Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

dokładnie. nie takie mocarstwa milczą , a tych wszędzie pełno i jak zwykle ich wydymają

 

Masz racje, ale to nie jest na temat ceny jaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprzedam jaja:

-''O'' powyżej 75 gram

-''S'' 70-75gram

-L

-1B

tel: 602-673-120

woj.mazowieckie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczorajszy zakup XL 0,30 L 0,25 M 0,22 - ceny netto , żadna ciastkarnia , która wzięła w zeszłym tygodniu więcej bo tłusty czwartek- w tym tygodniu nie bierze nic. No i d...a tam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wczorajszy zakup XL 0,30 L 0,25 M 0,22 - ceny netto , żadna ciastkarnia , która wzięła w zeszłym tygodniu więcej bo tłusty czwartek- w tym tygodniu nie bierze nic. No i d...a tam

 

Za tanie masz jaja i myślą ze są stare

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówcie co chcecie ale z punktu widzenia hodowcy ceny to w dalszym ciągu DNO.

Ja wiem, że za chwilę odezwie się obserwatorjaj, że nic tylko narzekamy ale prawda jest taka, że po dokładnym skalkulowaniu kosztów, przy obecnych cenach, wychodzi na to, że produkcja jest NIEOPŁACALNA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mówcie co chcecie ale z punktu widzenia hodowcy ceny to w dalszym ciągu DNO.

... po dokładnym skalkulowaniu kosztów, przy obecnych cenach, wychodzi na to, że produkcja jest NIEOPŁACALNA.

Taka jest prawda... że hodowcom zawsze będzie mało nawet jeśli mka będzie po 0,3zł to będziecie wyliczać kosszty produkcji a bilans będzie wychodził ujemy. Skoro jest to nie opłacalne to po co produkujesz .... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Yoyo. To wytłumacz mi proszę, czemu dzisiaj producenci oddają do detalu pakowane L-0,26 i M-0,24. Mała polska sieć minimarketów. 28 dni terminu płatności. I nie ma tam zapisów w umowie wymuszających jakieś działania.

Także dzisiaj rozmawiałem z zaprzyjaźnionym producentem, który się skarżył na innego producenta. Odbił mu cukiernię ( 30 skrzynek tygodniowo). Oddał 1a po 0, 22.

Najpierw płacz, że dokładka do produkcji. A jak cena drgnęła, to sami sobie robicie dożynki.

Radzę popatrzeć na chłopaków z Wielkopolski. Najpierw budują solidny rynek zbytu. Często na jaju dokupionym. Kiedy są przekonani o stabilności swej sprzedaży, to dopiero wtedy budują nowe obiekty i planują nowe obsady.

A jeśli zdobywanie rynku ma polegać na wysyłaniu busików z jajem tańszym niż koszta produkcji to, nie wróży Wam to za dobrze...

A i tak wszystkiemu są winni handlarze....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego Yoyo. To wytłumacz mi proszę, czemu dzisiaj producenci oddają do detalu pakowane L-0,26 i M-0,24. Mała polska sieć minimarketów. 28 dni terminu płatności. I nie ma tam zapisów w umowie wymuszających jakieś działania.

Także dzisiaj rozmawiałem z zaprzyjaźnionym producentem, który się skarżył na innego producenta. Odbił mu cukiernię ( 30 skrzynek tygodniowo). Oddał 1a po 0, 22.

Najpierw płacz, że dokładka do produkcji. A jak cena drgnęła, to sami sobie robicie dożynki.

Radzę popatrzeć na chłopaków z Wielkopolski. Najpierw budują solidny rynek zbytu. Często na jaju dokupionym. Kiedy są przekonani o stabilności swej sprzedaży, to dopiero wtedy budują nowe obiekty i planują nowe obsady.

A jeśli zdobywanie rynku ma polegać na wysyłaniu busików z jajem tańszym niż koszta produkcji to, nie wróży Wam to za dobrze...

A i tak wszystkiemu są winni handlarze....

 

 

100% racja.

Pewnie ów wywód wielu osobom się nie spodoba ale tak jest.

Ps.Najbardziej drażniąca jest zawiść panująca w tej branży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kreator, masz rację , ja wcześniej o tym samym mówiłem, to zaraz padały wyzwiska, obwinianie,, handlarzy, ,.dzisiaj miałem dostawę w cenach 1a-0,26,L-0,25; 1b-0,24; 2a-0,23;O-0,28;bolki-0,34 .Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kreator, masz rację , ja wcześniej o tym samym mówiłem, to zaraz padały wyzwiska, obwinianie,, handlarzy, ,.dzisiaj miałem dostawę w cenach 1a-0,26,L-0,25; 1b-0,24; 2a-0,23;O-0,28;bolki-0,34 .Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzicie ja jakoś nie mogę podnieść na cukierni bo dwóch handlarzy czeka i chcą wozić po 0,24 gr tak jak ja , a w hurcie sprzedaje nawet po 0,26 mowa o M-ce .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kreator, masz rację , ja wcześniej o tym samym mówiłem, to zaraz padały wyzwiska, obwinianie,, handlarzy, ,.dzisiaj miałem dostawę w cenach 1a-0,26,L-0,25; 1b-0,24; 2a-0,23;O-0,28;bolki-0,34 .Pozdrawiam

Ty, kogucik1963, a gdzie w moim ostatnim poście masz obwinianie handlarzy ?

To co napisał Kreator to w 90 % racja. Właśnie na tym powinien polegać dobrze przemyślany rozwój. Dostosowanie poziomu produkcji do własnych możliwości sprzedaży. Sprawdźcie moje poprzednie posty- cały czas o tym mówię.

Niestety, jest w naszym kraju kilku de.b.li, którzy nastawiali kurników na setki tys. kur bez rozwiniętej sieci sprzedaży, a teraz siedzą i płaczą bo nie mają co z jajem zrobić. Jedyne co im pozostaje, to tanio handlarzom puścić.

Sprawdźcie, ile razy ja już o tym tu na forum pisalem. Niestety, odbija się to na cenie jajka na całym rynku. Cierpią na tym również Ci bardziej rozsądnie myślący.

Panie kogucik1963, ceny które podajesz to naprawdę są ceny, ktore nie gwarantują nam zarobków. Ty handlujesz jajkiem po to żeby na tym zarobić. I to jest OK. Każdy przecież pracuje na swój zarobek. Swoim ostatnim wpisem nie chciałem nikogo urazić ani nikogo obrazić. Nie ma tam przecież NIC na temat handlarzy. Mój ostatni post był po prostu stwierdzeniem prostego faktu. Opłacalność produkcji po cenach jakie podałeś jest ZEROWA. I to jest fakt. To jest tak, jakbyś kupował jajko po 25 gr. i rozwoził je po 25 gr. a wszystkie koszty oplacał z własnych oszczędności. Tak to w tej chwili wygląda, i to jest FAKT. A mój post, skierowany był nie do handlarzy a raczej do tych wszystkich d.eb.i.li, którzy nastawiali kurniki bez żadnej analizy i puszczają jajka handlarzom po bzdurnych cenach.

Co do odpowiedzi Pana Jajcoo . Nawet mi się nie chce komentować jego głupiego wpisu. Widać chłop niewiele wie o produkcji i dlatego pisze takie głupoty. Oby jak najmniej takich żenujących odpowiedzi.

 

Zastanawiające jest, jak na mój ostatni wpis zareagowali handlarze. Przecież nie ma tam o nich ani jednego słowa. Chyba jesteście Panowie mocno przewrażliwieni..... A może chodzi o to, że chcielibyście mieć jajko jeszcze tańsze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Synuś, nie wyzywaj nas od debili

Jeśli masz rozwiniętą sieć sprzedaży i nie produkujesz tylko po to, żeby oddać towar dla handlarzy, to to nie było o Tobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie teraz to hodowca musi być producentem, przedstawicielem , handlarzem itd....... tacy tylko się utrzymają na naszym wspaniałym rynku .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Yoyo zgadzam się z tobą w 100 %, ale widac większość w tej branży nie liczy tego, że kura musi ,powinna zarobić na kolejny odchów !!!! Wielu jedzie schematem pt. zadłuży się w wytwórni i zapłaci za 3-4 miesiące lub tp. Taką to ekonomię u wielu hodowców się praktykuje... I bardzo sie dziwią jak można wyliczyć koszt produkcji jajka na ok.24-25 gr. Możemy sobie tutaj pogawędzic,jednak ceny tym nie zmienimy... Handlarze się denerwują bo wiadomo , z marży by trzeba troche zejść a to nigdy fajne nie jest..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie jest. Nie wspomnę o cenach ze stycznia i do połowy lutego... Tylko przy takich cenach jak dziś są tzw 1b 26gr i 1a 28gr i jak ktoś sam pasze robi to przy dużym szczęściu po oddaniu stada na koniec produkcji do ubojni wyjdzie na zero, ale tylko wtedy. A gdzie zakup pisklaka na nowe stado i jego odchow?

 

Odnośnie rynku zbytu co z tego ze go mamy skoro to samo jajko co dadzą mi za nie z fermy po 26gr ja w tej samej cenie muszę zawieź na np cukiernie? Jaki tu zarobek? A dzieje się tak przez to ze jakiemuś handlarzowi uda się gdzieś wydusic od producenta jeszcze 1b po 23gr i wtedy jeżdżą, wpychają się na czyjeś punkty i oferuja takie samo jajko po 25gr a czasami i po cenie zakupu żeby tylko ściągnąć klienta i zrobić obrót towarem... Wiec proszę nie odpowiadajcie głupot.

 

A nadprodukcja jest i to spora, nie tylko w Polsce ale całej kochanej Europie... Ceny nie będzie dopóki eksport nie ruszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie teraz to hodowca musi być producentem, przedstawicielem , handlarzem itd....... tacy tylko się utrzymają na naszym wspaniałym rynku .

 

.....jeszcze je sam zjedz, zesr..... się, weź dotacje, wybuduj biogazownie, będzież miał prąd za darmo!!!!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są jeszcze tacy co sprzedają L po 0,22 i M po 0,20 i niech będą sobie jak najdłużej - szybciej się wykluczą z grona hodowców i wcześniej trafią do nagród darwina....

Ceny po jakich sprzedaję jajko:

XL-0,34

L - 0,28

M - 0,26

S -0,22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...