Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

U nas o 3-4 gr. wiecej jak ponizej ! Dodam ze mam mocno okrojona prod.(wymiana klatek) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale po co kolego Jajcarek - każdy wie jak jest - ja wiem swoje - że na forum prawdziwe ceny rzadko kto podaje. A nawet jak się poda - to inny w to nie wierzy. Jest presja , żeby było drożej , to zrozumiałe - ale nie jest to jednoznaczne z tym , że drożeje. Powiedzonko mówi "chciałaby dusza do raju , ale grzechy nie puszczają" - Tym grzechem jest nadprodukcja. Pozdrawiam.

I to jest święta prawda.

Co do ceny to 1a max 0,23.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na forum, takie ceny w tym tygodniu to norma.

Full telefonów za jajkiem. Co się dzieje ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego ferma 01 ale jakie ceny ?? Chyba nie oszoloma ...jajuni ?? ps.podpisuje sie pod tekstem "jestcenaniemaceny" w calej rozciaglosci !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kol. FERMA .... nawet nie kryje , że jest pod postacią Ferma 1, a nawet Ferma 07 - wow! w ilości wpisów i nicków siła _ zaklinamy rzeczywistość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kol. WIELKI KOGUT nie nie jestem ferma , czy ferma07 to nie mój nick , nie moje wpisy i nie mój styl. W takich cenach oddałem dzisiaj jaja, więc u nas cena jest widocznie dużo wyższa.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki podmienimy karteczkę/i z klasą jaj na palecie lub włoży się więcej o paletę, albo nie dopłaci się hodowcy za wzięty towar to stąd mogą brać u takiego handlarza niskie ceny jaj, a jeśli faktycznie hodowca sprzedaje w takich cenach to już jego problem, który za pewne już go ma lub dopiero go będzie miał.

-Jaja z chodzą na bieżąco cena jak na razie jest stabilna i wyższa o 3-4gr podawanych przez hand..

pozdrowionka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Jest to mój pierwszy post więc wypada się przywitać. Zatem witam i pozdrawiam wszystkich zacnych forumowiczów. Od kilku miesięcy zaglądam na tą stronkę i bacznie obserwuję posty. Czasami nawet pojawi się uśmiech na mojej twarzy..

Dzisiaj czytając nowe wpisy i analizując ceny wpisywane nie oparłem się pokusie żeby dodać swoje 3 grosze.

Rozumiem, że rozbieżności cenowe muszą być. Bo są różni klienci, różne umowy i ustalenia, kwestie obciążenia transportu i rózne formy i terminy transportu. No i oczywiście jajo jajku nie zawsze jest równe. No ale można to jakoś wypośrodkować. No i po to jest chyba to forum. Nawet niektórzy stworzyli specjalne wzory na obliczenie ceny jaja...hehhe.

A teraz podam kilka faktów. Wszystkie do sprawdzenia. Na terenie na którym działam ( Kujawy i Pomorze) pojawia sie nagle nowa firma. Działa jako hurtownia bez statusu zakładu pakowania. Opakowania, kartony i wszelkie dokumenty które pokazuje u potencjalnych klientów pochodzą od jednego źródła. Chodzi o znanego producenta z Mazowsza, z okolic Żuromina.

To co się działo wiosną i w trakcie wakacji , pozwolicie, że przemilczę. Ale za to podzielę się np. informacją na temat dzisiejszej ceny 10 M ( tekturowa paczka i karton zbiorczy 360-tka) która wynosi 0.23 netto. Cena ta jest dla małej hutrowni ogólnospożywczej. Biorą do 20 kartonów w tygodniu. Mają miesięczny termin płatności który notorycznie przeciągają.

No i teraz wnioski. Według Waszych postów M-ke mozna kupic od 17 do 23 groszy. Jeśli nawet kupię jajo za 17 groszy i doliczę koszty opakowania i transportu to jest około 5 groszy to... Cuda jakieś?

Jeszcze raz nadmieniam. To nie jest jednorazowy strzał i nie dla jednego potencjalnego klienta. Sytuacja ma miejsce juz pół roku i ofert są kierowane do wszystkich podmiotów. Od małych sklepików po duże cukiernie i markety.

Jaki to ma sens? Komu służy?

Zarabiają tylko sklepy. Kupują po 0.23 na półce 3.79. Plus jakieś zakręcone opłaty marketingowe i półkowe.

Żeby ten hurtownik mógł coś takiego robić ktoś mu musi to jajo sprzedać.

Pytanie tylko po co? Czy w innych miejscach karaju dzieje się podobnie? Czy to tylko taka lokalna "perełka"?

Bardzo jestem ciekawy Waszych opnini.

Pozdrawiam z jajem!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ubojnia Drobiu A&B DROB Sp. z o.o. zakupi każdą ilość kury rosołowej ( nioski) do uboju.

 

 

tel: 606 640 125

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Bartek mysle ze to tak zwane zdobywanie rynku na chama po czym jak konkurencja wymieknie ceny sie odpowiednio podniesie i juz !! Dla mnie to jedyne wytlumaczenie.... I dodam na temat cen jaj u nas na fermie. Ceny do hurtu (pow.10 palet ) 1A-0.26-0.27 1B-0.24 itd. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba coś przystanęło, gdyż mi dzisiaj sam hodowca od siebie popuścił 1a zapłaciłem 0,22, oj chyba zastój się robi, a wy o cenie 0,25 piszecie Pochwale się że wczoraj za trójkę tzn. poniżej 50 gram po 8 gr zapłaciłem , po tyle chciał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jajunia12 '' popuscic'' to mozna w majtki ze smiechu jak sie czyta te twoje wpisy !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wydaje mi się że chyba mamy tu jakieś dwa skrajnie różne bieguny zarówno popytowe i podażowe. Z tego co sam słyszę od innych hodowców to zainteresowanie jajkiem jest duże, nie ma co prawda wzrostu cen z tym związanego ale Ia spokojnie można po 0,25 - 0,26 sprzedać. Zejście też jest bo gdziekolwiek bym nie chciał dokupić dobrego jajka to każdy mówi, że ma mniejszą produkcję lub modernizuje kurniki i za bardzo towaru nie ma. Dlatego zastanawiam się skąd biorą się takie ceny jak co poniektórzy podają?!

Dla tych, którzy chcą uzyskać rzetelne informacje o cenach jajek proponuję zrobić to co ja - zadzwonić na 4-5 większych ferm w różnych częściach Polski i spytać o ilości paletowe. Ja takie info uzyskałem ale na tym forum szkoda się nim dzielić szczególnie z niektórymi tutaj obecnymi użytkownikami - bo co to da, jak za chwilę ktoś powie, że to ceny z księżyca...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...