Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie informacje od kolegów z mazowieckiego i wielkopolski że hodowcy którzy czekają tylko na handlarza sprzedają jaja…

L / 0,25 – 0,28zł

M / 0,20 – 0,23zł

Słyszałem o cenie 1a 0,26 ale to nie sprawdzone wiec może po części traktować jako plotkę .

1a chyba ok 0,30-0,32 ale żadna cena mnie nie zaskoczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany nie wiem jak jest u was ale u mnie od swiąt totalny zastój niema ruchu handlarze pauzują ,magazyn pęka w szwach cena może spaść i to znacznie a długi majowy wykend tuż tuż i kolejne dni bez handlu .Moim skromnym zdaniem to trzeba magazynować i nie opuszczać cen ,prognozuje że po 15 maja wszystko wróci do normy i bedzie wietrzenie magazynów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko spokój może nas uratować

Europa ceny stabilne minimalnie w dół od ubiegłego tygodnia, ale to korekta kosmetyczna

S-0,26

M-0,29

L-0,33

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koszt jajka z klatki= kura+ pasz+prad+woda+pracownicy kazde jajo 0.23 + amortyzacja klatka+ kurnik =0.28 + choroby i inne cena 0.30 zero

Co do kosztu 0,23zł to się dokładnie zgadza, ale amortyzacja klatek i kurnika to 2 grosze do jaja chyba że płaciłeś za miejsce w klatce 21 euro/kurę a nie jak wszyscy 8,5-9 euro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i CO JAJCZAREK:p:p:p:p:p jEDNAK CYNKA SPADŁA:p:p:p:p:p:p

 

p leszkiewicz a pan dalej 1a kolo 50gr?????????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i CO JAJCZAREK:p:p:p:p:p jEDNAK CYNKA SPADŁA:p:p:p:p:p:p

 

p leszkiewicz a pan dalej 1a kolo 50gr?????????????

No i z czego ta radość ? Czego to niby dowodzi ? Że produkcja to gówniany interes ? Że handlarz ma zawsze lepiej ? Że hodowcy nie przesadzają w tym co mówią tu na forum ? Tak masz rację. Tak właśnie jest. Handlarz zawsze zarabia więcej od hodowcy i do tego (w porównaniu z hodowcą) ma mało stresującą pracę.

Wiesz ile zarobiłem na produkcji w ciągu ostatnich dwóch lat ? ZERO. I jeszcze kupę kasy dołożyłem. Tak wiem. Cena było 50 groszy a ja narzekam. Tylko, że żeby odrobić straty, które poniosłem od 2010 taka cena musiałaby utrzymać się co najmniej do końca roku. Wtedy bilans może by mi się zamknął. I nie mówię tu o wymianie klatek. Mówię tylko o stratach na bieżącej produkcji. A gdzie zwrot z inwestycji w nowe klatki ? A pamiętaj, że z tych inwestycji korzystasz również TY. Bez naszych inwestycji nie miałbyś czym handlować !

30 gr. za jajko to jest cena przy której w zasadzie już nie zarabiamy tylko "mielimy" kasę. Przerzucamy z jednej kupki na drugą ale nic z tego nie mamy. 20 gr. za jajko to już jest ostra dokładka.

 

Pana radość Panie BigEgss jest żenująca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i CO JAJCZAREK:p:p:p:p:p jEDNAK CYNKA SPADŁA:p:p:p:p:p:p

 

p leszkiewicz a pan dalej 1a kolo 50gr?????????????

 

 

Pana radość Panie BigEgss jest żenująca.

 

 

kol. Yoyo...

To są brednie chorych z nienawiści ludzi. Jak ktoś jest chory z nienawiści, to nie działa trzeźwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i CO JAJCZAREK:p:p:p:p:p jEDNAK CYNKA SPADŁA:p:p:p:p:p:p

 

p leszkiewicz a pan dalej 1a kolo 50gr?????????????

 

 

Pana radość Panie BigEgss jest żenująca.

 

 

kol. Yoyo...

To są brednie chorych z nienawiści ludzi. Jak ktoś jest chory z nienawiści, to nie działa trzeźwo

Tak to chyba wygląda. Inaczej trudno wytłumaczyć takie zachowanie.

 

Ceny: 1a 45-48 groszy. W tym tygodniu zejście trochę słabsze ale stabilne. Opuszczanie cen nic nie da bo lepszego zbytu w detalu przez to nie będzie.

Bez paniki. Zaczęło się wybijanie kur. Ci co muszą, niech puszczą kilka palet po niższej cenie ale nie wpadajcie w panikę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biedroneczka !!!

 

Wspaniała osobowość, uroda, wspaniale ciało, ogromne poczucie humoru, wysoki poziom IQ... to tyle o mnie...

- a co by tu napisać o TOBIE...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i CO JAJCZAREK:p:p:p:p:p jEDNAK CYNKA SPADŁA:p:p:p:p:p:p

 

p leszkiewicz a pan dalej 1a kolo 50gr?????????????

 

 

Pana radość Panie BigEgss jest żenująca.

 

 

kol. Yoyo...

To są brednie chorych z nienawiści ludzi. Jak ktoś jest chory z nienawiści, to nie działa trzeźwo

Tak to chyba wygląda. Inaczej trudno wytłumaczyć takie zachowanie.

 

Ceny: 1a 45-48 groszy. W tym tygodniu zejście trochę słabsze ale stabilne. Opuszczanie cen nic nie da bo lepszego zbytu w detalu przez to nie będzie.

Bez paniki. Zaczęło się wybijanie kur. Ci co muszą, niech puszczą kilka palet po niższej cenie ale nie wpadajcie w panikę.

 

Co tu tłumaczyć, taki wpis świadczy jedynie o prostactwie autora, jedyną miarą szczęścia takich ludzi jest to, że... ktoś inny nie ma szczęścia, lub ma go mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i CO JAJCZAREK:p:p:p:p:p jEDNAK CYNKA SPADŁA:p:p:p:p:p:p

 

p leszkiewicz a pan dalej 1a kolo 50gr?????????????

 

 

Pana radość Panie BigEgss jest żenująca.

 

 

kol. Yoyo...

To są brednie chorych z nienawiści ludzi. Jak ktoś jest chory z nienawiści, to nie działa trzeźwo

Tak to chyba wygląda. Inaczej trudno wytłumaczyć takie zachowanie.

 

Ceny: 1a 45-48 groszy. W tym tygodniu zejście trochę słabsze ale stabilne. Opuszczanie cen nic nie da bo lepszego zbytu w detalu przez to nie będzie.

Bez paniki. Zaczęło się wybijanie kur. Ci co muszą, niech puszczą kilka palet po niższej cenie ale nie wpadajcie w panikę.

 

Co tu tłumaczyć, taki wpis świadczy jedynie o prostactwie autora, jedyną miarą szczęścia takich ludzi jest to, że... ktoś inny nie ma szczęścia, lub ma go mniej.

 

 

po prostu, stracił kontakt z rozumem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i CO JAJCZAREK:p:p:p:p:p jEDNAK CYNKA SPADŁA:p:p:p:p:p:p

 

p leszkiewicz a pan dalej 1a kolo 50gr?????????????

 

A zdziwiłby Pan się Panie BigEggs, zapraszam na fermę pokażę po ile sprzedaję.

 

Ceny na dziś:

 

1A-49gr.

1B-46gr.

2A-43gr.

 

I o dziwo Panie B.E. mam zejście, co pewno bardzo Cie boli CO ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1a 45-48 groszy. W tym tygodniu zejście trochę słabsze ale stabilne.

 

Yoyo to czego ty marudzisz /czy ktoś ci zmusza żebyś sprzedawał tanio ?

Masz mala produkcje,stałych odbiorców i ceny na które nie możesz narzekać.

 

To wasi koledzy producenci puszczają tak cenę ze aż ja jestem zaskoczony szybkością spadku ale ze rynek trudny to muszę się dostosować .

Dzis konkurencja oferowała jajka "L" na cukiernie po 0,30 wiec musiał kupić taniej bo przecież sam ich nie zniósł plus ten niesamowity zysk pośrednika.

To ze cena była 0,50 to możecie o tym zapomnieć bo wątpię żeby znów był taki wybryk choć kto wie .

Stabilizacja ok 0,35 jest super i to powie każdy producent który umie liczyć.

Teraz sobie jedne z drugim niech przypomni gdzie miał swoich stałych odbiorców jak cena szla do góry .To prawda jest stagnacje w jajku ale bez przesady spadek sprzedażny nie sięga 40% wiec skoro mieliście tak czyszczone magazyny jak pisaliście to teraz tez nie powinno wiele wam zostawać .Gdzie macie tych odbiorców z przed świat ??????? chyba tam gdzie stałych mieliście przed świętami .

 

Nie wiem który to pisał ze trzeba odbierać rynek handlarzowi i tam gdzie my zawieziemy po 0,40, wy taniej .Ile trwało żeby role się odwróciły ??

Prawda jest taka ze macie nas w większości gdzieś jak macie zbyt ,ale jak nie ma gdzie sprzedać to nagle znajdujecie nasze numery telefonów.

Ja w każdym razie odbieram ok 10-15 % mniej od stałych wiec krzywda im się raczej nie dzieje i są zadowoleni ,a jednemu podziękowałem za 5 lat współpracy.

Taki handel na bujance jest do kitu :( tylko nerwy i stres

Nie jestem ani zawistny ani zazdrosny .Kupuje u was towar który potem chce z zyskiem sprzedać i na moje możecie zarabiać i po 0,10gr. na sztuce tylko dajcie mi tez żyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pany nie wiem jak jest u was ale u mnie od swiąt totalny zastój niema ruchu handlarze pauzują ,magazyn pęka w szwach cena może spaść i to znacznie a długi majowy wykend tuż tuż i kolejne dni bez handlu .Moim skromnym zdaniem to trzeba magazynować i nie opuszczać cen ,prognozuje że po 15 maja wszystko wróci do normy i bedzie wietrzenie magazynów

 

dokładnie tak magazynować, i to na słońcu stawiać na euro 2012 podjechać na warszwkę i czym bardziej śmierdzące tym droższe będą na pewno po 1zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na słońcu stawiać na euro 2012 podjechać na warszwkę i czym bardziej śmierdzące tym droższe będą na pewno po 1zł

 

swe rady zachowaj dla siebie

- Jak można zapobiec debilizacji tego użytkownika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przyglodam wam sie od dlugiego czasu i powiem tak debile od jajcarka do jajcarka po wsze mlynarze

 

przyglądasz się uważaj byś nie stracił wzroku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

on się nie przygląda tylko przygloda

 

...a debilizacji innego użytkownika nie zapobiegniesz...

po prostu ten typ tak ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te forum niczym się nie różni o naszej polityki, wieczna szarpanina ..

handlarze (POwcy Palikoty) kontra - hodowcy ( rolnicza Solidarność)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1A 16 gr

1B 14 gr

2A 12 gr

 

1A 26 gr

1B 24 gr

2S 22 gr

 

1a - 47 gr

1b - 45 gr

2a - 42 gr

 

 

które są prawdziwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...