Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

ktoś o mnie pytał....

skoro chcecie to podam ceny handlowe zakupu

s-0,14-0,17

m-0,20-0,22

L-0,22-0,23

xl-0,26

o-0,31-0,32

duże jajo nie sprzedaje się prawie w cale s i m idzie ale w niskich cenach towaru jest tylko odbiorcy nie chcą płacić więcej...... do świąt miesiąc a tu jak nigdy spadki i bardzo umiarkowany ruch..... co będzie dalej nie wie nikt to jak wróżenie z fusów ..jedno jest pewne kasy coraz więcej u odbiorców

dobranoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kol. Biedronka wiem slyszalem o takich cenach ale malo ferm w polsce sprzeda 30 palet S lub M teraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świeże jaja ściółkowe 02 PL od Messy

1A - 33 gr

1B - 27 gr

2A - 24 g

 

Możliwy transport do 200 km

 

Tel: 602 216 812

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale cisza...

niestety panowie prawda jest brutalna .......jeżeli w marketach będzie promocja L po 0,25 gr. to detal w cale jaja nie odbierze i na magazynach jaj zostanie na styczeń

czesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś czuję, że cena pójdzie do góry ale po Świętach. Taki paradoks. Dużo ferm trzyma stare stada do Świąt, a po Świętach przepierzenia i, co niektórzy, likwidacja stad. A na Nowy Rok nikt nie wchodzi z małym jajkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed świętami nie ma możliwości wycięcia kury bo terminy na większych ubojniach pozajmowanie. Znam takich co sprzedadzą kurę i zaraz wszystko oddadzą do mieszalni i innym, a im nic nie zostanie. Przyszedł czas żeby nioskarze poczuli to co mieli specjaliści od brojlerów x lat wstecz. Jajka jest dużo i do świąt cena może niestety jeszcze spaść. EKsport też ledwo przędzie także będą ciekawe święta . Ceny różne, w zależności od tego kto ma jaki magazyn i jak pojemny. Pusty magazyn = cena w miarę wysoka i towar świeży. Pełny magazyn = cena b atrakcyjna i jajka niespodzianki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cen nie podaję bo każdy może się zorientować na fermach i nie tylko. A forum zostawiam dla bajkopisarzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszecie ze malo wstawien ,a ja na to ze wlasnie jest odwrotnie i dlatego jajo na swieta nie poszlo do gory a nawet mozna kupic taniej niz 2 tygodnie temu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Piszecie ze malo wstawien ,a ja na to ze wlasnie jest odwrotnie i dlatego jajo na swieta nie poszlo do gory a nawet mozna kupic taniej niz 2 tygodnie temu

Hello ! To znów ja po długiej przerwie

Wstawień dużo to już było. Przypomnijcie sobie moje hasło (Jajaczarek na pewno pamięta): więcej kurników, więcej klatek, więcej kur w klatkach.

Jak jajo kosztowalo 50gr. co niektórym hodowcom palma odbiła (nie tylko w Polsce) i nastawiali nowych obiektów (przypomnijcie sobie mój spór z Jajczarkiem sprzed 1/1,5 roku). Przybyło kurników, które zostały obsadzone. Wtedy jeszcze stać było hodowców na nowe stada.

A dzisiaj ? Znam takich, którzy będą drugi raz stado przepierzali.

A podobno przepierzanie jest nielegalne. Tak słyszałem. To tak na marginesie.

 

P.S.

Sporo ferm w Ciechanowskim sie z jajem gotuje. Można tanio wyrwać. Ale czy warto ... ?

Wygląda na to, że Złota Kurka nie radzi sobie już tak dobrze jak dawniej.

 

P.S. II

Do Jajczarka: A jak tam Twoje inwestycje ? Nowe kurniki rosną ?

 

Pozdrawiam

Oby do Świąt !

Bix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oby nie było więcej durni takich jak ty

 

Ps.

nie potrzebnie zadreczasz się cudzymi sprawami

 

Ps II

- następne są w planie

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budujcie, budujcie Więcej kurników = tańsze jajko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Coś czuję, że cena pójdzie do góry ale po Świętach. Taki paradoks. Dużo ferm trzyma stare stada do Świąt, a po Świętach przepierzenia i, co niektórzy, likwidacja stad. A na Nowy Rok nikt nie wchodzi z małym jajkiem.

 

 

po świętach to ci pójdzie , ale ciśnienie do góry , a czuć to będziesz smród na magazynie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po świętach to ci pójdzie , ale ciśnienie do góry , a czuć to będziesz smród na magazynie

 

Nie będzie tak źle, do kwietnia mogą stać, nic nim nie będzie, najwyżej na wartości im przybędzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Coś czuję, że cena pójdzie do góry ale po Świętach. Taki paradoks. Dużo ferm trzyma stare stada do Świąt, a po Świętach przepierzenia i, co niektórzy, likwidacja stad. A na Nowy Rok nikt nie wchodzi z małym jajkiem.

 

 

po świętach to ci pójdzie , ale ciśnienie do góry , a czuć to będziesz smród na magazynie

Obserwatorwłasnychjaj, nie bądź taki hop do przodu, bo jak zwykle nie bardzo Ci to wychodzi. I nie martw się o stan mojego magazynu. Od połowy grudnia znów zaczynam jechać niespełna połową produkcji. Nie ma więc obawy, że jajko będzie stało na magazynie. Co najwyżej może mi go zabraknąć bo punktów mam naprawdę sporo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...