Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

KOLEDZY podziele sie z wami bo nie moge,wczoraj na tym samym kurniku placilem 49 za L a ten sam producent dzis mowi mi o 0.52 !!!!

Paranoja-a jeszcze inny nie chce wogole oddac towaru bo nie wie po ile,jak twierdzi są ruchy cenowe i nie wie jak liczyc,bravoooooooooooooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BigEgss no tak się właśnie dzieje dlatego ja już magazynuje jaja w 2 magazynach w różnych miejscach w kraju powiedz mi gdzie handlujesz i jaka ilość towaru cię interesuje bo ja znalazłem nowego dostawce towar ma praktycznie na drugi dzień wydaje i cena ma dobrą moim zdaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak wam handlowcom nie podnosić cen??? Robicie z siebie takie "ofiary" że normalie chyba na mszę dam...

 

Po pierwsze: Pamiętacie co było w 2011 czy już nie bardzo... jak nie to spójrz jeden z drugim na podwórko jaka fura stoi Skoro w ubiegłym roku producenci domy zastawiali w bankach to teraz autka możecie sprzedać....

 

Po drugie i najważniejsze: Chcesz niższej ceny???!!! To nie wydzwaniaj po polsce i nie proponuj po 0,6gr aby tylko kupić... A potem "że to nie ja tylko oni" Jedźcie na urlop na tydz, i zobaczycie że jak nie będzie popytu to i cena spadnie

Ale to jak do słupa - więc nie miejcie prenesji do hodowców tylko sami do siebie... A najbardziej przez to zamieszanie szkoda mi tylko tych którym naprawde cięzko jest a tu jeszcze z jajecznicy trzeba zrezygnować

Pozdr (hodowca)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale jak wam handlowcom nie podnosić cen??? Robicie z siebie takie "ofiary" że normalie chyba na mszę dam...

 

Po pierwsze: Pamiętacie co było w 2011 czy już nie bardzo... jak nie to spójrz jeden z drugim na podwórko jaka fura stoi Skoro w ubiegłym roku producenci domy zastawiali w bankach to teraz autka możecie sprzedać....

 

Po drugie i najważniejsze: Chcesz niższej ceny???!!! To nie wydzwaniaj po polsce i nie proponuj po 0,6gr aby tylko kupić... A potem "że to nie ja tylko oni" Jedźcie na urlop na tydz, i zobaczycie że jak nie będzie popytu to i cena spadnie

Ale to jak do słupa - więc nie miejcie prenesji do hodowców tylko sami do siebie... A najbardziej przez to zamieszanie szkoda mi tylko tych którym naprawde cięzko jest a tu jeszcze z jajecznicy trzeba zrezygnować

Pozdr (hodowca)

Bardzo ładnie to ująłeś Kolego w kilku zdaniach. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A cha dodam jeszcze że jeżeli ma ktoś łeb na karku to w czasie trwania tego "urlopu " co przed chwilą mówiłem niech szybciutko wyporzycza przyczepkę pare skrzynek i handel kurką po bazarkach puki jeszcze kurka jest.... Za tydz będzie to złoty interes...

Tylko żeby nie było że nie wiedziałem

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to nie tak że na urlopie się odpoczywa ? i w przypływie ralksu wpadają do głowy świetne pomysły ? Bo tak jak praca na urlopie to chyba nie bardzo to urlopem można nazwać

 

Cóż powiem wam że Detal ma straszny bunt na cenę jajka a Hurt kupuje jak gdyby nigdy nic jakaś odmiana straszna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego PROMIX - bzdura dnia ? )

 

I co na fermach jest M po 0,55 ??? czy może już po 0,60 ? bo nie wiem o co ci chodzi

U mnie dziś na hurtowni 1A sprzedaje 0,51 ale ja głupi jestem wiec pewnie się pomyliłem i powinno być 0,61 tyle ze z klienta żyje cały rok ,a nie 2 tygodnie w roku.

Dostaje jajka tyle co zawsze w rozsądnych cenach żebym mógł sprzedać i zarobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego PROMIX - bzdura dnia ? )

 

I co na fermach jest M po 0,55 ??? czy może już po 0,60 ? bo nie wiem o co ci chodzi

U mnie dziś na hurtowni 1A sprzedaje 0,51 ale ja głupi jestem wiec pewnie się pomyliłem i powinno być 0,61 tyle ze z klienta żyje cały rok ,a nie 2 tygodnie w roku.

Dostaje jajka tyle co zawsze w rozsądnych cenach żebym mógł sprzedać i zarobić

 

PROMIX ale z tego co widzę to na forum panuje zasada my mieliśmy źle to teraz wy musicie mieć źle.

 

Po mojemu panowie z ferm zbyt pewni siebie są , poczekamy jeszcze trochę zobaczymy co dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo Panowie zapewne chcieli by w górkach produkować a w dołkach handlować ja w górkach też dokładam bo np. nie którym sprzedaję taniej niż kupuję ale taka kolej żeczy. detal siada z dnia na dzień co widać po zamówieniach ze sklepów dlatego też nie robię zapasów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z nadejściem marca wszystko się uspokoi i powróci do normalności. Grunt to spokój.

Jeśli chodzi o dzień dzisiejszy, to duży pan "W" ma pełne magazyny i nie paląc za sobą mostów, wysyła jaja do przetwórni po 5,20 /kg .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Ja nie o cenę na innych fermach chcę zapytać a o stany magazynowe. U mnie zero towaru. Czy robicie jakies zapasy przed świętami ? U nie na razie nie ma z czego robić tych zapasów. A na sklepach zejście nawet powyżej normy. Ze zdumieniem więc czytam, że handel detaliczny zamarł. A jak jest na innych fermach ? Czy to tylko ja nie mogę tych jaj uzbierać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U Nas też pusto i nie ma możliwości zrobić zapasów więc sytuacja jak u Ciebie G.Kogut

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Burzliwa dyskusja z poważnymi ludźmi SUPER

 

Więc zapytam hurtowników:

Jaka cena jaj jest dla was odpowiednia tak żeby klient kupił i żebyście wy zarobili ???? (Tylko proszę nie piszcie 0,5gr czy 0,10gr - bo zacytuję jednego z naszych "sznownych polityków" - "Taniej już było...") Piszcie a może akurat coś się z tego ulepi w najbliższj przyszłości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę że jak cena 1A utrzymywała się na poziomie 0,30, 0,33gr to było oki. piekarnie nie mruczały mocno i detal był na poziomie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka cena? Równa. Jeśli w marketach jest średnio o 10 groszy taniej niż zakup w dużym hurcie i mali producenci sprzedają o 10 groszy taniej w detal niż można kupić ciężarówkami do dużego hurtu, to się nie dziw, że ktoś ma krzywą minę.

Padają pytania o stany jaj na magazynach producentów. Ale chodzi tu o fermy od miliona w górę. Bo, że na małych nie ma i to jest jasniutkie jak słoneczko. Bo te małe same dokupują i podbijają ceny. Ktoś napisał z Lublina, że magazyn pusty przy fermie. Ale jakiej fermie się pytam? Turki już nie ma. Została sama drobnica. I jak znam życie akurat w tym regionie trwa walka na śmierc i życie o przejęcie rynku po tej sporej fermie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1a 30? No nie rób scen. Żeby godnie i na poziomie życ to jakieś 0,40 za 1a. Myślę, że hodowca byłby zadowolony a i pośrednik biedy by nie zaznał. Byle to szło równo i bez kozackich podjazdów. Ale całe towarzystwo muisiało by potarfić jeszcze się dogadać. Ale takie rzeczy tylko w ...erze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaka cena? Równa. Jeśli w marketach jest średnio o 10 groszy taniej niż zakup w dużym hurcie i mali producenci sprzedają o 10 groszy taniej w detal niż można kupić ciężarówkami do dużego hurtu, to się nie dziw, że ktoś ma krzywą minę.

Padają pytania o stany jaj na magazynach producentów. Ale chodzi tu o fermy od miliona w górę. Bo, że na małych nie ma i to jest jasniutkie jak słoneczko. Bo te małe same dokupują i podbijają ceny. Ktoś napisał z Lublina, że magazyn pusty przy fermie. Ale jakiej fermie się pytam? Turki już nie ma. Została sama drobnica. I jak znam życie akurat w tym regionie trwa walka na śmierc i życie o przejęcie rynku po tej sporej fermie

 

Kolego masz po części rację - co to Turki to już prawie przejęta zostały ochłapki gdzie trzeba kilometry robić by zarobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potrzebuje taka cene aby móc normalnie pracować , czy to jest 0,3 czy to jest 0,5 dlamnie pasuje ale zeby nie bylo wylamek

poprostu cena stabilna i taka sama u wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A najberdziej mnie irytują piekarnie i cukeirnie. Jak jajo dostawali po 10 groszy to wszystko było ok. Teraz podrożało to płacz, łzy i rozpacz. Z masy teraz będą robić. Albo z proszku. Żenada!!

Powiedziałem, że moje dziecko na plaży bardzo ładne babki z piasku robiło...i nie wiedząc czemu się obrazili. Dziwni jacyś. Piasek drogi czy jak....?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaka cena? Równa. Jeśli w marketach jest średnio o 10 groszy taniej niż zakup w dużym hurcie i mali producenci sprzedają o 10 groszy taniej w detal niż można kupić ciężarówkami do dużego hurtu, to się nie dziw, że ktoś ma krzywą minę.

Padają pytania o stany jaj na magazynach producentów. Ale chodzi tu o fermy od miliona w górę. Bo, że na małych nie ma i to jest jasniutkie jak słoneczko. Bo te małe same dokupują i podbijają ceny. Ktoś napisał z Lublina, że magazyn pusty przy fermie. Ale jakiej fermie się pytam? Turki już nie ma. Została sama drobnica. I jak znam życie akurat w tym regionie trwa walka na śmierc i życie o przejęcie rynku po tej sporej fermie

 

Spora Ferma?? Taka by przetrwała i dalej się liczyła bo w większości małe wypadły z rynku.

Akurat z moimi wpisami możesz się liczyć bo mali to nie jesteśmy

1A 0,48 aktualnie ale jest szansa że pójdzie na 0,50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkich zadanie szanuję i cenię. Byle było zgodne zrzeczywistością. Logiczne jest, że jak ktoś produkuje np. 40 tys to jego towar nie ma wpływu na sytuację w kraju.

No a co do Lublina. Ja nie znam w tym rejonie większej fermy niż Turka. Zakończyli produkcję bo taka była ich decyzja. Za blisko miasta się zrobiło i za dużo osób decyzyjnych. Ale to moje prywatne zdanie. Mogę być w błędzie. Zakończyli produkcję z klasą. To była świadoma i przemyślana decyzja. Pełen szacunek dla właścicieli i kadry zarządzającej!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaka cena jaj jest dla was odpowiednia tak żeby klient kupił i żebyście wy zarobili

 

Mi obojętna tak jak ktoś tu pisał aby stabilna i towar zbywalny ,a jeśli już mam podać cenę to będzie oparta na tym co mi powiedział producent .Średnia cena ok 0.35 gr i on więcej nie potrzebuje .Potrzebuje to samo co ja stabilizacji .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak dla jasności , niby to w jakich marketach jest o 10gr taniej niż u producenta. ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...