Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Pomorskie cena na dzisiaj 1a-33,1b-31,2a-29 itd.Towaru opór

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chandel słabnie klienci albo oszczędzaja kasę na święta albo ograniczają wydatki na jedzenie niedługo ci co tak podnoszą tą cenę sami będą jedli swój towar bo nie będzie komu kupować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0 - 33gr

1a - 31

1b - 29

towaru brak

 

Faktycznie, sadze ze nie ma po co juz forsowac wiekszych cen, to sie zle skonczy. duze sieci juz korzystaja na promocjach, a male sklepy, hurtownie dostaja po d... W koncu to najlepiej jest kiedy producent, posrednik i koncowy odbiorca sa zadowoleni.

Chyba przypadek ropy jest tu analogiczny, w zeszlym roku cena dochodzila do 150dol. za barylke, a mowiono ze przekroczy 200! a dzis ? z tego co czytalem jakis czas temu to okolice 40dol.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Wlasnie laduje tira jaj. I tak 2A-0.29 2B-0.27 3-0.24 Netto ! Pieniadze mam juz na koncie. Mysle ze sa to normalne ceny na dzis a co bedzie to rynek zweryfikuje ! Straszyc okresem po swiatecznym nie ma co bo Wielkanoc nigdy nie byla powodem zwyzki cen !! Tak ze tu inne czynniki na dzis maja wplyw . Pozdrawiam !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dziś miałem dostawę. Ceny po raz kolejny powaliły mnie z nóg 0-0,39 IA-0,36 IB-0,34 2A-0,32. Chyba po świętach pójdę na jakąś rehabilitację bo już mnie szczęka boli od tłumaczenia się klientom- skąd te ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biedronka Kartuzy-Pomorskie L-3,99 10op.,M-3,29 dzisiejsza cena.W małych sklepach moje jajko kosztuje około 5,5zł za 10op.No bo sklep musi zarobić 2zł na opakowaniu też tak bym chciał,zastanówcie się kto kogo robi w ch... Cały czas mówię niech małe sklepy przestaną naliczać na jajka 80% marży i ludziom robić wodę z mózgu że to producenci oszaleli i ustalają cenę z kosmosu.Ta cena dla nas jest normalna tyle że po drodze do konsumenta tak rośnie że już staje się nienormalna,ale tak to już jest jak ktoś na jajach chce inne braki cenowe nadrabiać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiesz ... kienci którzy mają taką marżę to sprzedają 3-5 wkładów w tygodniu to dla mnie żaden klient hurtowy. Ci co jeszcze sprzedają w dzisiejszych czasach po parę skrzynek w tygodniu to nie pozwolą sobie na większą marżę niż 6gr. Zresztą nie chodzi tutaj chyba o to żeby wyliczać kto ile na jajku zarabia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Biedronka Kartuzy-Pomorskie L-3,99 10op.,M-3,29 dzisiejsza cena.W małych sklepach moje jajko kosztuje około 5,5zł za 10op.No bo sklep musi zarobić 2zł na opakowaniu też tak bym chciał,zastanówcie się kto kogo robi w ch... Cały czas mówię niech małe sklepy przestaną naliczać na jajka 80% marży i ludziom robić wodę z mózgu że to producenci oszaleli i ustalają cenę z kosmosu.Ta cena dla nas jest normalna tyle że po drodze do konsumenta tak rośnie że już staje się nienormalna,ale tak to już jest jak ktoś na jajach chce inne braki cenowe nadrabiać

 

hahahaha -proste obliczenie - na dzień dzisiejszy płace za 2a -o,31 netto -dodaje do tego opakowanie to moja cena wyjsciowa (BEZ ZAROBKU ) -0,35 gr . --- -i jak z tego zrobic konkurencje ????????

 

Kaufland zrobił promocje 21% taniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dalsza część obliczenia ceny

jako pośrednik ( sprzedaje około 250 tys szt/miesiąc) do tego spakowanego jaja 2a (0,35gr) dołoze 3 gr. zysku-śmiech- bo to daje 7,500 zł miesięcznie z czego zapłace pracownika(legal) i swój zus + paliwo = 4000 ...., podatki , prąd , amortyzacja itp okolo 1500 to ZOSTAJE 2000zł -szaleństwo

 

czyli spakowane 35 gr +3gr. =0,38 zł moja cena + marża sklepu (powiedzmy) 6-7 gr. to daje =====0,45 zł na sklepie

 

JAK TO SIE MA DO CENY 0,33zł w BIEDRONCE ????????????? czy 8,85 za 30szt w REALU?????

 

po ile im ktos sprzedał pakowane jajko 2a ----odpowiedź po 0,28 czyli 0,25 w luzie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 100% pół roku temu sieciówki ne placily 0,25 za 2a nigdy "zwykły " sklep nie mógł przebic ceną sieciówki ale róznice w cenie nie były az tak duże

 

taka cene za 2a z tego co czytam nie tylko ja płace -narazie towar jakoś idzie , ale efekt końcowy może nie byc za ciekawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam oki wszystkich rozumniem ale nikt mi nie powie ze hodowca ktory pol roku temu lub pare miesiecy temu co podpisywal umowe z realem czyli 29gr czyli dal 25+vat za 1a to byla cena sprawiedliwa jak mielismy na swieta od 24 do 26gr powiedzmu oki ale do jasnej .... kto podpisuje umowy pol roku wczesniej paranoja wiem ze sa teraz siebie zadowoleni boo sa w plecy ale mysle ze da im to teraz do przemyslen w sprawie umow i mocno ich pozdrawiam i ich cene rynkowa na markety sami niszcza handel a o tym nie wiedza wspierajac ich niszcza siebie chyba ze cos zdzila komisja europejska ale mysle ze nic bo markety sa tak potezna ogranizacja ze dadza sobioe rade Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W realu są L na paletkach po 30szt./8,85zł

W KALISZU TEGO JAJA WYKŁADAJĄ 6 (SZEŚĆ ) WYTŁACZANEK NA PÓŁKĘ BYŁEM W SOBOTĘ PYTAŁEM O ILOŚCI NIECAŁA PALETA NA MAGAZYNIE.....

W ŚRODĘ BYŁY JESZCZE PACZKI 1B KOŻLAKIEWICZ 10SZT 2,39 ????????? I JAK TU PODNIEŚĆ CENE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak u Was przedstawia się sytuacja z cenami detalicznymi na targowiskach oraz bazarkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Top Markecie od Ząbkiewicza L 10-- 3,55 i jak tu można konkurować z marketami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj Kuafland Wołomin M30-10,99 , a cenę za szt podali 0,33 . Ciekawe kto tak ceny wylicza, że o 4gr się myli? Widać od razu nieuczciwość i próbę wykorzystania klientów w tym całym amoku przedświątecznym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ludziska jeszcze tylko tydzień! A łatwy to on nie będzie. Ceny o nazwie : RÓBTA CO CHCETA!

Poszukuję fermy do stałej współpracy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od czerwca wchodzę z jajkiem ściółkowym w ilości ok 100 skrzynek tygodniowo (kury 50 tyg.) a od listopada z nowym młodym stadem ok. 140 skrzynek na tydzień. W razie potrzeby mogę uruchomić pod produkcję następny obiekt aby zachować ciągłość dostaw. Poszukuję poważnego i uczciwego odbiorcy(odbiorców). Ferma położona jest w okolicy Lidzbarka Welskiego. Proszę o nr. tel. zainteresowanych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

towaru do świąt już nie kupuję ,wyprzedaję resztę zapasów, mam nadzieje,że na sklepach i hurtowniach jajo zejdzie.Dzisiejsze ceny zakupu do hurtu to XL-0.36,

S-0.34 , L-0.32 , M-0.29 .Towaru szczególnie dużego asortymentu nie brakuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najblizszy czwartek 09.04 otwarcie biedronki w małej miejscowosci w województwie zachodniopomorskim cena jaja na ulotce podali 1.99 za dyszke pakowaną...i pytanie brzmi ile tego mają na magazynie i czy sprzedadzą mi wieksza ilośc np: ok.5 skrzyń

 

jakie sa wasze opinie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...