Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zapas na 5 -7 dni i żadnego problemu z dostawami ale z klientem owszem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie dla klijentów mam nawet ci co poszli szukać taniej coś niewracają.

Kolego Rafał - naucz sie pisać na starość poprawnie, bo nie da się tego czytać...

Bez urazy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaj ni ma ruchu w małym handlu ni ma a ceny do góry ...............

nie pojmuje do ilu to dojdzie

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś zna ceny hurtowe jaj w Niemczech. proszę o info

 

z tego co słyszałem to cena na dzisiaj za L to 1,1 a 1,15 eurocenta

 

 

ja pierdziele , jezeli podajecie info na forum , to prosze o powage

 

1,1 eurocenta ??? to jest jeszcze mniejsze cos od eurocenta to tak jak mniejsze od grosza 1,1 gr - z tego wpisu wynika ze jajo do niemiec idzie około 5 gr, niecałe

 

Przepraszam, to ze zmęczenia, na przyszłość będę poważny

 

Oczywiście ma być 11-11,5 eurocenta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kol u mnie:

L: 0.49-0.52

M: 0.47-0.50

0.52 to dla stałego hurtownika przy 12 paletach

a 0.47 w detalu na swoim stoisku ?

 

Kolego ceny nizsze o ktorych pisze to ceny na malych fermach gdzie max moge zaladowac 2-3 palety ceny najwyzsze to ceny od duzych producentow gdzie na raz laduja 12palet a za drugie 12jesli sie godza moge nadplacic de facto 12+12 24palety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedz , po prostu zastanawiam mnie skąd na małych hurtowniach

1A 0,45 Brutto oczywiste ze świeżej dostawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie po 0.45 ale 1A na cukiernie oddaje po 0,50 , a pozostali 0,51

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bankród te 0.45 na hurtowniach to chyba z palca wyssales,chlopie masz takie okazje i nie korzystasz jesli wiesz gdzie tak maja laduj wszystko i dawaj do mnie ja odkupie i dam Ci jeszcze zarobic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bankród te 0.45 na hurtowniach to chyba z palca wyssales,chlopie masz takie okazje i nie korzystasz jesli wiesz gdzie tak maja laduj wszystko i dawaj do mnie ja odkupie i dam Ci jeszcze zarobic

 

 

Mała mieścina , hurtownia całej spożywki .

Nie sprzeda trzyma dla stałych w środę mieli dostawę

Uwaga ilość 22 klatki ,a co to klatka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nic nie wyssał. Dokładnie to samo się dzieje w innych częściach Polski. 0.42- 0,45 na sklepy i małe hurtownie. Najczęsciej w paczce lub duży luz. To samo jajo w hurt za gotówkę średnio o 5-7 groszy drożej. Uzasadnienie: nie mogą tak szybko podnosić cen bo się burzą detaliści. Argument drugi: płacili za jajo w dołku więcej niż hurt i byli wierni w kryzysie.

A efekt uboczny w postaci przejmowania punktów to czysty przypadek. Wniosek na przyszłość? Zero sentymentów.

Schemat drugi na dużych fermach: muszę teraz kasować jak wszyscy inni bo muszę odkładać kasiorkę jak przyjdzie dołek.

To po cholerę płaciłem 0,15 jak było po 0,5?

Wniosek na przyszłość: kto ma miękkie serce ten musi mieć twradą dupę..

Niestety zaczynam się zastanawiać czy pijawki nie miały racji....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Święta prawdo w dołku płaciłem minimum 0,18/19 i co teraz 0.52 a po górce przyjdzie dołek może za rok lub dwa wtedy znów im damy po 0,05 lub zapomnimy o sprawie i zapłacimy 0.20 tylko jeśli będziemy mieli komu za tydzień sprzedać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety zaczynam się zastanawiać czy pijawki nie miały racji....

 

Jeśli bierzesz pod uwagę tylko zysk(a jako pośrednik tak powinno być )

to zdecydowanie pijawki wychodzą lepiej na tym bo jajko zawsze kupisz tylko kwestia ceny ,a na pewno nie przepłacisz 5-7 groszy ,a o tyle mogłeś kupować taniej .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Latem dostawałem po kieszeni bo konkurencja miała tanio, teraz bo małe fermy oferują tanio ale żyć się da :)

Jedynie na co nie mogę narzekać to na mojego głównego dostawce bo cenę dostaje umiarkowana i jak czytam 1A 0.50 -0.51 to jakiś kosmos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jeden "dołek" i będziecie musieli kupować tylko na dużych fermach (min 100 tyś). Będzie jak w USA, tylko molochy - bo mali nawet teraz "milionów" nie zarobią i może nawet nie starczy na następny dołek,a co bardziej zapobiegliwi wytną za wczasu. A wtedy zaczną się też liczyć tylko duże firmy handlowe(czyt. z dużym kapitałem) bo będą miały taniej no i może w rezultacie pożrą tych mniejszych,którzy nie będą w stanie konkurować.

To że fermiarzowi słoma z butów wystaje, to nie ma się co dziwić - taki "job" - ale się okazuje że handlarzowi zaczyna teraz wyłazić, a to już zastanawiające - jak to teraz czekają na dołek żeby fermą pokazać jak się jaja po 5 gr kupuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co bedzie w przyszłości nie wie nikt ! Ale co bylo pare miesięcy temu owszem . Podjechał "dobry klient-stały" i mówi ,sorry ale już nie mogę zapłacić 0.20 za 1B bo mnie konkurencja wykończy,podjezdzają oferują juz po 0.18-0.17 ...cóż więc sie robiło ?? To po ile ma byc ? po 0.18 ...no niby tak ale 0.17 byłoby ok !!! Tak wiec cena ustalona , zadowolone 2 strony ?? NIE ! Ja wiem że 0.50 za L to już przeginka ale czy nie było podobnie lecz w drugą strone ? I jak jajo bylo po 0.16-0.18 jakoś nie przyszło mi do głowy obliczac mojego klienta ile to zarobił na aucie ..Szkoda gadac i sie powtarzać....Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja kupuje po 0,47 a sprzedaje po 0,48 w pudełku czysty zysk rozrzut cenowy to 7-8 gr. na sorcie.....................

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też dokupuję od swojego kolegi hodowcy 1a po 0,50zł, a sprzedaje swojemu staremu odbiorcy po 0,45zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...