Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Nic dodać, nic ująć kolego, u mnie jest identyczna sytuacja - echo na magazynie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie najchodlwszym sortem jest mała "S" , potrzebowanie TIROWE, oznacza to ze jak zejdzie stara kura, rynek powinien sie ustabilizować bo nowych wstwien nie było za wiele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak, jak przewidywałem w ubiegłym tygodniu. Magazyn pusty !!!

Dwóch klientów musiałem "przenieść" na jutrzejszy dzień z powodu braku towaru. Jutro dostaną jajo prosto z jutrzejszego zbioru.

 

 

 

kol podnos cene nie ma co czekac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pamiętacie jak kiedyś było fajnie na tym forum i osoby które przestały się pojawiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory kolego yayo ale muszę to napisać pusto to masz w głowie a nie na magazynie otwórz drzwi w poniedziałek żebyś miał gdzie towar wystawić zejście zerowe a jak w innych regoionach? 2a-0,26 1b- 0,29 panowi ceny ceny a nie obrazki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2a-0,24-,25

1b-0,25-0,26

L-0,295

s-0,33-35

o-0,40-0,42

ruch marny towar jest bez problemu....................

czesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DZIS MIALEM TELEFON Z PRAZBA O ODBIOR WIEKSZEGO TRANSPORTU GDYZ JAJO SIE ODKLADA FERMA 100000 TYS..... ZAS U INNEGO ZEJSCIE NA BIERZACO FERMA 40 TYS ... Z TEGO WYNIKIA CO KRAJ TO OBYCZAJ OGOLNIE NIE MA PROBLEMU Z KUPNEM JAJA

CENY

XXL 43

XL 39

L34

1B 30

WIEM ZE MOZNA KUPIC TANIEJ ALE PO CO....JA JESTEM ZADOWOLONY SZANUJE PRACE PRODUCENTOW JA BYM TEGO NIE ROBIL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jajo się odkłada na takich fermach gdzie hodowca siedzi na du.pie nic głową nie rusza i czeka na swych zbawicieli z stąd mamy takie ceny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ALE CZAD......................zbawienie jest potrzebne każdemu ale BMW to już każdy jeżdzić nie musi HO HO HO

dobranoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2a-0,24-,25

1b-0,25-0,26

L-0,295

s-0,33-35

o-0,40-0,42

 

Ceny po niżej kosztów produkcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trudno skoro tak twierdzisz ale takie są i na razie zmian nie widać na horyzoncie.....

dobranoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
DZIS MIALEM TELEFON Z PRAZBA O ODBIOR WIEKSZEGO TRANSPORTU GDYZ JAJO SIE ODKLADA FERMA 100000 TYS..... ZAS U INNEGO ZEJSCIE NA BIERZACO FERMA 40 TYS ... Z TEGO WYNIKIA CO KRAJ TO OBYCZAJ OGOLNIE NIE MA PROBLEMU Z KUPNEM JAJA

CENY

XXL 43

XL 39

L34

1B 30

WIEM ZE MOZNA KUPIC TANIEJ ALE PO CO....JA JESTEM ZADOWOLONY SZANUJE PRACE PRODUCENTOW JA BYM TEGO NIE ROBIL

Kol. LEHORN dobrze prawi. Na dzień dzisiejszy nie ma jeszcze problemu z kupnem jajka a różnica cen na poszczególnych fermach jest ogromna. Wiem, że mógłbym olać swoich dostawców (wcisnąć im kit o słabym zbycie) i po cichaczu dokupić jeszcze taniego towaru skąd indziej (transport lub dwa). Tylko po co ? Mogę powtórzyć to, co napisał kol. LEHORN : "WIEM ZE MOZNA KUPIC TANIEJ ALE PO CO....JA JESTEM ZADOWOLONY SZANUJE PRACE PRODUCENTOW."

A druga sprawa, to po co mam ratować tych, co bez rozumu napchali kur w klatki nie mając zapewnionego zbytu. To właśnie takie fermy psują cały rynek. A jak jeden z drugim będzie musiał zakopać trochę towaru, to może pójdzie po rozum do głowy i ograniczy trochę produkcję.

 

Co do postu "małego jaja". Kolego, bez nerwów. Na dzień dzisiejszy są już fermy, które się "wyczyściły i faktycznie nie mają zbyt dużo towaru w magazynach. Ale spokojnie. Dla Ciebie powinno jeszcze wystarczyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczej tobie nerwy puszczją bo ja nie mam problemu z zakupem i cen nie proponowałem to sa realua kazdy ma swoje 5 minut temat koncze

ps. Ceny jaj a nie pogaduchyod tego to forum chyba jest. dobranoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczej tobie nerwy puszczją bo ja nie mam problemu z zakupem i cen nie proponowałem to sa realua kazdy ma swoje 5 minut temat koncze

ps. Ceny jaj a nie pogaduchyod tego to forum chyba jest. dobranoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eureka!!!!!!!!!!

Jajczarek przyznał że "mamy takie ceny" czyli w końcu dotarło do niego bo z tego co wiem to cały czas było chyba 0,36

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytaj ze zrozumieniem, nie przkrecaj, nie łap za słówka.

Dla mnie możesz za darmo od swoich hodowców jaja dostawać, to nie znaczy ze ja po tyle sprzedaje. Z reszto..... wiesz po ile kupujesz, a po ile sprzedajesz ..

- cały czas od początku trobie ze nie korzystam z takich usług jak pośrednik darmozjad.

 

 

DLA HANDLARZY....

HURT NA FERMIE Mini. 28 palet

 

1A 50-55 gr

1B 45-50 gr

2A 40-45 gr

2B 35-40 gr

- Ilosci ograniczone

 

Ps.

Można płacić wiecej, ale jak sami piszecie ze to wasze 5 mn trzeba kroić ile się da. Handlarz nie ma litości, ma serce z kamienia jak komornik.

- brzydzę się takimi ludźmi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Eureka!!!!!!!!!!

Jajczarek przyznał że "mamy takie ceny" czyli w końcu dotarło do niego bo z tego co wiem to cały czas było chyba 0,36

 

 

dla przypomnienia ...

 

XL - 0,43 / 0,56

L - 0,35 / 0,47

M - 0,30 / 0,42

S - brak a szkoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny z rożnych rejonów kraju od rożnych producentów dla rożnych odbiorców ;

 

Dla handlarzy którzy nie współpracują z daną fermą

 

1A 50-55 gr

1B 45-50 gr

2A 40-45 gr

2B 35-40 gr

 

Wywóz osobisty producenta

 

1A 35-55 gr

1B 34-55 gr

2A 31-51 gr

2B 30-45 gr

 

XL - 0,43 / 0,56

L - 0,35 / 0,47

M - 0,30 / 0,42

 

Ceny pożądnego odbiorcy

 

XXL - 43

XL - 39

L- 34

1B - 30

 

Ceny zachłannego odbiorcy

 

0 - 0,40 / 0,42

s - 0,33 / 0,35

1 a - 0,295

1b - 0,25 / 0,26

2 a - 0,24 / 0,25

 

 

Ceny krwiopijcy tzw. Likwidator

 

L- 0,28

M- 0,23

S- 0,18

 

- niech wszyscy czytają ( hurtownie cukiernie sklepy konsumenci handlarze producenci - nawet i minister ze swoimi zastepcami itd.)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozrzut cenowy jest faktycznie duży. I jak wcześniej pisali koledzy są miejsca, że Ia można wyciągnąć po 0,26 - najczęściej fermy po 100-200 tys kur. Fermy które od nie dawna mają taką wielkość, wsadzona młoda kura, dużo M teraz i nie ma co z tym robić. Ja płacę stałym dostawcom tak:

 

IA - 0,31

IB - 0,28

IIA - 0,25

 

U nich magazyn pusty, u mnie towar świeży cały rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To raczej tobie nerwy puszczją bo ja nie mam problemu z zakupem i cen nie proponowałem to sa realua kazdy ma swoje 5 minut temat koncze

ps. Ceny jaj a nie pogaduchyod tego to forum chyba jest. dobranoc

Nie pij tyle, bo zaczynasz bełkotać. A po za tym chyba się oplułeś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze raz powtarzam nie dajcie DOIĆ SIĘ HODOWCOM ceny dyktuje rynek i raz są wysokie a raz niskie wszystko zależy od ilości towaru a nie kosztów produkcji czy sympatii do hurtownika i odwrotnie......

panowie na dziś nie macie krzywdy cenowej ... ale ona dopiero przyjdzie w kolejnych miesiącach...

pa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym że na magazynach jest pusto bym się nie zgodził, jestem w temacie na bieżąco bo mam dookoła siebie ok 200 kurników. Także niech mi ktoś nie mówi że jest na nich "echo". Co do ceny to jest zdecydowanie za niska i nie ma się co oszukiwac. Jeśli ktoś mi mówi dzisiaj przez telefon że konkurecja mu wstawia 1B w paczce za 31gr do sklepu to poprostu tylko pogratulowac ludziom którzy chcą to wszystko rozpieprzyc. Co się tyczy M-ki moge dostarczyc 800 skrzynek dziennie ale na pewno nie poniżej 27 gr. Pozdrawiam wszystkich handlujących i zapraszam do współpracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeszcze raz powtarzam nie dajcie DOIĆ SIĘ HODOWCOM ceny dyktuje rynek i raz są wysokie a raz niskie wszystko zależy od ilości towaru a nie kosztów produkcji czy sympatii do hurtownika i odwrotnie......

panowie na dziś nie macie krzywdy cenowej ... ale ona dopiero przyjdzie w kolejnych miesiącach...

pa

SZOK !

Aż mi wstyd, że reprezentujemy tą samą branżę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

2A 0,25

1A 0,29

oferował dzisiaj większy producent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...