Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Cena jajeczek stabilna i wciąż na wysokim poziomie,

w tym tygodniu kolejnych dwóch nowych odbiorców

 

Myślałem ze Mlynarz-a dziś nic nie pobije :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jajczarku pamiętaj jak się H............m urodziłem to kanarkiem nie zdechnę , pędzę czym prędzej do Bądzyna !!!!! Nie wiem nawet ile to może być 20 milionów gdyż rozumu nie mam -Trolll ze mnie do kwadratu

 

 

Mówienie prawdy jest bolesne.

 

Ps.

Co jest w Bądzynie, skup skór z hien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie informacje od kolegów z mazowieckiego i wielkopolski że hodowcy którzy czekają tylko na handlarza sprzedają jaja…

L / 0,25 – 0,28zł

M / 0,20 – 0,23zł

brutto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

premix nie klam ze myslales, powiedz ze od wczoraj jeden proces myslowy natury fizjologicznej czlowieka ci przelecial po glowie i do tej pory slyszysz echo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam takie informacje od kolegów z mazowieckiego i wielkopolski że hodowcy którzy czekają tylko na handlarza sprzedają jaja…

L / 0,25 – 0,28zł

M / 0,20 – 0,23zł

brutto

To niech lepiej wytną kury !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam takie informacje od kolegów z mazowieckiego i wielkopolski że hodowcy którzy czekają tylko na handlarza sprzedają jaja…

L / 0,25 – 0,28zł

M / 0,20 – 0,23zł

brutto

 

 

czy ktoś z hodowców może potwierdzić takie ceny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

głupoty na bok jedyny handel jaki się odbywa to tylko gdy CCC reszta stoi.................

ceny stabilne od 0,20 do 0,28

to dla ciebie jajczarek

pa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze,ze szczeniaczki (piszace Polska przez male "p") nie wyspaly sie w nocy,bo musialy w tym czasie pare madrych slow -w slowniku- poszukac i swoj jazgocik od rana podnosza.Pewnie brak zajecia,albo wina fetoru jaj z czyms bialym pomieszanych,ze ktorys dzien z rzedu nie moga ochlonac.

-A moze jeszcze troche farby?-Bo zeby juz samemu ze soba gadac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie PROMIX. -Jak sytuacja na gieldzie? -Bo to zawsze jakis punkt odniesienia,a ceny piszesz bardzo rzetelnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie to "polskie", jeden drugiego miesza z błotem , i utopiłby w szklance wody.

Od elit politycznych do sąsiada , moja jest racja bo moja jest "mojsza"

Nie widzi jeden z drugim , ze na jednym wózku jedziemy .

Nie widzi , ze jak jajko nie idzie to nie idzie , i nikt nie zarabia , ale przynajmniej zrekompensuje sobie na forum obelgami, dopier... producentowi , dopier...handlarzowi i fajnie jest.

 

Rynek jaj , jest specyficzny i nawet jak ktoś podjedzie dzisiaj z nizsza ceną nawet o 10gr , to mój sklep z którym handluje powiedzmy 5 lat , nie otworzy mu odrazu magazynu i krzyknie dawaj , bo jestes git.

 

ceny na dzis jakie płaciłem M-0,35 L-0,37-(netto)bez napinki , po rozmowie z producedntem , jak zrobić aby kazdy zarobił , i on i ja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba juz pisalem,ze nie jestem za totalnym spadkiem ceny ponizej kosztow produkcji.

Powiedzmy,ze nawet te koszty moga byc nieco rozne dla roznych hodowcow,choc w 40gr kosztow, to ja nie wierze.Jesli ktos ma dzis tak wysokie koszty,to chyba powinien sie zastanowic nad sensem dalszej hodowli,nawet gdy to jest smutne.To oczywiscie tylko moje zdanie.

Dla mnie cena w tym roku nie powinna przekraczac przedzialu max od 0,30 do 0,45zl, jednak nie ja o tym decyduje.Jak widac juz sami hodowcy sie w tym gubia.Dopoki byl wzrost,to solidarnie podnosili,ale jak zaczal sie spadek cen,to skonczyla sie i solidarnosc.Byc moze to wina zbyt gwaltownej gorki.

Mam na uwadze,ze sytuacja jest trudna (tez mi sie nie podoba),ale co zrobic,gdy u jednego dostawcy cena rozni sie 8gr od ceny u drugiego?

Dla mnie placenie 8gr wiecej jest nie do przyjecia,bo musze dbac przede wszystkim o swoj biznes.W tym przypadku kupie tam,gdzie taniej,bo nie ma innego wyjscia.

Inna sprawa,ze ktos-z kim wspolpracuje 5 lat,nie powinien dac mi ceny o 8gr wyzszej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam na uwadze,ze sytuacja jest trudna (tez mi sie nie podoba),ale co zrobic,gdy u jednego dostawcy cena rozni sie 8gr od ceny u drugiego?

Dla mnie placenie 8gr wiecej jest nie do przyjecia,bo musze dbac przede wszystkim o swoj biznes.W tym przypadku kupie tam,gdzie taniej,bo nie ma innego wyjscia.

Inna sprawa,ze ktos-z kim wspolpracuje 5 lat,nie powinien dac mi ceny o 8gr wyzszej.

 

hehe, tzn. że ja nie mogę brać za jajko tyle ile biorę od stałego odbiorcy, bo na kraju już potrafi chodzić po 22gr. za 1B tak ?? ok, to juto mu powiem, że mogę wziąć od niego tylko 25gr. MAX, bo tak mówią na forum. BUAHAHAHAHAHAHAHA. Jak Ci nie pasuje cena u producenta to go zmień. Albo wiem, niech wypruje flaki, żebyś był szczęśliwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmawialem dzis tez z jednym dostawca i zaproponowal cene 36gr za 1a itd...

Cena w sumie nie byla zla,ale odpowiedzialem,ze sie zastanowie.

Mam jeszcze odrobine towaru,ale przy spadku cen nie chce robic sobie zapasow,tymbardziej przy takim slabym zejsciu.Przede wszystkim mam jeszcze cos do sprawdzenia w innych regionach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem, tylko stabilizacja ceny na godnym poziomie nas może uratować, i nie poróżniać takie huśtawki są dobre dla dzieci na placu zabaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Leszkiewicz.Ja nic takiego nie powiedzialem.Pan masz swoich odbiorcow i wiesz za ile im dawac,zeby bylo dobrze.W tym konkretnie zdaniu mialem na mysli bardziej regionalne ceny-no powiedzmy poludnie Polski.

Moj dostawca tez wie,od kiedy od niego biore,ile biore -i tez jest w stanie policzyc,czy nie oczekuje ode mnie zbyt wiele.W koncu on ma swoj biznes,a ja swoj.Chyba nie spodziewa sie,ze bede go dofinansowywal,nie patrzac na nic.

Wiele zalezy od obrotow,a ja tez wcale nie zawsze biore najtaniej,bo go powiedzmy lubie i nie chce mi sie jezdzic po 1 grosz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dla jasnosci.

Piszac:

"...W tym konkretnie zdaniu mialem na mysli bardziej regionalne ceny..."

-chodzilo o:

"Inna sprawa,ze ktos-z kim wspolpracuje 5 lat,nie powinien dac mi ceny o 8gr wyzszej".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koszt jajka z klatki= kura+ pasz+prad+woda+pracownicy kazde jajo 0.23 + amortyzacja klatka+ kurnik =0.28 + choroby i inne cena 0.30 zero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam takie informacje od kolegów z mazowieckiego i wielkopolski że hodowcy którzy czekają tylko na handlarza sprzedają jaja…

L / 0,25 – 0,28zł

M / 0,20 – 0,23zł

brutto

 

 

czy ktoś z hodowców może potwierdzić takie ceny ?

Nieudacznicy na rynku drobiarskim - jak wszędzie zawsze się znajdą. Ja obecnie przy starej kurze trochę dokupuję. Dziś płaciłem 0,35 1b 0,371a. Dużego jaja brakuje więc jest trochę droższe niż zwykle proporcjonalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koszt jajka z klatki= kura+ pasz+prad+woda+pracownicy kazde jajo 0.23 + amortyzacja klatka+ kurnik =0.28 + choroby i inne cena 0.30 zero

ŚWIĘTE SŁOWA !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosto i przejrzyscie.-Z klatkami.

A czy komus wyjdzie nawet troche mniej czy wiecej,bo wielkosc produkcji albo kury wiecej czy mniej choruja,to juz nie powinno byc takiego zamieszania.

 

-I tego mozna sie trzymac.

 

Dobranoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...