Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też daję na kilka sklepów po cenie, oni bez marży i cena taka jest na jaju nie zarobią ale proszek do pieczenia, czy cukier waniliowy 300 procęt marży to jest biznes i pranie bani

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
od 1 maja podwyższka jaj o 100%

- wreszcie bydzie ta złotówka

 

 

już nie mogę się doczekac oby stabilna cena była to w moje i 2zł niech bedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywam ze ceny 0,50-0,53 mnie trochę szokują ale jak tyle płacą to tylko się cieszyć .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
M- 0,38 L-0,40 XL-0,45 cena spada dynamicznie.

 

Dorzuc swoje i przywiez mi na miejsce S i O, pasuje???

 

Ceny wymyślone z kosmosu i tyle.

 

Kolego Promix, teraz zjade z ceny jak zaraz będę podnosil? Zobaczymy co w tym roku będzie z jajem. Magazyn pusty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RYNEK. Nawet 1,20 zł za jajko trzeba było zapłacić w weekend na targowisku w Mszanie Dolnej. Na krakowskim Starym Kleparzu cena dobiła do 80 groszy.

Ponad złotówkę kosztowały też jaja w Bochni, Krościenku i Rabce, a równą złotówkę w Miechowie i Tarnowie. Najtańsze były w Wolbromiu, Limanowej i Suchej Beskidzkiej - od 50 do 55 groszy za sztukę.

W zeszłym roku najpopularniejsze, w rozmiarze L, kosztowały 38 gr, teraz 60. A to i tak jedna z najniższych cen w regionie.

 

Cena stabilna bądź nieznacznie w górę.

Absolutnie żadnych przesłanek do taniejącego jaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CZARY MARY- D...A TAM, nie pomaga zaklinanie na forum - cena leeeeeeeci M 0,38 L 0,40 XL 0,50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny jaj poszybowały w górę. Co powstrzyma wzrosty?

Ceny jaj w ciągu miesiąca wzrosły nawet o 50 proc. Wyhamują najwcześniej po świętach. Tanio jednak już raczej nie będzie.

 

Od początku roku jaja drożeją, ale w ostatnich tygodniach ceny wręcz szybują. Z danych Ministerstwa Rolnictwa, które co tydzień publikuje informacje o cenach jaj, wynika, że w ciągu zaledwie jednego miesiąca wzrosły o blisko 50 proc. Największe, klasy wagowej XL - z 45 gr do 63 gr, średnie, klasy L - z 36 do 51 gr, najpopularniejszej klasy M - z 33 gr do 46 gr, najmniejsze, klasy S - z 26 do 41 gr. Ceny podawane przez ministerstwo to jednak ceny w tzw. zakładach pakowania jaj, a więc w hurcie. Zanim jaja trafią na półkę, trzeba doliczyć koszty opakowania detalicznego, dystrybucji, marże pośredników, sklepu itp. Na końcu łańcuszka konsument musi płacić dziś nawet 70 gr za sztukę. I wygląda na to, że ceny jeszcze pójdą w górę.

 

- Potrafię sobie wyobrazić, że w jakimś małym osiedlowym sklepiku przed świętami cena za jajko wyniesie złotówkę - mówi Michał Koleśnikow, analityk banku BGŻ.

 

Co będzie dalej? Sądzę, że po kilku miesiącach rynek się ustabilizuje ale ceny będą już i tak na znacznie wyższym poziomie niż przed wejściem w życie unijnej regulacji - uważa Koleśnikow.

 

W porównaniu z początkiem ub. roku ceny jaj są dziś wyższe o 60-70 proc. Eksperci BGŻ przewidują, że w całym 2012 r. jaja będą droższe od 30 do 70 proc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie ukrywam ze ceny 0,50-0,53 mnie trochę szokują ale jak tyle płacą to tylko się cieszyć .

Mnie szokowały ceny 58 gr. za 1a bo w takich cenach wiele ferm sprzedawało i takie ceny oferowali Ci, którzy dzwonili w poszukiwaniu jajka. U mnie stali klienci płacili sporo taniej, chociaż mogłem ciągnąć im ceny mocno w górę. Ale chyba nie na tym polega współpraca. Chociaż miałem klientów na jajko po 58 gr. to jednak swoim klientom sprzedawałem dużo taniej. Dzisiaj, jeśli nawet można kupić gdzieś taniej, to póki co, nikt nie wykonuje gwałtownych ruchów. Towar jest świeży, ceny stabilne, wszyscy zarabiają. To właśnie na tym polega współpraca a nie na tym, że każdy ciągnie we własną stronę, jak tylko może i ile może. Zobaczymy, jak ukształtuje się sytuacja na rynku po świętach i wtedy będziemy dostosowywać ceny odpowiednio do tej sytuacji.

 

Pozdrawiam i życzę miłego handlu przed świętami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości zapytam. Za ile mozna kupic np. 15 tyg. nioske?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak z ciekawości zapytam. Za ile mozna kupic np. 15 tyg. nioske?

 

A ile chcesz ich kupić? 1 czy 100tys.?

 

Kolego Obserwatorze, ja Ci sprzedam a w rozliczeniu wezmę S i O. Może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niskie stawki ubezpieczeń ferm drobiu... PRZYKŁADOWE PROPOZYCJE UBEZPIECZEŃ BUDYNKÓW NIEPALNYCH,PRZY PŁATNOŚCI JEDNORAZOWEJ :

suma ubezp.200 000/320....300 000/480...400 000/650...500 000/810...600 000/970....700 000/1100..800 000/1290...

 

Przy większej sumie ubezpieczenia ,lub liczbie ferm -dodatkowe zniżki !!! ZADZWOŃ LUB NAPISZ - zibi26a@wp.pl..605 900 969 lub 713166857

ZAKRES :pożar,uderzenie pioruna,eksplozja,implozja,uderzenie lub upadek statku powietrznego,terroryzm,dym i sadza,uderzenie pojazdu mechanicznego,fala dźwiękowa,silny wiatr i grad,żywioły,zalanie i pękanie mrozowe.SĄ DOSTĘPNE INNE MODUŁY JAK-np. przepięcie,stłuczenie szyb i inne. WYSTAWIAMY CESJE BANKOWE POD KREDYT!!!

UBEZPIECZAMY WYPOSAŻENIE W KURNIKACH !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...