Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Jedzie sobie bogaty handlarz jajek limuzyną, patrzy a tu jakiś biedak wpiernicza trawę, aż mu się uszy trzęsą. Podjeżdża do niego bliżej i pyta:

- Panie czemu pan jesz trawę?

- Aaaa... głodny jestem i nie mam na jedzenie.

- To wsiadaj pan, zabiorę pana do siebie.

Ucieszony biedak pomyślał o rodzinie i pyta:

- A mogę wziąć ze sobą dzieci?

- No spoko niech wsiadają.

- A mogę wziąć ze sobą żonę?

- Dobra, dobra byle szybko.

- A mogę wziąć ze sobą rodziców?

- Panie tak wielkiego trawnika to ja nie mam.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Brakowało nam Ciebie

 

- Ile biegów ma francuski czołg?

- Pięć, "jedynkę" i cztery wsteczne

- A po co w nim jedynka?

- Na wypadek gdyby wróg zaatakował od tyłu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ceny w sprzedaży obniżone, a mimo wszystko ilość sprzedanego towaru mniejsza o 30%, niż spodziewana w normalne dni. Cały poprzedni tydzień dość mizerny. Można więc powiedzieć, że spokojnie mogłem wziąć mniej towaru przed tym "weekendem". Nie ma co robic duzych zakupow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja wczoraj wypchnąłem parę TIRów M-40-45gr i wyrównałem do stanu z soboty

 

ciekawe skąd miałeś tyle jaja i na czym je przesortowałeś , bo zapewne nie na tej swojej starej benihil co ją na złomie zapewne kupiłeś nie pij tyle bo głupoty piszesz. idz lepiej dalej spawać i przerabiać klatki co je z niemiec przywiozłeś. od tego ocynku to ci się w głowie jebie na ciągną złomostwa z z niemiec i producent unijny calą gębę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

ciekawe skąd miałeś tyle jaja i na czym je przesortowałeś , bo zapewne nie na tej swojej starej benihil co ją na złomie zapewne kupiłeś nie pij tyle bo głupoty piszesz. idz lepiej dalej spawać i przerabiać klatki co je z niemiec przywiozłeś. od tego ocynku to ci się w głowie jebie na ciągną złomostwa z z niemiec i producent unijny calą gębę

 

1. Jaja kury zniosły (wytłaczanka=TIR jak pisałem wcześniej )

2. Nie obrażaj mojej starej Benhildy, bo to pracowita maszynka kupiona za ciężko zarobione i nie małe dla mnie pieniądze.

3. Właśnie pierwsze piwko po pracy otworzyłem więc nie jestem pijany.

4. Klatki już przerobiłem jakiś czas temu i nie sądzę, żeby to miało wpływ na stan mojego umysłu.

5. Stare konstrukcje niemieckich klatek dłużej wytrzymają od tych nowych, plecionych z drucika fi 1mm

6. Mam w d.upie unie, produkuje i sprzedaje lokalnie.

7. Co ci odbiło, żeby się tyle naprodukować nad takim króciutkim pościkiem, którego nie zrozumiałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ściółka - L- 44 gr poszło 6 palet, M- 42 - poszło 14 palet...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena kury podobno spada. Ale ... zapodaj nam jakiś kawał to pewnie ktoś Ci powie dokładniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A do d.upy z takim handlem

Strach pomyslec,co byloby,gdyby ceny byly dalej wysokie.

Jajeczko wziete po nisokiej cenie,ale potwierdzam,ze zejscie nadal do bani.Jakies 60-70% tego co normalnie powinno pojsc.Dobrze,ze czasem kusi nizsza cena,bo byloby chyba -jak zaraz po swietach.W detalu z tego co slysze od dobrych znajomych,to samo-ludzie kusza sie tylko dlatego,ze taniej niz przed swietami i boja sie,ze znow bedzie cena rzedu 70-80gr.

Co do cen w hurcie-to chyba wszyscy nie maja za duzo do pisania,bo kto teraz bierze towar-pojedyncze chyba przypadki.Rownie dobrze mozna napisac,ze 45gr,jak 25gr-dla mnie bez roznicy-i tak jaja nie potrzebuje.Nie ma sie co dziwic zreszta w tym okresie.Moze jakas mala dostawe sie zrobi w przyszlym tygodniu,ale nic pewnego.

Panowie producenci-proponuje nie podniecac sie tym,ze w poprzednim tygodniu poszly jakies ilosci,ktore pozwolily mniej lub wiecej zluzowac magazyn.Bardzo dobrze,ze cene nie siegnela kompletnego dna,ale na tym chyba nie koniec tego dolka.

Wiem,ze mi jest latwiej tak sadzic,ale proponuje utrzymac (tymczasowo) cene na poziomie kosztow produkcji.Moze nawet czasem urwac cos z amortyzacji klatek (podkreslam-tymczasowo) -to juz indywidualna sprawa.

Przydaloby sie troche zlagodzic hustawke cen-chociaz czasem mnie ona tez cieszy Polecam troche rozsadku.

Detal-jak przypuszczam-nie zejdzie z ceny tak gwaltownie,bo ciezej podnosic,jak opuszczac.Jak widze,niektorzy byli chyba za zachlanni,albo nieswiadomi.No ale przydaloby sie to powoli rozbujac-tylko bez nierozsadnych ruchow.

Ale zaj.e.biscie browarki majowe smakuja - heheheh.

Cos tam wczesniej pisalem i nie zdazylem dokonczyc mysli,ale postaram sie jeszcze wrocic do tematu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-ale poki pamietam,to zawsze mam jedno wrazenie-Wy (niektorzy) producenci,to chyba dowiadujecie sie jako ostatni,jakie jest faktyczne zejscie w detalu-a to przeciez jest najwazniejsze,bo przeciez handlarz nie bierze tych jajec dla siebie.Jesli-jak to sie mowi-jest kibel z zejsciem,to ani handlarz,ani hodowca nic na to nie poradzi-trzeba przeczekac...

Dlatego warto,jak mysle,sluchac wzajemnych sygnalow...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
-ale poki pamietam,to zawsze mam jedno wrazenie-Wy (niektorzy) producenci,to chyba dowiadujecie sie jako ostatni,jakie jest faktyczne zejscie w detalu-a to przeciez jest najwazniejsze,bo przeciez handlarz nie bierze tych jajec dla siebie.Jesli-jak to sie mowi-jest kibel z zejsciem,to ani handlarz,ani hodowca nic na to nie poradzi-trzeba przeczekac...

Dlatego warto,jak mysle,sluchac wzajemnych sygnalow...

 

Idź dalej pić te swoje browary, bo do tego sie nadajesz. Jak będziesz pisał takie głupoty, to już nikt nie będzie czytał Twoich wypocin. Mam pomysł to może Ty jedz na 0 tylko po to by sprzedawać jajka co???? Pomysł z kosmosu, maj zawsze był do d... a Ty sie podniecasz. Opuszczenie cen nic nie dało, jajka sprzedaje sie tyle samo jak przy wysokiej cenie.

 

Ceny stabilne. Zejście jak w majowke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.Leszkiewicz - moje zdanie jest takie,ze obnizenie ceny teraz naprawde pomoglo i Ameryki nie odkrylem.Sam piszesz,ze w maju zawszwe do d...y

Ja sie nie podniecam - tez chcialbym zeby bylo lepiej-przeciez teoretycznie zawsze mam ta sama marze....

Przeciez podkreslam-tymczasowo!!!!Sam sobie to oblicz.

Co ty myslisz,ze czasem my nie jedziemy po kosztach??

Z tym bro - to pewno masz racje - ale jakbym nie napisal,to niektorzy nie mieli by pojecia.Ty jestes stary wyga-OK-wiesz o co chodzi....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tak na marginesie-czasami,to naprawde podajesz ceny chyba detaliczne.Nie bede sie z Toba klocil,bo jestes chyba powaznym czlowiekiem.Jesli masz zejscie-mnie to tez cieszy-przeciesz mi nie robisz na zlosc.Twoj teren,to zadzisz jak mozesz.Gratuluje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(nie mieliby) - chyba tak powinno byc-sam nie wiem.

Rzeczywiscie zejde juz z tego forum - bo zaj.ebi.scie obchodze majowke.

Nie bede juz marudzil-to tylko bylo moje zdanie.

Napisz swoje zdanie i ok!!

I naprawde pozdrawiam Cie serdecznie.

Sam widze,ze wczesnie musisz wstawac,zeby zarabiac.Ja czasem tez sie w ogole nie klade.Wyrazy szacunku-trzym sie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie ceny na ten tydzien Panowie producenci?

jakie zejście export i na kraj?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...