Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Brakuje mi tu ostatnio Biedronki - spoko gość , miał ciekawe wpisy , a teraz już nas nie kocha. Biedronko odezwij się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co mam pisać .......

kupuje podobnie jak Jajcarek , może czasami m po 0.09-0,010 gr.

ruch słaby ciągle podjeżdżają konkurenci na punkty i oferują tanio aby przejąć klienta .

ja przynajmniej wychodzę na swoje i nie muszę dopłacać do interesu jak hodowcy .

co do prognoz to w wakacje żadnych zwyżek raczej nie będzie może jesień przyniesie światełko w tunelu dla producentów.........

a co do miłości to kocham tylko swoją żonę i dzieci oraz liczbę zer na koncie .

pozdrawiam i dzięki za pamięć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobilo sie tak cynicznie -romantycznie... Ja natomiast mam znacznie odmienne ceny i tak do hurtu : 1A-0.17-0.19 1B 0.14-0.16 itd Towaru zaczyna mi brakowac nie wykluczam podwyzki w nastepnym tygodniu. . Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego ferma07 masz normalne ceny tylko reszta na tym forum kupuje promocyjnie. Tylko im pozazdrościc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy sprzedaje po tyle ile są mu w stanie zapłacić odbiorcy. Czytam te wypowiedzi na forum i czasami śmiać mi się chce jak widzę te ceny bo w rzeczywistości Ci co tak piszą płacą inaczej ale widocznie mają jakiś cel w podawaniu odmiennych na forum. Zainteresowanie towarem stopniowo wzrasta choć narazie nie pociąga za sobą znaczących zmian cen. Z jednej strony wiem, że L i XL jest poszukiwana ale nie do tego stopnia aby proponować wyższe ceny.

XL-0,32

O-0,23

Ia-0,17

Ib-0,13-0,14

IIa-0,12

IIb-0,10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeby cena jajka wzrosła to trzeba zrobic limit kur w polsce np tak jak jest limit na polowy. Słyszy sie znowu ze nastepni hodowcy buduja kurniki po 400 tys sztuk iec gdzie tutaj cena jajka wzrosnie w zyciu nie wzrosnie bo wzamian za stare kurniki buduja nowe i to 3 albo 4 razy wieksze wiec w zyciu jajka nie braknie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Choć już nie hoduje nioski tylko brojlerka to się z tobą zgodze kolego co do nowo budowanych obiektów( to już nie są kurniki tylko ogromne hangary). Właśnie nie dawno przejeżdżałem przez Bieżuń, Żuromin i co tam niektórzy wyprawiają to sie w głowie nie mieści. Przy samej głownej drodze powstaje kilkanaście nowych obiektów niewiadomo ile w polach. Także sami hodowcy dobrwadzają do tej sytuacji jaka jest czyli nadprodukcja.Pewnie jeden z drugim myśli że w ilości siła i że on przetrwa a inni splajtują oby się nie pomylili . Pozdrawiam

Zeby cena jajka wzrosła to trzeba zrobic limit kur w polsce np tak jak jest limit na polowy. Słyszy sie znowu ze nastepni hodowcy buduja kurniki po 400 tys sztuk iec gdzie tutaj cena jajka wzrosnie w zyciu nie wzrosnie bo wzamian za stare kurniki buduja nowe i to 3 albo 4 razy wieksze wiec w zyciu jajka nie braknie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego hobbysto 2 a widziałeś w Zieluniu pod Żurominem w kierunku na Lidzbark kompleks na 500 000 szt. i kolejne dwa w budowie na 150 000 szt. kur i powiem Ci , że to tylko jedna z baz Hodowcy , który planuje kolejne inwestycje i kolejne hale .

tak czy inaczej cena na jaja przyjdzie dopiero gdy padnie lub przebranżowi się ok.60 % hodowców a produkcja scentralizuje się w rękach nielicznej grupy producentów a przetrwają ci , którzy wstawiają na markety.

pozdrawiam

p.s.

napiszcie hodowcy jaki jest na dzień dzisiejszy koszt produkcji 1 jaja przy obecnych cenach paszy oraz pozostałych kosztach bo dwóch producentów mówi mi cenę różniącą się o trzy gr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co będzie jeśli markety nie będą zainteresowane zakupem jaj od nieszczęśliwych kur tj. jaja klatkowe z nr. 3.

- rynek coraz bardziej poszukuje jaj ekologicznych pochodzących z chowu ściółkowego i wolnego wybiegu

- także nie do końca bym się z tobą zgodził.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolego Biedronka powiedz mi jak ten nasz staly dostawca ma wytrzymac ta sytuacje ciagle inwestuje nie ma umow podpisanych z marketami a przy jego produkcji nie ma czasu zwloki a wspolpracuje z samymi zylami wiec nikt mu nie da zarobic sam wiesz kto u niego sie zaopatruje wiec jak dlugo tak moze pociagnac chyba ze to jest metoda zniszczyc innych przez zawaleniem swoim towarem ale nikt z hodowcow tego sie nie spodziewal ale powiem wam ze w koncu ta banka musiala peknac od 2004 produkcja w polsce wzrastala male info http://www.kipdip.org.pl/article/id/598 o obecnej sytuacji http://www.kipdip.org.pl/article/id/600 i w ktorym kieruku idzie http://www.kipdip.org.pl/article/id/602 ale duzi hodowcy wciaz mysla o zwiekszeniu produkcji wiec kto ma pasc maly czy duzy a trzeba brac pod uwage ekspansje sieci handlowych wiec rynek drobnego handlu czyli sprzedazy przez malych hodowcow ciagle sie kurczy i najwyzej pozostana skupy jaj a wiadomo ze tak dlugo nie pociagna moze jestem pesymista ale jak poczytacie troche gazet branzowych to rozowo nie wyglada a sami tez odczuwacie to na sprzedazy i ciaglej wojnie podjazdowej czekam na wasze opinie Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

p.s.

napiszcie hodowcy jaki jest na dzień dzisiejszy koszt produkcji 1 jaja przy obecnych cenach paszy oraz pozostałych kosztach bo dwóch producentów mówi mi cenę różniącą się o trzy gr.

 

 

- bardzo proste liczenie, dodaj koszty produkcji jednego i drugiego hodowcy, podziel na dwa i średni koszt 1 jaja masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NAMAWIAM WSZYSTKICH HODOWCÓW DO LIKWIDACJI STAD KUR NIEŚNYCH ,CZY TO MŁODYCH CZY STARYCH.

DLACZEGO?

SZANSE NA CENĘ JAJA W TYM ROKU SĄ BLISKIE 10% - SZKODA NASZYCH PIENIĘDZY NA DOFINANSOWANIE JAJKA.

 

POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koszt wyprodukowania jajka to jest 27 gr liczac sama pasze a gdzie reszta kosztów

Niestety nie zgodzę się z kolegą.

Koszt produkcji zależy od:

1. Koszt paszy

2. Koszt odchowu kurki do 20 tygodnia czyli do osiągnięcia min. 50% nieśności

3. Koszty stałe (amortyzacja budynków, kredyty itp.)

4. Koszty zmienne ( pasza, koszty pracy, energia, woda...)

 

Dzisiaj pasza 1200 PLN przy średnim zużyciu na jajko w calym cyklu produkcji około 140g paszy/jajo = 17 groszy

Odchów ca. 4 grosze do jaja ( 12 PLN:300jaj) = 4 grosze

Opakowanie ca. 1 gr. (wliczam przekładki, podwójne wytł. oraz narożniki

Koszty sprzedaży = 1 gr.

 

Razem = około 23 grosze.

U każdego hodowcy jest indywidualną sprawą kredyt, jego obsługa oraz pozostałe koszty zmienne. Koszt ten może miec odchylenie +/- 10%

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba jeszcze było napisać ile razy w tygodniu czy w miesiącu uprawia się seks ze swoją żoną, heee….

- ludzie czy wy nie widzicie czy tylko udajecie , że gracie do nie do swojej bramki , przecież żaden handlarz wam jeszcze nigdy nie zdradził własnych kosztów, ani nie napisał cen jaj po ile się dalej podaje, takie rzeczy trzyma się dla siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy o co tu chodzi ? Od wczoraj 1200 wejsc na "cena jaj.." A pisza 2 osoby,malo tego od rana 4 telefony o jajko ??? Magazyny pustoszeja z godz.na godzine a Wy siejecie panike i proponujecie likwidacje stad !! Gdzie sens i logika ?? Apeluje do ferm ktore maja ZERO zapasow promocja roczna sie skonczyla i czas odrobic straty choc tyle ile mozna na ten czas . Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja myslalem ze juz od kilku tygodni sa puste , panowie wiecie kiedy jest najwieksze poruszenie wsrod hodowcow

-Jak cena leci w dol , wysyp malego jaja juz sie zaczyna

A swoja droga to jak to jest ze oni pisza na tym znienawidzonym forum a u jarkiego cisza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do cen to hodowcy mówią że koszt produkcji zamyka się u jednego w 0,22 gr. a u drugiego 0,25 gr.

KOL. GALLU nasz wspólny znajomy nie żyje tylko z produkcji jaj więc może , ma i chce dokładać do produkcji mln. zł. i po ostatniej dłuższej rozmowie powiedział mi że jeszcze rok jest z czego dołożyć , więc wnioskuję że przez najbliższy rok nie widzi interesu w jaju.

Uważa że ssanie na jajo zacznie się na dobre połowy przyszłego roku i obecne straty wyrówna i napełni sejfy w pół roku a co za tym idzie to do tego czasu hodowców będziemy mogli policzyć na palcach.

Według mnie nie jest na rękę dużym fermom aby już teraz jajo podrożało do ok. 0,20 gr. bo to spowoduje przetrwanie małych producentów , którzy zawsze zaniżali ceny na rynku z powodu braku zbytu na odp. poziomie.

Panie Przeoor taką zawiścią bucha z twoich wpisów że aż żal na nie odpowiadać.

Jak chcesz wiedzieć to ja sprzedaje L-0,17 a M -,14 z transportem na miejsce a jeżeli chodzi o pakowane jaja to doliczam 4 gr. na pudełka i karton.

Jeżeli JEST CENANIEMACENY NAŁYKA SIĘ DOPALACZY Z ŁODZI TO NIC DZIWNEGO ŻE KOSZT PASZY U NIEGO WYNOSI 0,27 gr. / szt. a NA KURNIKU ZAMIAST ŻARÓWEK TO KURY ŚWIECĄ OCZAMI..........................

Sz. P. konkrety to podstawa a bajki to dzieciom.

p.s.

napiszę teraz dawno nie widzianą na tm forum maksymę:

ALE CZAD

czekam na opinie jak wygląda sytuacja z nowymi obiektami w pozostałych województwach Polski.

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego handlarze mają nie napisać własnych kosztów ? To żadna tajemnica - szacuję ,że koszt obsługi średniej wielkości firmy to 3gr do jajka - średnio - uwzględnia to cały koszt prowadzenia firmy podzielony przez liczbę sprzedanych jaj. To znaczy ,że średni narzut powinien wynosić 5 gr , żeby właścicielowi 2 gr z jaja zostało czystego zysku. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biedronko, przypomnij temu swojemu hodowcy stare przysłowie..

kto pod kim dołki kopie ten sam w nie wpada.

- są czasy gdy miliony się zarabia i miliony dokłada, pan Rych… też był potentatem i co - popłynął !!!

Także, nie żczmy nikomu plajty

pozdrawiam hodowców

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolego P.Rychlik to z bankrutował przez czystą głupotę zawiezył swój interes paru osobom a one go robiły wrogi zmawiajac sie i dyktowały cene a do tego walizki kasy byli mu winni ale nie powiem kto od niego bral szybko sie wzbogacal ale tez potrafil poplynac z trefnym towarem a Kolego Biedronka wiem ze nie tylko z tego ale wez dokladaj to co zarobil w pół roku a do tego ze miliony uciekaja to ma teraz milion problemów i ta Go podziwam za to co robi Kolego Wlk.Kogut tu masz ilosc wejsc http://www.ppr.pl/forum/index.php Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BIEDRONKA CO TY JESTEŚ TAKI DOCIEKLIWY, NAPISZCIE TO NAPISZCIE TAMTO CO JESZCZE CHCESZ WIEDZIEĆ , MOŻE PODAĆ CI NASZ STAN KONT.Co do pisania prawdy to czy ty ją piszesz ???.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...