Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

U nas w mazowieckim większość hodowców również jedzie na 1/3 produkcji a jaj wciąż nie braknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fundusz promocji drobiarstwa działa w najlepsze - pobierają pieniądze, płacą sobie wynagrodzenia a promocja holenderskim, niemieckim, hiszpańskim i francuskim jajem stoi.... "jem co mi dadzą markety czyli niepolskie"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet jak produkcję wszyscy obetną o 2/3 to i tak jajka nie zabraknie bo zawsze można przywieść spoza unii, zresztą nie wierzę za bardzo jak ktoś mówi że obciął produkcję i tak zrobili pozostali bo gdzie by te młode kurki i te odchowane w takich ilościach jak teraz szły - do ubojni?! śmiechu warte... gadanie i tyle... myśli że jak napisze to sąsiad wytnie i nie wstawi nowej, a niestety będzie odwrotnie...polskie realia...długo się jeszcze sytuacja nie zmieni ale jak widać niektórym to nie przeszkadza i mają skąd dokładać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nawet jak produkcję wszyscy obetną o 2/3 to i tak jajka nie zabraknie bo zawsze można przywieść spoza unii, zresztą nie wierzę za bardzo jak ktoś mówi że obciął produkcję i tak zrobili pozostali bo gdzie by te młode kurki i te odchowane w takich ilościach jak teraz szły - do ubojni?! śmiechu warte... gadanie i tyle... myśli że jak napisze to sąsiad wytnie i nie wstawi nowej, a niestety będzie odwrotnie...polskie realia...długo się jeszcze sytuacja nie zmieni ale jak widać niektórym to nie przeszkadza i mają skąd dokładać

 

co racja to racja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magikos moze Ty i inni wode lejecie na tym forum !! Ja jesli pisze ze mam 1/3 to znaczy ze tak jest !!! A o tym ze klatki trzeba wymienic to slyszales ?? a niby jak to mam robic z kurami ??? I od razu odpowiem na pyt. ktore ewent by padly . Nie zwiekszam obsady od prawie 20 lat. i tak zostanie. Jak juz to likwidacja calkowita bo kibel totalny ostatnio....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda, niżej podane ceny są cenami hurtowymi, które płacą wybijanie za towar różnej jakości, mam na myśli jaja z pleśniawką - 2,30zł brutto 1kg.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja także potwierdzam "słowa" kol. Jajcarka, tyle, że Panie przeor tak się płaci normalnie w hurcie. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie myslalem ze to napsze ale zaryzykuje , do konca tego roku wekszych zmian cen nie bedzie

1 W calej Europie jaja jest do woli

2 Zarobiona kasa na gorce u hodowcow jeszcze zalega (to nie zlosliwosc)

3 Jaj Naprawde jest duzo za duzo

4 Dopiero teraz wysypuje sie przetrzymane jajo

5 Za 2 tygodnie wroci jajo od cwaniakow z przepierzenia

To wszysko sklada sie na CENE wiec jest jak jest

Dzisiaj 1B moge wyrwac bez problemu 9 gr ale nawet ja mam serce albo rozum jak kto woli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- obraź nas jeszcze mocniej

Jajcarek, nie ładnie wyrażasz się w punkcie 5 o hodowcach jakbyś sam w życiu swoich stad nie przepierzał, każdy ratuje się jak może i próbuje różnych sposobów by przetrwać ten trudny okres.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...a wstrzymać budowę nowych kurników i włożyć kury do dziury zgodnie z normami. Wtedy jaj będzie mniej i "hieny" handlarze będą prosić od bramy!!

 

A moze to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
trzeba poczekac do lipca zeby "h.." handlarze prosili od bramy.

 

 

OOOOOOOOoo sory o to mi chodzilo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego

Piszesz ze cie obrazam slowem "cwaniak" mysle ze okreslenie hijena jest jednak gorsze , tak to jest jak sie belki we wlasnym oku nie widzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jajcarek wyrocznio ! kol.Jacek pisal ze do lipca trzeba poczekac ! Mamy poczatek czerwca Ceny ktore notorycznie zanizasz to zalosne... a moze powinienes sie przebadac na obecnosc plesni w organizmie bo rozumiem ze masz z nia ciagly kontakt ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kol ferma czytaj ze zrozumieniem

A co do cen to ja najtaniej kupuje a ty najdrozej sprzedajesz wiec chyba jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...