Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

a powiedzcie mi koledzy jak sie ksztaltuja ceny jaj u producenta i w detalu ze sciolki..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1a 0.50 zł

Sytuacja wydaje się wzglednie stabilna. Ale to chyba tylko pozory. Przed nami Święta a jajka cały czas brakuje. Nie wiem, jak u handlujących ale z tego co wiem, na fermach pustki. Nie wiem czemu to służą takie komentarze handlujących ale, to że zbyt w detalu siada uważam za totalną bzdurę. Tak, jak już pisałem wcześniej, na sklepach, piekarniach itp zejście dużo większe niż normalnie i to pomimo dużo wyższych cen. Wszystko więc wskazuje na to, że przed Świętami czeka nas kolejny skok cenowy ! Na razie podaż jajka jest dużo niższa od popytu. Jeśli popyt nie przyhamuje (np. pod wpływem wysokich cen) to nic i nikt nie uchroni nas przed kolejnymi podwyżkami (pisał już o tym wcześniej chyba nijaki Yoyo).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A od dziś w Selgrosie PROMOCJA!!!

 

M-0,36

 

i nie mam pytań

 

Kolego na szczęście mało aktywny jesteś, Ty nie masz pytań a ja zadam Ci dwa!!!

 

Ile mają tych jaj na cały moloch?

Ile jesteś w stanie wynieść tych jaj na jeden paragon??

 

Jeśli dla Ciebie ta cena to jakiś zwiastun,to zjedź Polskę ,zaladuj swojego busika,bądź tira i dawaj do mnie zarobić dam Ci blisko 10gr na sztuce

pozdrawiam Male Jajo:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozliwe ale zwroccie uwage na to ze jest to spowodowane tym ze magazyny sa puste gdyz jak wielcy posrednicy slysza podwyzki to wykupuja wieksze ilosci i dlatego magazyny puste.. ot cala filozofia..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ludzie się buntują i niechca kupować lub biorą duzo mniej

G.Kogut ja sie tobie nie dziwie idzie, skoro jest u ciebie rysa za tych posredników co cie twoim towarem wygryzli i teraz nie oddajesz drozej niz cena rynkowa lub taniej nawet.

Dlatego niema sie co dziwić że jajo ci jak woda idzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobiłem dzisiaj rekordy w podwyżkach - 18gr na sklepie. A jak tam wasze podwyżki??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja to widzę tak : jak nic się nie dzieje to cisza na forum, jak cena w dół to jeden przez drugiego- a mówiłem ,że TAK będzie. Gdy cena w górę - a mówiłem,że TAK będzie- i pisze to jeden i ten sam najmądrzejszy(tu wstawić odpowiedni nick) TAK MI SIĘ ZDAJE( HANDLUJE PONAD 20 LAT) , ŻE G.. WIADOMO CO BĘDZIE .Przestańcie więc się pienić i do roboty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już wiem. Jestem pewny. Ta dzisiejsza pogoda, ten śnieg i plucha!! Komu przeszkadzało słoneczko i zapach wiosny?

To zapewne kolejna zmowa producentów!!! Albo tych złośliwych hien handlarzy! Wszystko byle tylko na złość...

Albo, albo....ktoś Wielki tym z góry steruje....hmmmm...

 

Miało być forum z cenami jaj, a zrobiła się ściana płaczu. Raz jedni ,raz drudzy załamują ręce i szlochają.

Tylko uważajcie, żeby w trakcie tej rozpaczy nie pogubić swych jermułek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem z perspektywy handlarza

nie jest żle , ktoś napisał pare postów wczesniej, że zejscie na detalu jest dobre i ma racje , ja niezauważyłem spadku sprzedaży ( który prognozowałem jakies 2 tyg. temu )Towar schodzi aż miło .a ze detal płacze , ich problem , i tak płakać to ma prawo końcowy konsument , reszta po drodze zarabia

 

co do cen to dzisiaj płace ( trzecia dostawa w tej samej cenie -fakt , ze ilosci mocno okrojone , ale producent sie uwija i musi kazdego podzielić )

 

m-0,41 0,43 . L 0,46 netto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy wy myslicie ze przecietny Polak zaplaci za 30 jaj 30 zl

A dlaczego nie ? Kto powiedział, że jajko musi być tanie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JAK MACIE U SIEBIE EUROCASH JEDZIE ICH WYKUPIĆ DZIŚ MIELI DOSTAWY SPRZEDAJĄ M10-4.19BR NIECH NIE PIEPRZĄ CEN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i co ze to napisalem ?

A jak myslisz ze beda placic za 30 jaj 30 zl to sie mylisz

Nie kupia 30 jaj tylko 3 za 3zl

Ja sprzedaje L 10 po 60-68 gr wiec w sklepie juz niedlugo bedzie 1 jajo 1zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W marcu kwietni i maja wchodzi duzo mlodej kurki zobaczymy czy odwroci to sytuacje czy nie

Na dzien dzisciejszy wiekszosc ferm jedzie na 1/3 , 1/2 mocy przerobowej przy takiej cenia i takich prognozach producentow za 5 miesiecy bedziemy jechac na maxa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...