Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Niezawodna to jest woda z Lichenia! No i łokowitka....

Śnieg wali, idzie mróz...pozostaje tylko się zakopać i przeczekać do wiosny. To jest sposób na tak zwanego niedźwiedzia. Przyjdzie wiosna, budzisz się a tu znowu 1a po 15 groszy.... Ato wszystko było tylko koszmarnym snem... i nie 51 tylko 15....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie Ja to dopiero mam szczęście. Od września weterynaria zatwierdza mi projekt technologiczny zakładu pakowania i teraz kiedy czwarte poprawienie zatwierdzą to nie mam gdzie jaj kupić:) jak by za g....no płacili to bym się urodził z zaszytym tyłkiem z moim szczęściem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

 

Chciałabym zaoferować Państwu kartony, przekładki paletowe oraz narożniki (kątowniki) z tektury falistej w różnych rozmiarach i o różnej gramaturze tektury.

Zapewniamy ceny producenta oraz transport na terenie całego kraju (i nie tylko).

 

Polecam serdecznie

 

 

W sprawie wyceny proszę o kontakt ze mną:

 

Monika Borkowska

tel: 500 48 55 83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasza w górę , opakowania w górę(zapewne) - bo jajo w cenie. Każdy chce do torta usiąść i się za frajer nawpier...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie Ja to dopiero mam szczęście. Od września weterynaria zatwierdza mi projekt technologiczny zakładu pakowania i teraz kiedy czwarte poprawienie zatwierdzą to nie mam gdzie jaj kupić:) jak by za g....no płacili to bym się urodził z zaszytym tyłkiem z moim szczęściem:)

Najlepsze co dzisiaj przeczytałem na tym forum . Nie mogę powstrzymać się od śmiechu. Skąd ja to znam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !!!

- podaje średnie ceny sprzedaży jaj spożywczych jakie były w dniu 16.02.2011r

 

O - 0.26 zł

S - 0.23 zł

1A - 0.17 zł

1B - 0.14 zł

2A - 0.12 zł

2B - 0.10 zł

 

dziś na fermach jaja są o ponad 20-25gr droższe.

 

O - 0.46 zł

S - 0.41 zł

1A - 0.39 zł

1B - 0.37 zł

2A - 0.35 zł

2B - 0.33 zł

- ale eldorado dla producentów jaj

Przy takich cenach aż się chce hodowcom na fermę chodzić. Ale coś mi podpowiada a mam nosa ze do świąt wielkanocnych cena jeszcze lekko wzrosnie, potem zacznie powoli cena się stabilizować a nawet moze być lekka znizka - zobaczymy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam !!!

- podaje średnie ceny sprzedaży jaj spożywczych jakie były w dniu 16.02.2011r

[...]

- ale eldorado dla producentów jaj

Przy takich cenach aż się chce hodowcom na fermę chodzić. [...]

Jakie eldorado ? Nie wiem, czemu się przyjęło, że jeśli mamy w drobiarstwie normalne ceny i nie dokładamy do interesu to jest eldorado. Powiedz Jajczarku, ile dołożyłeś do produkcji przy cenie 1A - 0.17 zł ? A czy liczyłeś ile czasu teraz będziesz to odrabiał ? Nie wiem jak inni ale ja muszę jeszcze odrobić klatki, do których wymiany zostałem zmuszony.

Ale fakt, jak cena jest w końcu normalna, to człowiek z większą przyjemnością się pracę angażuje. Żeby tylko nie było tak, jak pisze gdzieś poniżej kolega Yoyo. Zaraz znajdą się Ci "sprytniejsi", co nowe kurniki postawiają. A wtedy cena znowu w dół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawiązując do cen sprzed roku to właśnie o to mam żal, bo mogłem kupić 1a o 10 gr. taniej i tak na szybko licząc 30 skrzynek tygodniowo razy 52 tygodnie to jest 52 tysięcy dodatkowej kaski rocznie. A teraz szłyszę 40 gr i bierz bo jak nie to jest dziesięciu w kolejce. Czyli dwa lata przepłacania (w stosunku do cen rynkowych) a teraz ani grosza taniej? Dziwny ten handel...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w kontrakcie 5zł za 1kg na cały rok, stąd są u mnie niższe ceny jak na wolnym rynku, wolny rynek hmm …..

- przykre wspomnienia

Pocieszam się tym że dobre czasy trwają krócej niż złe, a kij ma tylko dwa końce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A puśćmy wodze fantazje....kilku panów parę lat wstecz robiło wszystko, żeby jajo było bardzo tanie. Była nadporukcja no to jeszcze tirami dowozili do kraju. Potem z pomocą doszedł nakaz wymiany klatek. W wyniku tych działań zniknęła spora część producentów. Nagle ceny zaczynają rosnąć. Wręcz galopować. Ceny na import znacznie zaczynają przekraczać te krajowe. Pomimo wysokich cen zaczyna brakowac towaru. Małym, średnim i dużym. A eksport idzie dalej. Zaczynają padać firmy. Hurtownie, pakowanie, handlarze. No bo nie ma czym handlować...Ale bal trwa dalej. Import idzie cudnie dalej, za cudne pieniądze.

Aż nagle....bam. Cisza. Stop. Telefony nie dzwonią. No i nie ma gdzie zadzwonić. Handlarzyka nie ma, pakowni nie ma i hurtowni też nie ma. Zostało tylko kilku baaaardzo dużych. Chętnie kupią. Ale oczywiście tylko na ich warunkach..... Hmmm...fikcja to czy fakty. Któż to wie....??

Ja już wiem! To wszystko wina okowitki....heheh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego Kreator, po Twojej wypowiedzi widzę że wczorajsza impreza się udała albo nie daj Boże jeszcze trwa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale fakt, jak cena jest w końcu normalna, to człowiek z większą przyjemnością się pracę angażuje. Żeby tylko nie było tak, jak pisze gdzieś poniżej kolega Yoyo. Zaraz znajdą się Ci "sprytniejsi", co nowe kurniki postawiają. A wtedy cena znowu w dół.

 

Panie Kogut cena jest bardzo dobra i eldorado to delikatnie powiedziane, jeśli marża jest prawie 50% w przypadku 2b nie wspominając o grubszym sorcie i przy takim zejściu. Także nie trzeba mieć doktoratu z ekonomii żeby sobie przeliczyć jakie to są pieniądze. Zaraz pewnie usłyszę głosy "postaw sobie kurnik to będziesz miał jaja za darmo" no i racja, tylko że sytuacja była trochę podobna przeszło dwa lata temu no i zakończyła się plajtą wielu ferm. A niestety wizja "lekkiego" zarobku nie daje spać pewnie co niektórym także cieszyć się bo za jakiś czas znowu będziemy za 20 tyś. kupować całą chłodnię towaru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

?????????? i to wszytko w temacie poszanowania długoletniej współpracy...................

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszanowanie wieloletniej współpracy obowiązuje tylko przy nadprodukcji....

A w pozostałych przypadkach to już tylko biznes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
poszanowanie wieloletniej współpracy obowiązuje tylko przy nadprodukcji....

A w pozostałych przypadkach to już tylko biznes

To rzeczywiście nie w porządku, że dostawca tak z Tobą postąpił. Ja wczoraj mogłem sprzedać już 1a po 42 grosze. Nie znaczy to jednak, że po tyle mają mi płacić moi stali odbiorcy ! Uważam, że to byłoby nie fair.

Ci co uczciwie płacili mi w kryzysie, teraz mają u mnie spokojny dostęp do towaru po naprawdę dobrych cenach !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kazdy ma swoja polityke ale fakt jest taki ze jaj na rynku brakuje a to dopiero poczatek z tygodnia na tydzien niosek ubywa a nowe obsadzenia najwczesniej zaczna sie od maja i nie ma mowy o imporcie nawet z krajow trzecich choc unia na to pozwoli bo tam juz cena jest w okolicach 50gr dla hodowcow jest to 5 minut ktore moga wykorzystac a nikt na nich sie nie obrazi bo towaru wszedzie brakuje a gdzie jeszcze zatowarowanie magazynow na markety glownie m ktorej nie ma a gdzie pozostali a swieta coraz blizej a poza tym to cena na polowe przyszlego tygodnia to ceny netto:

O-48

S-46

1A-44

1B-43

2A-42

A kto nie chce wierzyc to niech nie kupuje bo moze bedzie taniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w usa hodowcą dali termin kiedy beda musieli wymienic nowe klatki na nowsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zaczynają padać firmy. Hurtownie, pakowanie, handlarze. No bo nie ma czym handlować...Ale bal trwa dalej. Import idzie cudnie dalej, za cudne pieniądze.

Aż nagle....bam. Cisza. Stop. Telefony nie dzwonią. No i nie ma gdzie zadzwonić. Handlarzyka nie ma, pakowni nie ma i hurtowni też nie ma. Zostało tylko kilku baaaardzo dużych. Chętnie kupią. Ale oczywiście tylko na ich warunkach..... Hmmm...fikcja to czy fakty. Któż to wie....Smile??

Ja już wiem! To wszystko wina okowitki....heheh

 

 

Jaj jajka były po 10 gr, to się pakownie o producentów nie martwiły że jeszcze znikną wszyscy. Więc raczej teraz producenci śpią spokojnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...