Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

......uważaj, żeby tym światełkiem nie okazał się pędzący pociąg!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 tyg temu może i było 1,8 / kg ale teraz proponują co najwyżej 1,3-1,4 / kg, a mówią, że po świętach to zejdzie poniżej 0,80 / kg.

Ceny jaj bez zmian - oczywiście przy stałych odbiorcach i normalnej produkcji, takiej samej od kilkudziesięciu lat i wyrobionym rynku zbytu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
......uważaj, żeby tym światełkiem nie okazał się pędzący pociąg!!!

 

......... uważaj, żebyś się w tym tunelu sam nie znalazł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak by hodowcy wstrzymali sprzedaż jaj dwa tygodnie przed świętami choć przez tydzień, dopiero by handel dostał sraczki, 40/50gr płacili by ino szum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak by hodowcy wstrzymali sprzedaż jaj dwa tygodnie przed świętami choć przez tydzień, dopiero by handel dostał sraczki, 40/50gr płacili by ino szum

A ja myślę, że każdy hodowca, żeby się rozwijać, powinien jeszcze po 2 kurniki postawić. Albo cztery (żeby być bardziej rozwiniętym niż jego sąsiad).

 

1A 0.23 netto

1B 0.21 netto

 

Chciałbym bardzo, żeby cena ustabilizowała się na poziomie, który satysfakcjonował by również hodowców. Póki co jednak, nie widać na to szans. Jaja na rynku jest naprawdę mnóstwo. Pewną nadzieją może być dla hodowców jedynie bicie stad. Niestety, słyszałem, że rzeźnie niechętnie przyjmują teraz nioski do uboju, a jak już, to kiepsko płacą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja myślę, że każdy hodowca, żeby się rozwijać, powinien jeszcze po 2 kurniki postawić. Albo cztery (żeby być bardziej rozwiniętym niż jego sąsiad)

 

Radzę ci zmienić płytę ( stara twoja śpiewka )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie ma sie co rozpisywac bardzo slabo to widze M 0.21 L0.23 cena dobija fermy a jak kolega napisal swiatelka nie widac na poprawe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas cena bez zmian

M - 0,22

L - 0,25

Co to za dziwne podchody z tymi cenami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wybijalnia 2.7 kg.

nie ma komu sprzedawać wszyscy próbują opylać magazyny bez względu na cenę.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wybijalnia 2.7 kg.

nie ma komu sprzedawać wszyscy próbują opylać magazyny bez względu na cenę..... [/q Biedronka skończ już z tym zaniżaniem .Pewnie podpisałeś umowę na promocję i jest próba zbicia ceny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal mielonka na forum, wiemy ze nic nie wiemy ale publikę trzeba nakręcać. Same bzdety info....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami mam wrażenie, że Biedronka to jeden z moich klientów, który ciągle narzeka, że wszędzie pełno jajka, nie ma komu sprzedawać i inni dostają taniej i tak w kółko - ale i tak go lubię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem tyle 2a - 19gr 1b - 21gr 1a - 23gr 0 - 24gr ex - 25-26gr zejście takie sobie i telefonów brak, a przetwórstwo do świat nic nie bierze. Jak u was?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem dziś 2 telefony podobne ceny abym sprzedał , handlarzyki przestańcie dzwonić kogo to obchodzi ,że będziecie robić promocje . Już mówiłem wole wywieść na cukiernie niż puścić na rynek jajo

Ps. biedrona jak zwykle zaniża ceny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
biedrona jak zwykle zaniża ceny

Nie wiem czy zaniża wczoraj miałem telefon żeby zabrać mke po 0.20. żyć i HANDLOWAĆ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie na jesień będziemy handlować jajem z importu bo naszego już nie będzie.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miałem dziś 2 telefony podobne ceny abym sprzedał , handlarzyki przestańcie dzwonić kogo to obchodzi ,że będziecie robić promocje . Już mówiłem wole wywieść na cukiernie niż puścić na rynek jajo

Ps. biedrona jak zwykle zaniża ceny

 

.....a cukiernia to nie rynek zbytu???? Tacy jak ty psują cenę!!! Handlowiec kupuje po 0,20 a sprzedaje po 0,22 a ty produkujesz po 0,25 a sprzedajesz po 0,19 na cukiernie!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd możesz wiedzieć? Tacy jak Ty psują cenę. Ja np jak mam sprzedać handlarzowi pon22gr to wiozę na cukiernie po 24gr. Handlarze nigdy nie jadą z 1gr chyba ze ktoś im jajko zawiezie na miesce a ktoś inny odbierze. Wiem jedno, trzeba ich zniszczyć i markety!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A skąd możesz wiedzieć? Tacy jak Ty psują cenę. Ja np jak mam sprzedać handlarzowi pon22gr to wiozę na cukiernie po 24gr. Handlarze nigdy nie jadą z 1gr chyba ze ktoś im jajko zawiezie na miesce a ktoś inny odbierze. Wiem jedno, trzeba ich zniszczyć i markety!

 

Witam.

Czytam i nie wierze ! Gdzie tu sens i logika ? 2 gr. więcej niż cena dla handlarza

Powiedzmy ,ze uda sie wywieżć tego jaja z zyskiem 2gr.... 100-200 tys. (optymistyczne i to bardzo założenie przy dzisiejszym handlu i kondycji cukierni oraz konkurencji) to koszt pracownika , amortyzacja samochodu, paliwo itd. wymaga dokładki i cena nominalna jaja wynosi pewnie 20gr:)albo nizej

Nie oszukujmy sie nowych(cukierni) punktów na które można wrzucić wieksze ilosci towaru jest bardzo mało i są mocno obstawione,

 

To tak samo jak jeden Pan tu z forum wysyła non-stop busy z towarem , i chyba kosztów wywózki nie liczy bo przy dzisiejszy handlu to kokosy ,ze hoho

 

No chyba , ze wywóz robisz osobiscie bez kosztów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...