Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Rzeczywistość

L - 0,35 to normalna cena do hurtu

a towaru na święta i tak braknie, a po świętach cięcie kur i ceny do góry.

Pozdrawiam

czy będziesz siał czyjeś kury cz masz własną produkcję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kto nie zrobił porządnego zapasu to ma problem i płaci jak za zboże a kto tylko dobiera to się śmieje z tych cen............

prawdą jest że brakuje m ceny 0,29 i 0,30 gr. ale 1a to po 0,31 i 0,32 gr. to bez problemu.........

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ludzie !!!! kino nie z tej ziemi co jest z producentami którzy dają towar na markety bardziej opłaca się jechać do marketu i kupić pare palet

tego jaja , to jajo jest juz w paczce

Gdyby markety płaciły tyle co my pośrednicy to pretensji nikt by nie miał

ale jednak tak nie jest pytam DLACZEGO!!!!

 

 

Bo markety mają umowy na rok a handlarze podjeżdżają furami przed świętami.

 

Powiedzcie mi czy jest sens kilka hal zamiast brojlera wstawić na jaja ściółkowe. Bo mam taki dylemat. Kiedyś jak miałem na jaja to lepiej wspominałem niż obecnie brojlera. W klatki i woliery się nie pakuję. Ale czy ściółka ma przyszłość na najbliższe parę lat? To w sumie nie duża ilość. Ale chcę pójść w jakość i częściowo do Niemiec eksportować jak robią to fermy z mojego terenu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego - jak chcesz to wstaw ściółkę - tylko nie mów ,że ściółka to jakość - my w branży wiemy , że jakość to KLATKA - jest czysto , i duuużo mniej bakterii chorobotwórczych. My wiemy , że masy ludzi w Polsce ogłupiają w telewizji tendencyjnymi filmami - jak np o RSP Duchnice , oraz stekiem bzdur o obcinaniu pazurów i dziobów. Tylko nie rozumiemy dlaczego wszystkim robią wodę z mózgu. Dlatego proszę nie sugerować ,że jaja 3-PL nie mają najwyższej jakości z powodu 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bzdury o obcinaniu pazurów i dziobów to bajka teraz króluje teza, że żeby zmieściło się więcej kur w klatce to obcina się im nogi , a słyszałem, że nawet głowy. Wtedy to w klatce zmieści się więcej kur

Tak mówią obrońcy zwierząt tzw. zieloni ale przecież Oni o kurach wiedzą najlepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak się obetnie te głowy to są nawet dwa plusy!! Raz więcej miejsca, a dwa radykalnie spada spożycie paszy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego s69, podchodząc do sprawy czysto zarobkowo, uważam, że Twój pomysł nie jest zły. W wielu sklepach, do których dostarczam towar, pytają się o jaja ściółkowe. Wszystko, to co mówią koledzy poniżej to prawda. Jajko ściółkowe w żaden sposób nie jest lepsze od fermowego ale propaganda robi swoje. I myślę, że ten trend będzie się utrzymywał. Weź jednak pod uwagę to, że przy ściółce jest mnóstwo pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponadto ściułka to wyższe koszty produkcji niż klatka. Mówie oczywiście o spożyciu paszy i czasu pracy poświęconego na zbieranie jaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak coś się nie ruszy na polskim rynku to pewnie będzie odwrót bo ruchu nima wcale

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja myśle z po 2012 ściółki w kraju może być dużo więcej niż obecnie sam znam dwóch hodowców którzy schodzą na ziemie bo nie mają na wyniane więc może się okazać że ściółka będzie tańsza od klatki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

 

Chciałabym zaoferować Państwu kartony, przekładki paletowe oraz narożniki (kątowniki) z tektury falistej w różnych rozmiarach i o różnej gramaturze tektury.

Zapewniamy ceny producenta oraz transport na terenie całego kraju (i nie tylko).

 

Polecam serdecznie

 

W sprawie wyceny proszę o kontakt ze mną:

 

Monika Borkowska

tel: 500 48 55 83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się. Sam nawet zastanawiam się czy przypadkiem jednego kurnika pod ściułke zrobić, bo od roku pusty stoi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ubojnia Drobiu A&B DROB zakupi każdą ilość kury rosołowej ( nioski, konsumpcja) do uboju.

 

tel: 606 640 125

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak się napier.... ściółki to tego nikt nie kupi chyba że za pół ceny....

w chłodne miesiące to jeszcze ale w ciepłe to od mytego jaja smród będzie na kilometr od fermy .........

koszty to podobno 3 gr. więcej niż na klatce .No cóż w Polsce samobójców nie brakuje a jak znam życie to będzie można kupić te jajo za bezcen........ oby się opamiętali

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak się napier.... ściółki to tego nikt nie kupi chyba że za pół ceny....

w chłodne miesiące to jeszcze ale w ciepłe to od mytego jaja smród będzie na kilometr od fermy .........

koszty to podobno 3 gr. więcej niż na klatce .No cóż w Polsce samobójców nie brakuje a jak znam życie to będzie można kupić te jajo za bezcen........ oby się opamiętali

pozdrawiam

I w tym momencie popieram kol. Biedronkę. Fakt, że nie trzeba inwestować w klatkę mnóstwa kasy, ale to niezmienia postaci rzeczy - smród, więcej stłuczek i olbrzymie ilości brudnych jaj. Bardzo dawno temu zrobiłem 1 i to tylko 1 rzut na ściółce i więcej do tego nie wrócę. Podziwiam ludzi, którzy do tego wracają. Dla mnie to tak jakby sprzedać dom i zamieszkać w jaskini. Pozdrawiam samobójców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja niezupełnie się z tym zgadzam. Znam ludzi (nawet moja rodzina), którzy przez wiele lat ciągnęli produkcję na ściółce. Paradoksalnie, wychodzili na tym całkiem nieźle. W czasie, gdy więksi hodowcy dokładali do każdego jajka 10 gr., oni na każdym jajku 10 gr. zarabiali. Dużo łatwiej jest samemu rozwieźć i sprzedać mniejszą ilość jaj ze ściółki nie oglądając się przy tym na handlarzy. Muszę powiedzieć, że sam z zazdrością patrzyłem jak sprzedają jajko po 30 gr., w czasach gdy ja sprzedawałem L po 18 gr. Jak to mówią: mała ferma- mała dokładka i mały ból głowy, duża ferma- duża dokładka, duże długi i duży ból głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co tam słychać na Kaszubach u Simona .

kol.Gall jak ceny u potentata jak możesz to napisz

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pies palcem robiony niewiem czy piszecie prawde czy TYLE sprzedajecie że niemacie skąd brać to już indywidualny problem na pomorskim jaja do oporu ceny różne 1a od 30 plus trasnport po 32gr zejscia brak na sklepach brak kasy widać od wejherowa po tczew tylko chore podjazdy producentów na duże cukiernie które przerabiają po 25tyś tygodniowo i dają ceny 1b po 26gr a jak dzwonie na ferme to jak dla ciebie cena 31 za 1b gdzie tu rozum tego producenta a gdzie oni byli jak 1b kosztowało to 12gr wtedy trzeba było zawieść na te cukiernie po 6gr i wiecie powiem jedno wielkie gówno bedzie po nowym oku wykruszy sie szara strefa iceny poszybują jeszcze w góre i nikt nie bedzie kupował jaj pozdrawiam z chorego pod wzgedem konkurencji pomorskiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tobie numerek chyba juz wszystko sie pochrzaniło. Jajo z klatki

według ciebie to super jajo, nie rozśmieszaj mnie Klatki to syf, kiła i mogiła. Nie ma kto padnietych kur wyciągnąć, a jak już wyciągnie to same pióra, o ptaszyńcu nie wspomnę. Klatki to idealne środowisko dla salmonelli, wiec te dyrdymały o jakości opowiadaj komuś innemu na dobranoc.

 

 

A co do brudnych jaj, to jak któś jest leń i nierób, to nie ma co się pchać na ściółkę. Duża częstotliwość zbioru zmniejsza zabrudzenie jaj do 1%.

 

 

 

Kolego - jak chcesz to wstaw ściółkę - tylko nie mów ,że ściółka to jakość - my w branży wiemy , że jakość to KLATKA - jest czysto , i duuużo mniej bakterii chorobotwórczych. My wiemy , że masy ludzi w Polsce ogłupiają w telewizji tendencyjnymi filmami - jak np o RSP Duchnice , oraz stekiem bzdur o obcinaniu pazurów i dziobów. Tylko nie rozumiemy dlaczego wszystkim robią wodę z mózgu. Dlatego proszę nie sugerować ,że jaja 3-PL nie mają najwyższej jakości z powodu 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy z nas już chyba przerobił ściółkę i wie jaki to syf, latem upadki masowe zaduszenia,co do salmonelli to na ściółce a nie w klatce.

Ale zostawmy już sciółke czy to prawda że za M płacą już 0,30 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Kolegi :::pullmann007

 

Drogi zapewne jedziemy na tym samym wozku skoro piszesz w ten sposób,ja pisze bo skoro za 1a placisz od 30gr to zapewne jaja klasy : 2a, 1b kupujesz ponizej 30gr Fajnie sie sklada bo woze jajka na pomorze i z checia dokupie,2a 1b place gotowka odbieram z transportem wlasnym,wiec z mila checia dokupie skoro masz dojscie do jajeczka,prosze o kontakt na priv jesli Twoj post nie mija sie z prawda Pozdrawiam wszystkich kolegow handllujacych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...