Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego Gall. Po pierwsze tir wytłaczanek to: 38 palet po 4,5 tys sztuk razy 0.22 zasztukę plus 23% vat=46272,6 zł. Po drugie są fermy w naszym kraju które potrzebują takiego tira codziennie lub prawie codziennie. Do tego nie trzeba wywalac gotówki za jajo tylko kompensować faktury. Zapewniam Cię, że taki duzy odbiorca ma znacznie dłuższy termin w fabryce wytłaczanek niż płatnośc za jaja. To już kolejny plus. No i nie jest także powiedziane, że musi obsługiwac jedną tylko fermę. Wystarczy, że średnio dziennie sprzeda tira wytłaczanki i ma 20 palet jaj. Przy dzisiejszych cenach!! A jak jajo było po 0,15 lub taniej....??

Nie samym jajem człowiek żyje....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to sie zaczelo czy ma wiekszy termin platnosci no nie wiem sam wymusza mial 30 a uzbieralo sie 90 dni fabryka stanela i splajtowala to nazywasz dluzszym terminem a liczacym sie gigantem na wschodnim rynku ktory ma nizsze ceny jakos nie moze zaczac wspolpracy bo tam jest rozmowa o 100% przedplaty nie dlatego ze nie maja kasy tylko dlatego ze prowadza taka polityke i ciagle sie rozwijaja a co do tira to tu mowisz o jambo to wtedy sie zgodze 38 palet a co do cen to pisalem w cennach netto a te 22grosze to starsznie drogo ale coz gdzie mial tanio to sie skonczylo w jednej rezim druga stanela a co do duzych odbiorcow to sie zgadza dziennie jeden tir do jednej osoby w zamian jaja i to nie byle jakie sami wiecie ale nie wiem jak dzis bo znalezli dobry rynek platnosc przedplata i troszke drozej ale znow otworzyla sie nowa fabryka a mial nawet w planach samemu produkowac ale temat ucichl a jeszcze jedno w Polsce jest wiele osob ktore niechca z nim wspolpracowac ze wzgledu na te warunki wymiany a nie mowiac juz o terminie za jajka Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to sie zaczelo czy ma wiekszy termin platnosci no nie wiem sam wymusza mial 30 a uzbieralo sie 90 dni fabryka stanela i splajtowala to nazywasz dluzszym terminem a liczacym sie gigantem na wschodnim rynku ktory ma nizsze ceny jakos nie moze zaczac wspolpracy bo tam jest rozmowa o 100% przedplaty nie dlatego ze nie maja kasy tylko dlatego ze prowadza taka polityke i ciagle sie rozwijaja a co do tira to tu mowisz o jambo to wtedy sie zgodze 38 palet a co do cen to pisalem w cennach netto a te 22grosze to starsznie drogo ale coz gdzie mial tanio to sie skonczylo w jednej rezim druga stanela a co do duzych odbiorcow to sie zgadza dziennie jeden tir do jednej osoby w zamian jaja i to nie byle jakie sami wiecie ale nie wiem jak dzis bo znalezli dobry rynek platnosc przedplata i troszke drozej ale znow otworzyla sie nowa fabryka a mial nawet w planach samemu produkowac ale temat ucichl a jeszcze jedno w Polsce jest wiele osob ktore niechca z nim wspolpracowac ze wzgledu na te warunki wymiany a nie mowiac juz o terminie za jajka Pozdrawiam

BEŁKOT !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JAK TAM HANDLARZE U WAS SPRZEDAZ PRZED ŚWIATECZNA BO MIAŁEM DZIŚ TELEFON Z OFERTA DOSTAWY JAJ 2 TYG TEMU JAK JA DZWONIŁEM TO ZBIERAJA TOWAR DLA STAŁYCH ODBIORCÓW A ZA 2 DNI ŚWIĘTA WIĘC TRZEBA COŚ Z TYM JAJEM ZROBIĆ U MNIE ŚREDNIO TOWARU JESZCZE JAST A DOSTAWA ZARAZ POŚWIĘTACH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam nigdy nie kryłem sie z tym ze popelniam bledy stylistyczne i nie uzywam interpunkcji a nastepnym razem bede pisal (stop) dla zrozumienia tekstu jak czegos nie rozumniesz to napisz odpisze Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przedświąteczne ceny jaj na fermach

 

O 0,40 / 0,44zł

S 0,34 / 0,38zł

1a 0,31 / 0,35zł

1b 0,30 / 0,33zł

2a 0,28 / 0,31zł

przetwórstwo 4,2 / 4,6zł 1kg

ceny netto

 

prognoza na przyszłość ….

 

Najprawdopodobniej takie ceny utrzymają się do marca przyszłego roku, później może być podwyżka jaj wynikająca z kilko milionowym ubojem kur ze starych klatek

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwiazdki najjaśniejszej, choinki najpiękniejszej.

Prezentów wymarzonych, świąt mile spędzonych.

Karnawału szalonego i nowego roku bardzo udanego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ANIOŁOWIE SIĘ RADUJĄ, POD NIEBIOSY WYŚPIEWUJĄ:

GLORIA, GLORIA, GLORIA IN EXELSIS DEO!

Drodzy Państwo!

 

Bóg, w Swojej odwiecznej Miłości do człowieka, po raz kolejny przypomina znak EMMANUELA.

Pragnie, byśmy Go na nowo przyjęli do siebie tak, jak Maryja i Józef. Powtarza do każdego z nas przez Anioła Pocieszenia – „Nie bój się”!

W tę Noc Betlejemską dzieląc się opłatkiem z każdym z Was pragnę wspomnieć słowa wieszcza Cypriana Kamila Norwida: "Jest w moim kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny przy wzejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie, ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie".

Niech ogarnie Was uczucie radości, miłości i szczęścia rozlewając się obfitością łask, które niech Nowonarodzone Dziecię Boże wniesie w życie Wasze i Waszych Rodzin.

Niech składany pokłon u żłóbka wprowadzi w Was poczucie bezpieczeństwa i pokoju w Nowym 2012 roku

dając siłę realizacji Marzeń, o które warto walczyć;

Radości, którymi warto się dzielić;

Przyjaciół, z którymi warto być

i Nadziei bez której nie da się żyć.

 

Opromienionych miłością Bożej Dzieciny Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku, życzy przeoor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wesołych I Radosnych Świąt Życzę Wszytkim Forumowiczom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdrowych i spokojnych Świąt spędzonych w gronie najbliższych,oraz spełnienia najskrytszych marzeń tego Wam wszystkim życzę!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również życzę dzbanka miodu, litr wódeczki, by odrzucić swe smuteczki i sto latek na dodatek, by smaczniejszy był opłatek.

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówienia już na styczeń. Jaj brakuje. Po świętach 2 grosze drożej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a na kiedy maja byc , na grudzień ?? jak zostało 2-3 dni handlu ( o ile to bedzie mozna nazwac handlem - w piatek ludzie uderzą na supermarkety) . w styczniu bedzie kumulacja zamówien poswiatecznych ., potem handel przydołuje , jezeli zima bedzie lekka , handlu nie bedzie

jezeli chodzi o moich dostawców , jaja bez problemu , bez wariacji cenowej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...