Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Apel do hodowców !!!

Nie popadajcie w panikę, tydzień dwa po świętach jest normalnym zjawiskiem złego handlu i nie tylko jajami.

Handlarze jaja muszą kupić wykorzystują okres poświąteczny do zbijania ceny w dół.

Według mnie nie ma takich przesłanek do drastycznego spadku cen, ponieważ przy takim kursie EURO ruszy eksport, oraz zacznie się wybijanie starych stad, a handlarze też są bez zapasów, także nie widzę aż takiej tragedii .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miała Biedrona Mikołaja i trzymała go za jaja, raz za jedno, raz za drugie, a najczęściej za to długie !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

m-0,34

L-0,38

tak jutro ładuje i zero sentymentów utargowane 4 gr. na sorcie i nie mówcie że zdzierstwo jak by miał gdzie drożej sprzedać to by mi nie opuścił .............

zobaczymy co dalej ale będzie coraz lepiej dla handlowców .

pa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
będzie coraz lepiej dla handlowców .

pa

 

Kaczuszko, kaczuszko schowaj sie pod łóżko, bo przyjdzie kaczorek rozepnie rozporek, wyciągnie cos dużego, do palca podobnego i wsadzi go pod brzuszek i będzie piec kaczuszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A CO? MA ISC CO GODZINE W DOL JAK U WAS JAK JAJO DROZALO

PEWNIE JUZ TEGO NIE PAMIETASZ

MOWISZ ZE MASZ Z CZEGO OPUSCIC WIEC 10 GR W DOL 1A ZA 40 GR I PO SPRAWIE CZY JA CHCE ZA DARMO DOSTAC

ZOBACZ JAK TO BOLI PO KIESZENI DOSTAC ROZNICA 10 GR

JA TAK DOSTALEM TRZY RAZY I ZYJE TY RAZ I JUZ STEKASZ

ZYCZYL BYM TOBIE I SOBIE ZEBY ZOSTALO NA TYM POZIOMIE

ALE WIESZ CO JA MOGE JAK TANIEJE TAK JAK TY NIC NIE MOZESZ NA TO PORADZIC JAK DROZEJE

Oj Panie LEHORN, widać, że pamięć krótka ale Twoja. A przy okazji widać, że niewiele wiesz o produkcji i o rynku drobiarskim w ogóle. Kilka ostatnich Twoich postów to dno kompletne. Zanim zaczniesz coś pisać, to przemyśl to dokładnie.

" ZOBACZ JAK TO BOLI PO KIESZENI DOSTAC ROZNICA 10 GR.. " Człowieku, o czym Ty do cholery piszesz ? Długo się nad tym zastanawiałeś, czy tak Ci niechcący wyszło ? Żeby nie wdawać się w szczegóły odpowiem Ci tak: kupuj codziennie przez 1,5 roku 10 palet po 9000 szt. w cenie za jajko 30 gr. a sprzedawaj po 20 gr./szt. I tak dzień w dzień przez 1,5 roku i to bez względu na to, czy masz kasę czy nie. A jeśli nie masz już pieniędzy na następne 10 palet, to pożycz od znajomego. A jeśli znajomy już nie chce pożyczać, to sprzedaj dom ! I tak dzień w dzień- kupujesz 10 palet za 27.000 zł a sprzedajesz je za 18.000 zł ! Nieźle, no nie ? Czemu o tym piszę ? Liczę na Twoją inteligencję- może się sam domyślisz.

 

U mnie 1A cały czas powyżej 50 gr (hurt, nie detal). ODebra1łem dzisiaj dużo telefonów w poszukiwaniu jajka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakie ceny u ciebie POETO ?

pytam poważnie

 

koleżanko!!! czy ja się pytam po ile ty sprzedajesz ?

Moje ceny są objęte tajemnicą firmy, mogę ci tylko powiedzieć u mnie jest jak na razie stabilnie

- nadwyżki jaj idą do leżakowni gdzie jest 7C czekając na EURO 2012

- pa biedroniu

 

ps.

Ucz się i pracuj,

Baw się i śmiej!

I zawsze czyste

Serduszko miej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Apel do hodowców !!!

Nie popadajcie w panikę, tydzień dwa po świętach jest normalnym zjawiskiem złego handlu i nie tylko jajami.

Handlarze jaja muszą kupić wykorzystują okres poświąteczny do zbijania ceny w dół.

Według mnie nie ma takich przesłanek do drastycznego spadku cen, ponieważ przy takim kursie EURO ruszy eksport, oraz zacznie się wybijanie starych stad, a handlarze też są bez zapasów, także nie widzę aż takiej tragedii .

Oj Jajczarku jaki optymizm po świetach:P:P:P Dlugo Cie ta trawa trzyma co żeś się nią nakopcił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W SOBOTE BRALEM JAJO

PLACILEM O 6 GR WIECEJ NIZ CENA JAKA DZIS OBOWIAZUJE

ALE ODBIJE W NASTEPNEJ DOSTAWIE

CENA NA DZIS

1A 42GR -44GR I CO DWA TRZY GOSZE DO GORY LUB ADEKWATNIE DO MALEGO JAJA W DOL

NIE MA PROBLEMOW Z KUPNEM JAJA NA TYCH FERMACH CO JESZCZE TRZY TYGODNIE TEMU NIE MIELI LUB SPRZEDAWALI NA BIERZACO

NIE SLUCHAM JUZ ZE JAK BEDZIE SZLO W GORE TO JA NIE BEDE CI PODNOSIL JAJO OSIAGNELO SZCZYT SWOJEJ CENY

WIEC CO TY MI MOZESZ TERAZ PRODUCENCIKU JAJ ZROBIC

NIE DASZ MI JAK NIE BEDZIE?

JESZCZE NIE BYLO ZEBY JAKOS NIE BYLO......

NIE MAM SENTYMENTOW

NIE DASZ ?TO TWOJ KOLEGA DA TANIEJ

ZA TYDZIEN BEDZIESZ DZWONIL ZE OK MOZE BYC TA CENA ALE TO JUZ NIESTETY NIE AKTUALNA NA DZIS

I JESLI BEDZIE TRZEBA TO BEDE PLACIL I PO 30 GR ZA 1A

A JESLI ZA MIESIAC TRZEBA BEDZIE PLACIC PO 50 GR - 60 GR TO CO? JUZ TAK PLACILEM I BYLA TO CENA TAKA SAMA JAK DLA STALEGO CO I SKOCZKA

WICE JESZCZE RAZ

 

DZIS JAJO TANIEJE PRODUCENCI

 

POZDRAWIAM

 

STALY KILENT [/b]

 

 

No to pojechaleś konkretnie :P:P:P:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
BEZ WYGŁUPÓW- 1a 43 GR MAX...!!!!!!

PRZED ŚWIĘTAMI!

PO ŚWIĘTACH JAK ZWYKLE 10 GR DÓŁ!

PZDR.

 

 

 

No a jednak wbrew oporom producentów w Twoim wpisie wiele prawdy:P:P:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj Jajczarku jaki optymizm po świetach:P:P:P Dlugo Cie ta trawa trzyma co żeś się nią nakopcił

 

 

Witaj cycu! Jak się spało?

Co się w nocy wyprawiało?

Było ssanie, czy wpychanie?

Może ręczne zabawianie?

Bolą rączki? Są odgnioty?

Kup se lalę, mniej roboty!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie róbcie takiego dramatu to dopiero 2 dzień po świętach, po woli panowie h.., nie obiecujcie sobie zbyt wiele, hodowcy jaja przytrzymają i zaraz będzie górka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hah rano wieksze ceny byly niz teraz.

 

To prawda ze po swietach ludzie sa przesyceni wszystkim.

 

Zobaczymy do 2 tyg jak to ktos przedemna pisal.

 

Wieksze fermy jaja na chlodnie! to zrobi robote, bo mniejsi hodowcy wypchaja troche jajka po nizszej cenie, zawsze tak bylo oni trzesa portkami najmocniej.

 

Duze hipermarkety choc mniej brali towaru, nie marudzili mocno na cene. Teraz tez 2 dni po swietach nie dzwonia z sugestia obnizki o 10gr, a ze trzeba raz w roku promocje zrobic itd bo zapis w umowie to sie pokazaly gdzieniegdzie tansze jajka.

 

Duzi producenci nie musza sie na szczescie cackac z drobnymi straganowymi handlarzynami za piątaka, codziennie dzwonia z inf kto po ile juz opuscil cene, byle by wydrapac kilka zloty, na straganach / bazarkach wychowani to tylko krzyczec umieja i ktory glosniej hehe.

A inteligencja nie grzeszycie panowie.

 

Kilka duzych ferm w kraju jesli by przytrzymalo jajko, sa w stanie nakrecic podaz. Reszta sie przylansuje do sytuacji. W mniejszych hodowch jest za duzo niepewnosci, ale to takie czasy, kazdy sie chce utrzymac...

 

Pozdrawiam producentow z calego kraju, trzymajcie sie !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i co handlarzyki jak bydzim chcieli to po 50gr znów bedzieta płakac i placic, mój magazynek troszeczku jaj pomieści

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A CO? MA ISC CO GODZINE W DOL JAK U WAS JAK JAJO DROZALO

PEWNIE JUZ TEGO NIE PAMIETASZ

MOWISZ ZE MASZ Z CZEGO OPUSCIC WIEC 10 GR W DOL 1A ZA 40 GR I PO SPRAWIE CZY JA CHCE ZA DARMO DOSTAC

ZOBACZ JAK TO BOLI PO KIESZENI DOSTAC ROZNICA 10 GR

JA TAK DOSTALEM TRZY RAZY I ZYJE TY RAZ I JUZ STEKASZ

ZYCZYL BYM TOBIE I SOBIE ZEBY ZOSTALO NA TYM POZIOMIE

ALE WIESZ CO JA MOGE JAK TANIEJE TAK JAK TY NIC NIE MOZESZ NA TO PORADZIC JAK DROZEJE

Oj Panie LEHORN, widać, że pamięć krótka ale Twoja. A przy okazji widać, że niewiele wiesz o produkcji i o rynku drobiarskim w ogóle. Kilka ostatnich Twoich postów to dno kompletne. Zanim zaczniesz coś pisać, to przemyśl to dokładnie.

" ZOBACZ JAK TO BOLI PO KIESZENI DOSTAC ROZNICA 10 GR.. " Człowieku, o czym Ty do cholery piszesz ? Długo się nad tym zastanawiałeś, czy tak Ci niechcący wyszło ? Żeby nie wdawać się w szczegóły odpowiem Ci tak: kupuj codziennie przez 1,5 roku 10 palet po 9000 szt. w cenie za jajko 30 gr. a sprzedawaj po 20 gr./szt. I tak dzień w dzień przez 1,5 roku i to bez względu na to, czy masz kasę czy nie. A jeśli nie masz już pieniędzy na następne 10 palet, to pożycz od znajomego. A jeśli znajomy już nie chce pożyczać, to sprzedaj dom ! I tak dzień w dzień- kupujesz 10 palet za 27.000 zł a sprzedajesz je za 18.000 zł ! Nieźle, no nie ? Czemu o tym piszę ? Liczę na Twoją inteligencję- może się sam domyślisz.

 

U mnie 1A cały czas powyżej 50 gr (hurt, nie detal). ODebra1łem dzisiaj dużo telefonów w poszukiwaniu jajka.

 

KOSZT PRODUKCJI JAJA NIE WYNOSI 30GR

25-27 MAX KURA PRAD OBSLUGA ORAZ PASZA

WIESZ JA NIGDY NIE PLACILEM TANIEJ JAK 23GR ZA MALE DO 34 GR ZA DUZE I BYLO TO W OKRESIE KIEDY DO JEDNEJ PALETY MOGLES DOSTAC DRUGA GRATIS

PRZY PRODUKCJI MALEJ 50000 TYS KUR MIEJ 3-4GR I TU WIDZE OBUZENIE TWOJE

ALE TO DAJE ZYSK 40 TYS NA MIESIAC MI BY SPOKOJNIE WYSTARCZYLO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że wiesz lepiej od hodowcy ile kosztuje wyprodukowanie jajka. Ale niech Ci będzie. Zapytam więc inaczej: a jakie Ty masz koszty związane z handlem jajami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzymaj trzymaj ta cene i zbierajjj.Teraz i tak jaj zbytnio nie trzeba.Jak juz kazdy nazbiera,to bedzie jeszcze ciekawsze zjawisko Ladnie posprzataj i nie zapomnij zrobic na tej rampie troche miejsca na zbuki do utylizacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...