Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

moi drodzy najważniejsze że ruszył eksport, wiele miałem pytań co do cen i dostaw, Turecki chłam już się skończył, jeszcze chwila i jaja w górę,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coz-cena w detalu na pewno nie spada tak szybko,jak w hurcie.Tak samo jak wielu nie podnosilo co dnia ceny w detalu,tak teraz ich nie opuszczaja.Jakas czesc towaru musiala byc sprzedana po Swietach wedlug cen hurtowych jeszcze sprzed Swiat.Mialem to szczescie, ze nie zostalem z jajkiem,ale mala ilosc tez sprzedawalem jeszcze po starych cenach.Po Swietach,wiadomo,popyt slaby,wiec male uzupelnienie,tez nie po najnizszej cenie,no i dalej symboliczna sprzedaz,bo detal jajkiem najedzony.Tez opuscilem troche cene i tez uprzedzilem,ze ten spadek moze byc chwilowy i lepiej przesadnie nie szalec z obnizkami,choc oczywiscie zalezec to bedzie od tego,jaka rzeczywista,poswiateczna nadwyzka jajka sie wygeneruje.

Moim,osobistym zdaniem,trzeba jeszcze troche poczekac,a od przyszlego tygodnia handel w rozsadnych cenach powinien powoli ruszyc,a jakis poslizg w roznicy cen,miedzy ferma - a detalem,zawsze jest.

Moze byc problem z jajkiem kiepskiej jakosci (starym).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
GŁOWA DO GÓRY KOLEDZY-EXPORT NAS URATUJE

 

 

jestem za Panie. Stabilizacja na rozsądnym poziomie cenowym, to jest to co każdemu wyszło by na dobre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biedroneczko co z Tobą, cały czas czekam na Ciebie - tylko nie mów że umówiłaś sie z przeorem

ps.

Chcę, by słowa: ja i Ty

Były jednym słowem: My !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tygodniu poswiatecznym bralem L za 0,45 - ale to juz cena nieaktualna.Teraz bedzie nowa dostawa,po nizszej cenie.Jakiej? -Sie zobaczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś koleś dzwonił za jajkiem do Włoch. Jak się do mnie dodzwonił to dosyć skrupulatnie rynek przeczesują linijka za linijką z książki telefonicznej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yoyo

Nie zgadzam się z tobą ze cena nie ma wpływu na zbyt .Ma i to zasadniczy jeśli weźmiemy pod uwagę cenę ok 5 zł czy 10 zł za 10 sztuk .

Cena jajka była przewartościowana Max 0,40 z fermy to dobra cena dla wszystkich .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakiś koleś dzwonił za jajkiem do Włoch. Jak się do mnie dodzwonił to dosyć skrupulatnie rynek przeczesują linijka za linijką z książki telefonicznej

 

 

Milcz, albo powiedz coś takiego, co jest lepszym od milczenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A- P. Leszkiewicz , tak aktywny przed świętami - zapadł się pod ziemię .... ,

 

a co kolega WIELKI KOGUT taki stęskniony? tak, tak czytam forum i patrze na to wszystko z boku. I jedyne co widzę, to to, że parę osób próbuje na siłę zaniżać cenę na kraju. Fakt jet taki, że kilku producentów szalało z cenami i teraz sprzedają towar praktycznie poniżej kosztów produkcji. Ja z ceną się nie wygłupiałem i teraz mam taka jaką mam. Nie będę jej tu pisał bo znowu wyzwiecie mnie od złodziei. Ktoś napisał o czasie jaki potrzeba na modernizację kurnika, wszystko jest prawdą z małym ALE. 3 miesiące na zmianę klatek jest realnym terminem, gdy zamówiłeś klatki pół roku temu, hale masz pustą i wyremontowaną Ktoś napisze, że skoro czas oczekiwania na klatki jest tak długi to widocznie jest tylu chętnych, zgadza się, ale nie w regionie. Większość idzie w rejon Azji. Wczoraj znajomy z ubojni poinformował o ilości bicia starej kury - 100tyś dziennie, a nie mają wolnego terminu do 15 maja także liczyłem, około 3,5mln kur zniknie z rynku tylko w tej ubojni Także koledzy handlarze, mocno się zastanówcie czy Wam na rękę jest takie zaniżanie cen ?? Po pierwsze ruszy eksport, po drugie spowodujecie to, że producent szybciej podejmie decyzję o likwidacji stada. Miłego dnia dla Producentów i Handlarzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukać zbytu na pietruszkę!!!!U mnie zostaje niewielu normalnych odbiorców!!!Osobiście to nie lubiłem się ścigać kiedy drożało i nie będę się się ścigał w drugą stronę!! Jaj nie będzie bo wszyscy zdają kury!! To jest super czas na naukę!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam i cena ruszyla do gory tak jak mowilem spadek temperatury tez ma wplyw. Na ten tydzien ceny nastepujace 0-23 S-19 1A-17/16 1B-14 2A-12 Pozdrawiam

 

Dla przypomnienia gdzie baza!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam i cena ruszyla do gory tak jak mowilem spadek temperatury tez ma wplyw. Na ten tydzien ceny nastepujace 0-23 S-19 1A-17/16 1B-14 2A-12 Pozdrawiam

 

Wysłany: Wto Sie 1 17:34 GMT 2006

 

Dla przypomnienia gdzie baza!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny beznadziejne, zejście równie kiepskie- unijny kołchoz pęka w szwach, flak się przewraca jak się czyta te kłótliwe wypociny i przepychanki- handlarz BE,producent BE! A eurobiurwy smażą wszystkim kolejne kotleciki i śmieją się , że durne Polaczki jak zwykle żrą się między sobą .Wiadomo kto na tym skorzysta

M 0,23 L0,26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2a 0,20

1b-0,21

1a-0,25

to dla ciebie mój Jajczarku

pozdrawiam

ALE CZAD

 

Biedroneczko, ja się bardziej cenię, naprawdę nie mam problemu ze zbytem w dobrych cenach, tym bardziej że eksport już ruszył

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ceny beznadziejne, zejście równie kiepskie- unijny kołchoz pęka w szwach, flak się przewraca jak się czyta te kłótliwe wypociny i przepychanki- handlarz BE,producent BE! A eurobiurwy smażą wszystkim kolejne kotleciki i śmieją się , że durne Polaczki jak zwykle żrą się między sobą .Wiadomo kto na tym skorzysta

M 0,23 L0,26

 

 

Zgadzam się w 100%. Biurokracja,biurokracja i jeszcze raz biurokracja.Ostatnio audytor znanej sieci pyta mnie czy sprawdziłem odbiorcę śmieci ,czy ma pozwolenie na prowadzenie działalności..Szczyt,szczytów.Tym tropem powinienem sprawdzać dostawcę prądu(z czego robią i gdzie sprzedają),a i tak kura jajo dupą zniesie!!!To niema być dobrze i mądrze to ma byś jak ONI chcą!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2a 0,20

1b-0,21

1a-0,25

to dla ciebie mój Jajczarku

pozdrawiam

ALE CZAD

 

Biedroneczko, ja się bardziej cenię, naprawdę nie mam problemu ze zbytem w dobrych cenach, tym bardziej że eksport już ruszył

 

.....przez tydzień zaniżyłeś cenę o ponad połowę. z 40 na 20groszy. Przeceń na 10 groszy a będą smaczne w całej europie.CENY POPSULI CHORZY PRODUCENCI!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.......podaj mi jednego dostawcę któremu zapłaciłem mniej niż 30 groszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie producenci proponuję pier.................ć się w łeb a nie brać się za handel jesteście mądrzy jak cena idzie do góry wtedy to potraficie handlować uczycie ekonomi tacy twardziele , a jak k...........wa spada to już nie handlujecie tylko się pedałujecie . To jest pojęcie hodowcy sprzedać M po 5,25 euro za sto sztuk i swój transport . To jest ekonomia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...