Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Brać Drobiarską!

No i mamy szpaaaaaagat cenowy. 1a w hurcie od 0.30 do nawet 0.35. Zależy kto komu i na jakich zasadach. Żeby było ciekawiej to cukiernie i piekarnie nadal dostają L-kę po 0.28- 0,30. Zazwyczaj od producentów, ale nie zawsze.

Nie mam podstaw aby liczyć czyjeś pieniądze lub komuś zaglądać do kieszeni, ale strasznie mnie korci pytanie: PO CO? Dzień litości i zadumy nad piekarzami?

Może razem i solidarnie ciągniemy te ceny? Wszystkim? Bez wyjątków?

No chyba, że ktoś ma za dużo kasiorki.. Ja chętnie przyjmę i zmarnotrawię..

Pozdrawiam!

P.S. Niech Moc (jaja) Będzie z Wami!

Producenci nauczeni doświadczeniami z niedalekiej przeszłości boją się, że jak tylko trochę podniosą cenę (np. w piekarni), to zaraz wygryzie ich stamtąd jakiś handlarzyna. Pisałem o tym kilka postów niżej. Inaczej mówiąc- boją się stracić klienta. Wolą stracić te kilka groszy ale mieć pewność stałego odbioru. Ja sam doświadczyłem tego na swoim terenie. Firma OLDAR prowadzi bardzo agresywną politykę zdobywania nowych punktów. To właśnie przez działania takich handlarzy mamy takie niskie ceny w detalu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam Brać Drobiarską!

No i mamy szpaaaaaagat cenowy. 1a w hurcie od 0.30 do nawet 0.35. Zależy kto komu i na jakich zasadach. Żeby było ciekawiej to cukiernie i piekarnie nadal dostają L-kę po 0.28- 0,30. Zazwyczaj od producentów, ale nie zawsze.

Nie mam podstaw aby liczyć czyjeś pieniądze lub komuś zaglądać do kieszeni, ale strasznie mnie korci pytanie: PO CO? Dzień litości i zadumy nad piekarzami?

Może razem i solidarnie ciągniemy te ceny? Wszystkim? Bez wyjątków?

No chyba, że ktoś ma za dużo kasiorki.. Ja chętnie przyjmę i zmarnotrawię..

Pozdrawiam!

P.S. Niech Moc (jaja) Będzie z Wami!

Producenci nauczeni doświadczeniami z niedalekiej przeszłości boją się, że jak tylko trochę podniosą cenę (np. w piekarni), to zaraz wygryzie ich stamtąd jakiś handlarzyna. Pisałem o tym kilka postów niżej. Inaczej mówiąc- boją się stracić klienta. Wolą stracić te kilka groszy ale mieć pewność stałego odbioru. Ja sam doświadczyłem tego na swoim terenie. Firma OLDAR prowadzi bardzo agresywną politykę zdobywania nowych punktów. To właśnie przez działania takich handlarzy mamy takie niskie ceny w detalu.

Teraz to nawet ja cały zbaraniałem!! To niby lepiej zawieżć 1B do cukierni po 0.25 i czekać 3 miesiące za zapłatą jak na miejscu za gotówkę po 0.28????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a u mnie braki towaru chyba zwinę interes..............

p.s.

ostatnio na cukiernię sprzedałem po 0,29 brutto a na drugi dzień przyjechało jajo od producenta po 0,27 brutto i zapewnienie że jak tylko będą brać to cena będzie zawsze niższa jak u pośrednika o 2 gr. Dodam że producent był z Wielkopolski.....................................

i co ja mam o tym sądzić..........

zadzwoniłem na tą fermę z chęcią zakupu jaj a tam słyszę że u nas poniżej 0,29 gr. netto z miejsca towaru nie kupię.

to się pytam kto tu robi z siebie durnia i narzeka na pośrednika.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto kopał ten kopał. Ja sobie nie mam nic do zarzucenia. Wszystkich mierzysz jedną miarą. A to przykre i smutne.

Teraz jest dobra koniunktura dla producenta, to znaczy, że może kazdego pośrednika opluć i pisać i gadać co mu do głowy przyjdzie?

Dobry rok takich lub jeszcze wyżyszch cen i....no i właśnie co??!! Powtórka z rozrywki? Nowe inwestycje, nadprodukcja i znowu cena poniżej kosztów produkcji?? Już to wyszycy prerabialiśmy!!

Im teraz większa buta, to potem musi być twardsza (słowo zostało usunięte).

Może już czas wyciągnąć wnioski z historii? Może uda się wykreować nowe polskie drobiarstwo? Współpracujące. Promujące POLSKIE JAJO. Broniące naszych wspólnych intersów. W mediach, w instytuacjach państwowych a nawet w polityce. Symbioza i wspólpraca. Producenta i Zakładów Pakowania.

No ale to jest trudne i wymaga poświęceń i pracy. A tak przyjemnie i prosto jest napisać kilka nieprzyjemnych epitetów, powyzywać, pomachać pięścią. Ale to takie nasze, polskie...niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tamta sytuacja raczej nie wróci. Najgorsze jest to, że jeszcze do niedawna mogliśmy się wspomagać z innymi hodowcami , a teraz nikt nie ma jaja nawet dla swoich. I TO JEST TEN NAJWIĘKSZY PROBLEM !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny praktycznie z ubieglego tygodnia, z tym że:

 

--brakuje m (28-29gr)

---1b 29-31

---1a 32

 

jeszcze chwila i zapewne cos drgnie-puste magazyny niewiadomo nawet gdzie ladowac

 

Pss Kupie m wiadomosc priv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny na dzień dzisiejszy:

S - 0,40 tylko dla stałych

Ex - 0,38 tylko dla stałych

1 A 0,33 - 0,34 dla stałych

0,35 - dla tych z doskoku

1 B 0,31 - 0,32 - dla stałych

dla tych z doskoku brak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie zadne nawoływania nie pomoga Raz pod wozem raz na wozie , tak bylo jest i bedzie ! Porozumienia prozno szukac Czasami trzeba troche odreagowac i kogos poniesie Ale jak ktos ma slaba pamiec to przypominam o tekstach typu : hodowcow p.o.p.i.e.r.... od podnoszenia cen itp., A zgoda byla M po 0.35 ( choc u mnie chyba nie ) ale wtedy w 2009 np. nie bylo koniecznosci zmiany klatek !!! Jajka na styku dla stalych , ceny jak poprzednio . Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

 

Chciałabym zaoferować Państwu kartony, przekładki paletowe oraz narożniki (kątowniki) z tektury falistej w różnych rozmiarach i o różnej gramaturze tektury.

Zapewniamy ceny producenta oraz transport na terenie całego kraju (i nie tylko).

 

Polecam serdecznie

 

W sprawie wyceny proszę o kontakt ze mną:

 

Monika Borkowska

tel: 500 48 55 83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba święta blisko 10 L-2.99 careffour gratulacje panie Au...... u mnie ceny bez zmian ale jak widzę wpisy o pustych magazyach u producentów i handlujących to myślę że 1A może dojść do 0.4 krótko przed świętami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie !!!! kino nie z tej ziemi co jest z producentami którzy dają towar na markety bardziej opłaca się jechać do marketu i kupić pare palet

tego jaja , to jajo jest juz w paczce

Gdyby markety płaciły tyle co my pośrednicy to pretensji nikt by nie miał

ale jednak tak nie jest pytam DLACZEGO!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy cos sie dzieje z cenami,zaproponowano mi 33gr 1a i 31-1b 29-2a???

Czy To realne ceny czy tylko zagrywka ze strony kurnikarzy prosze o posty od handlujacych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaja ze ściółki, zero problemów z zejściem.

 

0 - 0,40

1a- 0,35

1b- 0,33

2a- 0,31

2b- 0,28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz jak teraz. A co będzie w styczniu 2012? Sporo ferm najzwyczajnie się zamknie. Tylko z tych z którymi na stałe współpracowałem, jedna już zakończyła produkcję, a kolejne dwie produkują do Bożego Narodzenia. Razem prawie 900 tyś kury.

A co do 40 groszy? Hmmm... W zeszły piątek za L-kę z Niemiec, musiałbym zapłacić 35 groszy plus transport. Jest to jakiś bufor cenowy, ale...tam tez może się zmienić cennik.

Zatem, to co jeszcze nie dawno wydawało się bajką rodem z książek Andersena, za killka dni możeokazać się faktem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywistość

L - 0,35 to normalna cena do hurtu

a towaru na święta i tak braknie, a po świętach cięcie kur i ceny do góry.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...