Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Były wysokie ceny- było dobre zejście.

Są niskie ceny- jest kiepskie zejście.

 

Wniosek ?

Trzeba podnieść ceny to będzie lepsze zejście

 

A tak poważnie to Pan Arnold się naprodukował jak mało kto. Napisał mnóstwo postów pod rząd a w nich dużo bzdur. Jajko to taki towar, że obniżką cen nie zwiększysz popytu. Jeśli ktoś potrzebuje jajko w kuchni to i tak go kupi niezależnie od ceny bo nie da się go niczym zastąpić. Maj to taki okres, gdzie zaczynają się grile, ludzie wyjeżdżają na majówki, na działki itp, itd. a mniej siedzą w kuchni. Zaczyna iść więcej napoi, karkówki a mniej jajek. I żadna obniżka ceny nic tutaj nie zmieni. To tak, jakbyś chciał obniżką ceny jajka powiedzieć ludziom, żeby nie wyjeżdżali na majówkę. To zupełnie nie skuteczne.

A tak przy okazji podziwiam Twój tupet. Gdybyś napisał, że wszyscy powinniśmy zejść z ceny, żeby ruszyć handel, to jeszcze bym zrozumiał (chociaż uważam, że to nie skuteczne). Ale dlaczego znowu to producent ma być tym poszkodowanym ? Pogięło Cię, że piszesz takie rzeczy tu na forum ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....myślę że ceny mają bardzo duży wpływ na import z poza uni!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[...]

Wiem,ze mi jest latwiej tak sadzic,ale proponuje utrzymac (tymczasowo) cene na poziomie kosztow produkcji.Moze nawet czasem urwac cos z amortyzacji klatek (podkreslam-tymczasowo) -to juz indywidualna sprawa.

Przydaloby sie troche zlagodzic hustawke cen-chociaz czasem mnie ona tez cieszy Polecam troche rozsadku.

[...]

To tak, żeby nie było, że się "przypiąłem" do Pana Arnolda bez powodu.

 

przeor, a Ty masz może jakieś wieści na temat znacznego importu jaj spoza unii ? Nie wiem jak w przemyśle ale w sklepach to ja jeszcze obcych jaj nie widziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyplywa zal na wierzch, juz wam coraz ciezej kamuflowac emocje. zaraz zacznie sie placz, a slynna sciana placzu w londynie zostanie przycmiona sciana placzu na portalu rolnym

 

trzymajcie sie handlarze, moze nie bedzie az tak zle jak wam sie wydaje ze jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby tak wszyscy hodowcy chcieli ten cały majowy urobek jaj wypierdollić w wilcze doły to po tygodniu byśmy mieli jaja po 60gr, a tak 1,5 miecha mamy z głowy – bryndza jakich .......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem z okolic Opola, Wrocławia. Chcę zacząć "zabawe" w dystrybucji jajka. i teraz pytanie czy jest ns forum któryś producent z moich okolic, oraz jaką mógłby mi dać cenę jaja na początek moich działań. pozdrawiam Mateusz...

mój mail: mateo737@op.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka bryndza jaka bryndza ............ przecież jajo jest powyżej 0,20 gr. ................ i panowie pewnie trzeba przywyknąć do tych cen

pa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie i Panie proszę o opinie jak sprawują się blaszane gniazda dla kur, chodzi mi o to czy kury chętnie niosą się w nich, czy nie boją sie tych gniazd. Proszę o dyskusje zwłaszcza osób, które mają doświadczenie z tymi gniazdami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma z nimi problemu... niosą się bez problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jaka bryndza jaka bryndza ............ przecież jajo jest powyżej 0,20 gr. ................ i panowie pewnie trzeba przywyknąć do tych cen

pa

Jajo w granicach 20 gr. to spora dokładka do interesu. Kilka groszy do jajka w ilości np. 10 palet dziennie i tak dzień za dniem, dzień za dniem. Mam pomysł. Może niech nasza biedronka kupuje codziennie 10 palet jajka po 25 groszy/szt., i niech je sprzedaje po 22 grosze. I tak dzień za dniem, dzień za dniem. I niech do tego przywyknie.

 

Przy takich cenach nie ma szans. Część produkcji odpadnie. Ci, co się przeinwestowali, zaciągnęli kredyty albo zapchali kurniki na full mają teraz duże problemy. Zawsze mówiłem: Mniejsza produkcja= stabilniejszy zarobek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biedronko, co musi zrobić łysy żeby podrapać się po włosach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Biedronko, co musi zrobić łysy żeby podrapać się po włosach ?

 

zajrzeć pod pachy Jajczarku ....................

 

 

PUDŁO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kelnerka przynosi zamówione pączki. Siedzący przy stoliku dziękuje:

- Całuję rączki za te dwa pączki.

Po chwili kelnerka przynosi ciastka i słyszy od uprzejmego klienta:

- Za te ciasteczka całuję w usteczka.

Słysząc to, jakiś gość podpowiada:

- Zamów jeszcze zupę...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, i co nie ma nikogo z opolskiego lub dolnośląskiego na tym forum? nikt ni chce pomoc nowicjuszowi... szkoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

koledzy możecie podzielić się jakie są teraz "normalne" ceny na kraju? Jutro planuję zakup ale nie mam pojęcia po ile mam płacić. Proszę o poważne wpisy, bajkopisarzom z góry dziękuję

2a

1a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja również dowiedziałbym się chętnie jakie są ceny w kraju. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie opuszczać cen, wręcz przeciwnie podnosić, handlarze mają puchy na magazynach muszą kupić, zaczynają dzwonić a po za tym ruszył eksport, w poniedziałek idą ode mnie 4 TIRY i na czwartek szykuje następne.

pozdrowionka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie opuszczać cen, wręcz przeciwnie podnosić, handlarze mają puchy na magazynach muszą kupić, zaczynają dzwonić a po za tym ruszył eksport, w poniedziałek idą ode mnie 4 TIRY i na czwartek szykuje następne.

pozdrowionka

powiedziałem że dziękuję bajkopisarzom. Możesz zapakować i 15 tirów a cena po weekendzie i tak spadnie, tak więc nie pisz bzdur. Biłeś pianę jak cena rosła i teraz też wkręcasz głodne gadki.

To jak z tymi cenami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta a dzisiaj to hodowcy nawet nie uszanowali święta i wydzwaniali żeby towar odbierać, stąd moje pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...