Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Kupię jaja 1B - ilości paletowe

 

płatne gotówką

 

695-423-229

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bajki to opowiadam handlarzom,bo to lubia .....

 

 

 

  Temat: Ceny jaj spożywczych

jest cenaniemaceny

 

Odpowiedzi: 11726

Wyświetleń: 1314280

Forum: Drobiarstwo   Wysłany: Wto Mar 13 17:40 GMT 2012   Temat: Ceny jaj spożywczych

Dzwoni telefon:

- ma pan jajko

-nooo nie

- za 1a płace 0,56

- to przyjedz pan coś się znajdzie.

I tak to idzie

  Temat: Ceny jaj spożywczych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedam 12 palet małej Ski, kilka palet 2B, 30 palet M-KI, 28 palet L-KI, wszystkie jajka świeże, jest również messa zapraszam tel 517602281

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj koledzy zaczyna sie zjazd na saneczkach z Mount Everest.......a potem zasypie nas lawina dlugu za paszę...........! Tak to widze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupię jaja 1B oraz 2A

 

10 palet tygodniowo

płatne gotówką

 

695-423-229

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedam świeże jaja ceny netto

 

L - 1kg 4,7zł

średnia waga skrzynki nie mniej 23,80 kg

 

M - 1kg 4,2zł

średnia waga skrzynki nie mniej - 20,50 kg

 

tel 509 878 630

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wam powiem to wam powiem - jest kicha w jaju i jeszcze raz kicha. Za pasem mamy święta, a tu żadnych perspektyw na jakąkolwiek poprawę. Eksport marny (u nas w kraju nie jest lepiej) - czym to spowodowane?

Prawdopodobnie jakimś sposobem wchodzi na unijne rynki jajo z Turcji i z Made in Ukraina stąd mamy takie tanie jaja. Na chwile obecną w UE są tańsze jak u nas.

 

ps.

- wkurwiony jestem na potęgę na ten cały KOŁCHOZ UNIJNY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kto ma starą kurę niech ją bije do póki jest jakieś zejście i cena, bo po świętach nic nie wiadomo..... (góra miącha) cena w dół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

L-0,26

1b-0,24

2a-0,22-23

2b-0,19

3-0,16

a jak biedronka mówiła że będzie dół to psy wieszaliście .....

a co do importu to Holender i Ukraina góruje.......

ceny jakie podałem to towar który jutro wjeżdża

czesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tych cen raczej nik nie wytrzyma biedronko czy to są ceny od stałego dostawcy czy od jakiegoś skoczka bo u mnie nikt tak nisko nie płaci ...........jeszcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I znowu producent będzie dokładał do jajka. Ile i jak długo ? Tego nikt nie wie. Być może 2 a być może 5 groszy na jajku. Ile czasu ? Może miesiąc a może pół roku. Skąd weźmie na to kasę ? Ano pożyczy. Zadłuży się w wytwórni, weźmie kredyt z banku, nie zapłaci za wytłaczanki.... To nie produkcja śrubek. W tej branży nie ma maszyny, którą da się wyłączyć jak towar nie schodzi.

 

A jak znowu będzie krótki okres dobrej koniunktury, że producent na jajku będzie miał po odliczeniu kosztów 10 gr zarobku- to znowu będzie wrzawa i wyzywanie nas od złodziei (tak jak rok temu). Tylko, że te 10 groszy to nie nasz zarobek. To odrabianie strat. Te pieniążki trzeba oddać tym, co nas kredytują dzisiaj. Trzeba oddać dług w wytwórni, spłacić kredyt w banku, zapłacić zaległości za wytłaczanki. A gdzie nasz zarobek ?

Ja jeszcze nie wyszedłem ze starych długów a tu trzeba robić nowe ! Du du.py z tym wszystkim !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więcej kurników, więcej klatek i więcej kur w klatkach !

Tak tak panowie (i panie). Rok temu takie przyświecało Wam motto. Więc teraz nie biadolcie. Już wtedy mówiłem, że to się źle skończy. Wbrew temu, co pisali inni handlarze, wysoka cena jajka nie była zagrożeniem dla rynku. Zagrożeniem były Wasze głupie i nieprzemyślane inwestycje. Pisałem o tym już rok temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety biedronka nie ściąga importu tylko rekiny w tym kochanym kraju i mamy co mamy .....że w hurcie dno , cukiernie słabo detal stoi przez tzw. kryzys poczekamy zobaczymy ale pewnie do lipca będzie klapa....... dużo zależy też od cen paszy bo z tego co wiem to zboże tanieje to i pasza może będzie tanieć... ale ja tego nie wiem .......

co do jaja to taniej kupisz u pośrednika niż u producenta .......i dzwoniąc dziś do kilkunastu większych handlarzy to każdy pełen i mówi to samo że cena leci i dziś oddają po cenie bo jutro są tańsze oferty kupna......

czesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I znowu producent będzie dokładał do jajka. Ile i jak długo ? Tego nikt nie wie. Być może 2 a być może 5 groszy na jajku. Ile czasu ? Może miesiąc a może pół roku. Skąd weźmie na to kasę ? Ano pożyczy. Zadłuży się w wytwórni, weźmie kredyt z banku, nie zapłaci za wytłaczanki.... To nie produkcja śrubek. W tej branży nie ma maszyny, którą da się wyłączyć jak towar nie schodzi.

 

A jak znowu będzie krótki okres dobrej koniunktury, że producent na jajku będzie miał po odliczeniu kosztów 10 gr zarobku- to znowu będzie wrzawa i wyzywanie nas od złodziei (tak jak rok temu). Tylko, że te 10 groszy to nie nasz zarobek. To odrabianie strat. Te pieniążki trzeba oddać tym, co nas kredytują dzisiaj. Trzeba oddać dług w wytwórni, spłacić kredyt w banku, zapłacić zaległości za wytłaczanki. A gdzie nasz zarobek ?

Ja jeszcze nie wyszedłem ze starych długów a tu trzeba robić nowe ! Du du.py z tym wszystkim !

 

 

ten jak zwykle płacze! weż to pier.dolnij jak ci tak żle i nie bidol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pospłacasz za mnie kredyty to nawet dzisiaj !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziś przejołem 2 cukiernie handlarz woził M po 0,30gr, zawiozłem po 0,29 ale nie po 0,22 ,można zarobić ..

Dlatego mnie też nie cieszy ta sytuacja. Jajko było drogie to był spokój. A teraz podjazdy i wojny cenowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...