Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

xxl -0,60

xl- 0,57

l-0,55

m-0,50 do 0,52

s-0,46 do 0,48

towaru brakuje spodziewamy się kolejnych podwyżek.

Pozdrawiam

 

Ja bym nie sprzedawał tylko przetrzymał 3 z dni i sprzedał "L" po 0,60

 

Rozmowa sprzed roku handlarza z drugim handlarzem przez telefon u mnie na fermie:

"... nie chce spuścić ceny ? To powiedz, że nie bierzesz. Za dwa dni sam do Ciebie zadzwoni i będziesz miał jeszcze taniej".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozmowa sprzed roku handlarza z drugim handlarzem przez telefon u mnie na fermie:

"... nie chce spuścić ceny ? To powiedz, że nie bierzesz. Za dwa dni sam do Ciebie zadzwoni i będziesz miał jeszcze taniej".

 

Moze zmyślona ,może prawdziwa ale możliwa w tamtych czasach .

Ja pisałem całkiem serio bo cena jest idiotyczna ,a zaczyna graniczyć z absurdem jeśli przyjmiemy za "L" 0,60

+vat ,moja marża + opakowanie i transport + marża sklepu 20% to klient ma zapłacić ok 8.40 za 10 jajek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piepszy im sie w glowach od tego wzrostu jeden drugiemu podbija ceny.. ja wiem handlarze sa tez winni bo dzwonia do producentow i podbijaja.. ale wierny handlarz ktory bierze od jednego producenta 15lat to powinien po stalej normalnej wmiare cenie dostac a nie to co teraz robicie.

piepeszy juz wam sie w glowach od tego wzrostu bo myslicie ile by tu najwiecej sie nachapac tej kasy.. ceny juz sa absurdalne poprostu..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niskie stawki ubezpieczeń ferm drobiu...PRZYKŁADOWE PROPOZYCJE UBEZPIECZEŃ BUDYNKÓW NIEPALNYCH,PRZY PŁATNOŚCI JEDNORAZOWEJ :

suma ubezp.200 000/280....300 000/370...400 000/490...500 000/620...600 000/740....700 000/860..800 000/980...

 

Przy większej sumie ubezpieczenia ,lub liczbie ferm -dodatkowe zniżki !!! ZADZWOŃ LUB NAPISZ - zibi26a@wp.pl..605 900 969 lub 713166857

ZAKRES :pożar,uderzenie pioruna,eksplozja,implozja,uderzenie lub upadek statku powietrznego,terroryzm,dym i sadza,uderzenie pojazdu mechanicznego,fala dźwiękowa,silny wiatr i grad,żywioły,zalanie i pękanie mrozowe.SĄ DOSTĘPNE INNE MODUŁY JAK-np. przepięcie,stłuczenie szyb i inne.WYSTAWIAMY CESJE BANKOWE POD KREDYT!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zaczniecie ludzie pisać jakie ceny a nie kto kogo jak traktował

ja mam kupić jajo po 0,50 plus vat a Niemodlin w SIMPLE M 0,38 Jestem handlarzem

Kto chce niech mnie obraża

Mam to głeboko w du...e

Skoro jajo jest w takiej cenie to dlaczego oddają je w tak niskich cenach

Gdybym był producentem to nie sprzedał bym taniej nawet na market

przecież to moje pieniądze są

A poza tym na fermach kolejki za towarem i każdy gotówą płaci

Niemcy nie chca już od nas bo za drogo coraz mniej kupują czemu tego nikt nie napisze???????

Albo czemu nikt nie napisze że duze fermy skupują jajo ale nikt z nich nie zapłacił wiecej niż 0,45 za 1A Jajko nie przeskoczy ceny exportu która już w tej chwili jest wyższa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec wlasnie niech bedzie rowna konkurencja a nie producencie pchaja na markety M-ke po 0,39-0,40gr albo jeszcze nizej i tam tez tak sa sprzedawane..

wiec jak my mamy funkcjonowac kiedy za kazdym razem slysze a w tym i tym markecie jest o tyle taniej..

niech bedzie rowna konkurencja i niech nie bedzie klasyfikowania ludzi i odbiorcow odbiorca to odbiorca rozumiem ze tir to nie to co bus ale nie taki rozrzut cenowy ludzie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pchają w obce kapitały a dla nas polaków dwa razy drożej opamietajcie sie ludzie bo jak zabraknie polaka kupującego to was cudzoziemcy zgładzą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byla gorka potem nie maly dolek teraz jest gora a bedzie

Ja daje tym cena czas do swiat

Ceny

1A 45-50

1B 42-48

2A jak 1B

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak a najpiekniejsze bedzie to jak bedziemy dostawac M-ke pakowana po 0,50gr brutto na kurniku gdzie juz na starcie bedziemy mieli drozej o 0,10gr na jajku niz taka B.... a o naszej marzy juz nie wspomne..

 

a Czy to prawda ze jajka z B.. maja rowniez specjalny stempel?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
piepszy im sie w glowach od tego wzrostu jeden drugiemu podbija ceny..

[...]... piepeszy juz wam sie w glowach od tego wzrostu bo myslicie ile by tu najwiecej sie nachapac tej kasy.. ceny juz sa absurdalne poprostu..

Ty, jaj_pol. Ty się lepiej handlem zajmij, bo po Twoich postach widać, że marny z ciebie handlowiec. Handlować w trudnych czasach to sztuka. A narzekać i liczyć cudzą kasę to każdy cymbał potrafi.

Cena będzie rosła, dopóki zmniejszony popyt nie przyhamuje sprzedaży. Póki co, nic takiego się nie dzieje i podaż nie jest w stanie nadążyć za popytem. Elementarz ekonomi.

A kasy Bucu, to Ty się na czyjejś produkcji nachapałeś w poprzednich latach. Już ktoś Ci tu napisał na tym forum : WARA OD NASZYCH KIESZENI. Ale jeśli tak bardzo Cię to interesuje, to mam niedużą fermę i do spłaty 2 mln kredytu (wzięte na produkcję, nie na przyjemności). Kiedy ja to odrobię ? A dla siebie też chciałbym mieć coś z tej produkcji. Póki, co nie stać minie nawet na porządny urlop.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja Ci bucu w kieszen nie zagladam.. pisac prawde to was boli.. nie tylko ja mowie tutaj o uczciwej normalnej konkurencji i o ustabilizowanej cenie zwroc uwage na to.. wam sie wydaje ze hurtownicy nie wiadomo ile pieniedzy zarabiali na jajkach.. marza byla taka sama jak i teraz albo i mniejsza tylko ze przy tamtej cenie ludzi bylo stac a przy tej powoli ich nie bedzie.. i nie bylo tez takiej konkurencji marketow do ktorych oddajecie za pol darmo..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie sie dzieje ludzie uciekają gdzie taniej wiec sprzedaz bedzie niedługo tylko na marketach a co za tym idzie ze nie sprzedaż handlarzowi bo go nie bedzie a póki co to własnie hieny napedzają cały rynek lub jego większość każdy na każdego mnie nie interesują twoje kredyty i pieniądze zarabiaj jak najwięcej życze Ci tego ale wydaje mi się ze w koncu to wszystko tak pier.....e ze ani wy producenci ani my handlarze nie zarobimy.Ja chce mieć tylko swoją marże czy jajko po 0,13 czy po 0,50 . ale moi klijenci drą pi...de ze do marketu pojedzie zrobi 10 kursów ale jajo ma po 0,38 a ja mu zawioze po 0,55 od kogo kupią jak detaliści sa czesciej w markecie niż ty bo kupuja tam różne produkty i sprzedaja w swoich sklepikach bo tam taniej niż w hurtowniach spożywczych . Kiedys prowadziłem kilka sklepów detalicznych i jeździłem kupowałem sól , mleko itp bo były tansze a to było ładnych kilka lat temu teraz jest marketów więcej i wiecej detalistów tam spotkasz. Zastanów sie w jakim kierunku to wszystko zmierza kto dostanie po dupie najbardziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko widzisz kolego tego to oni nie widza.. widza tylko to zeby teraz jak najwiecej siana zarobic.. wcale sie nie dziwie tez bym tak robil ale dazylbym do tego zeby cena byla ustabilizowana i mnniej wiecej rowna w calej polsce i na odpowiednim poziomie.. zeby ludzi bylo stac.. i dazyc do rownej konkurencji a nie sprzedawac do sieciowek za pol darmo.. ale powiedz cos to zaraz widzisz jacy niezadowoleni..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cena będzie rosła, dopóki zmniejszony popyt nie przyhamuje sprzedaży. Póki co, nic takiego się nie dzieje i podaż nie jest w stanie nadążyć za popytem. Elementarz ekonomi.

panie Yoyo, skoro jesteś wybitnym ekonomistą, to czemu jajem handlujesz? Węź się za politykę, bo pomysły masz już bardzo podobne...

Każdy pracował nad tym, żeby wypracować sobie jakiś rynek a ty teraz piszesz żeby cenę sztucznie wywindować żeby podaż dorównała popytowi? Co za BZDURA Weź lepiej ten swój koszyk i zbieraj te jaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy tak niestety nie bedzie mam tu też producentów którzy wożą na sklepy u nich cena sie nie zmienia dla sklepu albo podniesie 2gr czyli dawal po 0,35 daje po 0,37 a ja i ty to teraz po 0,50 jak niechcesz to nie bierz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nigdy tak niestety nie bedzie mam tu też producentów którzy wożą na sklepy u nich cena sie nie zmienia dla sklepu albo podniesie 2gr czyli dawal po 0,35 daje po 0,37 a ja i ty to teraz po 0,50 jak niechcesz to nie bierz .

 

 

haha niech tak dalej bedzie to wtedy zobacza jak beda musieli sami jezdzic po sklepach, sklepikach i bazarach i rozwozic jajka.. a co za tym idzie dodatkowe koszty nowi pracownicy i zobaczymy czy bedzie im sie oplacac niech tak robia dalej..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozmawiałem dzisiaj z dwoma zaprzyjaźnionymi producentami , mówili ze jajo moze osiagnac pułap 0,70 przed swietami , ale tak naprawde nikt tego niewie

 

co do postów niżej , to mam w niewielkiej odległosci od hurtowni 2 kurniki ( ja z nimi nie handluje,czasami z doskoku) i niemamy problemów z cenami dla detalu , róznice cenowe bywają ale w rozsadnych granicach 2-4 gr na jajku, i to róznie raz oni taniej , raz ja .co do cen na marketach to oni tez sa wku...

ale pretensje o to , to juz do wielkich , oni steruja rynkiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak to bedzie możliwe skoro coraz mniej wywozimy to oznacza ze jesteśmy drodzy a jak mniej wywozimy to bedzie zostawało to na naszym rynku a jak zostanie na naszym rynku to producenci bedą obniżać cene

Tak zawsze było więc ktos sztucznie napedza tą cene bo skoro do niemiec biorą jajo po 0,46 max to dlaczego na krajowym rynku ma być po 0,7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze ja rozumiem ale wy mniejsi zeby zahamowac ten wzrost tez byscie mogli nie podbijac cen i nie windowac ich sztucznie.. bo przyjdzie co do czego ze cena klatkowego wyrowna sie z cena wolnej sciolki i ludzie sie wypna tylkami na jaja z klatki i wtedy zobaczymy jak rynek bedzie wygladal..

 

0,70 GR na swieta chyba Wam sie naprawde w glowach pieprzy.. powiedzcie mi dla dobrego ogolu po co takie windowanie cen?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

 

Chciałabym zaoferować Państwu kartony, przekładki paletowe oraz narożniki (kątowniki) z tektury falistej w różnych rozmiarach i o różnej gramaturze tektury.

Zapewniamy ceny producenta oraz transport na terenie całego kraju (i nie tylko).

 

Polecam serdecznie

 

 

W sprawie wyceny proszę o kontakt ze mną:

 

Monika Borkowska

tel: 500 48 55 83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaja od P. B. w eurocash 4,19 brtto za 10 1b i nie chcą sprzedać do hurtu bo mają detalicznych klientów..............

to ja się pytam o co chodzi z tymi cenami

PANIE PREMIERZE JAK ŻYĆ NO JAK

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cena będzie rosła, dopóki zmniejszony popyt nie przyhamuje sprzedaży. Póki co, nic takiego się nie dzieje i podaż nie jest w stanie nadążyć za popytem. Elementarz ekonomi.

panie Yoyo, skoro jesteś wybitnym ekonomistą, to czemu jajem handlujesz? Węź się za politykę, bo pomysły masz już bardzo podobne...

Każdy pracował nad tym, żeby wypracować sobie jakiś rynek a ty teraz piszesz żeby cenę sztucznie wywindować żeby podaż dorównała popytowi? Co za BZDURA Weź lepiej ten swój koszyk i zbieraj te jaja

Panie Bolec. Czytaj Pan ze zrozumieniem (mam nadzieję, że to dla Pana nie za trudne). Gdzie ja napisałem, że cenę należy sztucznie windować ? Naczytałeś się Pan chyba jaj_pola, bo to on ciągle o tym sztucznym windowaniu cen coś tam mamrocze. W takiej branży jak drobiarstwo nie ma czegoś takiego jak sztuczne windowanie cen. Bo się tak po prostu nie da.

A to, co zacytował Bolec oznacza ni mniej ni więcej tylko tyle, że ceny będą rosły, dopóki rynek będzie akceptował te podwyżki. A skąd wiemy, że akceptuje ? Ano stąd, że popyt na jajko wcale nie spada ! Jajka cały czas brakuje. A detal (sam jestem zdziwiony) bierze więcej niż normalnie. Piekarnie, cukiernie- wszystko ponad normę.

W zasadzie jedynymi, którzy narzekają są handlarze. A Pan jaj_pol nawawia wręcz do łamania prawa poprzez jakieś zmowy cenowe. Co mnie obchodzi Pan W... czy Pan B... , który produkuje jaja i sprzedaje do sieci handlowych niższej cenie ? Nie znam go osobiście i nie mogę odpowiadać za jego politykę cenową. Weź sobie jeden z drugim księżkę telefoniczną i do niego zadzwoń. Może Ciebie posłucha i zacznie sprzedawać drożej !

Panie Bolec, jak zabierasz głos, to przynajmniej zrób to na temat i ze zrozumieniem. No chyba, że to zbyt dla Ciebie trudne (to wtedy nie odzywaj się wcale bo się kompromitujesz chłopie).

To na razie. lecę przygotować sobie koszyczek na jutrzejszy targ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...