 90tys po 0,60 netto 54,000 +2700 vat 56.700

zysk netto 9.000 tys

i nadal nie mogę znaleźć tych 900 złotych dodatkowego zysku przy wyższej cenie

nie rozpisywałem opakowań bo to nie ma znaczenia

 

Jeśli źle coś policzyłem to kasuje konto i wracam do szkoły

 

ponieważ na forum same inwektywy , to ja sobie odpowiem Promixowi

rozpisujemy sprzedaz inaczej

1)cena jaja 0,30netto

 

27000zł(kupiony towar netto) +9000zł(zysk netto)+1800zł (vat) =37800zł

ale prawda o sprzedaży jest taka

2700+1350zł(tyle brutto zaplaciłes )+7650(narzut)+1800(vat)=37800zł

te 1350+7650daje te 9000, ale te 1350 zapłaciłes producentowi w fakturze

 

2)cena jaja 0,50

45000zł(kupiony towar netto)+9000zł (zysk)+2700zł(vat)=56700zł

a prawda o sprzedaży

45000+2250(zapłacone producentowi)+6750(narzut)+2700(vat)= 56700zł

 

w obu przypadkach zysk brutto wynosi 9450zł po zapłaceniu 450zł vatu daje to netto 9000zł - jak narazie ok:)ALE tylko dzięki temu ,ze zyskałes 900zł na vat dzięki wyzszej cenie jaja twój dochód jest w obu przypadkach jednakowy i wynosi 9000zł , globalnie w Twojej wersji nie zyskujesz nic na róznicy cen ponieważ marże doliczasz do ceny netto producenta , ignorując fakt, ze za towar płacisz brutto , nie NETTO

dla pokazania skali błedu zakładamy hipotetycznie cene jaja 2zł /szt,netto

 

2zł +10gr+5%=2,20

za jajko naprawde zapłaciłeś 2,10 , zarobiłes jak zwykle 10gr ale tylko dzieki temu ze naliczyłes podatek vat bo marza jest zerowa

Globalnie także zyskujesz na vat w wyzszej cenie jaja ,ale tracisz na marzy

przy cenie 0,30 masz 0,085 narzutu a nie 10gr , bo 0,015liczysz już ze swoich pieniedzy , które zapłaciłes producentowi a przy cenie 0,50 masz 0,075 narzutu

czyli utrzymujesz stały zysk bez wzgledu na cene , ja naliczam marze od ceny brutto zapłaconej producentowii dodatkowy zysk przy wyzszej cenie jajek ładuje do skarbonki

Dlatego producenci trzymać cene

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trzymaj trzymaj ta cene i zbierajjj.Teraz i tak jaj zbytnio nie trzeba.Jak juz kazdy nazbiera,to bedzie jeszcze ciekawsze zjawisko Ladnie posprzataj i nie zapomnij zrobic na tej rampie troche miejsca na zbuki do utylizacji

 

zbuki sprzedaje sie takim jak ty wścibski kolego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trzymaj trzymaj ta cene i zbierajjj.Teraz i tak jaj zbytnio nie trzeba.Jak juz kazdy nazbiera,to bedzie jeszcze ciekawsze zjawisko Ladnie posprzataj i nie zapomnij zrobic na tej rampie troche miejsca na zbuki do utylizacji

 

zbuki sprzedaje sie takim jak ty wścibski kolego

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przepychanki na tym forum. Bez sensu. Przecież wiadomo, że handlarz zawsze ma lepiej. Ile by to jajko nie kosztowało- dorzuci kilka groszy marży i wyjdzie na swoje. I to praktycznie bez ryzyka.

50 gr to za dużo ? To może 40. Albo jeszcze lepiej 25 groszy. A nie, przepraszam- wtedy też było Wam za drogo (nie wierzycie to sprawdźcie na forum). No to niech będzie 15 gorszy. Tylko kto Wam to jajko będzie wtedy produkował ? Tym razem to chyba sami będziecie jajka do handlu znosili, bo żaden producent tym razem takiego dołka już nie przetrwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apeluje do hodowców po raz drugi, nie słuchajcie tych perfidnych h…, oni pieprzą o cenach ale żaden z nich w tym tygodniu i do połowy przyszłego jaj nie kupią ponieważ sami nie maja komu sprzedać, jak zacznie się normalny handel wtedy dyskutujmy o jakiejkolwiek cenie. Teraz ich zadaniem jest pierdylenie po szopenie byle w jak największym stopniu zbić cenę. W 90% sam wywożę swój towar. Na ten i przyszły tydzień jest tylko 50% zamówień.

Ps.

- teraz mam czas na wyremontowanie mojej biednej rampy z dopłat unijnych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spodziewalbym sie,ze to mi odpisze Jajczarek,ale skoro "nalegasz na temat",to rozczaruje...Z calym szacunkiem do Ciebie-nie jestem zainteresowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Apeluje do hodowców po raz drugi, nie słuchajcie tych perfidnych h…, oni pieprzą o cenach ale żaden z nich w tym tygodniu i do połowy przyszłego jaj nie kupią ponieważ sami nie maja komu sprzedać, jak zacznie się normalny handel wtedy dyskutujmy o jakiejkolwiek cenie. Teraz ich zadaniem jest pierdylenie po szopenie byle w jak największym stopniu zbić cenę. W 90% sam wywożę swój towar. Na ten i przyszły tydzień jest tylko 50% zamówień.

Ps.

- teraz mam czas na wyremontowanie mojej biednej rampy z dopłat unijnych

Ma chłop rację !!! Słuchać go ! A jak kto nie ma co z jajem zrobić, to znaczy, że się porwał z motyką na słońce i wyprodukował za dużo !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po co te czarne wizje?Jakas paletke albo dwie za 35gr moze bym wzial w tym trudniejszym okresie Wiecznie handel nie bedzie stal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ups!!!

Zwracam honor kol przeor.Moja pomylka.Jednak sie nie pomylilem, kto moglby mi odpisac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście znowu dostanę po głowie, że jeszcze pijany jestem itd. ale prawda jest taka, że ceny są stabilne, opuściliśmy 2gr tj. 1A - 51gr. i nikt nie marudzi i jajko zaczęło znowu schodzić z i tak pustego magazynu.

 

Wiem, że handlarze dzwonią po kraju i proponują bzdurne ceny, ale jak ktoś dbał o odbiorcę i ma dobry towar, to i teraz nie musi bać się o zejście.

 

Pozdrawiam tych co prorokują już załamanie rynku. Tylko tak dalej koledzy, a tak jak napisał kolega YOYO, niedługo sami będziecie produkowali bo nas wykończycie. Przy kolejnym takim dołku zamykam interes.

 

NIE OPUSZCZAĆ CEN !!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Stare ale jare

 

...pasuje do wszystkich pieniaczy,zarówno do producentów, jak i do handlarzy!!!!

LATAŁA, SKAKAŁA>>>>>>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście znowu dostanę po głowie, że jeszcze pijany jestem itd. ale prawda jest taka, że ceny są stabilne, opuściliśmy 2gr tj. 1A - 51gr. i nikt nie marudzi i jajko zaczęło znowu schodzić z i tak pustego magazynu.

 

Wiem, że handlarze dzwonią po kraju i proponują bzdurne ceny, ale jak ktoś dbał o odbiorcę i ma dobry towar, to i teraz nie musi bać się o zejście.

 

Pozdrawiam tych co prorokują już załamanie rynku. Tylko tak dalej koledzy, a tak jak napisał kolega YOYO, niedługo sami będziecie produkowali bo nas wykończycie. Przy kolejnym takim dołku zamykam interes.

 

NIE OPUSZCZAĆ CEN !!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Ojojoj!Powialo groza.P.leszkiewicz,prosze poczekac z tym zwijaniem interesu,bo sie przecietna ceny na forum obnizy,a co gorsza pozniej moze pojsc w gore...

Ja polecalbym jednak troche spuscic z tonu o te pare groszy,to moze i wzajemne inwektywy sie przyhamuja...

 

Zrobily Kaczory nagonke na kury.

- Czarne nad branza zebraly sie chmury!

Kury wiec w klatce szukaja dziury

I wypisuja na forach bzdury.

-Lecz prawda stara: potrzeba tu kijka

Ponosil wilk zly? - Poniasa i wilka!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siedzi Jajczarek i liczy jaja.

- Ciekawe, ile zbiore do maja?

- Teraz za tanio, to se poczekam

- pozniej handlarzom zabije cwieka!

Myslal tak tydzien, myslal tak drugi...

- I... Niespodzianka! Jak kraj nasz dlugi!

- Bo Jajczarkowi magazyn puchnie,

a tu - jak cena naraz nie gruchnie!...

Placze Jajczarek: "Nic z mej nauki!

- Reszta sprzedala, a ja mam zbuki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wokół kościoła chodzi Arnold no i ściga kury i mówi:

- spierda.lać, spierda.lać.

Usłyszał to przeor i mówi do Arnolda:

- nie mówi się tak brzydko tylko sio.

Na następny dzień Arnold ściga kury i mówi:

- sio, sio.

Na to przeor:

- widzisz jak spierda.lają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przychodzi Jajczarek do lekarza i staje na glowie.

No co mi jest?!-Niech mi pan powie?!

-Nie...-W sumie nic...-To tylko geny...

To ciagla potrzeba jaj wzrostu ceny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze jeszcze mala zwrotka na dobranoc.

 

 

Dal lekarz pigulki.Jakie?-Nie powiem!

- W najogolniejszym tak sensie - na zdrowie.

Nawet Jajczarek sie tego nie dowie!

Grunt ,ze wnet lepiej sie poczul "na glowie".

Choc plakac zaczal, iz z jajkiem pozostal,

to jednak przetrzezwial.- A to jam pospal!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No piękne bractwo literackie,powstało na forum ! Koledzy nie ma się co gorączkowac, w naszej branży (i nie tylko) rynek reguluje się sam i niestety brak popytu powoduje załamanie ceny, tak też się stało i pozostaje tylko czekać czy to przejściowa sytuacja, czy ponownie nadprodukcja nam sie objawiła i da po dupie jak poprzednio ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...