Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę, że lehorn się nam trochę rozkręcił.

 

Powtarzam jeszcze raz jak nam wszystkim tak źle to idźmy do marketu na kasę - będziemy mieli święty spokój, po co się męczyć ze swoim interesem i dokładać do życia.

 

Raz dobrze, raz gorzej ale jak ktoś ma łeb na karku to dojdzie do swego - proste.

 

M 31-34

L 36-38

 

Producenci na razie musicie się pogodzić z taką ceną. Poniedziałkowe rozmowy telefoniczne będą pełne emocji. Ale nie odgrażajcie się brakiem skrupułów przy najbliższej okazji wzrostu cen, bo podwyżki też były po 5-10 groszy, więc proszę się nie dziwić małego odwetu ze strony handlarzy.

 

Ja nigdy wcześniej nie zbijałem tak ceny jak teraz, bo nigdy tez nikt mi tak nie podwyższał cen jak podczas ostatnich podwyżek.

 

Na chwile obecną cieszmy się handlowcy taka ceną, ceny na sklepach mamy jak na razie z podwyżek przedświątecznych, więc lepiej być nie może. Chociaż podjazdy z super ofertami konkurencji się zaczynają i jest mały sajgon. Ciekawe jak długo będę proponować tak świetną cenę.

 

Myślę, że dla producenta nadal nie jest źle przy takich cenach, może fajerwerk nie macie, ale wysprzedawać majątków nie musicie. Mieliście dobrze ponad 2 miesiące, kasa trzepaliście baaardzo dobrą, teraz czas na handlowca, ale pewnie nie na długo, bo w czerwcu długo zapowiadana podwyżka.

 

A co do Jajczarka to go chyba pielęgniarki pochłonęły, ponieważ nawet pozytywne słowa kierowane w stronę producentów odbiera negatywnie i się straszliwie denerwuje. Może Łokowitki troszkę potrzeba.

DOKLADNIE NIE MAM TEZ SENTYMETOW

ZAWSZE PLACILEM JAK ZA WOLY TERAZ JA ZAROBIE SOBIE

NA GRUBE FURY I PALACE JAKIE SIE WIDZI U TYCH BIEDAKOW NIE ZEBYM KOMUS ZA ZDROSCIL ALE JAK SLYSZE O TYCH KREDYTACH DO ZAPLATY O TEJ PASZY ZALEGLEJ NAWET WYTLACZANKI NA ZESZTY TO PUSZCZAM PAWIA

DOBRZE ZE DOSZLO DO TAKIEJ SYTUACJI PRZYNAJMNIEJ OTWORZYLA MI OCZY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DOKLADNIE NIE MAM TEZ SENTYMETOW

ZAWSZE PLACILEM JAK ZA WOLY TERAZ JA ZAROBIE SOBIE

DOBRZE ZE DOSZLO DO TAKIEJ SYTUACJI PRZYNAJMNIEJ OTWORZYLA MI OCZY

 

Masz rację, ciągnij z tego frajera z którym handlujesz ile się da, tak długo, aż się zesra. Jak on Cie tak traktował to i Ty go teraz. Tylko mam pytanie, LUDZIE Z KIM WY DO TEJ PORY WSPÓŁPRACOWALIŚCIE ?????? Bo tylko słyszę, że co drugi producent to taka świnia, że wyciskał z Was na maksa. Jak to się dzieje, że ja miałem i mam teraz tych samych odbiorców i nikt nie narzeka ????

 

Ceny:

 

0-57gr

S-54gr

1A-51gr

 

Tak tak wiem, ceny z kosmosu, ale takie mam i zbyt też mam.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DOKLADNIE NIE MAM TEZ SENTYMETOW

ZAWSZE PLACILEM JAK ZA WOLY TERAZ JA ZAROBIE SOBIE

DOBRZE ZE DOSZLO DO TAKIEJ SYTUACJI PRZYNAJMNIEJ OTWORZYLA MI OCZY

 

Masz rację, ciągnij z tego frajera z którym handlujesz ile się da, tak długo, aż się zesra. Jak on Cie tak traktował to i Ty go teraz. Tylko mam pytanie, LUDZIE Z KIM WY DO TEJ PORY WSPÓŁPRACOWALIŚCIE ?????? Bo tylko słyszę, że co drugi producent to taka świnia, że wyciskał z Was na maksa. Jak to się dzieje, że ja miałem i mam teraz tych samych odbiorców i nikt nie narzeka ????

 

Ceny:

 

0-57gr

S-54gr

1A-51gr

 

Tak tak wiem, ceny z kosmosu, ale takie mam i zbyt też mam.

 

Pozdrawiam

P. laszkiewicz MOZE PAN TO JEST KASZPIROWSKI PATRZYSZ PAN GLEBOKO W OCZY SWOIM KLIENTOM

ADIN DWA TRI..... KUPUJESZ

I DOPIERO NA RYNKU DOCHODZA DO SIEBIE JAK WIDZA ZE KONKURENCJA MA W DETALU

0- 60 GR

POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yoyo to może ja ci odpowiem .

Co do kosztów to każdy będzie miał inne z pośredników bo rozkłada się to jak pewnie sam wiesz na ilość sprzedawanego jajka i inaczej to wygląda jeśli sprzedaż 200, a inaczej jak 1000 skrzynek w miesiącu

Na moim przykładzie koszt zamyka się w okolicach 2-3 groszy do jajka .

 

Nie wiem w jakich rejonach wy handlujecie ale mi nigdy zysk netto nie został na jajku 10 groszy za to standard jest 3-5 na sztuce co jest całkiem niezły zysk jeśli policzymy cały rok .

Bywa ze mam 10 groszy ale tez i są sytuacje ze muszę oddać po kosztach wiec to się bilansuje

 

Nie liczę waszych kosztów i zysków ale do tego trzeba trochę inaczej podejść.

Nie produkujecie samochodów jednej sztuki dziennie tylko powiedzmy 100 tys sztuk jajka co nie jest żadną dużą ferma ale za to takich pośredników co są wstanie sprzedać tyle dziennie pewnie margines i w waszym przypadku 3 grosze na jajku przez 30 dni robi spory zysk .

pośrednik 360tys miesięcznie po 0,06 na sztuce 21600

( zysk już z takiej górnej granicy jak tu piszą )

producent 3mln miesięcznie po 0,03 na sztuce 90000

i jeśli tak to można rozpisać to dla mnie nie ma problemu ze producent tyle zarabia bo problemy i poniesione koszty są niewspółmierne do pośrednika

chyba ze gdzieś się pomyliłem w wyliczeniach.

Pewnie poczytam ze większość to głupoty

A teraz Yoyo ja ponowie moje pytanie z przed paru dni .

Ile powinien według was mieć pośrednik na jajku .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P. laszkiewicz MOZE PAN TO JEST KASZPIROWSKI PATRZYSZ PAN GLEBOKO W OCZY SWOIM KLIENTOM

ADIN DWA TRI..... KUPUJESZ

I DOPIERO NA RYNKU DOCHODZA DO SIEBIE JAK WIDZA ZE KONKURENCJA MA W DETALU

0- 60 GR

POZDRAWIAM

 

Nie bardzo rozumiem Panie Lehorn, boli Pana, że takie mam ceny na fermie ???

Zaraz pewno usłyszę o cenach w Żurominie i Bieżuniu, tak zgadza się takie są niestety, ale to ich wina i sprawa, że mają za duże fermy i nie są w stanie poradzić sobie z wyprodukowanym jajem. Tak naprawdę to zabieram tylko i wyłącznie głos na forum, żeby poinformować o cenach w okolicach Warszawy. A to ile kto zarabia mam głęboko gdzieś. Pozdrawiam i życzę co niektórym cen poniżej 20gr. bo przy takiej cenie to już wszyscy handlarze będą znowu szczęśliwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pozdrawiam i życzę co niektórym cen poniżej 20gr. bo przy takiej cenie to już wszyscy handlarze będą znowu szczęśliwi.

 

P.leszkiewicz pitolenie mi odpowiada cena miedzy 0,35 -0,40

 

A jeśli w tej cenie co podajesz jesteś w stanie sprzedać to co za problem maja inni ? Sprzedajesz ,zarabiasz i jest OK .Przy takiej produkcji nie kupują u ciebie ci duzi ,a ci co biorą od 1 do 4 palet tygodniowo muszą płacić więcej to chyba proste .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.laszkiewicz WRECZ PRZECIWNIE PODZIWIAM PANA A JESZCZE BARDZIEJ PANA KLIENTELE ZE SA TACY SPRYTNI I SA W STANIE SPRZEDAC JAJKO KTORE PEWNIE NIE MALO KOSZTUJE W DETALU BO JAK U ZRODLA JEST TAKA CENA ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dobra jest, niech cena spada. Trzeba będzie wkońcu zdobyć trochę rynku ,zrobić parę podjazdów, pohandlować a jak by nie daj znowu podwyżka to swoim towarem zapodać. Chcemy niskich cen ! Apeluje - nie ma to jak sprzedawać tanie jajko kolegi producenta zza płota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pozdrawiam i życzę co niektórym cen poniżej 20gr. bo przy takiej cenie to już wszyscy handlarze będą znowu szczęśliwi.

 

P.leszkiewicz pitolenie mi odpowiada cena miedzy 0,35 -0,40

 

A jeśli w tej cenie co podajesz jesteś w stanie sprzedać to co za problem maja inni ? Sprzedajesz ,zarabiasz i jest OK .Przy takiej produkcji nie kupują u ciebie ci duzi ,a ci co biorą od 1 do 4 palet tygodniowo muszą płacić więcej to chyba proste .

 

też jestem za tym Panowie by cena była stabilna na pozimie opłacalności producęta . a my swoją marżę dodamy i się kręci takie durne zwyżki i spadki są do dupy panie lachon jest shift który stawia kreski lub małe czy duże litery już mało co czytam to forum, bo wiosna i wolę obserwować ptaki niż jaja z tego co zaobserwowałem to Pan LECHOR chodował kury i teraz mu żal kiedy kura w cenie a on się za chandel wzioł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I dobra jest, niech cena spada. Trzeba będzie wkońcu zdobyć trochę rynku ,zrobić parę podjazdów, pohandlować a jak by nie daj znowu podwyżka to swoim towarem zapodać. Chcemy niskich cen ! Apeluje - nie ma to jak sprzedawać tanie jajko kolegi producenta zza płota.

 

 

myślałem że ja jestem durny na tym forum ale są chyba durniejsi brawo dla was durni handlaże zawsze pisałem że jestem pośrednikiem i tak jest

szacun dla Producętów i Pośredników przez duże P POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie Panie Promix. Nie powiem, że większość tego, co Pan napisał to głupoty. Jest Pan z niewielu osób tu na forum, z którą da się normalnie wymienić poglądy używając przy tym rzeczowych argumentów. Chociaż dla jasności powiem, że nie zawsze się z Panem zgadzam.

To, co Pan napisał w ostatnim poście jest sensowne i całkiem nawet oczywiste. Tu pełna zgoda między nami. Uważam także, że 6 gr. na jajku czystego zysku dla osoby handlującej to nie jest przesada. Nawet i 10 groszy na jajku za waszą pracę też jest w porządku.

Problem leży zupełnie gdzie indziej. Trochę nie wiem jak to napisać, żeby zostać dobrze zrozumianym i nie narazić się zaraz na falę krytyki. Niemniej spróbuję. Tak, jak napisałem dla mnie jest ok, jeśli pośrednik na czysto zarabia nawet 10 groszy i naprawdę nie widzę w tym problemu. Ale nie może być tak, że pośrednik zarabia 10 groszy a producent w tym samym czasie te 10 groszy dokłada. Skala produkcji nawet przy tych 100 tysiącach jaj dziennie, o których Pan wspomniał, sprawia, że zadłużenie hodowcy rośnie wtedy lawinowo. Specyfika produkcji sprawia, że praktycznie niemożliwie jest nagłe zatrzymanie postępującej spirali zadłużenia. Nie chcę się tutaj rozpisywać ale w skrócie- wyłączenie kurnika z produkcji (50 tys. kur) i jego ponowne uruchomienie to jest koszt ok miliona złotych. Czasami łatwiej przetrwać więc ten gorszy okres w produkcji i stracić 500 tys. niż wyłożyć później milion na ponowne uruchomienie kurnika. Wracając do tematu. Nie mogę wypowiadać się za innych hodowców ale moja frustracja wynika stąd, że w moim odczuciu całe właściwie ryzyko, nazwijmy to "rynku jajczarskiego", kumuluje się na hodowcy. Już o tym pisałem wcześniej ale przypomnę. Kontrola w sklepie wykryła salmonellę w jajku, kto za to odpowiada ? Brak zbytu na jajko, zastój na rynku. Kto najwięcej traci ? Zatrute paszą stado, choroba drobiu. Kto dostaje po kieszeni ? Przykładów mogę mnożyć ale to nie o to tu chodzi. Wróćmy do sedna sprawy czyli do zarobków. Tak, ma Pan rację. Uważam, że 10 groszy dla pośrednika to całkiem OK., ale pod warunkiem, że hodowca zarabia na jajku nie mniej niż połowę tego, co pośrednik. Tak, jak napisałem. Nie może być tak, że pośrednik zarabia 10 groszy a hodowca 10 groszy dokłada. Wiem, wiem. Cena na jajko jest teraz wysoka i nie powinienem narzekać. I nie narzekam. Tyle tylko, że pomimo wysokiej ostatnio ceny, średni zarobek na jajku z ostatnich 2 lat mam na minusie !!! Tak wiem. Już widzę Wasze oburzenie ! Ale to niestety prawda. Potrafię liczyć i znam koszty produkcji jajka. Po to się tak wcześniej rozpisałem, żeby pokazać, że efekt skali, o którym Pan pisał działa w obie strony. Jak mam nawet mały ale stały zysk na jajku, to faktycznie przy dużej produkcji już coś z tego wychodzi i nie można narzekać. Przy tej samej produkcji jednak, jeśli cena jest do kitu, to straty są kolosalne i ciężko wyjść ze spirali zadłużenia. Niech mi Pan wierzy albo nie, ale przy obecnych kosztach produkcji, cena 45 groszy powinna utrzymać się przez kilka dobrych miesięcy, żebym mógł wyjść na zero w skali ostatnich 2 lat !! Kilka groszy w dół na cenie jajka, znacznie wydłuża ten okres. Jeszcze raz powtórzę dla jasności. Pomimo, że cena jajka jest w miarę dobra, to mój zysk z ostatnich dwóch lat jest na minusie ! I liczę tu tylko koszty produkcji bez kosztu przymusowej wymiany klatek !

Przepraszam za ten nieco przydługawy wywód ale to i tak w takim wielkim skrócie. Mam nadzieję, że odpowiedziałem na Pana pytanie Panie Promix.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
{...}

Czasami łatwiej przetrwać więc ten gorszy okres w produkcji i stracić 500 tys. niż wyłożyć później milion na ponowne uruchomienie kurnika. {...}

Gorzej, jak ten gorszy okres trwa 1,5 roku tak jak w 2010-2011 roku.

I jeszcze ta wymiana klatek. Dosłownie masakra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cena45 groszy powinna utrzymać się przez kilka dobrych miesięcy, żebym mógł wyjść na zero w skali ostatnich 2 lat !

 

Ja sobie zdaje sprawę choć może 2 lata to chyba przesada ale ok do przyjęcia .Te wyliczenia były żeby obrazować zysk bo co było przez ostatnie 2 lata wiemy .

Nie powinno być sytuacji żeby producent dokładał to chyba dla największych troli tego forum jest jasne

 

Co do ceny 0,10 dla pośrednika to uważam ze za dużo bo skoro chce kupować ok 0,35-0,40max +0,10 + opakowanie +marża sklepu to zaczyna znów być jajko drogie:( ,a to źle wpływa na zbyt .

Cena na sklepie w granicach 5-6 zl max za 10 sztuk jest akceptowalna i jajko się sprzedaje ale przekraczając ta cenę już nie jest atrakcyjnym artykułem .

I to samo co w przypadku produkcji ja nie sprzedaje 1 sztuki jajka tylko minimum 360 wiec przy 0,10 na sztuce to zysk wydaje mi się za duży ,a przecież spora grupa klientów bierze jednorazowo 5-15 skrzynek

Może ja jestem głupi bo nie łapczywy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
BIX PEWNIE JAJO SPRZEDAJESZ TAK DLUGO JAK DLUGO JESTES NA TYM FORUM

KLEKNIJ PRZED SWOIM PANEM PRODUCENTEM I PROS ZEBY DAL CI JAJKA

CHOC POTRZYMAC

SPRZEDAWAJ KILKA LAT A POTEM SIE WYPOWIADAJ

PRODUCENT JEST DOBRY JAK NIE MA ZBYTU A JAK MA TO MYSLI ZE JEST PANEM SYTUACJI

JESTES ZALOSNYM LIZUSEM I DZIOBAKIEM KTOREGO POWINO SIE ZLIKWIDOWAC ZARAZ PO AUTOSEXINGU JESLI WIESZ CO TO

 

moim zdaniem to twój problem że wydostałeś się z tego condona żal mi za ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz coś na temat jasnowidzów tego forum

Pozwolę sobie zacytować pana od grubego hurtu

 

BigEgss Wysłany: 18:15 Czw 8 Mar 2012

 

Koledzy o jakich obnizkach piszecie

 

1a 0d 0.54 do0.57 i w dol co 2grosze

 

Po swietach to bedzie ale wielka wycinka i totalny brak jaja

-...a jak mysicie co za tym idzie???

 

 

Pozdrawiam

 

BigEgss 17:39 Pią 9 Mar 2012

 

 

Juz wyjasniam

-najtansze jajo u siebie na magazynie mam np 1a-49 1b-48 to jajo aktuallnie handluje(jajo ma niecale 2tygodnie)

-dzis na najwiekszych fermach posiadajacych wlasne zaklady pakowalnie jaj,place nawet 56gr za 1a (laduje do stodoly :p i czekam na cene az mali dociagna)

-dzis place 56za 1a i dopiero przed samymi swietami to drogie jajo bede wyprzedawal gdy srednia cena bedzie ponad 56gr za 1a

-nie zaplacilbym tyle gdybym nie wiedzial np zeod poniedzialku beda kolejne podwyzki

-jaja wbrew pozorom nie ma nigdzie na fermach i sami zobaczycie co sie bedzie dzialo przed samymi swietami

-kazdy musi kupic jajop

-...a jescze wielu czeka bo ludzi sie ze prze swietami spadnie-tych wlasnie pozdrawiam:P

 

 

BigEgss Wysłany: 18:25 Wto 3 Kwi 2012

DO JAJCZARKA

 

No i co cwaniaczku propaganda czy pan BIGGEGS mial racje,jajeczko lleci w dół ...a tak krzyczałeś i ubliżałeś hienom:P

 

 

No to Hienki smacznego taniego jajeczka i dobrze zakroplić pod te tanie jajeczko:P Wesołych Swiąt

 

Tobie Rowniez nieszczesliwy Jajczarku:P -a teraz myśl i dalej ubliżaj,bo w tym ludzie nieszczesliwi sa najlepsi trollu:P Czekam z utesknieniem moze cos nowego wypocisz:P

 

Ciekawe czy sprzedał juz to jajko co kupił po 0,56 bo stodole chyba miał duża w końcu to gruby hurt

 

a teraz może jakiś producent

 

 

jest cenaniemaceny Wysłany: 14:56 Sob 10 Mar 2012

 

Po świętach 1A-0,60

 

Nawet moze kupowac od P.leszkiewicz i swietnie zarobi :)

 

jest cenaniemaceny Wysłany: 18:42 Nie 18 Mar 2012

 

 

Ceny na poniedziałek:

1a-0,54

2a-0,50

Kto ma taniej niech kupuje, mam info z kilku ferm że będą chcieli podciągnąć cene.

 

To tak na rozluźnienie sytuacji żeby było śmieszniej w sobotę wieczorem przy drinku bo za chwile będzie na tym forum "a nie mówiłem "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cena45 groszy powinna utrzymać się przez kilka dobrych miesięcy, żebym mógł wyjść na zero w skali ostatnich 2 lat !

 

Ja sobie zdaje sprawę choć może 2 lata to chyba przesada ale ok do przyjęcia .Te wyliczenia były żeby obrazować zysk bo co było przez ostatnie 2 lata wiemy .

Nie powinno być sytuacji żeby producent dokładał to chyba dla największych troli tego forum jest jasne

 

Co do ceny 0,10 dla pośrednika to uważam ze za dużo bo skoro chce kupować ok 0,35-0,40max +0,10 + opakowanie +marża sklepu to zaczyna znów być jajko drogie:( ,a to źle wpływa na zbyt .

Cena na sklepie w granicach 5-6 zl max za 10 sztuk jest akceptowalna i jajko się sprzedaje ale przekraczając ta cenę już nie jest atrakcyjnym artykułem .

I to samo co w przypadku produkcji ja nie sprzedaje 1 sztuki jajka tylko minimum 360 wiec przy 0,10 na sztuce to zysk wydaje mi się za duży ,a przecież spora grupa klientów bierze jednorazowo 5-15 skrzynek

Może ja jestem głupi bo nie łapczywy.

Kolego Promix.

2 lata w tym 1,5 roku dokładki. Później cena się zrównała z kosztami a następnie , jak wiemy, przekroczyła je. Liczyłem średnią z dwóch lat, odkąd zaczął się ten cholerny dołek aż do dnia dzisiejszego. Tak pi razy drzwi rzecz jasna bez znacznej dokładności.

I znowu się z Tobą zgodzę. Zauważ jednak, że cena jaja w hurcie spada (zaraz do tego wrócę) a w detalu jajko ani drgnie. Klient finalny nic na tym nie zyskuje. Jak to ktoś niedawno napisał, jedyny zysk z tej całej sytuacji jest dla Was. Niektórzy z Was zarabiają w tej chwili nawet grubo powyżej 10 gr na sztuce.

Co do spadków cen, to jest właśnie drugi problem. Nie chcę teraz rozpoczynać tego tematu ale jeśli chcesz to kiedyś do niego wrócimy. Zauważ tylko, że napędzanie "fali strachu" wśród hodowców przez handlarzy ma miejsce przy każdym poziomie cen. Nieważne czy jest to 55 groszy, 40, 30, czy dwadzieścia. Zawsze słyszymy, że za drogo, przy każdym poziomie ceny. Co teraz daje obniżka cen na fermach ? Sprzeda się więcej jajka ? No penie, że nie. Przypomnę, że w detalu nie spada ! Obniżka na fermach powoduje to, że konsument nic z tego nie ma, obrót towarem (wbrew pozorom) wcale nie rośnie, producent dłużej będzie odrabiał straty a zarabia na tym jedynie pośrednik ! Zresztą pisał już dzisiaj ktoś o tym.

 

Dobra, muszę zmykać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam swoje "5gr" do dyskusji pomiędzy kol. Yoyo a Promixem. Taka mała korekta - moja kalkulacja Handlu - kupuję za np. 30 gr - średni koszt obsługi (jaja nie pakczkuję ) to 2,5 gr do sztuki. - Średni narzut 4 gr ! - czysty zysk 1,5 gr/ szt I ten średni narzut to średnia z narzutu 1gr do 6 , max 7 gr. Tak, tak czysty zysk jest w przedziale od -1,5 do + ok. 5 gr/ szt. To znaczy ,że teoretycznie sprzedaż niektórym dużym klientom (którzy biorą powyżej 20 skrz/tydz.) nie pokrywa kosztów obsługi. - Teoretycznie , ale jak jest miejsce na aucie to lepiej załadować te 20 skrz i mieć dodatkowe 72 zł jak ich nie mieć. - ważne ,żeby średnia wyszła. A tacy dorobkiewicze jak Kol. Bix ze swoimi 12 gr - bo jest okazja -to jest dla mnie okazja - ,żeby "połknąć" ich rynek. Dodam ,że te 1,5 gr na czysto - przy odpowiednim obrocie miesięcznym zapewnia mi naprawdę dobry poziom życia w porównaniu do "Kowalskiego". To cóż Panowie producenci - zadowoleni z odkrycia kart przez "Handlarza". I taki handlarz jak ja potrafi konkurować z producentem na punkcie i niejednokrotnie wygrać - pozdrowionka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze do Kol. Bix - faktem jest , że nasi producenci się też nastresują i mają duuużo na głowie - ale ,żeby Ci się kolego nie wydawało ,że to jacyś "frajerzy" ,którzy robią to co robią , żebyś Ty miał kasę. Mój miły jak to kiedyś powiedział jeden z nich (pseudoprzeor) do handlarza : KUPIŁBYM CIĘ ZA TO CO MAM W KIESZENI MARYNARKI. I jak się przyjrzysz na stan posiadania średniego producenta (150 tys kur) i średniego handlarza - to się z tym stwierdzeniem zgodzisz. Nie mówię o największych producentach w Polsce , bo przy nich nawet największy handlarz to PIKUŚ - i to naprawdę mały. Czytasz o jakimi kwotami operują (na jedną halę -50 tys. kur) - Ty pewnie nawet gdybyś majtki zastawił to Bank by Ci Miliona nie pożyczył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....a mi co do handlu, to jak zostanie na czysto 0,5 grosza (słownie pół grosza) to wyje z radości do księżyca jak pies!!!!!! Co do produkcji to, 30 groszy za sztukę (średnio) jest SUPER!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wreszcie cos sie dzieje.Na dzien dzisiejszy ceny w mazowieckiem okolice Żuromina,Bieżunia,Mławy wynoszą: 0-24 S-20gr 1A-17gr 1B-15gr 2A-13 2B-11gr Ciężko jest podnosic lecz kupcy sami podnoszą gdyż jaja nie ma nigdzie dużo a za chwile pewnie bedzie malutko !!! To wszystko powoduje wzrost cen na rynku no i oczywiscie spadek temperatur które dało impuls temu wszystkiemu.

Nie bójmy sie podnosić cen,teraz jesień bedzie nasza!! Zapłacą

 

Od poniedziałku pewnie grosik lub dwa w góre !

 

Czekam na inne wpisy z kraju

 

Pozdrawiam

 

 

....żeby nie było ,że 45 groszy dziś to przesada!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem polega w tym, że naszej władzy zależy, żeby skłócić wszystkich ze wszystkimi!!! Wtedy łatwiej rządzić baranami!!! Jeden na drugiego pisze donosy, nie patrzy żeby sam miał, tylko żeby sąsiadowi zabrali!!! Wielu na tym forum dobrze w tym idzie!!!! Ten okres to końcówka komuny.Przy nadprodukcji pieniądza inflacja jest nieuchronna!!! Prędzej czy póżniej ludzie wyjdą na ulicę,ponieważ nie wyobrażam sobie życia za emeryturę 700 zł

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnaleźć się w gąszczu przepisów jakie funduje nam Unia nie jest łatwo!!!Mówię tu o wszystkich niezależnie czy handlują czy produkują.Osoba urzędowa zarabia średnio 1500zł(średnia 3800zł,skąd???????).Wchodzi i widzi samochód za 150000zł.Gdyby osoba nie jadła to by musiała oddać 100 wypłat.Pewnie by było z 8 lat na głodzie .Będzie się osoba litowała nad biednym przedsiębiorcą?????????????

 

http://www.ppr.pl/forum/posting.php?mode=reply&t=2277

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odnaleźć się w gąszczu przepisów jakie funduje nam Unia nie jest łatwo!!!Mówię tu o wszystkich niezależnie czy handlują czy produkują.Osoba urzędowa zarabia średnio 1500zł(średnia 3800zł,skąd???????).Wchodzi i widzi samochód za 150000zł.Gdyby osoba nie jadła to by musiała oddać 100 wypłat.Pewnie by było z 8 lat na głodzie .Będzie się osoba litowała nad biednym przedsiębiorcą?????????????

 

http://www.ppr.pl/forum/posting.php?mode=reply&t=2277

 

 

Wyjeżdżasz i nie wiesz czy nie włożą ci 24 punkty.Wracasz i nie masz prawa do jazdy.Jedziesz bo chcesz wyżywić rodzinę a jesteś przestępcą!!!! Wieziesz swoją ciężarówką tapczankę sąsiada(bo cię poprosił,i tak tamtędy jedziesz) płacisz karę 15000zł(zaświadczenie o przewóz rzeczy własnych) Nie masz zaświadczenia KARA!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PROMIX każdy sie myli,stodola dawno temu wyprzedana,to co dzis sie dzieje to jakies chore akcje cenowe...

Jestem handlatrzem i nie ukrywam ze chyba wszyscy Korzystaja na podwyzkach,owszem obnizki sa dobre ale nie duze i nie dlugofalowe,znowu podjazdy zanizanie cen,nad ktorymi wszyscy ciezko pracowali zeby podniesc je do godnego poziomu, zawsze po swioetach jajo tanialo jest i dzis tak

-jak osiagnie dna odbije i tak w kolko wiec juzdzis wszyscy wiedza ze i tak bedzie gorka!!!!!!!

Wystarczy ze przy dzisiejszych obsadach ruszy zagranica i mamy gorke!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...