Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

U nas cena bez zmian.

Rozpoczęło się zdawanie kur ze starej klatki. Z tego co wiem to jaja od tych kur tylko do przemysłu: cukiernie, proszkownie itp. Oczywiście umowy obowiązkowe. Będą kontrolować faktury (musi zgadzać się ilość jaj wyprodukowanych i oddanych).

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego G. Kogut nie pisz głupot. Cenę jaj ustala rynek ... popyt i podaż i tak zawsze było, jest i będzie!!! Zrozum TO. Nie ma nadprodukcji ???? Poczytaj sobie notowania statystyczne wg GUS'u. Posłuchaj ludzi, którzy mają do takich informacji dojście, a nie gadasz głupoty. Mówią że jest ok 30% nadprodukcji. Moim zdaniem jest dwa razy tyle albo i więcej, ponieważ istnieje coś takiego jak :czarna strefa" czyli sprzedaż jaj bez fv. Zauważ ile takiego jajka jeszcze krąży w Polsce.

Kolego ferma1. z tego co ja wiem to na cukiernie nie można oddawać jajek z klatek starego typu.

Ceny w dół niestety. Zero zainteresowania, towaru na kurnikach PEŁNO!!!!!!!!!!

Do wyboru do koloru.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego G. Kogut nie pisz głupot. Cenę jaj ustala rynek ... popyt i podaż i tak zawsze było, jest i będzie!!! Zrozum TO. ...[...]

 

Ja TO rozumiem ale czy Twoi koledzy to rozumieją ?

 

piedronka napisał:

"tylko ci co nie mają stałych dostaw wydzwaniają i powodują panikę wśród hodowców a tym samym wzrost SZTUCZNIE ceny…"

 

Jajunia12 napisał:

"Sztuczne dmuchanie ceny ma taki efekt że proszkownie stają, i będą czekać może kiedy im sprzedacie znowu po 8 gr"

 

Biedronka napisał:

"TEN SZTUCZNY WZROST CEN JEST SPOWODOWANY MIN.BARDZO DUŻYM UBOJEM NA SALCIE I ZAPASAMI U HANDLARZA , NA MÓJ NOS OBY ZA TYDZIEŃ NIE PRZYJECHAŁO DO KRAJU TYLE JAJA ŻE STARCZY NA DŁUGO... "

 

A o nadprodukcji to już gdzieś wcześniej pisałem. Wystarczy poszukać. Podałem dane itp.

Ja nie wiem, co Ci mówią i kto Ci mówi ale chyba powinieneś zmienić informatorów.

Ceny stabilne. Zaczyna się normalny ruch i poświąteczny "zapasik" szybko znika. W przyszłym tygodniu nie będzie czym handlować bo od jutra jadę jednym stadem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie. Po co te emocje z początkiem roku?? Cenki trochę spadają, ale traktowałbym to raczej jako korekty, a nie jakieś dłuższe trendy. Trzeba się tylko modlić, żeby wypracowane ceny po podwyżkach u klienta finalnego już zostały. Bo obniża się łatwo, ale z podwyzkami do już dużo trudniej. Oby się znowu nie zaczęły wojny cenowo-podjazdowe.

A co do obsad i rewolucji klatkowych to chyba jeszcze za wcześnie na jakieś oceny. Za mało danych i za mało informacji. Narazie bardziej to przypomina wróżenie z fusów.

Przypominam o cenach w marketach przed Swiętami. Jak L-ka była na półce w przedziale 0.25-0.30 jakoś nikt z producentów larum nie podnosił.

 

Mrozów nie ma, kur się niosą, a zejście w detalu bez rewelacji. Ludzie objedzeni, przejedzeni i opici dojadają resztki z dużych zakupów Sylwestrowo=Swiątecznych. Może długi weekend trochę ożywi handel...?

 

Któryś z kolegów forumowiczów napisał, że sporo kur ze starych klatek jest likwidowane. No i teraz przyczepię się tego słowa: likwidacja. Bo czy wszystkie kury pojechału do ubojni? Bo z tego co ja widzę to sporo wraca na fermy, fermiki i na wiejskie podwórka u gospodarzy. A tam dalej się niosą. A w skali całego kraju to są całkiem pokaźne ilości..Moda na jaja z chowów alternatywnych robi swoje i coraz więcej się pojawia ściólki, wolnego wybiegu i eko. No i te najdroższe, najsmaczniejsze i najlepsze. Jaja bez numeru.Bez numeru znaczy wiejskie i "od gospodarza".

No i to są dopiero JAJA w tym naszym kochanym kraju....

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rano upierał się kolega na ceny a teraz widocznie go oświeciło bo już dzwonił czy na jutro wezmę a ceny już pasują

i znów ale czad.............

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sprzedaję ;

1A 34-35

1B 32-33

2A 30-31

2b 28-29

Towar schodzi bez problemu

- myślę o pomniejszeniu magazynu jaj na kawałek kanciapy (poczekalnia) dla zmęczonych czekaniem za jajem biednym handlarzynom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie producenci spokojnie nie wyprzedzajcie rynku jest chwilowy zastój a wy tak ceny puszczacie i sprawdziło się ostatni są pierwszymi (Kochacie Big jajo wiecie gdzie zadzwonić ) już nie ma śpiewki tylko dla stałych odbiorców i pytam się gdzie są ci stali dziś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję otworzyć nowy dział jest już już jest kury kaczki i inne wykałaczki nowy "wróżbici'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Proponuję otworzyć nowy dział jest już już jest kury kaczki i inne wykałaczki nowy "wróżbici'

 

czemu się jąkasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet jak się ktoś jąka to nie należy się z tej choroby śmiać mądralo........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minął stary rok ciekawe co nam da Polski Rząd w nowym roku prócz obywatelstwa i podwyżek cen paliw, prądu i paszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sprzedaję ;

1A 34-35

1B 32-33

2A 30-31

2b 28-29

Towar schodzi bez problemu

- myślę o pomniejszeniu magazynu jaj na kawałek kanciapy (poczekalnia) dla zmęczonych czekaniem za jajem biednym handlarzynom

 

 

 

i sprzedaję po 3 skrz, a tak w ogóle mam 10 tys kur. ludzie przestancie pisać głupoty......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, 1A możesz już kupić po 29gr a 1B 27gr.

Na dzień dzisiejszy 1A kupisz po 30gr bez proszenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rafa780

Wysłany: Wto Sty 3 23:55 GMT 2012 Temat postu:

Oczywiście, 1A możesz już kupić po 29gr a 1B 27gr.

Na dzień dzisiejszy 1A kupisz po 30gr bez proszenia.

 

 

 

ooooooo to masz Ci los!!!!!

jedyny handlarz który prosi o towar

 

 

 

co do cen :

1A 0,31

1B 0,29 i co 2 gr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...