Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czemu panowie się nawzajem atakują, handel to handel , jedni mają towar a drudzy pieniądze, po chwili ci co mieli towar mają pieniądze a ci co mieli pieniądze mają towar...

 

Ceny... zależą od wielu czynników, jeden chce kupić a drugi sprzedać, jeden ma ciśnienie bo magazyny pełne , płatności za pasem , albo komornik u drzwi...

 

Dlatego też , każdy robi - sprzedaje po swojemu, w zależności jakie ma ciśnienie i plan marketingowy... Każdy musi mieć swój rozum i robić tak, by mu było dobrze , pewnie nie jeden tu pomstuje na niskie ceny , wzywa do bojkotu handlarzy a sam nie raz sprzedał taniuuutkoooo i jeszcze nie raz sprzeda taniej , aniżeli tu deklaruje.

 

Potrzeba pieniędze, pełne magazyny , albo zapchany rynek potrafią najlepiej oddziałowywać na producenta...

 

Nie oznacza to, że pośrednicy są święci, ale trudno im się dziwić , że sami chcą jak najwięcej zarobić...

 

Mam receptę na problemy każdego producenta , związane z pośrednikami... , ale cóż, nikt z Was nie kwapił się za bardzo z moją prośbą o pomoc...

 

Moje rady, z reguły są warte min. 1 BMW rocznie , - skoro tak bardzo lubicie odwoływać się do BMW...

 

Miłego popołudnia życzę Panom i Paniom , jeśli i one tutaj bywają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pani Karolino. Zacne i mądre słowa. Ale....to chyba tylko w normalnej branży. Jajczarstwo niestety do niej nie należy. A według mnie to wynika z radykalnych zmian cenowych. W cięgu kilku miesięcy jajo potrafi zmienić cenę o...400%. Z 1a poniżej 15 groszy do prawie 60 już za kilka miesięcy.

Najpierw mają stres producenci żeby wykarmic kury i nie popaść w długi, a za chwilę pośrednik drapie się po głowie żeby mieć czym zapłacić za towar. Bo ten sam samochód z jajem w czerwcu kosztuje 20 tyś a przed Wielkanocą ponad 80 tyś. ( tak było w 2012 roku.). Trzeba mieć stalowe nerwy albo pełny barek żeby to wytrzymać nie zwariować...

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowe ceny M-0,24 ,L-0,27 xl-0,33,xxlpow.0,41 ,import jaj jest tańszy,zapasy na kurnikach ,zaczyna mnie to nie pokoic,nie jest to zdrowa sytuacja, co u was panie i panowie,pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pani Karolino. Zacne i mądre słowa. Ale....to chyba tylko w normalnej branży. Jajczarstwo niestety do niej nie należy. A według mnie to wynika z radykalnych zmian cenowych. W cięgu kilku miesięcy jajo potrafi zmienić cenę o...400%. Z 1a poniżej 15 groszy do prawie 60 już za kilka miesięcy.

Najpierw mają stres producenci żeby wykarmic kury i nie popaść w długi, a za chwilę pośrednik drapie się po głowie żeby mieć czym zapłacić za towar. Bo ten sam samochód z jajem w czerwcu kosztuje 20 tyś a przed Wielkanocą ponad 80 tyś. ( tak było w 2012 roku.). Trzeba mieć stalowe nerwy albo pełny barek żeby to wytrzymać nie zwariować...

Pozdrawiam

 

kiedyś transport soji kosztował 25 tys a dziś 50 tys, zboża 15 tys dziś 27 tys już nie wspomnę o innych kosztach takiego typu jak modernizacje obiektów itd.

 

Ps.

Przez półtora roku (2010 / 2011 ) hodowcy miliony zł dołożyli do swych interesów i co myślicie ze przez dwa miesiące hossy wszystko się odrobilo ?

- jesteście zazbyt pazerni ..... to tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowe ceny M-0,44, L-0,57xl-0,63, xxlpow.0,70 exsport jaj na dobre ruszł, zapasy na kurnikach znikome, zaczyna mnie to nie pokoic, nie jest to zdrowa sytuacja, co u was panie i panowie,pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I po co ta wyliczanka?? Czy kiedyś w tej branży koszta produkcji miały znaczenie?? Tylko podaż i popyt.

W zeszłym roku było za mało jaj więc drożały. Teraz jest za dużo i tanieją. I tak co trzecie jajo opuszcza granice kraju...

Nie zawsze rozwój polego na stawianiu kolejnego kurnika i wstawianiu kolejnych stad. A teraz jest szukanie winnych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kiedyś transport soji kosztował 25 tys a dziś 50 tys, zboża 15 tys dziś 27 tys już nie wspomnę o innych kosztach takiego typu jak modernizacje obiektów itd.

 

Ps.

Przez półtora roku (2010 / 2011 ) hodowcy miliony zł dołożyli do swych interesów i co myślicie ze przez dwa miesiące hossy wszystko się odrobilo ?

 

 

DOKŁADNIE TAK JEST

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[...]

Nie zawsze rozwój polego na stawianiu kolejnego kurnika i wstawianiu kolejnych stad. A teraz jest szukanie winnych...

Tym razem muszę się z kol. Kreatorem zgodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może jest ktoś zainteresowany jajkiem od Messy?? zapraszam

 

tel. 517602281

Obawiam się, że w dzisiejszym handlu rasa kurki ma niewielkie znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiem szczerze, znam cztery firmy z którymi mi się najbardziej podobała współpraca tj.

Ovovita, Złota Kurka, Czachorowski, Mizgier

Pozdrawiam panów Preesów

 

A może jestem jednym z nich mali pajacyki?

Ty pajacu to jesteś SZKARADEK a twój kolega z forum z którym drzesz koty to Złota Kurka (przeor)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może by ciebie sprzedali gdzieś na plantacje, jednego kretyna mniej, a może byś popracował rekom bo rozumem nie możesz bo ci go brak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może by ciebie sprzedali gdzieś na plantacje, jednego kretyna mniej, a może byś popracował rekom bo rozumem nie możesz bo ci go brak

 

 

a ty to masz rozum wielki jak paznokieć palca i to dlatego że ci spuchł!

używaj głowy nie tylko do noszenia czapki jajcunie ćpunie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla przypomnienia i podkurwienia

 

 

Ceny z rożnych rejonów kraju od rożnych producentów dla rożnych odbiorców ;

 

Dla handlarzy którzy nie współpracują z daną fermą

 

1A 50-55 gr

1B 45-50 gr

2A 40-45 gr

2B 35-40 gr

 

Wywóz osobisty producenta

 

1A 35-55 gr

1B 34-55 gr

2A 31-51 gr

2B 30-45 gr

 

XL - 0,43 / 0,56

L - 0,35 / 0,47

M - 0,30 / 0,42

 

Ceny pożądnego odbiorcy

 

XXL - 43

XL - 39

L- 34

1B - 30

 

Ceny zachłannego odbiorcy

 

0 - 0,40 / 0,42

s - 0,33 / 0,35

1 a - 0,295

1b - 0,25 / 0,26

2 a - 0,24 / 0,25

 

 

Ceny krwiopijcy tzw. Likwidator

 

L- 0,28

M- 0,23

S- 0,18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiem szczerze, znam cztery firmy z którymi mi się najbardziej podobała współpraca tj.

Ovovita, Złota Kurka, Czachorowski, Mizgier

Pozdrawiam panów Preesów

 

A może jestem jednym z nich mali pajacyki?

Jaki ze mnie ciemniak nic nie rozumie a zbieram głos

 

jesteś dno i 10 metrów mułu. Mule

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja to uważam że Pan Jajczarek to jest właśnie M.P. Złota Kurka

Tylko po co się tak obrażać hehhehehehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....za prosty na złoto!!!

 

Myślę że to "TOMBAKOWY KOGUT"

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupię 2A i 1B ilości paletowe ..

 

woj. Podkarpackie

 

695-423-229

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...