Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem tak : nie ma mozliwosci od 11.07 aby ktos kupil na mojej fermie taniej 1A jak 0.30 gr. Moze byc nick 5 letni ?? Pozdrawiam ps. kto sie waha podniesc jego strata jaja brak !! Jak dlugo nie wiemy ale poki co taki fakt .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam to co pisze ferma07.

Z uwagi na dramatyczną sytuacje polskich producentów jaj (w tym moją), z wielką uwagą sledzę i konfrontuję ceny jaj w ostatnich tygodniach.

Uważam ze poratle tego typu powinne istnieć , a my producenci powinniśmy się solidarnie porozumiewać o cenach jaj i aktywnie uczestniczyć w przekazie informacji na bieżąco sobie nawzajem. Napewno pomogło by to nam w utrzymaniu cen na normalnym poziomie trwającym średniorocznie. Oczywiście na pewne sytuacje rynkowe wpływu nie mamy ale na sporo TAK. Uważam ze dopóki nie będzie solidarnosci wśród NAS producentów jaj do póty będą szalone wzrosty i spadki, a co za tym idzie cienka linia pomiedzy zarobkiem a stratą. Przecież nikomu z nas PRODUCENTÓW (kieruję te słowa do HURTOWNIKÓW) nie zależy na tym by ponad przeciętnie windowac ceny swoich towarów, ale jest to wynikiem zbyt dużych rozbieżnosci na przełomie ostatnich miesiecy i co za tym idzie ogromnych strat w branzy. Hurtownicy muszą zrozumieć ze nie może byc tak aby producent był skazany na stratę bo jesli nie obniży ceny to nie sprzeda, a hurtownik zawsze zarabie nigdy nie pozwala sobie na stratę kwestia tylko czy jego "widełki cenowe" sa większe czy mniejsze.Jest to nieuczciwe poniewaz to my PRODUCENCI wykładamy olbrzymie pieniądze na produkcję i do końca to my ponosimy ryzyko tej ciezkiej branży. Ceny od poniedziałku na moich fermach to miniumum w dużym hurcie (7palet): EX=0,40, 0ka=0,35, 1A=0,30, 1B=0,28, 2A=0,26. pozdrawiam wszystkich producentów i hurtowników i życzę kolegom z branży szybkiego odrobienia długów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanuję ogromny wkład kol. Fermyprasol w napisanie idyllicznej wizji , że producenci ( czyli grupa konkurujących ze sobą osób) stworzą jedność , gdzie jakiś socjalistyczny przywódca grupy branżowej będzie mówił panu X , że może wstawić tyle niosek , a panu Y , że tyko tyle. Taka gospodarka centralnie planowana - pamiętacie ... to były czasy. A cena skupu też będzie ustalona , sprzedaż na przydziały i Ten kto będzie przy korycie - będzie miał tłuste kontrakty , a jak ktoś w łapę nie da - to mu ograniczą produkcję. Chcecie powrotu gospodarki planowanej - ale to już było -pod nazwą Blok Socjalistyczny. Teraz pewne elementy tego systemu wprowadzają w Unii Europejskiej - a skutki już widać na przykładzie Grecji , Irlandii i Portugalii. Następne w kolejce czekają Włochy i Hiszpania. Socjalizm jest ZŁY - w każdym wydaniu - branżowym -jajkowym też. NIECH ŻYJE WOLNY RYNEK - niech się bogacą , niech bankrutują , niech handlują lub produkują - tak żeby człowiek decydował sam o sobie - to jest WOLNOŚĆ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak żebyś dobrze mnie zrozumiał kolego - jak jest taka lipa w produkcji ZOSTAŃ HANDLARZEM i nie zazdrość nam - jak jest nam tak dobrze - zapraszamy do klubu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podaję ceny jaj jakie będą obowiązywały na mojej fermie od poniedziałku

 

O /0,40zł

S / 0,35zł

1a / 0,32zł

1b / 0,30zł

2a / 0,27zł

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kol. Przeoor , ceny są tak atrakcyjne ,że chyba wszyscy będą Cię błagali żebyś im sprzedał. Wow ! mogę zapisać się w kolejkę Marzycielu .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie , nie kolego ja nie palę głupa - nie mówię ,że nie idzie do góry - nie ma co zaprzeczać faktom ,ale jak ktoś pisze 1A 32 gr - to chyba jemu odpala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy kolego dla kogo ja sprzedaje od poniedziałku 1a 0,30, ale dziś było kilka telefonów proponowali 0,28 ale brak towaru tylko dla stałych jak wszędzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisalem kto zaplacil 26 1A ?????

I WSZYSTKO W TYM TEMACIE

Nie znam nikogo kto zaplacil 1A wiecej niz 24 gr

A teraz pedzie cofka

Na sile nie da rady, tak jak pislem , rynek i tylko rynek okresla ceny

A ci co chcieli 28gr pierwsi beda dzwonic mam 1B po 12 gr

 

 

No ale PRZEOOR (podroba) im pomoze i wszystko od nich skupi

 

A co do kolegi FERMA 07 jak tym razem znowu trafie, to stawiasz mi dobra butelke , a jak sie myle to ja stawiam tobie co ty na to ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalosny jestes , ale jak to cie kreci to ok

Moze mniej pisz sam do siebie a bedziesz blizej rzeczywystosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Jajcarku kto dziś Ci sprzeda 1A po 26 gr? znasz takie osoby????

może podzielisz się z nami wszystkimi taka informacją ? albo jeśli masz możliwość kupna 1A po 26 to sprzedaj nam po 27(OCZYWIŚCIE MOWA TU O TIRZE JAJ),co Ty na to?napewno każdy z nas po 27gr Ci zapłaci i postawi dobrą buleleczke EXTRA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto tu jest żałosny i kto nie może pogodzić się z ceną , zostałeś jako jedyny na tym forum który z tym walczy.Rada zainwestuj kilka milionów i sam produkuj zobaczysz jaki to miód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha ha ha jak to proponuje producentom , to mowia ze nie moga brac jaj z innym stemplem nawet jak proponuje 1A po 24 :lol

za 8 10 gr sam bym ten stempel octem poscieral

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty nigdy nie zalapiesz bo to cie przerasta, czy jajo kosztuje 12 czy 72 gr i tak wiecej jak 3 gr na nim nie zarobie wiec nie mam zabardzo o co walczy

Poprostu bawia mnie te post 26 ,28, 31 gr 1A chyba ze 720 szt do sklepu

Ale zawsze mozesz poprzec swoja opinie innym swojim nickem, . czyz nie ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jajcarku z ''wielkim sercem..... ''jesteś niesamowity!!!!!!!!

z Twojego wpisu wynika,że kupujesz po 26 gr a sprzedajesz po 24 gr

coś tu się kupy nie trzyma

albo trzyma się kupy pod warunkiem że dokładasz do tego interesu.hmmmm.w co wątpie,tylko myśle podobnie jak kolega jest cenaniemaceny że nie możeszsie pogodzic z tą całą sytuacją jaka panuje na rynku i z tąd Twoje nerwy.

postawienie kurnika jest najlepszym rozwiązaniem ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam odnosnie cen to placilem za 1a 28 a od poniedzialku ma byc inna cena a jesli zazdroscicie lub nie wierzycie w ceny 24 lub 26 to pisalem ponizej inumer telefonu tam maja inny swiat A Kolego Jajcarku wiem doskonale ze slyszales o tych cenach a ze pijesz wodke z prezesem to juz inna sprawa tylko dlaczego brakuje u nich pieniedzy na inwestycje jajko ze sciolki tez jajko ale juz w mniejszych ilosciach niestety ale jak zabraknie Tobie towaru i musisz wesprzec sie u jakiegos duzego hodowcy to potrafisz zaplacic te ceny Koledzy dla osłody zycia pogloska mowi o 35gr Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego fermyprasol.z tego co napisałeś jasno wynika ze bardzo nie lubisz hurtowników.a gdyby nie my to byś z głodu zdechł.myślisz że my mozemy sobie zawsze do jajka dodac swoje? słyszałeś o czymś takim jak konkurencja?!.to nie wina hurtownika że jajko ceny nie miało!to rynek dyktuje cene!przyglądam sie tym pogaduszkom od dawna ale zdecydowałem sie napisac dopiero po zobaczeniu twojego gniota.nie wiem dlaczego nie napisales ze cena jajka na dziś dzien to 40 gr!i

" hurtownik zawsze zarabie nigdy nie pozwala sobie na stratę kwestia tylko czy jego "widełki cenowe" sa większe czy mniejsze.Jest to nieuczciwe poniewaz to my PRODUCENCI wykładamy olbrzymie pieniądze na produkcję i do końca to my ponosimy ryzyko tej ciezkiej branży."

Takich bredni to ja jeszcze na tym forum nie widziałem!!!!gratulacje dla twoich stałych odbiorców.zawsze dają tyle ile ty sobie wymyślisz?

Myślisz że my kosztów nie mamy?!3 gr do jajka to dużo wg ciebie?dolicz do tego fakturę i koszt transportu i masz nasz zarobek!jak chcesz nas ominąc to prosze bardzo.szukaj klientów na własną rękę, pukaj do kazdego sklepu osobiście!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tacy handlowcy co dziś pokrzykują 1 A 3,2 groszę to typowi sprzedawcy z bazaru. Nawet mi to na rękę, gdyż kupiec który został zmuszony do tak drastycznych podwyżek będzie szukał i może czasem zapuka do moich drzwi. W ubiegłym tygodniu swoim stałym odbiorcą rozdałem 1A 0,25 i 1B 0,23 .Wszystkich rozczarowanych zapraszam do współpracy!!! Pozdrawiam!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi w ubiegłym tygodniu "rozdali" od 21 do 22 1A , w tym od 25 (to na 100%) do ? mam nadzieję 26 BRUTTO. Pozdrawiam wszystkich 30 groszowców :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...