Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Nie rozumiem skąd to podniecenie i radość, że jajo tanieje. Po świętach jak to po świętach jest lekki marazm. Ludzie przejedzeni, spore zapasy w lodówkach. Do tego dochodzi syndrom wiosny, każdy mysli o zgubieniu paru kilogramów i ludzie kupują mniej jedzenia. A w tym i jaj. A, że do tego jajo ostatnio sporo podrożało i ludzie o tym pamiętają, to te wszystkie czynniki się na siebie nałożyły.

Jeśli kupię dziś L-kę po 0.40 lub nawet taniej, to nie znaczy, że będę ją sprzedawał po 0.55. Doliczam swoje 5 - 7 groszy i puszczam dalej w detal. Bo wiem, że konkurencja nie śpi i za chwilę będą podjazdy.

Niestety te zmiany cen nie spowodują nic dobrego. Ludzie nie kupią wiecej jaj, bo sklepy nie zmienią tak szybko cen. Po drugie już zaczyna się przeciąganie płatności, bo nie czują presji braku towaru. No i sprawa najgorsza. Niektórym wizjonerom wpada pomysł do głowy: zdobywam nowy rynek!!. Swoim wozi w noramlnych cenach, a nowym proponuje w cenie zakupu. Żeby tylko przejąć nowy punkt. I spirala obniżek zaczyna się nakręcać..

Zatem ja hiena, handlarzyna i pijawka piszę: tęsknię za czasami gdy jaja brakowało troszeczkę. Życzę Wam i sobie, żeby cena ustabilizowała się na jakimś godnym poziomie cenowym. Satysfakcjonującym wszytskich. I producentów i pośredników.

Oby jajo nie stało się znowu najtańszą dzi...ką w markecie....:/

 

Jeden z nielicznych /być może jedyny/ mądry, rzeczowy post na tym ... forum

 

1a -52 gr

1b -50 gr

2a -48 gr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

M-0,30-0,33

L-0,35-0,38

no cóż jak tanieje to szybko podobnie było jak drożało .................

pozdrawiam do poniedziałku

pa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
M-0,30-0,33

L-0,35-0,38

no cóż jak tanieje to szybko podobnie było jak drożało .................

pozdrawiam do poniedziałku

pa

 

BIEDRONKA JADE PO JAJO KOLO PONIEDZIALKU MYSLALEM ZE JAK DA PO 42GR ZA 1A TO BEDZIE DOBRA CENA

ALE TO CO PISZESZ TO JAKBY SIE W CZASIE COFNAC

NIE CHCE MOJEGO CHODOWCY NACIAGAC ALE NIE USMIECHA MI SIE 6GR PRZEPLACAC

JAKA JEST UCZCIWIA SREDNIA CENA ZA 1A NA TA CHWILE?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zadzwoń do handlarzy na bieżuń i żuromin to ci przywiozą w tych cenach co podałem z palcem w tyłku...............

moja rada wstrzymaj się z zakupem bo znów będziesz przepłacał.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ruszy sie handel to ceny bedziecie znali, przeciez jajka ze swiat jeszcze stoja na polkach, co wy handlarze chcecie kupowac niby ? i komu sprzedawac 1 dzien po swietach czy 2 ? chcecie nakrecic sobie cene, ktora sie sama ustabilizuje do 2 tyg, nie macie wplywu na to...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mlynarz to trzymaj i nie sprzedawaj do czasu aż nie dadzą 0,50 za sztukę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednym z powodów spadku ceny jest zaleganie towaru na fermie. Puki co to słysze że na hurtowniach owszem towaru full, jeszcze świątecznego, ale na fermach nie za bardzo. Ale najważniejsze jest powtarzać cały czas że cena spada. Jak rosła to też spadała. Biedronka milczała jak kamień jak trzeba było płacić .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ruszy sie handel to ceny bedziecie znali, przeciez jajka ze swiat jeszcze stoja na polkach, co wy handlarze chcecie kupowac niby ? i komu sprzedawac 1 dzien po swietach czy 2 ? chcecie nakrecic sobie cene, ktora sie sama ustabilizuje do 2 tyg, nie macie wplywu na to...

 

zależy kto ile świętował moim zdaniem to już czwarty dzień po świętach a jaja sprzedaje od środy. Tym co zostało nie biorą ale są tacy co zeszli ze stanów i biorą po trochu. Trasę trzeba zrobić. To tak, jak Wy byście jaj nie zbierali. Na cenę nie Mamy wpływu My , tak jak i Wy, a na pewno nie za pomocą tego forum canę reguluje popyt, czyli ilość jaj, które konsumenci zechcą kupić w określonym czasie po danej cenie na razie nie kupują zbyt mocno, ale po świętach nic nie idzie poza piwem i wodą pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dzis juz mamy dawno po swietach, ale dokladnie 1 dzien po na forum widzialem sztuczne windowanie ceny w dol i o tym wlasnie pisalem

 

PREMIX ja sprzedaje dobrze Nie uwazam ze cena 45gr jest zla cena bo dawno takich cen nie bylo, wlasciwie jak produkuje jajko przeszlo 20 lat nigdy takiej przebitki nie pamietam jak w te swieta, niema co boga obrazac twierdzac ze jest malo mimo obnizki Mam w dalszym ciagu wiele zbytow na ktorych cena ani drgnela jeszcze od swiat i nie musze sie narazie o to martwic, jesli cena do 4 tyg po swietach sie zmieni to i ja zmieniam na sklepach. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PREMIX ja sprzedaje dobrze Wink Nie uwazam ze cena 45gr jest zla cena bo dawno takich cen nie bylo, wlasciwie jak produkuje jajko przeszlo 20 lat nigdy takiej przebitki nie pamietam jak w te swieta, niema co boga obrazac twierdzac ze jest malo mimo obnizki Laughing

 

I to jest sensowna odpowiedz producenta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Największa giełda handlu hurtowego w Katowicach .

Ceny na stronie nie jak się maja do tych co są na giełdzie .

W tygodniu świątecznym ceny 1b 0,44 oczywiscie mówimy o zakupie na palety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i tak wlasnie patrzylem juz pare razy na ta strone i za kazdym razem jakies bzdury tam sa powypisywane.Przeciez to moga byc tylko ceny detaliczne,w jakich sie ewentualnie sprzedaje kowalskiemu,ktory przychodzi z reklamowka po 10 jajek...

Nie wiem po co w ogole ten 2,70 (czy jakos tak) podaje link do tej strony wlasnie tutaj.Przeciez nikt tu nie mowi o cenie detalicznej,a sklep kazdy prawie kolo siebie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PROMIX no to jak sie dogadalismy tylko niech ta cena trzyma sie caly rok bez sztucznego windowania. pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No dzis juz mamy dawno po swietach, ale dokladnie 1 dzien po na forum widzialem sztuczne windowanie ceny w dol i o tym wlasnie pisalem

 

PREMIX ja sprzedaje dobrze Nie uwazam ze cena 45gr jest zla cena bo dawno takich cen nie bylo, wlasciwie jak produkuje jajko przeszlo 20 lat nigdy takiej przebitki nie pamietam jak w te swieta, niema co boga obrazac twierdzac ze jest malo mimo obnizki Mam w dalszym ciagu wiele zbytow na ktorych cena ani drgnela jeszcze od swiat i nie musze sie narazie o to martwic, jesli cena do 4 tyg po swietach sie zmieni to i ja zmieniam na sklepach. pozdrawiam

 

A mi sie wydaje,ze cena spadnie jeszcze do 40gr,a moze byc,ze nawet do 35gr na poczatku lata.I w sumie chyba lepiej zeby nie leciala nizej,bo "jaja" sie robia na rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gielda Oboroki to jest ostatni bastion w ktorym moga sie ratowac hodowcy tam sie liczy cena nie jakosc a co za tym swiezosc Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gall ostatni bastion ???:P muszę im powiedzieć jak ich nazywają:P? Maja tak samo stałych dostawców jak większość z nas i to nie te czasy kiedy możesz sobie pozwolić sprzedawać zapleśniałe dziadostwo czy tez jajko które ma 3 tygodnie stałemu klientowi .

Byleś ? kupowałeś ? czy tylko powtarzasz gdzieś plotki ? Na fermach tez okresowo można dostać jaja niespodzianki .

Maja tam niskie ceny i wcale mi to nie odpowiada bo psuja rynek i często jest tak ze taniej sprzedają niż ja kupuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ceny zakupu 8 palet cena ryzykowna ustalona dzis odbior w poniedzialek

1b- 34 gr

1a - 38 gr

0 - 42 gr

s -45gr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do starego jaja to jesli jest ktos w temacie pare lat to musial by miec klapki na oczach a nos kramelka spiety zeby nie rozpoznac jajo trzy cztero dniowe od jaja miesiecznego lub starszego.....wiec jak ktos probowal by wepchnac stare jajo to chyba komus co tydzien temu zacza przygode z jajem .....u mnie kop w cztery litery i poszedl smierdziel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gielda Oboroki to jest ostatni bastion w ktorym moga sie ratowac hodowcy tam sie liczy cena nie jakosc a co za tym swiezosc Pozdrawiam

nie ma takiej mozliwosci ci ludzie tez prowadza swoj interes i wiedza co i jak inaczej nikt by sie tam nie zaopatrywal

wiec prosze jesli nie byles nie widziales to nie oczerniaj

jajo gora tygodniwe a to do przeterminowanego to jeszcze mu brakuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...