Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Jajcarek doskonale wie jaki jest koszt produkcji gdyż sam jest producentem;)

- nie wiem w jakim celu pisze takie bzdety, może jest chory, grom go wie.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kol. Jajarek, zdradź nam jak można uzyskać tak wspaniały wynik bo dla wielu producentów 16gr / 18gr jest kosztem dziennym, a gdzie odchów obsługa bankowa i coś dla nas? ...

najwyraźniej szukasz zwad wypisując tak niedorzeczne rzeczy, chcesz w ten sposób podrażnić hodowców lub ze snu pobudzić forum (taka jest twoja rola)

- za chwile w ślad za tobą podąży jajunia12 z tekstem…

Zero ruchu ceny spadają 1A u stałego odbiorcy 20gr i do końca roku nic się nie zmieni.

- panowie, dajcie luz !!!

Ps.

są posłuchy o lepszym ruchu i lekkich wzrostach cen jaj.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jajcarek to handlarzyk ...bez pojecia mysli ze rozumy pozjadal wszystkie a to domena malutkich zakompleksionych ludkow. Ciekawe bardzo bo pisze ze na duza skale handluje !! A ja wiem dokladnie (rozmawiam z glownymi produc.klatek ) ze duze fermy w tym kraju nie maja nawet w polowie nowych klatek !!! tak wiec baju baju kolego czarowac to mozesz tam u siebie na ryneczku !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego taka cena, przeciez jak nie masz nowej klatki to juz nie wstawisz kurki do starej

A jak jest tak jak mowisz kolego producenciku to jaja beda po 60 gr bo bedzie ich o polowe mniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Producenci mają kury jeszcze w starych klatkach ale będą musieli je niedługo likwidować. Jeśli nie zarobią na nowe klatki (i nowe obsady) to jajko faktycznie będzie po 60 gr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja nie wiem o co wam chodzi jezeli ja pisze bzdury to znaczy ze jajo jest w cenie a bedzie jeszcze drozsze wiec po co te wasze zale na forum glowa do gory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o Twoje inteligentne wpisy na tym forum "o ruchu w księgarniach" i podawanych przez Ciebie bzdurnych, wyssanych z palca kosztach produkcji 0,18 zł za jajko. Zupełnie nie rozumiem, czemu mają służyć takie wpisy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jajko wcale nie jest w cenie. Żeby jako tako się opłacało produkować, to cena powinna być znacznie wyższa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby opłacało się produkować to średnio minimum 28 gr. w dużym hurcie.

Siedzę właśnie nad kosztami i w przeciągu dwóch dni będę miał pełne zestawienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie łam się, jest dla Ciebie nadzieja, jak jajo pójdzie w górę, to zaraz znajdą się mendy, które ściągną po cenie z zagranicy, a wtedy już całkiem dobiją producentów.................

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały zeszły tydzień był marny a ten też dosyć słabo się zaczął. Więc nie ma SIĘ CO SPODZIEWAĆ PODWYŻEK. JAK DLA MNIE TO JAJA MOGĄ BYĆ PO ZŁOTÓWCE. JAK NARAZIE NIE JEST ŹLE, NIE NARZEKAĆ BYWAŁO GORZEJ. CENY RACZEJ NIE ZMIENIĄ SIĘ DO KOŃCA WRZEŚNIA. A CENY JAKIE PŁACĘ JUŻ PISAŁEM I NIC SIĘ NIE ZMIENIA.POZDRAWIAM SERDECZNYCH KOL. KTÓRZY KOMENTUJĄ MOJE WPISY, TYLKO NIE POGRYŹCIE KLAWIATURY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolego Jajunia jak jestes kozak to topodaj do siebie jakis kontakt przeciez zalezy Tobie aby wiecej zarobic a przy tych cenach to pol polski od ciebie kupi wiec jak chcesz cos pisac o cenach to lepiej daj swoja oferte a Kloego Jajcarek lubie Twoje posty ale wywiaz sie z tego zadania a nie pisz aby sobie ulrzyc Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wielkim skrócie:

Policzyłem koszt produkcji jajka dla 80-cio tygodniowego cyklu produkcji przy założeniach:

przykładowa wielkość stada 20.000 kur niosek

cena paszy: 1188 zł brutto tona

średnia nieśność w okresie od 18 do 80 tygodnia 77 %

średnie spożycie paszy na nioskę od 18 tygodnia 116 g

 

Po przeliczeniu 0,18 zł paszy w jajku (bez odchowu).

 

 

Dodatkowo policzyłem odchów 22.000 pisklaków przy założeniu:

łączne spożycie paszy na jedną kurkę do 18-tego tygodnia 6,4 kg

cena paszy 1170 brutto

cena pisklaka 3 zł brutto

 

Koszt wyprodukowania jajka w cyklu 80-cio tygodniowym z uwzględnieniem odchowu to 0.21 zł.

 

Powyższa kalkulacja nie obejmuje ŻADNYCH innych kosztów czyli: wynagrodzeń pracowników, prądu, paliwa, ogrzewania w czasie odchowu, weterynarii, podatków itp, itd.

 

Kalkulacja nie obejmuje amortyzacji urządzeń (klatki, sortownice, samochód dostawczy itp.).

 

Jeśli ktoś mi mówi, że można wyprodukować jajko za 18 groszy to znaczy, że plecie bzdury !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego bzdury , moze poprostu jest lepszy od ciebie w produkcji

To naprawde nie moje koszta, pisze to co slysze od niektorych dostawcow jak gadamy wieczorkiem a jezyk wtedy sie rozwiazuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słyszałem to dużo można zaoszczędzić na własnej produkcji paszy - tak 100 - 150 zł na tonie. To przy dużej produkcji (od kilkunastu ton dziennego zapotrzebowania w górę ) daje szansę przetrwania najgorszych czasów. Nie mówiąc , że gdy jest hossa taki producent zarabia więcej od kolegi , który wygodnie zamawia w paszarni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jajcarek, mniej postów a konkretnych, dość głupot mamy na co dzień w telewizji, starczy tego zakłamania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy stali dostawcy od ktorych biore, maja swoje mieszalnie, nie wiem jak to sie przeklada na dzienny koszt,, ale chyba sie oplaca bo inaczej by sie w to nie bawili , dodatkowa sam wiesz co dajesz kurka do jedzenia i jaki produkt z tego bedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze by tak jeszcze skup makulatury i wlasna wytlaczanke robic i ze 2 wiatraki wlasny prad...no i moze malego chemika kupic i szczepionki swoje robic a dziecko na weterynarie poslac ....a najlepiej miec 5-tke dzieci co by ludzi nie zatrudniac ??? Jest to jakis pomysl prawda ?? Ale po co ja sie pytam ? Aby cena byla nizsza i usmiech na twarzy handlarza zagoscil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro stysfakcjonuje cie to ile zarabiasz to nie zmniejszaj kosztow , faktycznie nie ma to sensu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A moze by tak jeszcze skup makulatury i wlasna wytlaczanke robic i ze 2 wiatraki wlasny prad...no i moze malego chemika kupic i szczepionki swoje robic a dziecko na weterynarie poslac ....a najlepiej miec 5-tke dzieci co by ludzi nie zatrudniac ??? Jest to jakis pomysl prawda ?? Ale po co ja sie pytam ? Aby cena byla nizsza i usmiech na twarzy handlarza zagoscil

 

dokładnie, zróbmy tak, a wyjdzie nam 0,18gr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolego Jajcarek nie czepiam sie Ciebie ale jak piszesz 18 gr a mowisz ze sie niektorym jezyk rozplatuje to moze tak sie zapytam a daleko nie masz aby sie dowiedziec w koncu to Twoja rodzinka ile u niej wychodzi no i wiedze tez masz na ten temat wiec podaj swoje wyliczenia aby moc z innymi z konfrontowac te wyniki ale sadze ze bedzie to dla Ciebie zbyt trudne bo potrafisz tylko podjudzac a ze inni nie potrafia powtrzymac swoich nerwow na rozego rodzaju posty i tez klepia jezykiem robiac z tego forum kabaret wiec prosze Cie wykaz sie choc raz nie ujmujac ze wsporej czesci Twoich postow masz racje Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...