Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

To forum to totalne dno , nic konstruktywnego i prawdziwego , tylko epitety i leczenie frustracji maluczkich tego swiata . Jak dla mnie to szkoda mi czasu na czytanie bzdetów i wróżb.Tu sie nic nie dowiem

 

ceny dzis płaciłem 1A-0,47 , 1B-0,45 ,2A-0,43 czyli spadek o 2 gr. , magazyn u mojego producenta pusty

 

 

o tak, w końcu Ktoś podał prawdziwe ceny, a nie ceny wymyślone z kosmosu ( tzn. ceny które handlarze chcą zapłacić na fermie )

 

u nas obniżka o 2gr.

Ceny

 

0-57

S-54

1a-51

1b-48

 

I kto chce to uwierzy, kto nie to jego problem. Tak sprzedajemy i nie ma ciśnienia na "wielkie" obniżki. Pozdrawiam

 

 

P.s co do oceny forum, to niestety, ale również podzielam zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To forum to totalne dno , nic konstruktywnego i prawdziwego , tylko epitety i leczenie frustracji maluczkich tego swiata . Jak dla mnie to szkoda mi czasu na czytanie bzdetów i wróżb.Tu sie nic nie dowiem

 

ceny dzis płaciłem 1A-0,47 , 1B-0,45 ,2A-0,43 czyli spadek o 2 gr. , magazyn u mojego producenta pusty

 

 

o tak, w końcu Ktoś podał prawdziwe ceny, a nie ceny wymyślone z kosmosu ( tzn. ceny które handlarze chcą zapłacić na fermie )

 

u nas obniżka o 2gr.

Ceny

 

0-57

S-54

1a-51

1b-48

 

I kto chce to uwierzy, kto nie to jego problem. Tak sprzedajemy i nie ma ciśnienia na "wielkie" obniżki. Pozdrawiam

 

 

P.s co do oceny forum, to niestety, ale również podzielam zdanie.

GIELDA KATOWICE

1A -45GR U POSREDNIKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lehorn masz dane sprzed 3 lat chyba. Śmieszne to "zaklinanie" spadku ceny na forum. U producenta nic nie możecie wskórać to wirtualnie własne ego zaspokajacie - na to wygląda. Musicie uzbroić się w cierpliwość i przyzwyczaić, że w tym roku to My zarabiamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego LAHON , śląsk i pomorze cierpią na syndrom jaja spekulacyjnego , które to lekko śmierdziało już tydzień przed świętami. Teraz zapewne już chlupie w skorupkach. Niestety dzięki tym (słowo zostało wykasowane)ą macie lekką obniżkę ceny. Jeden z moich handlarzyków już we wtorek dzwonił po obniżkę bo jak to ujął wszyscy mają taniej, więc odesłałem do "wszystkich". Zamówił na poniedziałek po 0,46 netto. = 0,4933 brutto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TYLE MACIE CO SOBIE POGADACIE

PRZED SWIETAMI MIALO BRAKOWAC JAJA A BYLO LEPIEJ DOSTEPNE NIZ PRZED BOZYM NARODZENIEM

MIALO KOSZTOWAC ZETA A CENA NIE DOSZLA DO POLOWY

TERAZ LIPIEC I WYCINKA...... TYLKO ZE LATEM ZAWSZE JAJO SIE SLABIEJ SPRZEDAJE O JAKIES 20 % PO ZA TYM SA NOWE NASADZENIA

JAJO STARE TO TANIE NIEPRAWDA Z CIEKAWOSCI KUPILEM

1A - 48 GR PRZED SWIETAMI KOMORA POWIETRZNA MALA A BIALKO NIE WODA TYLKO ZWARTE .....I ZAS ZAWOD ZE MOJ STALY PRODUCENT MNIE W TRABE ROBI

WIEC MOZE CHODZI O TO ZE BOLI JAK SIE ZAROBI 100000TYS A NIE 300000 NA MIESIAC

LITOSC TO ZBRODNIA WIEC MOWCIE CO CHCECIE ALE DZIS

1A 40- 42 GR U DWOCH PRODUCENTOW A JESLI SPRZEDAJECIE DROZEJ TO GRATULUJE JAK TO MOWIA

MASZ JELENIA TO GO DUS JAK SIE ZESRA TO GO PUSC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apeluję po raz trzeci do hodowców..

Nie dajcie sie nabierać hienom, wszystko robią byle zbić cenę, za chwię będzie jaja brakować, w tej chwili masowo jest wybijana stara kura, a młodych brak. Za miesiąc - może półtora L 50-55gr.

ps.

czerwone pająki opite naszą szlachecką krwią, podajcie mi jakiś powód czemu jajo miało by być tanie, jakie są ku temu przesłanki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena cena,pada nawet nie wiecie jak mocno spadła konsumpcja to wyniki wysokich cen,na detalu nie spadnie tak szybko,takiego spadku na rynku jeszcze nie było,potem będzie jeszcze większa górka nisz była

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obiektywne ceny na tym portalu podaje pani biedronka,niema eksportu i nie ma zamówień na ex port to jest nasz dramat ,przed świętami potraciliście rynki szanowni producenci 50% polskiego eksportu wykonują pośrednicy z kraju nie wyiechalo około 100mln. szt. jaj przez ostatnie 2 tygodnie. L- po 0,78gr na sklepach stoi ,to jest problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i panie ! Kto Was zmusza aby tu zaglądac ? Sami wpisujecie tylko jakie to forum jest beznadziejne itp,itd.Zero konkretów ! Proponuje wpisywac realne ceny jakie płacicie lub w jakich sprzedajecie i jakaś tam średnia nam wyjdzie ! Bo w kółko przygania kocioł garnkowi !!! My niestety jesteśmy zmuszeni sprzedawać na dziś 1A-0.44 ! Jednak są i tacy (stali ), którzy proponowali o 2 gr.mniej !! I na przyszłość nie będzie zmiłuj się !!! Tak, tak bo gdy cena leci to my sobie możemy palcem w bucie... Na błędach sie człowiek uczy i trzeba było na maxa ciągnąc w marcu , a nie w imię dobrej współpracy kasować pare groszy niżej, niż moiżna było opylić skoczkom !!! Pozdrawiam ps. P.leszkiewicz z całym szacunkiem ale trudno mi uwierzyć że sprzedaje pan 1A w cenie 0.51 do hurtu..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie i panie ! Kto Was zmusza aby tu zaglądac ? Sami wpisujecie tylko jakie to forum jest beznadziejne itp,itd.Zero konkretów ! Proponuje wpisywac realne ceny jakie płacicie lub w jakich sprzedajecie i jakaś tam średnia nam wyjdzie ! Bo w kółko przygania kocioł garnkowi !!! My niestety jesteśmy zmuszeni sprzedawać na dziś 1A-0.44 ! Jednak są i tacy (stali ), którzy proponowali o 2 gr.mniej !! I na przyszłość nie będzie zmiłuj się !!! Tak, tak bo gdy cena leci to my sobie możemy palcem w bucie... Na błędach sie człowiek uczy i trzeba było na maxa ciągnąc w marcu , a nie w imię dobrej współpracy kasować pare groszy niżej, niż moiżna było opylić skoczkom !!! Pozdrawiam ps. P.leszkiewicz z całym szacunkiem ale trudno mi uwierzyć że sprzedaje pan 1A w cenie 0.51 do hurtu..

 

CALY CZAS PISZE ZE 1A-42- 44 GR NA DZISIAJ

ALE PRODUENCI NIE WIERZA

W KONCU JEDEN NORMALNY CO WIE CO SIE DZIEJE I CO W TRAWIE PISZCZY

SZACUN

PS .NIKT WAS NIE CHCE NACIAGAC

CUDZEGO NIE CHCE ALE SWOJEGO NIE DAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ceny są bardzo rozpięte z tego co widać i co piszą . Ja dzisiaj płaciłem 0.48 za 1A spadek o 0.04gr ale nie są to jakieś kolosalne ilości.( znam nawet takich co płacili dzisiaj 0.58 za 1A) Sprzedaż słaba ale zawsze taka była po świętach. Sporo towaru zostało ze świąt na sklepach ale powoli się ruszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ps. P.leszkiewicz z całym szacunkiem ale trudno mi uwierzyć że sprzedaje pan 1A w cenie 0.51 do hurtu..

 

ok, to w takim razie niech mi Pan da 1 dobry powód dla którego miałbym kłamać ??? Wszystko sprowadza się do tego, co kto rozumie poprzez hurt. My mamy około 33tyś jaja dziennie + około 40tyś tygodniowo kupujemy. Wszystko idzie w dobrej cenie, możliwe, że większe ilości idą taniej, tego nie neguje. Ale nam to wystarcza i na życie godne jest, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ok.3 razy więcej towaru więc nie przecze, że może pan sprzedawać w tych cenach.Też mamy drobniejszych odbiorców którzy płacą pare groszy więcej . Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzisz Jajczarek znów udowadniasz, że jesteś głąbem.

 

Kurczak21 napisał coś w miarę z sensem a Ty odpisujesz mu jak 15-latek.

Po co piszesz takie bzdury? rozumiem - żart sytuacyjny, ale proszę Cię o coś więcej - chociaż raz na jakiś czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w czerwcu duża górka, tylko jak duża producenci?

 

Czy nie będzie nieco zahamowana corocznym brakiem ruchu w wakacje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.....proponuje ci 0.17 za xxl!!!! Sprzedasz mi??????????????????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czesi proponują M -0,28 GR. S- 0,20 gr. polski przemysł 4 ZL 1KG. WINNA JEST ZBYT WYSOKA CENA, ALE DZIĘKUJMY PRODUCENTOM

 

....proponuje ci 0,17 za XXL!!! Sprzedasz mi???????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Koledzy a wy znow jeden na drugiego jest spory rozstrzal cenowy ale nie oznacza to ze hodowca jest wszystkiemu winnien trzeba miec pretensje do przetworni niestety ale to oni dyktuja cene jak idzie do gory a zalozmy jakby cena bylaby przed swietami po 30 gr i jaja byloby coraz wiecej analogicznie do tego tygodnia to co koledzy cena by nie spadala tez ale moze nie tak jak teraz bo hodowca ma ta swiadomosc ze ma jeszcze z czego zejsc choc cena produkcji wzrasta lepeij sprzedac dzis bo jutro zarobisz mniej tak niektorzy hodowcy podchodza do tego tematu a Kolega Biedronka moze to potwierdzic bo sam sie zapieral ze juz nie bedzie kupowal od stalego a hodowca z ktorym wspolpracuje jako pierwszy podnosil a jako pierwszy obniza cene i przy nim zostal choc to nie oznacza ze tak sielanka tak dlugo bedzie trwala poczekamy czy cos od polowy maja zacznie sie dziac bo zaraz koniec miesiaca pozniej majowka A posrednicy niech nie narzekaja bo teraz troszke sie odkuja za okres zwyzek cenowych jedynie moga miec sami do siebie pretensje ze robi sie podjazdy cenowe Pozdrawiam a o cenach nie bede pisal kazdy wie najlepiej i slyszy co sie dzieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem skąd to podniecenie i radość, że jajo tanieje. Po świętach jak to po świętach jest lekki marazm. Ludzie przejedzeni, spore zapasy w lodówkach. Do tego dochodzi syndrom wiosny, każdy mysli o zgubieniu paru kilogramów i ludzie kupują mniej jedzenia. A w tym i jaj. A, że do tego jajo ostatnio sporo podrożało i ludzie o tym pamiętają, to te wszystkie czynniki się na siebie nałożyły.

Jeśli kupię dziś L-kę po 0.40 lub nawet taniej, to nie znaczy, że będę ją sprzedawał po 0.55. Doliczam swoje 5 - 7 groszy i puszczam dalej w detal. Bo wiem, że konkurencja nie śpi i za chwilę będą podjazdy.

Niestety te zmiany cen nie spowodują nic dobrego. Ludzie nie kupią wiecej jaj, bo sklepy nie zmienią tak szybko cen. Po drugie już zaczyna się przeciąganie płatności, bo nie czują presji braku towaru. No i sprawa najgorsza. Niektórym wizjonerom wpada pomysł do głowy: zdobywam nowy rynek!!. Swoim wozi w noramlnych cenach, a nowym proponuje w cenie zakupu. Żeby tylko przejąć nowy punkt. I spirala obniżek zaczyna się nakręcać..

Zatem ja hiena, handlarzyna i pijawka piszę: tęsknię za czasami gdy jaja brakowało troszeczkę. Życzę Wam i sobie, żeby cena ustabilizowała się na jakimś godnym poziomie cenowym. Satysfakcjonującym wszytskich. I producentów i pośredników.

Oby jajo nie stało się znowu najtańszą dzi...ką w markecie....:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...