Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Na dziś koniec ,jutro wrócę jak będą nowe ceny

 

kokojajo sprzedawaj jak najwyżej ale doceń stałego odbiorce bo na tym polega współpraca na dobre i na złe.

Swojemu daj 3 grosze taniej ,a hienie z lata 5 gr. w górę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie zarabiacie grube tysiące dziennie ale większość ludzi zarabia 1100 zł na miesiąc i nie kupi waszych śmierdzących jaj bo nie będzie ich stać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
CIEKAWE ZA ILE CZASU BĘDZIEMY PISAĆ O 60 GR ZA 1A ?!?!!? HMMM ?!

 

Mam nadzieje ze nigdy ,ciasto z prochu ,makaron 2 jajka na tonę jajecznica tylko w niedziele bo w tygodniu udka z kurczaka lub schabowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mowie kolokwialnie ze beda sie rzucac.. wiadomo ze nie ale tez beda im zalegac na magazynach.. z usmiechem na buzi patrze na pierwsze wpisy w tym temacie i ceny jaj sprzed 6 lat mysle jednak ze powinni sie wszyscy zastanowic nad ta cena i radykalnie pomyslec bo naprawde nie bedzie za wesolo i dla nas i dla nich.. dlatego mili PRODUCENCI zastanowcie sie lepiej nad bezsensownym windowaniem cen.. powinnismy wszyscy dojsc do jakiegos porozumienia zeby nie przesadzac.

Myśleć to trzeba Było drodzy HANDLARZE, jak jako było poniżej 20 gr. Przecież ceny na poziomie 15 gr to są ceny poniżej kosztów produkcji ? Nie zapaliło Wam się wtedy takie zielone światełko, że za chwilę hodowcy zaczną bankrutować i nie będzie miał kto tych jajek produkować ? Ciekawę ilu z Was pomyślało wtedy "Dorzucę pięć groszy ceny. Ja i tak zarobię a hodowca dołoży trochę mniej do produkcji" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jaj_pol w banku ten problem rozwiażesz, oni tylko czekają

 

jaki Ty madry jestes a kto pozniej za mnie zaplaci jak nie bede mial z czego?

Ty mi dasz?

 

A to jest już szczyt chamstwa i bezczelności ze strony jaj_pol.

Ja, żeby przetrwać trudne czasy, gdy płaciliście po 15 groszy za jajko, wziąłem kredyt a później sprzedałem dom. Dzisiaj, pomimo dobrej ceny, nie liczę zysków tylko zastanawiam się, które długi najpierw spłacić. Gdybyśmy my, producenci nie ryzykowali swoim majątkiem, żeby powymieniać klatki, to Wy dzisiaj byście pietruszką handlowali a nie jajkiem. Kto za Ciebie spłaci ? A czy Ty pół roku temu martwiłeś się, kto za producentów pospłaca długi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie zarabiacie grube tysiące dziennie ale większość ludzi zarabia 1100 zł na miesiąc i nie kupi waszych śmierdzących jaj bo nie będzie ich stać

Rok temu, grube tysiące dziennie to ja dokładałem do interesu. Gdzie wtedy byłeś mądralo ? W miarę dobrą cenę na jako mamy od niespełna dwóch tygodni a wszyscy już liczą ile to my nie zarabiamy. To żenujące.

Zanim zacznę zarabiać, muszę pospłacać długi, które narobiłem, gdy jajko było po 15 groszy. Nie mam domu, za to mam kredyty i zadłużoną fermę ! A Ty Panie kogucikzd ile dołożyłeś do interesu ? Jak Was czytam, to mam wrażenie, że jesteście specjalnie tacy złośliwi. Bo nie wierzę w to, że to nie złośliwość a głupota każe Wam wypisywać takie brednie !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie teraz pośrednikom się urwało i brak kasy na dokończenie willi z basenem i zatankowanie X6,A U NAS HODOWCÓW PRZYSZEDŁ CZAS NA SPŁATE KREDYTÓW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jaj_pol w banku ten problem rozwiażesz, oni tylko czekają

 

jaki Ty madry jestes a kto pozniej za mnie zaplaci jak nie bede mial z czego?

Ty mi dasz?

 

A to jest już szczyt chamstwa i bezczelności ze strony jaj_pol.

Ja, żeby przetrwać trudne czasy, gdy płaciliście po 15 groszy za jajko, wziąłem kredyt a później sprzedałem dom. Dzisiaj, pomimo dobrej ceny, nie liczę zysków tylko zastanawiam się, które długi najpierw spłacić. Gdybyśmy my, producenci nie ryzykowali swoim majątkiem, żeby powymieniać klatki, to Wy dzisiaj byście pietruszką handlowali a nie jajkiem. Kto za Ciebie spłaci ? A czy Ty pół roku temu martwiłeś się, kto za producentów pospłaca długi ?

Kolego G.Kogut - masz u mnie flaszkę !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaak? A co się np. zmieniło?

Ale mniejsza o to. Może jeszcze w tym tygodniu, a może na poczatku przyszłego tygodnia zostanie odpalona taka rakieta, że nasza dzisiejsza pisanina nie będzie miała najmniejszego znaczenia. Ciekawe kto to wszytsko przetrwa i jak będzie wtedy wyglądał nasz świat jajcarski.

Oby wieści się nie sprawdziły, bo ja się boję...

 

To napisałem 15 lutego w okolicach godziny 19.00.....a Wy wszyscy nadal tacy zdziwieni. Zdziwieni bo za mało łokowitki pijecie. I tyle

A żeby jeszcze było milej i przyjaźniej to: od 22 lutego w Carrefour będą jaja od Pana Senatora: 10-L po 4,99 plus druga za jeden grosik. To się nazywa mieć gest z klasą....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Biedronce z fermy pana T.MIZGIER 10M po 3,99. Ja nie wiem o co w tym wszystkim chodzi, kto kogo chce wykończyć, bo ja jutro dostanę po 0,47 i jeszcze mam na tym zarobić?.P.S.Chyba bo przecież przez noc wszystko się może zmienić.Złote jaja.

[/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena na dzisiaj :

 

Dla stałego odbiorcy

1A - 43gr

1B - 41gr

 

Dla "skoczków"

NIE MA

 

Jeżeli Ktoś narzeka, że jego stały dostawca nie sprzedaje mu teraz o grosz czy dwa taniej , to przykro mi. Ja z Ojcem dbamy o stałego odbiorcę, ale i On dbał o nas jak cena była 15gr. A te Wasze narzekania na drogie jajko jest po prostu śmieszne. Niech jeden z drugim sprzeda dom, działkę czy samochód i dołoży do interesu, bo niestety, ale my tak zrobiliśmy, i nikt nad nami nie płakał i nie martwił się skąd weźmiemy na paszę dla kur. A gadanie, że konsument jaja nie kupi jest totalną bzdurą. 1kg jaj po obecnej cenie to 7zł, co niby kupicie za 7zł ???? Kiełbasę, szynkę czy może kawałek ryby ???? To samo było gadane jak papierosy kosztowały po 5zł, " jak zdrożeją do 7zł, to przestaję palić " i co, i dalej palą, i dalej jeżdzą chociaż benzyna jest po 6zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W Biedronce z fermy pana T.MIZGIER 10M po 3,99. Ja nie wiem o co w tym wszystkim chodzi, kto kogo chce wykończyć, bo ja jutro dostanę po 0,47 i jeszcze mam na tym zarobić?.P.S.Chyba bo przecież przez noc wszystko się może zmienić.Złote jaja.

[/b]

 

a nie domyślasz się, że cenę ustalał tydzień temu jak M kosztowała 32gr ??? Nie tak łatwo podnieść cenę z dnia na dzień na marketach. Pewno już negocjuje podwyżkę, spokojnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KSIĘŻNICZKA a kto Ci mówi ,że nie masz wykupić Biedronki. Bierz się do pracy ! Powiem wam ,że rozumiem wpisy i jednej i drugiej strony. Ale jedno mnie zadziwia WEZWANIA do dogadania się -MAMY zrobić konferencję ?- na której ustalimy SPRAWIEDLIWĄ DLA WSZYSTKICH CENĘ ? - ŚMIECH , FIKCJA I SOCJALIZM W CZYSTEJ POSTACI.! Rynek reguluje wszystko ZROZUMIANO koledzy HANDLOWCY ? (sam nim jestem) teraz jest czas hodowcy i BASTA. Nie fikać , uszy po sobie i grzecznie płacić. A jak im ktoś zazdrości to droga wolna - kredyt inwestycyjny i BUDOWA KURNIKA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy Nie odniosę sie co do niektórych wpisów bo brak słów Ale jedno mnie bardzo ciekawi, a mianowicie jakaż to rakieta, jakiego kalibru panie Kreator zostanie odpalona ? Pozdrawiam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogło być kilo jaj za kilo paszy (1,2 na 1,2) to czemu kilo jajek ma nie kosztować 12zł???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja sam juz nawet pisalem o50gr 1a ale nie placilem,czy ktos z was zaplacil juz ta cene?????

 

Prosze o killka postow z cenami za jakie kupiliscie towar w hurcie oczywiscie z gory dziekuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kol. Ferma 07. Ten wpis o rakiecie był w środę 15 lutego. Już wtedy miałem cynk, że będzie rewolucja cenowa, bo dowiedziałem się o cenach na eksport. Ale i tak rzeczywistość o 5 groszy przekroczyła moje wszelkie obliczenia. Chodzą ploty, że ceny podpisane z marketami na Wielkanoc to 9,9 za 10 sztuk M-ki. Jeśli to się potwierdzi, to będzie miejsce na zarobek dla wszystkich. Oby! Niech w końcu zarabia i producent i pośrednik. Nie zawsze muszą nami rządzić markety i piekarnie z cukierniami!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam jedno pytanie do hodowcow czy wy myslicie ze posrednik nie sprowadzi tanszego jaja? Nie mowie o tym ktory kupuje 10 kartonow czy jedna palete.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1a 37gr

1b 35gr

2a 33gr

 

Ceny dzisiejszej dostawy, niewielka zmian względem zeszłego tygodnia. Dzisiejsze ceny to efekty wieloletniej współpracy (mówię o współpracy a nie o krwiopijstwie)

 

szanuj hodowcę swego możesz mieć gorszego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...