Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

SZ.P. ,przeor ceny spadną za dwa tygodnie i to tak że nie będzie ci się chciało pisać na forum tych chamskich uwag..... ale dla całego forum to dobra wiadomość.

 

Biedronko, dałbyś sobie juz spokój, bo robisz się nudna kiedy czytam Twoje ostatnie posty, mam wrażenie ze jesteś pod dużym wpływem emocjonalnym z powodu ubicia kur na salcie twojemu ala dostawcy, nie złe ceny miał u ciebie, (25gr – 30gr) szok.

Z drugiej strony czyż jest źle dla producentów żeby jajo powoli powracało do normalnych cen ???

- wiem jaka jest drapieżna demokracja, ale każdy ma prawo do normalnego życie czy duży, czy mały, taże ..... lepiej nikogo nie przekreślaj i życz każdemu wszystkiego najlepszego w nadchodzącym nowym roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A minie nie nudzi to co pisze biedronka natomiast brak wlasnej inicjatywy bardzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kol. Jacarek, szukam obornika kurzego może masz nadwyżki, byłbym zainteresowany dużą ilością

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kol. Jacarek, szukam obornika kurzego może masz nadwyżki, byłbym zainteresowany dużą ilością
Pozbieraj obornik który zostawiłeś na tym forum.Wystarczy dla ciebie a nadwyżką pohandlujesz!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po sobie zostawiam miód, a po takich jak ty Jajcarek zostaje tylko smród.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po sobie zostawiam miód, a po takich jak ty przeor zostaje tylko smród.

- kol. Jajcarek SORRY !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na fermach północnego mazowsza sytuacja wygląda następująco:

 

S--- 25-27gr

1a--- 18-21gr

1b--- 16-17gr

2a--- 14-15gr

2b--- 13gr.

 

Zaobserwowany wywóz dużej ilości jaja do Bułgarii na Węgry i Słowenię.

W okresie przedświątecznym ruch w kraju umiarkowany,brak towaru w magazynach.

Prognozowany czas na lepszą cenę jaja - luty marzec ale to tylko moje obserwacje i kilkunastu hodowców.

Pozdrawiam i życzę wytrwałości w tym biznesie.

 

Wesołych Świąt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy pracuje żeby mieć pieniądze, ale dojenie producentów to jest chamstwo bo pośrednik i tak zarobi a producent był zawsze stawiany pod ścianą "ALBO CENA ALBO POJADE GDZIEŚ INDZIEJ"

- bywało że wszyscy zarabiali tylko nie producent.

Wracając do tematu obecnej ceny myślę że jest ona utrzymywana na takim niskim poziomie trochę na siłę. Zgodzę się z tym że przez pewien czas był duży dołek, a jak wiadomo cena jest regulatorem popytu i podaży na rynku, jednak wszyscy handlarze jak zahipnotyzowani powtarzają że jaj cały czas jest bardzo dużo - co nie jest prawdą.

Zadziwia mnie też taki fakt że wielu hodowców opiera swoje czarne scenariusze na tym co usłyszą od handlarzy i zakładów pakowalni z którymi współpracują co jest wielkim błędem. Jaki handlowiec przy zdrowych zmysłach będzie zachwalał towar przed kupnem i proponował wyższą cenę niż taka za jaką może go wyrwać . Nie istnieją takie instytucje jak zaprzyjaźnieni handlarze, którzy służą dobrą radą. W biznesie nie ma miejsca na sentymenty i ogromna większość handlarzy stosuje tą zasadę bardzo dobrze, w przeciwieństwie do nas hodowców. Myślę że jednym z głównych problemów jest brak grup producenckich, które mają same pozytywne aspekty.

Po założeniu grupy przez okres 5 lat dostaje się dofinansowanie na prowadzenie grupy. Nie jest ono wcale takie małe bo wynosi przez pierwsze dwa lata po 5% od kwoty otrzymanej za jaja, a następnie 4%,3%oraz2% w ostatnim roku. Kiedy większość drobiarzy będzie zrzeszona w grupach to wtedy mamy realne szanse na negocjacje z odbiorcami jaj. Jeśli chodzi o cenę to piłeczka jest po naszej stronie ,tylko twarde negocjacje ze strony nas wszystkich mogą zmienić tą beznadziejną sytuacje . Nie dajmy się zwariować też jesteśmy ludźmi i liczymy na godziwą zapłatę za naszą naprawdę ciężką prace.

Na dziś to chyba tyle

Ps.

potwierdzam to co kol. ekofarmer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Jacek!!!! Nie wiem kto jest chamem a kto nie!!! Wiem jedno, kto jest winien obecnej sytuacji.Puknij się w pierś i odpowiedz, ile produkowałeś jaj 5 lat temu a ile produkujesz dzisiaj. Musiał bym złamac tajemnicę spowiedzi żeby odpowiedziec na pytanie ile chcesz produkowac jaj w niedalekiej przyszłości!!Opowieści o tym że żli handlarze trzymają cenę sztucznie jest czystą herezją. Chcesz tworzyc grupy??? Dzisiaj??? Chcesz zostac jej przywódcą??? Grupa to jednośc!!!Wspólne myślenie!!! Muszę stwierdzic ze smutkiem że tworząc taką grupę chcesz się ostac CHAMEM gdyż nie wyobrarzam sobie grypy która nie będzie dystrubowac jaj a zarazem staniesz się wrednym handlarzem. Poza tym wiele twoich wypowiedzi dyskwalifikuję ciebie z roli przywódcy( " niektórzy nie wytrzymają, słabsi odpadną"). Tak myślą wszyscy!! Czekają żeby drugi nie wytrzymał i odpadł. Nie chce mi się tłumaczyc jeszcze raz na czym polega handel, więc wkleję swoją wypowiedz z przed kilku tygodni. (Panowie!!! Wydaje mi się że większośc z nas tu piszących jest dorosłych co powinno przekładac się na styl i formę wypowiedzi! Nawet w tak kryzysowej sytuacji nie potraficie normalnie porozmawiac bez rzucania się do gardeł.Zamiast ubliżania,naśmiewania się ze słabszych przyjrzyjcie się wielkości "ptaszków" w kurnikach ,a nie w rozporkach!!! Jeden z hodowców powiedział, że wszyscy utopimy się we własnym g.....i tu miał chyba rację, gdyż do pomiotu kurzego dokładamy nasz własny.Atak na sklepy,pośredników obwinianie ich za całe zło jest co najmniej nie na miejscu ponieważ od zarania dziejów handel kwitł,kwitnie i kwitnąc będzie.Niech każdy robi to co potrafi robic najlepiej.Rolnik jest od produkowania,nauczyciel od uczenia a handlowiec od handlowania.Problem zaczyna się wtedy jak komuś wydaje się, że wszystko robi najlepiej.Bierze wtedy teczkę wkłada w nią oferty (M-0,14)(L-0,16) i idzie w miasto.Od sklepu do sklepu, od hurtowni do hurtowni od cukierni do cukierni często bez wymaganych pozwoleń,po czym wraca na włości i oczekuje od pośredników wyższej ceny.I znów pomiotu przybywa bo to jest nic innego jak robienie we własne gniazdo!!!Ktoś komu wydaje się, że sklepy i pośrednicy są zbyteczni niech zapewni odpowiednią liczbę koszy wiklinowych, aby mógł co dzień sprzedac wyprodukowany przez siebie towar.AMEN!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę żeby stało coś na przeszkodzie abym w moim zakonie wyprodukował mendel jaj a trzy mendle odkupił od babci. Większośc liczących się handlarzy jest producentami. Wszyscy są CHAMAMI????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeor, czasem nie pomyliłeś forum, powinieneś te kazania prawić na stronie OJCA R…. , przestań pajacować, jak chcesz pisać to pisz cos nowego i na temat, a nie powtarzasz jedno wkoło.

- brak ci zajęcie, idą święta weś się za robotę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeor, wstyd mi za ciebie, nie psuj opinii innym z zakonu, my wiemy żeś się jedyny nie normalny w śród nas urodził.

- przepraszam wszystkich za naszego niepoprawnego barata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim zakonie koszt dystrybucji jaj wynosi od 0,02 do 0,03zł gdyż staram się to robic zgodnie z przepisami.Myślę że większośc legalnych pakowalni ma podobne koszty. Ty Jacku za jeden grosz zawieziesz jaja przez całą polską i nie obchodzi cię to czy gośc sprzedaje jaja legalnie czy ma firmę krzak.Gdzie sens i logika???? Jak mam z tobą konkurowac???Kto tu psuję cenę????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przeor, wstyd mi za ciebie, nie psuj opinii innym z zakonu, my wiemy żeś się jedyny nie normalny w śród nas urodził.

- przepraszam wszystkich za naszego niepoprawnego barata.

Czy to jest przedstawiciel naszego drobiarstwa???? Gośc który nie potrafi wymyślec sobie nicku i napisac coś sensownego bez obrażania innych!!! Jeżeli mamy takich producentów to muszę was zmartwic. Ceny nie ruszą jeszcze długo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

następny stek bzdur pisane przez przeora, nie wiem z kim mnie mylisz, ale super.

- długo jak nie poznasz swego brata blizniaka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
następny stek bzdur pisane przez przeora, nie wiem z kim mnie mylisz, ale super.

- długo jak nie poznasz swego brata blizniaka

Synu!!! Dokładnie wiem kim jesteś!!! Dostałeś od taty fermę i nie robiłeś nic poza pierdzeniem w stołek i wymyślaniem cen z samego rana!!! Myślę że masz produkcję kilka razy mniejszą od mojej a wydaje ci się że mi nie zależy na cenie.Myślę że nie masz więcej jak 20tys kur gdyż nie wyobrażam sobie ciebie jako menadżera większej fermy.Jeżeli odziedziczyłeś większą fermę po tacie to muszę cię zmartwic. Nie jest on twoim prawdziwym ojcem. Tata robił biznesy a mama zrobiła mu na złości i poczeła cię z dozorcą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panie przeor z przecinkiem myślę że nie trudno ustalić jakim nickiem posługiwałeś się poprzednio analizując wcześniejsze chamskie wpisy więc powróć do dawnej nazwy i naprawdę skończ bo moje dzieci śmieją się z tych wpisów i pytają mnie kto ty jesteś ja im mówię prawdę czyli że pajac który ma manię wyższości .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że gośc nikomu nie naubliżał od 10 min, zakładam że pobiegł do mamy zadawac trudne potania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy państwo, uchylę wam rąbek tajemnicy, o tuż nie jestem żadnym z was czyli hodowcą ani handlarzem jaj tylko pracownikiem w firmie jajcarskiej gdzie nie sposób nie znać hodowców i handlowców z którymi się na co dzień współpracuje.

- przeor, Biedrono, Jajcarek, Big Jajo - do nikogo nie przemawiacie tym co piszecie, więc darujcie nikczemne i obraźliwe teksty w wobec mnie, oraz innych osób na tym forum, ja odpisuję wam szczerą prawdę, broniąc zawsze słabszych którymi w tej sytuacji są hodowcy. Od pamiętnych czasów zawsze za winnych złych sytuacji uważany był producent.

- przeor!! kościoła proszę nie wtrącaj w swoje teksty, szanuj innych jak chcesz być sam szanowany, to proste prawda ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie prawda, na wiarygodność trzeba sobie zapracować poczytaj i zobacz ilu było tu krzykaczy, którzy wyśmiewali ceny i prognozy handlarzy, gdzie sa teraz ? Uchyle rabka tajemnicy milcza albo zmieniaja nicki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeor z przecinkiem nie kłam bo pójdziesz do piekła a tam nie płacą panie niby pracowniku................................................................................. .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja wygląd tak że telefony się urywają. Dzwonią producenci szukający zbytu. Pewna RSP obniżyła cenę , chyba na wszelki wypadek żeby się nikt nie wbił na ich miejsce. To już jest jakiś cyrk, żeby przed świętami się takie rzeczy działy. A z tym wycinaniem kur to ja raczej widzę że wchodzą z małym jajkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kol. kaliszef moze prezes tej spoldzielni chce doprowadzić do upalosci zeby pozniej ją wykupic za dlugi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...